Hunbrony Fórum: Minimax - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (33 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Minimax

#21 Felhasználó nem aktív   Apollo 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 52

Elküldve: 04 január 2012 - 05:38

Amúgy meg belegondolni sem merek milyen ganaj lesz mondjuk a winter wrap up.... pláne Rainbow szólója! Lehet hogy sírni fogok, nem nevetni...
0

#22 Felhasználó nem aktív   Skywing 

• Equestrian Colonel
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 147

Elküldve: 04 január 2012 - 05:40

Én majd Discord szinkronjára leszek kíváncsi.
0

#23 Felhasználó nem aktív   Daviez 

• Über Fan of Luna
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 117

Elküldve: 04 január 2012 - 05:42

Én azt kívánom, inkább ne nyúlt volna hozzá és ne sugározná a minimax, agy akkor adná le eredeti hanggal, milyen jó is volt anno még a Cartoon Network is angolul, onnan tanultam meg az angolt xD
0

#24 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.937

Elküldve: 04 január 2012 - 06:10

Hát nekem elég Fültépő a magyar szinkron ^^ nem tudom amennyire én látom sajnos manapság az összes ilyen rajzfilmcsatorna ami van ma az mind el van rákosodva. annyira ótvar putri szar az összes hogy sírhatnékom van ^^ bezzeg 12 évvel ezelőtt még nézhető is volt a Cartoon network manapság meg...

Üzenet megtekintéseIdézés: Daviez - Dátum: 04 január 2012 - 05:42

Én azt kívánom, inkább ne nyúlt volna hozzá és ne sugározná a minimax, agy akkor adná le eredeti hanggal, milyen jó is volt anno még a Cartoon Network is angolul, onnan tanultam meg az angolt xD

Jaaj azok a régi szép idők ^^ amikor mégcsak angol CN-volt ^^ na AKKOR még igényes rajzfilmek mentek rajta most meg....
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#25 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 288

Elküldve: 04 január 2012 - 08:20

És én még ehhez az adóhoz szerettem volna jelentkezni munkatársnak...
Valahogy már értem miért nem reagáltak vissza a beküldött önéletrajzomra.
Szomorú, hogy ennyire elhanyagolják az egészet, mert azért egy ilyen nagy csatornának, aminek azért bőven meg van a napi nézettsége és így bevétele, kizárt, hogy ne legyen, komoly média felszerelése. Gondolok itt kamerákra, gépekre, átjátszó egységekre, vagy magára a hangszerkesztő programokra. Már egy sima Premier pro-val lehet fél profi szinkront csinálni.
Az meg amit írtatok, hogy kicsiknek készül, hát nem tök mind egy milyen a szinkron? azt mutatja, hogy az időhiányon kívül, nem gondolnak arra, hogy időnként a 20-30 évesek, de még az a fölötti korosztályok is leülnek a TV elé. Kiválasztanak egy célközönséget a többit pedig elfelejtik.
Gen.Garus válaszolta nekem, hogy eleve ezt nem csak itt játsszák, el, hanem más jellegű rajzfilmeknél is.
Azt nem mondanám, hogy szedett vetett a szinkron társaságuk, mert jó néhány hangot fel lehet ismerni, pl. a Slayers a kis boszorkány magyar hangját(polgármester hangja), vagy a kis sárkányét. Nem egy rajzfilmben hallottam már. Csak eleve a színészek kevesen vannak, mert egy hangot, két szereplőnél is felfedezni véltem. Tudván, hogy itt vannak ismert szinkronszínészek is, nem a gyakorlat hiánya itt a fő gond. Inkább az, hogy megmásították a szövegkörnyezetet a fordítók, valamint kényszeredett a számukra esetleg nem meg formálható karaktert kell alakítaniuk. Ez még profiknak is kihívás, nem hogy kezdőknek.
Egy észrevétel.
Nem tudom hogy vagytok vele, de a sorozat alatt többször is, mintha a Mac-ék által elkészített fordított szöveg hangzana el. Ami meg élesen elüt a többi szövegrészlettől.
0

#26 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 661

Elküldve: 04 január 2012 - 10:32

Az a baj, hogy eleve rossz a hozzáállás, miszerint kisgyerekeknek (lányoknak) készül, lehet szar is.
Az eredeti sorozatot éppen azért lehet és tudtuk megszeretni, mert ezt az egyébként világszinten létező hozzáállást vetette le magáról.
Attól, hogy gyerekeknek készül, még pontosan olyan igényesen kell(ene) elkészíteni, mintha felnőtt közönségnek menne, csak legfeljebb kevésbé kérik majd számon rajtad.

A hangoknál vélhetően vagy a színészek, vagy a rendező erőlteti a gyerekes nyávogást, mert megszokták, hogy a gyerekműsorokban így kell (nem tudom ki volt az ötletgazda, azt minimum 5 év kötél általi halálra ítélném), ami persze nevetséges, és éppen itt nagyon szembe megy az eredeti hangokkal.

A fordítást nem tudom összehasonlítani Mac-ével (mert az övét is csak elvétve nézem, legtöbbször ha az érdekel, hogy egy-egy szófordulatot miként fordított), de a minimaxos sajna gyenge.
1

#27 Felhasználó nem aktív   F. Gábor 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 131

Elküldve: 05 január 2012 - 11:52

A Minimax-os verzióban az egyetlen jó poénjuk az volt, mikor AJ az első részben úgy hívja a családot ebédhez, hogy ,,vályúhoz".

Üzenet megtekintéseIdézés: Skywing - Dátum: 04 január 2012 - 05:40

Én majd Discord szinkronjára leszek kíváncsi.

Én leginkább szegény Sinkovics Imrét tudnám hozzá elképzelni, de ez sajnos már kizárt dolog.
0

#28 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• Law abiding citizen (especially §34)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.185

Elküldve: 05 január 2012 - 12:44

Üzenet megtekintéseIdézés: GeN.Garus - Dátum: 04 január 2012 - 06:10

Hát nekem elég Fültépő a magyar szinkron ^^ nem tudom amennyire én látom sajnos manapság az összes ilyen rajzfilmcsatorna ami van ma az mind el van rákosodva. annyira ótvar putri szar az összes hogy sírhatnékom van ^^ bezzeg 12 évvel ezelőtt még nézhető is volt a Cartoon network manapság meg...
Jaaj azok a régi szép idők ^^ amikor mégcsak angol CN-volt ^^ na AKKOR még igényes rajzfilmek mentek rajta most meg....

Érdekes, én ezzel már 2000-ben voltam pont így (jó nem 12, csak 7 évnyi visszatekintéssel.)
Szóval szerintem az a helyzet, hogy vsz. nem a CN lett rosszabb, hanem Te lettél 12 évvel idősebb.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#29 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 05 január 2012 - 01:32

Üzenet megtekintéseIdézés: F. Gábor - Dátum: 05 január 2012 - 11:52

A Minimax-os verzióban az egyetlen jó poénjuk az volt, mikor AJ az első részben úgy hívja a családot ebédhez, hogy ,,vályúhoz".

Én leginkább szegény Sinkovics Imrét tudnám hozzá elképzelni, de ez sajnos már kizárt dolog.

Szegény megboldogult Sinkovics Imre.
Ő egy ikon volt, mind színészként, mind szinkronszínészként. Én is őt tudtam volna elképzelni viszály magyar hangjának. De sajnos ez lehetetlen. :(
Egy az övéhez hasonló hang jól illene Viszályhoz. Remélem, hogy a Minimaxosok, azért nem egy vernyogó, oda nem illő szinkronhangot választanak ehhez a karakterhez.
0

#30 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 05 január 2012 - 03:49

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 05 január 2012 - 12:44

Érdekes, én ezzel már 2000-ben voltam pont így (jó nem 12, csak 7 évnyi visszatekintéssel.)
Szóval szerintem az a helyzet, hogy vsz. nem a CN lett rosszabb, hanem Te lettél 12 évvel idősebb.

Sajnos meg kell cáfoljalak. Nem az a gond hogy én vok 12-évvel idősebb hanem hogy akkor még olyan rajzfilmek mentek amiket lehetett
nézni és volt benne azért némi tartalom is Pl: Varázslatos iskolabusz, hogyisvolt sorozat...stb AKKOR még ilyenek mentek meg Tom és jerry
meg egyéb rajzfilmek amik szórakoztatóak voltak nem ilyen ben10 meg az ilyen oszomságok. De sajnálom hogy manapság ez a divat és már gyerekkorban
hülyítik a gyerekeket mindenféle marhasággal ha sokáig nyávogsz megkapod amit akarsz meg ilyen apróságok amiket ma a legtöbb rajzfilm sugall.

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 05 január 2012 - 01:32

Szegény megboldogult Sinkovics Imre.
Ő egy ikon volt, mind színészként, mind szinkronszínészként. Én is őt tudtam volna elképzelni viszály magyar hangjának. De sajnos ez lehetetlen. :(
Egy az övéhez hasonló hang jól illene Viszályhoz. Remélem, hogy a Minimaxosok, azért nem egy vernyogó, oda nem illő szinkronhangot választanak ehhez a karakterhez.

A remény ha meg utoljára......De mintha azt olvastam volna a központi irodájukra kiírva hogy ki itt belépsz hagyj fel minden reménnyel....vagy valami ilyesmi ^^

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#31 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 05 január 2012 - 05:30

A remény ha meg utoljára......De mintha azt olvastam volna a központi irodájukra kiírva hogy ki itt belépsz hagyj fel minden reménnyel....vagy valami ilyesmi ^^
[/quote]

Bocsi! Szerkesztve illesztettem be, hogy ne legyen olyan őrült hosszú a szöveg.

Ööööö, ha megint felmegyek Pestre ezt tuti nem hagyom ki! XD Meg akarom nézni, hogy tényleg, ki van-e írva. :3 Tuti lefényképezem! :P
Hát van még mit bizonyítaniuk, szal van még esély arra, hogy nem rontották el teljesen a sorozatot. :D. Pl. Zecora hangjával is! Mert az is egy eléggé jellegzetes hangvételű és stílusú szinkront igényel.

Szerkesztve Anli által: 05 január 2012 - 05:32

0

#32 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 05 január 2012 - 05:36

Szerintem egyetlen jó szinkronhang nem javítja ki azt a rengeteg hibát amit elkövettek eddig...
Le van járatva a sorozat
kép
0

#33 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 05 január 2012 - 05:38

Üzenet megtekintéseIdézés: Terra - Dátum: 05 január 2012 - 05:36

Szerintem egyetlen jó szinkronhang nem javítja ki azt a rengeteg hibát amit elkövettek eddig...
Le van járatva a sorozat

Tény és való, de legalább már ne rontsák el még jobban, amit már elhibáztak, nem kicsit. Így is ratyi lett a színvonala, de ha nem rontják jobban, talán még elviselhető. Talán...
0

#34 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 05 január 2012 - 05:43

Üzenet megtekintéseIdézés: GeN.Garus - Dátum: 05 január 2012 - 03:49

Sajnos meg kell cáfoljalak. Nem az a gond hogy én vok 12-évvel idősebb hanem hogy akkor még olyan rajzfilmek mentek amiket lehetett
nézni és volt benne azért némi tartalom is Pl: Varázslatos iskolabusz, hogyisvolt sorozat...stb AKKOR még ilyenek mentek meg Tom és jerry
meg egyéb rajzfilmek amik szórakoztatóak voltak nem ilyen ben10 meg az ilyen oszomságok. De sajnálom hogy manapság ez a divat és már gyerekkorban
hülyítik a gyerekeket mindenféle marhasággal ha sokáig nyávogsz megkapod amit akarsz meg ilyen apróságok amiket ma a legtöbb rajzfilm sugall.

Ebben van is igazság, mert 2000-ben tényleg nem volt Ben10, ahogy átkapcsolk a CN felett én is már a grafikáján elszörnyedek épp milyen degeneráltság megy éppen. Számomra 5-6 év elteltével ugyanaz tűnt fárasztónak, ami azelőtt szórakoztató volt.
És így jártam olyan gyermekkori klasszikusokkal is, mint pl. Kukori-Kotkoda: 5 rész egyben bőven sok ma már.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#35 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 05 január 2012 - 05:50

Üzenet megtekintéseIdézés: GeN.Garus - Dátum: 05 január 2012 - 03:49

Ez is olyan borzasztó!
Sokáig nyávog mindent megkap... olyan mintha szándékosan szuggerálnák rá a gyerekeket erre. Végül is... ha lát valamit a TV-ben és sokáig nyávog a szülő megveszi, még ha olyan sokba is kerül, amiből 10 szer megebédelhet az ember. Tiszta pszichológiai terror a gyerekekre nézve... :(
0

#36 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 06 január 2012 - 09:49

Kicsit visszakanyarodva a sorozathoz! Emlékeztek a Zecorás részre?:D
Ahol Twilight tulajdonképpen varázsolt, ami egyáltalán nem fogható fel tudományos dolognak, mert ugyi mágia ( számunkra ezotéria), valóságban nem létező dolog. :)
Számára mégis a mágia a tudományos dolog. A Babonákat nem hiszi el, mert szerinte az az okkult, elvont dolog. Amikor meg egy növénytől kijön rajtuk a kék pattanás, akkor meg már elhiszi a babonát, ami hót hátramenés, mert a néző már tudja, hogy a virágtól volt (tudományos magyarázat a babona jellegű kék izékre, ami megjelent rajtuk) :D Az MLP - nek, asszem ez az egyik leg furább és legtöbb ilyen kérdést feszegető része. :)
És asszem már tényleg nagyon elkanyarodtunk a témától. XD
0

#37 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 06 január 2012 - 10:00

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 06 január 2012 - 09:49

Kicsit visszakanyarodva a sorozathoz! Emlékeztek a Zecorás részre?:D
Ahol Twilight tulajdonképpen varázsolt, ami egyáltalán nem fogható fel tudományos dolognak, mert ugyi mágia ( számunkra ezotéria), valóságban nem létező dolog. :)
Számára mégis a mágia a tudományos dolog. A Babonákat nem hiszi el, mert szerinte az az okkult, elvont dolog. Amikor meg egy növénytől kijön rajtuk a kék pattanás, akkor meg már elhiszi a babonát, ami hót hátramenés, mert a néző már tudja, hogy a virágtól volt (tudományos magyarázat a babona jellegű kék izékre, ami megjelent rajtuk) :D Az MLP - nek, asszem ez az egyik leg furább és legtöbb ilyen kérdést feszegető része. :)
És asszem már tényleg nagyon elkanyarodtunk a témától. XD

ömm hát nagyon XD de ez nem meglepő az ő világukban a tudomány melett a mágia is létező majdnem mindennapi dolog.
:P a babonákat megcsak azé nem hiszi el mert Hajniból van és ami nincs megmagyarázva neki az nem létezik XD

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#38 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 06 január 2012 - 10:04

Üzenet megtekintéseIdézés: GeN.Garus - Dátum: 06 január 2012 - 10:00

ömm hát nagyon XD de ez nem meglepő az ő világukban a tudomány melett a mágia is létező majdnem mindennapi dolog.
:P a babonákat megcsak azé nem hiszi el mert Hajniból van és ami nincs megmagyarázva neki az nem létezik XD

Szegény és a végén már hajlandó elhinni a babonát is a kék pöttyök, meg az átoknak hitt figyelmeztetés miatt! XD De ugyanez van a Pinkie féle, cukradik érzékkel. Ergo nem hiszi el, hogy meg lehet előre érezni dolgokat és kiakad amikor végre hajlandó beismerni, hogy tévedett. XD
0

#39 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 06 január 2012 - 10:07

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 06 január 2012 - 10:04

Szegény és a végén már hajlandó elhinni a babonát is a kék pöttyök, meg az átoknak hitt figyelmeztetés miatt! XD De ugyanez van a Pinkie féle, cukradik érzékkel. Ergo nem hiszi el, hogy meg lehet előre érezni dolgokat és kiakad amikor végre hajlandó beismerni, hogy tévedett. XD

mondtamár Hajniból van :P

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#40 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 07 január 2012 - 01:07

Üzenet megtekintéseIdézés: Darth Gabe - Dátum: 06 január 2012 - 09:26

Lassan át kellene helyezni ezt az egészet a "Csoportterápia" részlegre, mert már elszakadtunk a Minimax témától, az fix.

Jellemző, az OFF topic meg tele van posztolva pónival.
Derpa Derpa Herp Derp
0

Téma megosztása:

• (33 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.