Hunbrony Fórum: Headcanonok - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (44 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Headcanonok Ide jöhet minden fejkánon

#21 Felhasználó nem aktív   Reviyzion 

• Iszapszemű
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 1.198

Elküldve: 26 február 2013 - 09:22

Ha mindenki egyetért abban, hogy CE idősebb EQ-nál akkor valaki magyarázza is el, hogy miért? Mert én semmi okot nem látok erre :huh:

Saját headcanonom szerint CE Equestria megalapítása után keletkezett amikor a Crystal Princess megtalálta/megalkotta a Crystal Heart-ot , és talán föld póni lehetett, nem biztos h alicorn volt mivel minden crystal pony earth pony. Az is lehet, hogy a Crystal Princess is alicorn volt és ő volt a 3., és külön országrész alapított Equestriában, de Sombra megölte, és ekor jöttek Celestiáék a segítségére.
0

#22 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.782

Elküldve: 26 február 2013 - 09:37

- Régen csak alikornisok léteztek. Belőlük fejlődött ki a többi faj.
- A három pónifaj valójában akkor egyesült, amikor a hercegnők legyőzték Diszkordot, és véget vetettek az általa szított viszálynak. A HWE-i színdarab csak az igazság töredékével szolgál. Valaki fátylat akart borítani a múltra?
- Luna nem magától korrumpálódott meg.
- Pinkie képességei valamilyen módon kapcsolódnak Diszkordhoz.
- Celesztia és Luna azért hercegnők, mert királynőből csak egy lehetne.
- A hercegnő már évszázadok óta nem az ország tényleges vezetője. Equestria valójában parlamentáris monarchia.

...

- Kádenc valójában unikornis és soha nem volt bébiszitter.
- Shining Armor őrparancsnoknak nincs húga, és nem tud védőernyőt emelni Canterlot felé.
- Sombra egy unikornis hadúr volt, de már ezer éve halott.
- A Kristály Birodalmat szintén ezer éve elpusztították.
- Senki sem képes visszamenőlegesen megváltoztatni egy póni sorsát, mivel ilyen mértékű manipulációhoz magának az univerzumnak a szerkezetét kellene módosítani.
- Alikornisnak születni kell.

Egy szép napon, valamikor a pónifalvai tartózkodásának második évében Hajnalcsillám agyában elpattant egy húr. Elhatározta, hogy kiolvassa a teljes könyvtárat. Hiába mondta neki Tüsi:
- Hajni, nem tudod elolvasni az összes könyvet! – Az egyszarvú csak így felelt: - El tudom olvasni az összes könyvet, bokkold meg!
Három nap és három éjszaka alatt nem ivott, evett, vagy pihent. A negyedik nap azonban egyszer csak elterült a padlón és vagy 24 óráig nem tudott magáról.
Miután felébredt a barátai körében, örömkönnyekben tört ki, és boldogan azt kiáltotta:
- Újra egyszarvú vagyok! Újra egyszarvú vagyok!
Soha nem mondta meg senkinek, mi jelentett ez, de feltételezhető, hogy az ifjú kancát lidércnyomásos rémálmokat szenvedett el, amik Luna hercegnő szerint a fenti személyekkel, helyszínnel, és tudományos axiómákkal állhatnak kapcsolatban.

Spoiler

0

#23 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Changeling
  • Hozzászólás: 2.238

Elküldve: 26 február 2013 - 09:46

Üzenet megtekintéseIdézés: Reviyzion - Dátum: 26 február 2013 - 09:22

Ha mindenki egyetért abban, hogy CE idősebb EQ-nál akkor valaki magyarázza is el, hogy miért? Mert én semmi okot nem látok erre :huh:

Mert ha később jött volna létre nem lenne Empire, csak City, mert akkor Equestria része.

Ha a pónik új várost alapítottak az mindig Equestriát terjesztette tovább, mivel Celestia a vezérük. Senki nem mer neki ellent szegülni, hiszen ő maga a napisten. Egy napisten földjéből pedig egy négyzetmétert sem mer senki elvenni, és tőle független pártrendszert építeni.
Certified fan of the series since 2011.
0

#24 Felhasználó nem aktív   Reviyzion 

• Iszapszemű
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 26 február 2013 - 10:26

Üzenet megtekintéseIdézés: Omni - Dátum: 26 február 2013 - 09:46

Mert ha később jött volna létre nem lenne Empire, csak City, mert akkor Equestria része.

Ha a pónik új várost alapítottak az mindig Equestriát terjesztette tovább, mivel Celestia a vezérük. Senki nem mer neki ellent szegülni, hiszen ő maga a napisten. Egy napisten földjéből pedig egy négyzetmétert sem mer senki elvenni, és tőle független pártrendszert építeni.

Szerintem volt egy 3. Princess, a Crystal Princess (akit ha jól emlékszem említenek s3 e1-2 ben, de ebben nem vagyok biztos :mellow: (Utánajártam, és igen említik. Az első Királynő rendelte el a vígságot. ) aki egyenlő volt Celestiával, és Lunával de nem volt a testvérük, max nagyon jó barátok voltak, és azok az északi városok amik az ő igazgatása alá tartoztak az lehetett a Crystal Empire. ;) Celestia sem bír el végtelen munkát, így biztosan szívesen átadott neki Equestriából egy részt, és mivel megbízott benne, így egyszerre volt független de mégis egységes Equestriával. (Ezzel a fránya birodalommal egy gond van minidg... a megnevezés. Empire. <_< ) Bár ezen a headcanonomon majd még alakítok.
0

#25 Felhasználó nem aktív   Shadow Rush the pegasus 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 143

Elküldve: 26 február 2013 - 10:50

Üzenet megtekintéseIdézés: Omni - Dátum: 26 február 2013 - 09:46

OFF:Celestia nem isten, "csak" isten-szerű. (mivel elvileg még nem létezett a HWE idején.)
csak úgy írtam ide valamit.
0

#26 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 27 február 2013 - 08:26

Üzenet megtekintéseIdézés: Shadow Rush the pegasus - Dátum: 26 február 2013 - 10:50

OFF:Celestia nem isten, "csak" isten-szerű. (mivel elvileg még nem létezett a HWE idején.)

Igazad van. Bármely unikornis képes fölemelni a napot és a holdat (tehát a mai napig és képesek rá).
Jó, lehet nem isten, de egy személy akit mindenki tisztel, gondoskodik a napról, stb... így majdnem ugyanott vagyunk. Félisten? :D
0

#27 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.313

Elküldve: 27 február 2013 - 08:44

Üzenet megtekintéseIdézés: Omni - Dátum: 27 február 2013 - 08:26

Igazad van, bármely unikornis képes fölemelni a napot és a holdat

(szvsz ez csak kacsa, a nap és a hold tök maguktól kelnek fel, Celestia és Luna csak a pónik hiszékenységét használja ki, és azt hogy gőzük sincs a csillagászathoz. mint annó a papok a napfogyatkozást, Luna is vmi természeti jelenséget használt ki az "örök sötétséges" trükkjéhez, hogy a hatalmát növelje, persze Celestia időben lekapcsolta. Lehet hogy az egészet megbeszélték, mert Lunának el kellett mennie egy időre (az az egész "ugye megbocsájtasz nővérkém" jelenet nagyon megrendezettnek tűnik), de lehet hogy nem, az mindenesetre tény hogy a holdba nem zárhatta be Celestia mert akkor megdöglött volna, valószínűleg valahol a pincében raboskodott a csóri.

mindezt alátámasztja hogy különösebben erős varázslatot egyikük se tud, mindig a harmónia elemeit, és hű alattvalójukat, sbargül kisasszonyt küldik a veszélyes szitukba :rolleyes: )
kép
0

#28 Felhasználó nem aktív   Shadow Rush the pegasus 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 27 február 2013 - 03:40

Üzenet megtekintéseIdézés: Nite - Dátum: 27 február 2013 - 08:44

(szvsz ez csak kacsa, a nap és a hold tök maguktól kelnek fel, Celestia és Luna csak a pónik hiszékenységét használja ki, és azt hogy gőzük sincs a csillagászathoz. mint annó a papok a napfogyatkozást, Luna is vmi természeti jelenséget használt ki az "örök sötétséges" trükkjéhez, hogy a hatalmát növelje, persze Celestia időben lekapcsolta. Lehet hogy az egészet megbeszélték, mert Lunának el kellett mennie egy időre (az az egész "ugye megbocsájtasz nővérkém" jelenet nagyon megrendezettnek tűnik), de lehet hogy nem, az mindenesetre tény hogy a holdba nem zárhatta be Celestia mert akkor megdöglött volna, valószínűleg valahol a pincében raboskodott a csóri.

mindezt alátámasztja hogy különösebben erős varázslatot egyikük se tud, mindig a harmónia elemeit, és hű alattvalójukat, sbargül kisasszonyt küldik a veszélyes szitukba :rolleyes: )

Ezen a "nap és a hold maguktól kelnek fel" dolgon én is gondolkoztam, hogy bele tegyem-e a headcannonomba, de végül is, nem tettem. Meg azért az egy kicsit túlzás hogy egyikük sem tud különösebben erős varázslatot. (nem Discord a mérce)

headcannonz:
Eredetileg a nap és a hold tényleg magutól mozogtak, de valami nagy hatalmú gonosz erő hatására ez megszűnt. Ez után, a világ akkori vezetői az unikornisokat jelölték ki az égitestek mozgatására.

Azoknak az unikornisoknak, akik ilyesmivel foglalkoztak, ideglenesen olyan hullámzó hajuk volt mint Celestiának és Lunának.

Celestia és Luna alicornisként születtek, de az isten-szerű erejüket tanulás útján szerezték.
0

#29 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 27 február 2013 - 09:44

Üzenet megtekintéseIdézés: Shadow Rush the pegasus - Dátum: 27 február 2013 - 03:40

Ezen a "nap és a hold maguktól kelnek fel" dolgon én is gondolkoztam, hogy bele tegyem-e a headcannonomba, de végül is, nem tettem. Meg azért az egy kicsit túlzás hogy egyikük sem tud különösebben erős varázslatot. (nem Discord a mérce)

headcannonz:
Eredetileg a nap és a hold tényleg magutól mozogtak, de valami nagy hatalmú gonosz erő hatására ez megszűnt. Ez után, a világ akkori vezetői az unikornisokat jelölték ki az égitestek mozgatására.

Azoknak az unikornisoknak, akik ilyesmivel foglalkoztak, ideglenesen olyan hullámzó hajuk volt mint Celestiának és Lunának.

Celestia és Luna alicornisként születtek, de az isten-szerű erejüket tanulás útján szerezték.

A hullámzó hajas headcanonod tetszik. Amikor Luna visszatért NMM alakjából, akkor még nem volt hullámos a haja, mert még Celesztia patájában volt a hold is.

Az alikornis dolog pedig szomorú, mert ez esetben pegazusokból és földi pónikból nem lehet alikornis
0

#30 Felhasználó nem aktív   Reviyzion 

• Iszapszemű
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 27 február 2013 - 11:26

A természet irányítja magát, csak a pónik is tudják. Emlékeztem mit mondtak Everfree forestről? "A felhők maguktól mozognak, és az állatok magukat etetik"
0

#31 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 28 február 2013 - 06:33

Üzenet megtekintéseIdézés: Reviyzion - Dátum: 27 február 2013 - 11:26

A természet irányítja magát, csak a pónik is tudják. Emlékeztem mit mondtak Everfree forestről? "A felhők maguktól mozognak, és az állatok magukat etetik"

Ó tényleg, erről meg is feledkeztem. Ez esetben jó esélye van annak amit Nite mondott, hogy Celesztia és Luna valóban csak kihasználja a természeti jelenségeket. Elvégre a ritka alikornisoknak elhisznek mindent. A pónik által irányított városokban pedig az állatok túlháziasodtak.

Lehet, hogy Starswirl rájött az egészre, és Celesztiáék nem akarták, hogy kitudódjon (vagy alikornis legyen belőle) és tanulmányai befejezése előtt eltették láb alól.
0

#32 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Hozzászólás: 5.458

Elküldve: 28 február 2013 - 06:58

dude
wat
mimegy ebben a topikban?

kép
ennyi.
plebs.
kép
0

#33 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Hozzászólás: 2.313

Elküldve: 28 február 2013 - 09:01

Üzenet megtekintéseIdézés: Omni - Dátum: 28 február 2013 - 06:33

Lehet, hogy Starswirl rájött az egészre, és Celesztiáék nem akarták, hogy kitudódjon (vagy alikornis legyen belőle) és tanulmányai befejezése előtt eltették láb alól.

ó, ez az igazi paranoid összeesküvéses equestria egyre jobban tetszik :lol:
kép
0

#34 Felhasználó nem aktív   Shadow Rush the pegasus 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 28 február 2013 - 10:26

headcanon:

Prince Blueblood Princess Platinum leszármazottja. Mikor Celestia és Luna legyőzte Discordot, egyértelmű holt hogy ők ketten lesznek az uralkodók, de a "Platinum ház" tagjai hivatalosan megtarthatták a címeijet. (és rokonságban is álltak Celestiával)
0

#35 Felhasználó nem aktív   Reviyzion 

• Iszapszemű
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 17 március 2013 - 12:26

It's Hammertime! Its Headcanon time!

Faust azt mondta Cadence unikornis lett volna ha rajta múlik. Szerintetek a Crystal Princess (Akit Sombra valszeg megölt vagy tömlöcbe vetett) Unikornis, Föld póni vagy Alikornis volt?
0

#36 Felhasználó nem aktív   bitterman 

• Póniszaurusz
  • Hozzászólás: 3.104

Elküldve: 17 március 2013 - 01:14

Üzenet megtekintéseIdézés: Reviyzion - Dátum: 17 március 2013 - 12:26

It's Hammertime! Its Headcanon time!

Faust azt mondta Cadence unikornis lett volna ha rajta múlik. Szerintetek a Crystal Princess (Akit Sombra valszeg megölt vagy tömlöcbe vetett) Unikornis, Föld póni vagy Alikornis volt?

Szerintem az a Crystal Princess, akiről szó volt, akkor már nem élt. Én inkább úgy gondolok Sombrára, mint egy jogos örökösre, akit az Equestriára is kiható gonoszsága miatt üldöztek el. Az évadnyitóban is azt mondák "took over the Crystal Empire", ami inkább hatalomátvétel jelent, mint a birodalom elfoglalását. Ebből kiindulva a hivatkozott Crystal Princess-t is inkább unikornisként képzelem el (bár tulajdonképpen lényegtelen).

Cadance-re meg én is szívesebben gondolok egyszarvúként, mint alikornisként.
kép kép kép kép kép
0

#37 Felhasználó nem aktív   Shadow Rush the pegasus 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 24 március 2013 - 03:52

Üzenet megtekintéseIdézés: bitterman - Dátum: 17 március 2013 - 01:14

Szerintem az a Crystal Princess, akiről szó volt, akkor már nem élt. Én inkább úgy gondolok Sombrára, mint egy jogos örökösre, akit az Equestriára is kiható gonoszsága miatt üldöztek el. Az évadnyitóban is azt mondák "took over the Crystal Empire", ami inkább hatalomátvétel jelent, mint a birodalom elfoglalását. Ebből kiindulva a hivatkozott Crystal Princess-t is inkább unikornisként képzelem el (bár tulajdonképpen lényegtelen).

Cadance-re meg én is szívesebben gondolok egyszarvúként, mint alikornisként.

Bármennyire is szégyenletes, én beépítettem a Cadence alikornist a headcanonomba, és a Crystal princesst az ő valamelyik felmenőjeként aki szintén alikornis volt. (végül is külön birodalom (volt) tehát nem olyan nagy gáz) Kár hogy ezt lerombolták azzal a bizonyos könyvel...

Ha már headcanon... Discord teremtette a paraspite-ket (remélem jól írtam le) még régebben.
0

#38 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Hozzászólás: 5.458

Elküldve: 24 március 2013 - 07:09

Üzenet megtekintéseIdézés: Shadow Rush the pegasus - Dátum: 24 március 2013 - 03:52

Ha már headcanon... Discord teremtette a paraspite-ket (remélem jól írtam le) még régebben.

We got a match here, sir.

Legalábbis az én fejkánonomban Discord számlájára írhatók fel az Equestria vadvilágában megjelenő "kimérák" (tehát állati kereszteződések) mint pl. a Manticore, vagy a Cockatrice. (és fejkánonomban 1000 évvel ezelőtt, Discord uralma idején a "hadserege" nagy részét szintén ilyen "torzszülöttek" képezték :3)
kép
0

#39 Felhasználó nem aktív   Shadow Rush the pegasus 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 24 március 2013 - 08:19

Üzenet megtekintéseIdézés: Shidotoku - Dátum: 24 március 2013 - 07:09

We got a match here, sir.

Legalábbis az én fejkánonomban Discord számlájára írhatók fel az Equestria vadvilágában megjelenő "kimérák" (tehát állati kereszteződések) mint pl. a Manticore, vagy a Cockatrice. (és fejkánonomban 1000 évvel ezelőtt, Discord uralma idején a "hadserege" nagy részét szintén ilyen "torzszülöttek" képezték :3)

Nem hiszem hogy Discordnak szüksége lenne hadseregre. Szerintem az uralma csak abból állt, hogy egész Equestriát átformálta a kedve szerint, és néha trollkodott a pónikkal. A Cockatrice-t még jóvá hagyom, de a headcanonomban ezek a görög mitológia-béli lények "természetesek" Equestriában.
0

#40 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer
  • Hozzászólás: 2.268

Elküldve: 24 március 2013 - 09:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Shadow Rush the pegasus - Dátum: 24 március 2013 - 08:19

A Cockatrice-t még jóvá hagyom, de a headcanonomban ezek a görög mitológia-béli lények "természetesek" Equestriában.

>implying cockatrice isn't a greek mythological creature
kép

It's official. Pony is the new manly.
0

Téma megosztása:

• (44 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »