Hunbrony Fórum: Headcanonok - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (44 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Headcanonok Ide jöhet minden fejkánon

#1 Felhasználó nem aktív   Shadow Rush the pegasus 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 143

Elküldve: 25 február 2013 - 08:54

Gondoltam, nyitok egy topic-ot a headcanonoknak, úgy is nem egyszer lettek ilyesmivel OFF-olva más témák. bár annak a fele én voltam Ha nincs rá igény, akkor maximum törlitek. Tehát, ide jöhetnek az értelmes, és kevésbé értelmes fejkánonok.

Kezdem:
Szerintem, Celestia valahogy sejtette hogy kik lesznek azok, akik Twilight-hoz csatlakoznak Nightmare Moon ellen, és az egész mén6 átlagon felüli fizikai és szellemi képességekkel rendelkezik.

A föld pónik a természetes szellemi beállítottságuk miatt, egyszerűen nem vágynak a két másik pónifajta képességeire. Nem érdekli őket a repülés, a mágiát meg sokuk kifejezetten nem kedveli.

A bolygó egy Equestriától távolabbi részén, élnek szarvasok is, akik kb olyanok mint egy átlag fantasy-ben az elfek.

Eredetileg volt 6 draconequus. A rend és harmónia, a jó és kedvesség, a káosz és diszharmónia(Discord) és a gonoszság és rosszindulat.(+még kettő) A harmónia szelleme rájött, hogy túl veszélyesek a világra, ezért egy trükkel rávettek a többi draconequust hogy teremtsék meg a "harmónia elemeit" (Discord volt a Nevetés)
csak úgy írtam ide valamit.
0

#2 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.782

Elküldve: 25 február 2013 - 09:13

Üzenet megtekintéseIdézés: Shadow Rush the pegasus - Dátum: 25 február 2013 - 08:54

Gondoltam, nyitok egy topic-ot a headcanonoknak, úgy is nem egyszer lettek ilyesmivel OFF-olva más témák. bár annak a fele én voltam Ha nincs rá igény, akkor maximum törlitek. Tehát, ide jöhetnek az értelmes, és kevésbé értelmes fejkánonok.

Kezdem:
Szerintem, Celestia valahogy sejtette hogy kik lesznek azok, akik Twilight-hoz csatlakoznak Nightmare Moon ellen, és az egész mén6 átlagon felüli fizikai és szellemi képességekkel rendelkezik.

A föld pónik a természetes szellemi beállítottságuk miatt, egyszerűen nem vágynak a két másik pónifajta képességeire. Nem érdekli őket a repülés, a mágiát meg sokuk kifejezetten nem kedveli.

A bolygó egy Equestriától távolabbi részén, élnek szarvasok is, akik kb olyanok mint egy átlag fantasy-ben az elfek.

Eredetileg volt 6 draconequus. A rend és harmónia, a jó és kedvesség, a káosz és diszharmónia(Discord) és a gonoszság és rosszindulat.(+még kettő) A harmónia szelleme rájött, hogy túl veszélyesek a világra, ezért egy trükkel rávettek a többi draconequust hogy teremtsék meg a "harmónia elemeit" (Discord volt a Nevetés)

Támogatom a topikot.

1. Logikusnak tűnik, hogy tudott a többiekről is.
A Mén 6 mindegyik tagja egy dologhoz ért nagyon, de minden más területen átlagosak vagy rosszak. Azért szorulnak annyira egymás segítségére.
2. Ebben van némi ráció, de azért biztos sokan vannak, akik irigykednek a képességeikre.
Egyébként szerintem a repülés és mágia hiánya miatt a földipónikat érdekli a legjobban a gépészet.
3. Hm...
4. Ennyi erővel alikornisok is lehettek volna, nem? :D
Ami Diszkordot illeti, szerintem a rendeltetése kapcsolatban áll azzal, ahogyan kinéz.
0

#3 Felhasználó nem aktív   Shadow Rush the pegasus 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 25 február 2013 - 09:27

Üzenet megtekintéseIdézés: Kepernyos - Dátum: 25 február 2013 - 09:13

Támogatom a topikot.

1. Logikusnak tűnik, hogy tudott a többiekről is.
A Mén 6 mindegyik tagja egy dologhoz ért nagyon, de minden más területen átlagosak vagy rosszak. Azért szorulnak annyira egymás segítségére.
2. Ebben van némi ráció, de azért biztos sokan vannak, akik irigykednek a képességeikre.
Egyébként szerintem a repülés és mágia hiánya miatt a földipónikat érdekli a legjobban a gépészet.
3. Hm...
4. Ennyi erővel alikornisok is lehettek volna, nem? :D
Ami Diszkordot illeti, szerintem a rendeltetése kapcsolatban áll azzal, ahogyan kinéz.

1.Szerintem megfigyelhető hogy mind fizikai, mind szellemi szempontból valahol az átlag póni fölött vannak.
5.Azért nem alikornisok, mert a dracoequusok erősebbek a canon jelenlegi ismerete szerint és mivel ha a Hearth Warmin Eve idején sem alicornisok uralkodtak. A többi dracoequusnak szerintem csak annyiban lehet(ett) más teste, hogy a szarv és a szárny meg a lábak nem különböző állatoktól származnak. Mondjuk, mind két szarv kecske, minden két szárny rovar, stb.
0

#4 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus

Elküldve: 25 február 2013 - 09:43

Üzenet megtekintéseIdézés: Shadow Rush the pegasus - Dátum: 25 február 2013 - 09:27

1.Szerintem megfigyelhető hogy mind fizikai, mind szellemi szempontból valahol az átlag póni fölött vannak.
5.Azért nem alikornisok, mert a dracoequusok erősebbek a canon jelenlegi ismerete szerint és mivel ha a Hearth Warmin Eve idején sem alicornisok uralkodtak. A többi dracoequusnak szerintem csak annyiban lehet(ett) más teste, hogy a szarv és a szárny meg a lábak nem különböző állatoktól származnak. Mondjuk, mind két szarv kecske, minden két szárny rovar, stb.

1.Szerintem meg nem. Mondjuk nincs nagyon összehasonlítási alapunk, mivel a sorozat 90%-ában ők szerepelnek. (a maradék 9%-ban meg Tüsi és a CMC akiknek, fiatalkorúak révén, annyira nem hasonlítható össze az intelligenciája.)
5. Arra gondoltam, hogy egy kimératestű lény mégis hogy nézne ki a Rend vagy a Harmónia képviselőjeként? ;)
0

#5 Felhasználó nem aktív   Cherry Tea 

• Gyümölcsös ital és igen, a Macskanő is
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 2.867

Elküldve: 25 február 2013 - 09:43

Nem hiszem, hogy csak úgy odaküldte volna Twilightot, ha nem tudja, hogy 5 szuperbarátot is szerezni fog egy nap alatt.

Minden póniban van némi varázserő, csak fajtól függően más. A földpónik puszta jelenléte jó hatással van a termésre, már ha képesek tudat alatt ezt használni. A pegazusoknál ez a felhőfogdosásban és a gyors repülésnél húzott csíkban nyilvánul meg. Equestriában a gépek unikornis varázslattal működnek, de a gépek készítői valóban leginkább földpónik lehetnek.

Még, még, fajokat! A szarvas/őz fajban amelyiknek agancsa van, az tud varázsolni, mint a póniknál az unikornis, de repülő megfelelőjük nincs.

Celestia: Generosity
Luna: Kindness
Discord: Laughter
Starswirl: Magic
Honesty lehet egy bölény, a Loyalty meg nem tudom.

Saját fejágyú:
Sombra Tia tanítványa volt, azonban tiltása ellenére elkezdett kísérletezni a sötét mágiával, majd előbb utóbb Lunát is belevonta (OTP♥), ez is közrejátszott Nightmare Moon kialakulásában. Nem csak a sötét mágia, Sombra árulása után mentálisan is sebezhetőbb volt.

Mindent hajóztatok.
0

#6 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus

Elküldve: 25 február 2013 - 09:53

Üzenet megtekintéseIdézés: Cherry Tea - Dátum: 25 február 2013 - 09:43

Celestia: Generosity
Luna: Kindness
Discord: Laughter
Starswirl: Magic
Honesty lehet egy bölény, a Loyalty meg nem tudom.

Celesztia: nem nagyon passzol a személyiségéhez.
Luna: Neki sem.
Starswirl: Arról volt szó, hogy neki sosem ment a barátság, különben már alikornis lenne.
0

#7 Felhasználó nem aktív   Cherry Tea 

Elküldve: 25 február 2013 - 09:55

Üzenet megtekintéseIdézés: Kepernyos - Dátum: 25 február 2013 - 09:53

Celesztia: nem nagyon passzol a személyiségéhez.
Luna: Neki sem.
Starswirl: Arról volt szó, hogy neki sosem ment a barátság, különben már alikornis lenne.

Igzektli, megalkotta az elemeket, de nem tudta mind a hatot használni, mert nem volt elég erős a barátságuk (lásd: Starswirl antiszoc volt)
0

#8 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus

Elküldve: 25 február 2013 - 09:56

Üzenet megtekintéseIdézés: Cherry Tea - Dátum: 25 február 2013 - 09:55

Igzektli, megalkotta az elemeket, de nem tudta mind a hatot használni, mert nem volt elég erős a barátságuk (lásd: Starswirl antiszoc volt)

Miért, Hajni tudta mind a hatot használni?
0

#9 Felhasználó nem aktív   Cherry Tea 

Elküldve: 25 február 2013 - 10:00

Üzenet megtekintéseIdézés: Kepernyos - Dátum: 25 február 2013 - 09:56

Miért, Hajni tudta mind a hatot használni?

Igen. Így lett alikornis. Elmondta a kijavított varázsigét és beszopta az elemek energiáját.
0

#10 Felhasználó nem aktív   bitterman 

• Póniszaurusz
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 3.104

Elküldve: 25 február 2013 - 10:00

Jó kis téma, mér én is gondoltam rá, hogy megindítom. A magam kis apróságait majd holnap jegyzem le. Többnyire még úgyis csak szétszórt apróságok, az egységbe foglalásukkal nem nagyon törődtem. Szerv tanon lesz rá időm.
kép kép kép kép kép
0

#11 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Hozzászólás: 5.457

Elküldve: 25 február 2013 - 10:08

Oh neat, headcanon topic. Importálok is néhányat abból amit egy angolszász fórumon pötyögtem:

-Fluttershy szüleit azért nem látjuk/láttuk még soha, mert ki lett rúgva otthonról, a szegényes repülési képességei miatt. Ja, és a szülei folyamatos korholása és csalódottsága is hozzájárult jelenlegi visszahúzódó személyisége kialakulásához.

-Luna nem lett a Holdra kilőve, és nem is hozzáláncolták a lelkét a golyóbishoz, konkrétan fizikailag a Holdon belül landolt. Ha szerencséje volt, akkor egy felszín alatti barlangban, vagy üregben, ahol nem volt sem levegő, sem étel, sem folyadék, így 1000 éven keresztül éhezett, szomjazott és fulladozott, és pusztán a halhatatlansága tartotta életben. Ez persze a jobbik eset, mert ott van az is, hogy beleteleportált a kőzetbe, és annyi helye sem volt, hogy esetleg megmozdítsa egy kicsit is a patáját.
(hozzátenném ez nálam "opcionális" headcanon, nem feltétlen ezt gondolom, ez már nekem is kicsit túl durva :C)

-Az alikornisok kb. elpusztíthatatlanok. A bőrüket kis híján képtelenség átszakítani, csontjaik törhetetlenek. Pejsze nem halhatatlanok, csupán a világ működéséhez lényeges istenszerű lényeknél, mint Luna és Celestia, ha elhunynak akkor csikóként újjászületődnek.

-Luna és Celestia nem valami túlvilágról jött mindenek felett álló lények, akiket valami hatalmas magasságosság kovácsolt mitológiai elemekből. Átlag halandó szülőktől származnak, nem Fausticorn-tól, csupán (mivel én szerintem is a pónik faját a génjeik döntik el) olyan különleges kromoszómáik vannak, hogy földpóni, pegazus és unikornis tulajdonságokkal is rendelkeznek. És életük elsőbb felében, tehát gyerekkorukban ők is halandóknak számítottak, csak utána beteljesítették végzetük, miszerint szétrúgták Discord seggét és átvették a hatalmat a Hold és Nap felett, és ezért váltak félistennőkké.

Továbbá van vagy 15 kamionnyi headcanonom arról, hogy ezer éve mi történt, de ezekből fanficeket fogok írni kiváló minőségben, így inkább nem lövök le semmi poént :3
kép
0

#12 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer
  • Hozzászólás: 2.268

Elküldve: 25 február 2013 - 10:22

Akit érdekelnek az új fajok, annak javaslom az It's a Dangerous Business, Going Out Your Door című alkotás elolvasását. A szarvas-elf párhuzam konkrétan így szó szerint szerepel benne. Igazából ilyen GyU "spirituális crossover" sztori.
kép

It's official. Pony is the new manly.
0

#13 Felhasználó nem aktív   Shadow Rush the pegasus 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 25 február 2013 - 10:53

Chrysails eredetileg póni volt. Egy Equestriától félig-meddig független állam vezetője, a Macintosh hegyek másik oldalán (kb arra, ahol a képregény játszódott) A hegyek mélyéről előkerült egy rakás rovarszerű lény, akikkel Crysails egy félresikerült kísérlet folytán keresztezte saját magát és a népét is.(így lettek az első changelingek)

A changelingekenk van egy katona kasztja is. Ezek, 10-15-ször nagyobbak az átlag changelingnél, de elég lassúak, ezért csak őrnek használja őket Chrysails. Továbbá, van még pár tucat noname, alacsonyabb rangú királynő, akik a szaporodást végzik.

Ha majd lesz elég "lélekenergiám", leírom a teljes storymat az őskorról.(nem túl rövid)
0

#14 Felhasználó nem aktív   Reviyzion 

• Iszapszemű
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.198

Elküldve: 25 február 2013 - 11:14

Amit úgy nehezen emésztek meg az az, hogy hogy is volt Tia, és Luna kapcsolata az elemekkel? Logikusan 3-3 at képviseltek, de akkor Celestia egyedül hogy használta a 6 ot húga ellen?
Mellesleg az, hogy Starswirl nem lett alicorn azt nem zárja ki, hogy nem volt 5 barátja jó ismerőse, csak nem jött rá a dolog lényegére.

Amúgy fajok közül kifelejtitek a sárkányokat, és a griffeket akiknek a legközelebbi az élőhelyük Equestriához. Nyilván vannak Seapony-k de hogy hol? Valszeg az óceánba.
Őzek/driádok lehetnek azok az elf félék. jobb képet nem találtam most hirtelen.
Spoiler

Mellesleg az is lehet, hogy Sombra is alikornis volt. :P nem tudjuk mit rejtegetett az alatt a köpeny alatt.
0

#15 Felhasználó nem aktív   Shadow Rush the pegasus 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 25 február 2013 - 11:35

Üzenet megtekintéseIdézés: Reviyzion - Dátum: 25 február 2013 - 11:14

Amit úgy nehezen emésztek meg az az, hogy hogy is volt Tia, és Luna kapcsolata az elemekkel? Logikusan 3-3 at képviseltek, de akkor Celestia egyedül hogy használta a 6 ot húga ellen?
Mellesleg az, hogy Starswirl nem lett alicorn azt nem zárja ki, hogy nem volt 5 barátja jó ismerőse, csak nem jött rá a dolog lényegére.

Amúgy fajok közül kifelejtitek a sárkányokat, és a griffeket akiknek a legközelebbi az élőhelyük Equestriához. Nyilván vannak Seapony-k de hogy hol? Valszeg az óceánba.
Őzek/driádok lehetnek azok az elf félék. jobb képet nem találtam most hirtelen.
Spoiler

Mellesleg az is lehet, hogy Sombra is alikornis volt. :P nem tudjuk mit rejtegetett az alatt a köpeny alatt.

Starswril a headcannonomban egy sok-ezer éves félisten hatalmú mágus (és a canon szerint is hamarabb született mint Celestia) aki nem is akart alikornis lenni. (többek közt, azért mert ismerte azt "füstéváltozós" varázslatot, amit Sombra, és füstként tudta magát reptetni) A headcanonom szerint, miután Celestia és Luna biztosították a hatalmukat Discord legyőzése után, Starswrill elhagyta Equestriát, és világlátásba kezdett és/vagy letelepedett a szarvasok földjén és még a sorozat ideje alatt is él. (ennek az egésznek az előzményeit egyszer leírtam offként valamelyik témához, majd leírom ide a teljes verziót)
és a sárkányok, és griffek létezése canon, tehát nem értem, miért "felejtettük ki"

Továbbá még két apró headcannon:

Az alikornis lét nem jár alapból olyan magas szintű erővel, mint amilyen Celesztiának vagy Lunának van. (bár ők született alikornisok, egy olyan időből, mikor még voltak ilyenek)

(nem tudom hogy erre mondjatjuk-e hogy canon:A hullámzó haj égitest irányítást jelent. Tehát, azért nem hullámzott Luna haja a S1 elején, mert akkor még nem kapta vissza a Hold irányítását.
0

#16 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer
  • Hozzászólás: 2.268

Elküldve: 26 február 2013 - 12:23

Random headcanon szösszenet (erre van a topik, nem?): Rainbow Dash még mindig a leggyorsabb póni, akit ismerünk (egyedül talán Lightning Dust versenyezhet vele). Minden más alkalom, amikor valaki utólérte vagy leelőzte (pl Pinkie a Party of One epizódban) pusztán Rule of Funny volt akcióban, és "komoly" esetekben nem működne.

(Ez most csak onnan jutott eszembe, hogy olvastam vissza az Új Részek topikot, és ott jegyezte meg valaki, hogy "Legerősebb nem alikornis? Hmm, azért akad egy-két furcsa alak a többi faj közt is, mondjuk a leggyorsabb repülő pegazust három földi póni is utolérte, sőt, lehagyta.")
kép

It's official. Pony is the new manly.
0

#17 Felhasználó nem aktív   bitterman 

• Póniszaurusz
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 3.104

Elküldve: 26 február 2013 - 07:26

Azt mondtam összeszedem a dolgaim, hát nem tettem, szóval csak vázlatosan néhány részlet.

Luna és Celestia nem születtek alikornisnak, de még Discord legyőzése előtt azzá váltak.

A földi póniknak is van varázsereje, de az csak passzív képesség, mint valaki más korábban írta, puszta jelenlétükkel pozitív hatással vannak a körülöttük élő vegetációra, illetve... hogy is lehetne jól megfogalmazni... "érzik" a földet (mint az Avatarban az earth bender seismic sense). Az aktív képességeik hiányát pedig nagyobb fizikai erő és a másik két fajnál átlagban magasabb értelmi intelligencia pótolja.

Félig-meddig kánon, a pegazusok lábai gyengébbek a másik két fajtáénál, mert repülve közlekednek. Edzéssel javítható. A repülésben döntő részt a szárnyaikra vannak utalva, de az időjárás manipuláció és a felhőn járás mágia alapú aerokinézis.

Pinkie és Braeburn OTP

A Kristály Királyság és Equestria dualista államszövetség. Előbbi Equestriánál jóval idősebb.

Bár ez már tulajdonképpen kánon, épp csak nyíltan kimondva nem lett, Cherry Berry tulajdona a hőlégballon és a kölcsönzéséből él.

Ezt már leírtam a legjobb 3. évados rész topicjában: Discord a Nolan-féle Joker. Nem azért gonoszkodik, mert sosem volt barátja, nincs is magasztos célja a káoszkeltéssel és nem is javul meg soha. Puszta szórakozásból csesz ki másokkal.
kép kép kép kép kép
0

#18 Felhasználó nem aktív   Shadow Rush the pegasus 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 26 február 2013 - 08:57

Üzenet megtekintéseIdézés: bitterman - Dátum: 26 február 2013 - 07:26

...Előbbi Equestriánál jóval idősebb.

Támogatom, még ha nem is jóval, de az én headcannonomba is az van hogy idősebb. Majd egyszer leírom hogy miért.

+Még a headcannonom szerint, van (vagy volt) a CE-nek egy észak-keleti félszigete, aminek a legkeletibb része a Griffin Empire partjaitól nem messze van, ez által a CE-ben régen nagy számú griff élt, vagy akár griffek lehettek a terület első "telepesei" is. (ez megmagyarázza a Griff szobrokat)

EQ és CE kapcsolatánál én még mindig maradnék a "hivatalosan külön állam, de gyakorlatilag -mivel hogy az ismert területe lecsökkent egy városnyi területre- a CE Equestria autonóm körzete, mert elég sok támogatásra szorul." headcannonomnál

Mégegy headcanon: A pónik átlag életkora 300 év körül van.

Jah, még hogy:
A zebrák varázslatait egy földpóni (vagy a többi pónifajta is, ezen még gondolkodom) is képes megtanulni, de sokkal több idő alatt, mint a zebrák.
Spoiler

0

#19 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack
  • Csoport: Changeling
  • Hozzászólás: 2.238

Elküldve: 26 február 2013 - 09:10

Az én headcanonom szerint a CE jóval azelőtt jött létre mielőtt még Equestriát megalapította a három törzs. Egyébként pedig Celesztia nem engedte volna elszakadni. Nyílván a 24 karátos Sombra király is ezért merte átvenni az irányítást, mert Celesztiától és Lunától független kormány volt. Azonban Sombra hatalomátvétele után kértek csak segítséget Equestriától, és a CE elsüllyedt.

Egy másik headcanonom szerint Cadence CM-je sokat elárul a kristály szívvel. Lehet, hogy az ő felmenői irányítotátták a CE-t. De Celesztiával pedig rokonságban van és akkor valamilyen kapcsolat mégiscsak volt a CE és EQ között.

Üzenet megtekintéseIdézés: Shadow Rush the pegasus - Dátum: 26 február 2013 - 08:57

A pónik átlag életkora 300 év körül van.

A Téltakarításbólból megtudtuk, hogy Ponivillet a földipónik hozták létre, és több évszázada hagyományosan ők takarítják el a telet. Granny Smith pedig azt mesélte, hogy ők alapították gyerekkorában Poniville-t. Ez alátámasztja a headcanonod, de szerintem az még bőven 500 év is.
Certified fan of the series since 2011.
0

#20 Felhasználó nem aktív   Shadow Rush the pegasus 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 26 február 2013 - 09:22

Üzenet megtekintéseIdézés: Omni - Dátum: 26 február 2013 - 09:10

Egy másik headcanonom szerint Cadence CM-je sokat elárul a kristály szívvel. Lehet, hogy az ő felmenői irányítotátták a CE-t.

Ezt is írtam, már vagy kétszer off-ba, szóval támogatom, csak nem akartam sokadszorra leírni.(bár épp erre való ez a topic)
0

Téma megosztása:

• (44 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó