Hunbrony Fórum: Míg a szárnyad el nem választ - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Míg a szárnyad el nem választ

#41 Felhasználó nem aktív   Ritli 

• Okleveles trollszelidítő magiszter és Hulk
  • Csoport: Moderátorok
  • Hozzászólás: 4.744

Elküldve: 26 március 2013 - 09:54

kép

Név: Poison Bloom

Nem: Kanca

Faj: Pegazus

Kor: 26 év

Cukijegy: Üst

Külső leírás: Kicsit magasabb és karcsúbb az átlag kancáknál. Sárga szőre, zöldessárga szeme, kék-sárga sávozott, rövidre vágott sörénye és farka van. Patája kék, továbbá szárnyait kék díszek ékesítik. Bal első és jobb hátsó patáján piros ékszert visel.
Szinte mindig rajta van a táskája, melyben felszerelését tartja.

Személyiség: Poison Bloom hirtelen természet, hamar dühbe gurul és kiabál. Miután elmúlt a vita heve haragja gyorsan elszáll.
Mindig aprólékos és alapos munkát végez. Óvatos, ha valamit rá bíznak azt szereti többször is leellenőrizni, ám a húzós helyzetekben, mikor hirtelen kell cselekedni bátran az események sűrűjébe rohan.
Megbízható és általában kedves, segítőkész, de szeret mások kárára viccelődni. Makacs természet (mint egy öszvér :D).
Sokszor előítéletes és ezt nehezen tudja levetkőzni.
Nehezen mutatja ki az érzéseit (kivéve a haragot :D).
Mikor idiótákkal találkozik, kényszert érez, hogy fejbe rúgja őket (nehezen tudja megállni).

Képességei: Nem túl erős, ám cserébe egy átlagos póninál gyorsabb és ügyesebb (bár a legjobbakkal nem vetekedhet).
Cukijegyéhez méltón igen tehetséges különböző főzetek készítésében. Első sorban mérgeket, regeneráló gyógyitalokat, akár füstbombákat kever. Ezek segítségével általában egy erősebb ellenfelet is képes leteríteni. 1-2 különlegesebb recept is van a birtokában, de ezekhez nehéz megfelelő hozzávalókat találni.
Emellett gyakorlott az elsősegély nyújtásban. Ezzel és a gyógyitaljaival igen jól el tudja látni a sérült pónikat, de csodákra nem képes. Nem tud pillanatok alatt gyógyítani vagy a haldoklókat megmenteni.

Története: (csak pár mondatban) Szülei nagy kalandorok voltak, a fél világot bejárták. Mikor Poison Bloom megszületett épp a messzi délen, a zebrák földjén töltötték idejüket. Az újszülött csikó miatt azonban tovább kényszerültek maradni a tervezettnél. Egy nap, mikor szülei kimentek kirándulni baleset érte őket és Poisont egy zebra pár fogadta örökbe. Szüleire nem emlékszik, mivel még nagyon kicsi csikó volt, így haláluk nem rázta meg különösebben, bár a két karkötőt, amit tőlük örökölt (egyik állítólag az édesanyjáé a másik az édesapjáé volt) mindig hordja.
A zebráktól tanulta végül meg a különböző gyógynövények felismerését és az elixírek készítését, miután elég sokáig győzködte nevelőit (néha önállóan próbálkozott, de aggódtak, hogy valami veszélyeset csinál így végül muszáj volt oktatniuk).
Amikor közeledett 20. évéhez szülei útjára akart lépni, ő is szomjazott a kalandra és be akarta járni a világot. Nevelői próbálták meggyőzni, hogy maradjon de nem hallgatott rájuk. Végül elfogadták kívánságát, ha nem tették volna valószínűleg megszökik (ezzel ők is tisztában voltak) és útnak engedték. Ezek után fiatal kora ellenére sok helyet bejárt és sok mindent látott, végül eljutott Equestriába, szülei otthonába...
Nyaa~
kép

Hilfe! Das Monstrum im mir wird explodieren!
0

#42 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Changeling
  • Hozzászólás: 2.240

Elküldve: 27 március 2013 - 09:23

Megvan a végleges sorrend. :D Egy kalapba dobtam a neveiteket, és úgy húztam ki a sorrendet.
  • Blind Spot
  • Shadow Lightning
  • Channeler
  • Garus
  • Sarissa Invictus hadnagy
  • Picturia
  • Sávos
  • Prince Terra
  • Poison Bloom
  • Thorg
  • Halbe(a)rd

Bocsi Shido :/
Certified fan of the series since 2011.
0

#43 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.937

Elküldve: 28 március 2013 - 12:56

Tessék ami kimaradt :D

Cukijegye: Igazából nincs hisz nem része Equestriának egyetlen kötödése csupán hogy az édesanyja egyszarvú volt.
így a farán lévő jelnek nincs semmi jelentősége.

különleges képessége: nincs neki.
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#44 Felhasználó nem aktív   Máté 

• Hű tag-Twilight fan
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 340

Elküldve: 31 március 2013 - 04:47

Miután Twilight Sparkle-t hercegnővé koronázták, a nép szerette őt. Mindenki meg akarta környékezni, csak egy szóra, csak egy (kéz)patafogásra.

Persze kinek vannak jóakarói, annak vannak rosszakarói is. Bár Star Swirl elhunyt, továbbra is tartotta a világgal a kapcsolatot. Pár hűséges unikornis és Changeling folyamatosan képes beszélni vele. Star Swirl igazságtalannak tartotta, hogy a több ezer általa kifejlesztett varázslat sem volt elég bizonyíték Celestiának, hogy Alikornissá változtassa. Twilight Sparkle kisasszony pedig egy varázslat megírásával, pontosabban kijavításával hercegnővé vállt. Ezután az igazságtalan cselekedet után Star Swirl már nem elégedett meg azzal, hogy Alikornis legyen. Nem. Ő már sokkal többet akart, méghozzá megdönteni Celestia és Luna hatalmát Equestria és a Kristály Birodalom felett.Elkötelezett híveinek parancsba adta, hogy ha eljön az alkalmas pillanat, fogják el Twilight Sparkle-t, és vigyék az ő titkos házához az Everfree erdőbe, anélkül, hogy bárki is a nyomukra akadna. Ez persze nehéz feladat és időt igényel.

Twilight Sparkle ezt követően folyamatosan gyanús alakokra lett figyelmes, és egyre inkább üldözési mániája lett. Egy levélben kért segítséget Celestiától. Celestia megígérte, hogy küld egy a királyi őrség által kiképzett csapatot, hogy vigyázzanak rá.

Celestia parancsba adta, hogy a Királyi testőrség egész Canterlot-ot repüljék körbe és szórjanak el szórólapokat. A lapokon ez állt:

A Királyi Testőrség új tagokat keres!
Csak akkor jelentkezz, ha elég nagy a bátorságod és a hűséged.
Nem kell sem Unikornisnak, sem Pegazusnak lenned.

Gyere a Canterloti kastély melletti füves terepre, Kedden 10:00-re.

Equestria mindörökké!

Ez viszont felelőtlen cselekedet volt. Nagyon nagyon felelőtlen. A szórólap Star Swirl híveinek is a kezébe akadt...

Jók: Prince Terra, Sávos, Thorg, Sarissa Invictus hadnagy, Picturia, Shadow Lightning
Gonoszak: Blind Spot, Halbe(a)rd, Garus, Poison Bloom, Channeler

Szerencse:
Jók: 2K6, sikerérték 7 és afölött
Gonoszok: 2K6, sikerérték 6 és afölött

A választás véletlen szerűen történt kalapba dobott cetlikkel.
Köszike hogy elolvastad ezt a kommentet és ezt nektek:
kép
0

#45 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 31 március 2013 - 09:26

És íme mindenki kiindulása. Amíg nincs teljesen megírva, addig kérjük ne szóljatok hozzá ehhez a témához.
Gonoszak:
(A négy történet egymást követi sorrendben.)

Garus
- Fiam! - rengett bele apád üvöltésébe az egész hegység. Tudtad, hogy az öreg milyen morcos, ezért azonnal siettél. Pár másodper múlva ott is teremsz.
- Igen, apám? - liheged, mert a gyors futástól kifáradtál.
- Canterlotba fogsz utazni.
- Canterlotba? Miért?
- A kapcsolatunkat ápolni kell a hercegnővel, és mivel te amúgyis félig póni vagy, azt hiszem te lennél a legalkalmasabb a feladatra.
- Értettem.
Azzal Canterlot felé vetted az irányt. Utad során azonban galibába keveredsz. Egy unikornis és egy pegazus kanca csapdába ejt, majd szemedet, és patádat bekötik. Ellenkezés hiába való, varázslattal sem vagy képes szétszakítani a köteleket. Valamiért túl erős mágia védi. A kancák egy darabig húznak a földön, majd legurítanak egy lejtőn. Az egyik kanca alrébb megy, és a fa tövében, az árnyékban leül. A másik kanca végre megszólal:
- Te vagy Garus?
"Közel egy kilómétert húztak a földön, és most jut eszükbe megkérdezni, hogy ki is vagyok én? Ezek normálisak?" gondolod magadban.
- Igen, én vagyok.
- Akkor hallgass végig. Van egy üzletünk.
- Üzlet? Miféle üzlet?
- Te segítesz nekünk, és cserébe a sárkánypónikból nem lesznek ismételten rabszolgák. Gondolom te sem akarod, hogy egész eddigi életed munkája kárba vesszen.
- Áhh, ez sokkal inkább zsarolás, mintsem üzlet... - mosolyodsz el.
- A lényeg a lényeg, először felfestem a helyzetet. Végighallgatsz?
- Legyen.
- Starswirl, a legendás varázsló bosszút tervez. Több ezer varázslatot fejlesztett ki. És Twilight Sparkleből lett alikornis. Szóval most meg kell ölnünk Twiligh Sparklet.
- Megölni... - futott keresztül elméden újra és újra ez a szó. - És miért kellene megölni.
- Bosszúból.
- És ha én azt mondom, hogy én ezt nem teszem meg?
- Olyan nincs. Mi sem akartuk ezt tenni, de kénytelenek vagyunk. Starswirl ígéretet tett nekem. Ha megteszem, látni fogok.
- Mi is a te neved?
- Blind Spot...
Szemedről leveszi a szemkötőt. Körbenézel, és rajta kívül meglátod a másik kancát, aki az elrablásodban segített, valamint még egy csődört, aki egy ponyván ül, és valami virágot eszik.

Blind Spot
- Star Swirl küldött érted. Tudta, hogy Canterlotba fogsz utazni, és hogy kapcsolatban állsz a hercegnővel.
- Kapcsolatban. Hehe - neveti el magát Garus.
- Jólvan, nem úgy értettem. Kérlek, ez fontos! Ha nem segítesz, sosem fogom visszakapni az apámat, és a te egész kolóniádat újra a sárkányok szolgájává teszik. Starswirlnek lassan nagyobb az ereje mint magának Celestiának! Ezért nem tudtad elvágni a kötelet sem mágiával. Neked nincs kötődésen Equestriához, sem a királyi családhoz. Csak meg kell ölni a hercegnőt. Ennyi.
- Nehéz döntés...
- Kérlek - próbálod bevetni kancai csáberődet.
- Segítek nektek.
- Ezaz, Ezaz! - örvendezve galoppozol körbe-körbe.

Poison Bloom
''El sem hiszem, hogy Blind Spot ilyen könnyen meggyőzte. Pedig Blind Spot egyáltalán nem ért a győzködéshez. Biztos elcsavarta a csődör fejét valahogyan... de ahhoz sem ért... a fene sem érti, hogy mi rejlik ebben a kancában.''
- El oldozunk, remélem, hogy nem fogsz egyből elrohanni, és kiabálni mint egy kislány. - kezdessz bele.
- Nem, - mosolyodik el Garus - tudom ki az a Starswirl, és nem hiányzik, hogy a sárkánypónik újra szolgák legyenek.
- Azt hiszem, hogy én el is felejtettem bemutatkozni. Posion Bloom vagyok. Bájitalokat és bajitalokat készítek. Ahogy azt a Cutie Markom is szemlélteti.
A csődör is négy lábra ereszkedik, majd közelebb jön.
- Téged hogy hívnak? - kérdi tőle Garus
- Channeler.
- És neked mit ígért Star Swirl?
- Szellemidéző vagyok, de csak állatok szellemével vagyok képes beszélni. Star Swirl viszont azt mondta, ha megteszem amit kér, akkor pónik szellemeivel is kapcsolatba tudok majd lépni. És, most, hogy te is segítesz nekünk, a siker garantált.

Channeler
- Ezt a posztert most találtam, - kezdesz bele - éppen egy kis városban jártam, a királyi őrség repült el fölöttem, és ezt szórták el. Királyi őrséget keresnek.
- Na mondjad tovább szaki. Bár nem mintha nem tudnám, hogy mit fogsz mondani... - szól közbe Poison Bloom.
''Nem fontos, ez a kanca úgyis mindig ilyen rosszindulatú mindenkivel.''
- Szóval, jelentkezünk az őrségbe, és Garus elintézi, hogy mindenképpen bejussunk. Ha megtettük, utána egyre közelebb kerülünk a hercegnőhöz és nyissz!! Az újdonsült hercegnőnek kámpec.
- Kámpec? - kérdi Garus
- Vége...
- Jaaa, tudtam, csal elfelejtettem mit jelent - mentegetőzött Garus.
- A lényeg a lényeg, minimum egyikünket be kell juttatni oda, aztán a többi már csak jönni fog.
- Induljunk, hosszú az út Canterlotig.

//A négy pónit megkérjük, hogy a következőben a Canterlothoz tartó útról írjanak.//

Jók
3

#46 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 01 április 2013 - 02:21

*
Népszerű

Jók
Prince Terra
Kis kertedben ülsz, hol életed napjait töltöd mostanság. Nincs különösebb királyi életmódod. Inasaid szabadságon vannak, te pedig végzed azt amit szeretsz, művelni a kertet. Hamarosan Derpy Hoovest látod az égen.
"Jajj ne, csak Derpyt ne! Most tettem rendbe a kertet, és biztos, hogy megint katasztrófát fog okozni. Múltkor is kidöntötte a hintaszéket... aztán a hintaszék ráborult a madáritatóra.... aztán a madáritató vize kiömlött a könyvekre..."
Kétségbeesetten eltakarod szemedet, csak azt hallod ahogyan földet ér. Elveszed patáidat a szemedtől, és látod, hogy nem történt semmi, még csak egy virág sem tört el.
- Derpy! Anélkül landoltál, hogy katasztrófát okoztál volna! Hát ez csodálatos.
- Valóban? - mosolyog el a kanca - Celestia küldött levelet.
- Nővéremmel már 3 hónapja nem beszéltem. Te vagy az egyetlen akivel találkozok, mármint az inasokon kívül. Mesélj, mi történt Equestriában?
- Hát, rengeteg dolog volt. Először is, újra felébresztették Discordot.
- Micsoda? Ki tette? - kapkodod a fejedet
- A hercegnő kérte a pónikat, hogy javítsák meg gonosz lelkét, és sikerrel is jártak.
- Ja, akkor az más. Történt még valami figyelemre méltó?
- Hát nem igazán... Illetve mégis! Twilight Sparklet hercegnővé koronázták.

Döbbenten állsz. Neked erről az egészről egy büdös szót sem volt képes szólni a nővéred. Pedig azért jogodban áll tudni arról, hogyha valaki a családodhoz csatlakozik.

- Én nekem erről semmit nem szóltak.
- Hát ez szomorú. Akárhogy is, nem érek rá egész nap, nézd meg a levelet. Ha nem haragszol, megtudhatom mi áll benne?

Felbontod a levelet és elolvasod.

- Hát, azt írja, hogy az újdonsült hercegnő, Twilight Sparkle személyes testőrséget rendelt ki maga mellé, és mivel én egy hétköznapi unikornisnak tűnök, ezért vállaljam el, hogy az őrség része leszek. Azt kéri, hogy haladéktalanul menjek el Canterlotba.
- Akkor én is veled tartok, mert a Posta központba kell mennem.

Derpy pedig leült a földre, és már meg is volt az elmaradhatatlan galiba: Ráült a petúniákra, amik természetesen egyből tönkrementek. Már nem szólsz semmit, Derpytől megszoktad.

Shadow Lightning
Fluttershyjal piknikezni vagytok. Már három napja tervezitek, de mindig közbe jött valami munka.
- De jó, hogy végre piknikezhetünk! Már azt hittem sosem fejezem be azokat a tervrajzokat. - dőlsz le a plédre megkönnyebbülve.
- Egészen pontosan milyen tervrajzok is voltak? - érdeklődik Fluttershy.
- Hát, hogy is magyarázzam el. Ha a rendszer egy póni elektromos ellenállását érzékeli, akkor autómatikusan lekapcsol, ezért nem sérül meg az illető. Ha a póni már nem érinti a csupasz kábeleket, vagy konnektort, akkor visszakapcsol szintén magától.
- Ó, brilliáns! - bólogat Fluttershy
- És egész szép summát kaptam érte a hercegnőtől. Azt mondta, hogy ezt a tervet fogják használni innentől minden házban.
- Akkor elutazhatnánk belőle nyaralni.
- A Kristály Birodalom?
- Neem! Én valami melegebb helyre gondoltam. Mondjuk Ahoofsztrália.
- Rendben. - mosolyodsz el.

Hirtelen a királyi testőrség jelenik meg az égen, cetlik sokaságát hullajtják el.

- A szemetelők... - mérgelődik Fluttershy.
- Valami azt súgja, hogy ez nem szemét. - és megragadsz egy cetlit - Szóval, a királyi őrség új tagokat keres.
- És ezt nem tudták volna simán kiabálni? Erre kellett annyi papírt elpazarolni? Most egy hétig szedhetem össze ezeket a vackokat.
- Van még rajta egy-két dolog. De minek keresnek új tagokat? Főleg most így hirtelen? Eddig kemény edzés és iskola kellett hozzá, most meg...
- Biztos Twilighnak szeretnének titkos őrséget.
- Ja. Az egészen más.
- Nincs kedved megpróbálni? Fizetnek érte, és ami a legjobb, hogy könnyebb munka lenne. Sokat találkozhatnánk nap közben is.
- De, megpróbálom.

//Fluttershyt Wolfesz szabadon irányíthatja//

Thorg
Egy kis büfében ülsz. Nem túl felkapott hely, mivel a canterloti pónik, nem szeretik az olyan ételeket, mint a sültkrumpli, vagy a szendvics. Ők sokkal inkább a levesekhez, és az előkelő ételekhez vannak szokva. De mióta az alsóközép kategória is behutott Canterlot városaiba - tehát azok a pónik, akiknek nincs gazdag felmenőjük, vagy kapcsolatuk a királynőkkel - az egyszerű falusi ételeket is árulják. A gazdagok persze ezt nem nézik jó szemmel, hiszen gusztusatalannak tartják a nem kiegyensúlyozott táplálkozást, és, hogy manapság minden szemetet behozhatnak a városukba.

Te viszont bőven megelégedsz ezzel az étellel. Jelenlegi kicsiny fizetésedből erre futja. És legalább barátságos pónikkal találkozhatsz, akik nem olyan beképzeld pökhendi alakok, mint a Canterloti Felső Tízezer.

- Uram, ideje lenne fizetni. - szólal meg a pincér.
- Ömm, persze... Mennyi is lesz?
- 5 dukát.
- ÖT? De-de-dehát tegnap még ugyanezért az ételélt csak hármat kértek.
- Az lehet, de az tegnap volt.

Ellenkezni hiábavaló fizetni kötelesség. Ez viszont teljesen kivett a vagyonodból.
"Mihez fogok kezdeni?" - töprengesz magadban.
Szórólapok hullanak az égből.
"Ez meg mi? Királyi Testőrség felvétel? Ez a nekem való munka! Erős sárkány vagyok, kapok fizetés, és gondolom nem lehet olyan nehéz."
Fölkelsz, majd szökdécselve a Palota felé veszed az irányt.

Picturia
A képességedet a pónik megtréfálására használod. Vannak akik jót nevetnek, vannak akik komolyan veszik, és vannak akik majd elájulnak a rémülettől.

Először, úgy teszel mintha egy felnőtt kanca tükörképe lennél. A kanca mindaddig bedől neked, míg nem tüsszentesz egyet. Egy másik alak azt hiszi, hogy a Canterloti Bowling Elit tagja vagy.

De ideje egy kicsit komolyabb tréfát elsütni. Mi lenne, ha a Királyi Gárda tagjának adnád ki magad? Testedre felvázolod a pajzsot, sisakot, páncélt, és az utcán elindulsz. A tömeg ujjong, meghajol. Egy sárkány ugrándozva megy feléd, csukott szemmel. Te sem veszed észre, mert a fejedet magasra tartod.

BUMMM már össze is ütköztetek.

- Elnézést kérek tisztelt Királyőri őfelsége, izé őfeslége őre, vagyis - hadar a sárkány - Éppen a Királyi Palotához tartok, őrnek jelentkezni. De várjunk csak... Te nem is vagy igazi őr.

Testedet letörlöd, és újra fehér vagy. A farkadon lévő tollal a következőket írod magadra:
- Nem, nem vagyok az, csak gondoltam megtréfálom az embereket. Egyébként Picturiának hívnak.
- Ó, udvariatlan vagyok, én Thorg vagyok. A szórólapról tudtam meg én is. Gyere velem.
- Hát jó, veszteni valóm nincs.

És te is a Palota felé indulsz.

Halberd
Egy gyönyörűszép fűzfa tövében ülsz hátra dőlve, fáradtan egy korsó sörrel - amelyet az Alma család szállít Canterlotba, - és pihensz.
- Na jó ideje kivágni ezt a fát. - állsz fel.
- Várjon, nem vághatja ki! - kiált egy kanca.
- Dehát nekem ez a munkám, hölgyem. Kivágom és kész. Ez csak egy fa.
- De feltételezésem szerint ez a legöregebb fa Canterlotban.
- FELTÉTELEZÉSED szerint?! Tehát akkor nem biztos. Nyugodtan kivághatom. - Még egy fél korsó sört iszol.
- Csak hagyd meg, ennyit kérek. Inkább vágd ki azokat ott.
- Sokat jelenthet neked ez a fa.
- Igen, sokat jelent... - válaszol a kanca - Itt esett el a csapatom... a barátaim... és ide vannak temetve...

Rájössz, hogy mennyit jelent neki ez a fa, és a beszédje alapján nem nehéz rájönni, hogy rangos feljebbvaló Canterlotban.

- Hát legyen, meghagyom a barátaid tiszteletére, - válaszolsz neki - De a többi fát kivághatom?
- Ki. - és leül annak a fűzfának a tövében amit megmentett.
- Egyébként, a nevem Halberd. És a tiéd?
- Szarisza, nyugdíjazott hadnagy.

(Folytatás Szarisza történetében)

Szarisza
(Folytatás Halberd történetéből)
- Hát örvendek a szerencsének, veterán. - emeli fel baltáját Halberd, majd 3 baltacsapással ledönt egy 10 méteres, vastag fát.

A szemed majd kiesik. Ilyen erős csődört még aligha láttál egész pályafutásod során.

- Ismételd meg - kiáltasz oda neki.

Ő pedig kidönt még egy ekkora fát, de már csak két balta csapással.

- Mit is ismételjek meg? - néz értetlenül.
- Hát ezt.
- De mit?
- A izé a favágó mozdulatodat. Még nem láttam pályafutásom alatt ilyen erős csődört.
- Hát, megtiszteltetésnek veszem. Kár, hogy nem sok esélyem van bekerülni a Királyi Őrségbe. - nevet fel Halberd.
- Akkor ez most a szerencsenapod!
- Valóban?
- Igen, a királyi palotába tartok, egy küldetésre kértek fel. És ott most toborzás zajlik. Gyere velem, és meglásd, bejutsz.
- Köszönöm nagylelkűségedet.

Patát ráztok egymással és elindultok a királyi palotához.

- Te, Szarisza - kezd bele a csődör - most jutott eszembe, hogy én kaptam egy levelet, hogy menjek a Palotához. Törzsünk legerőssebbikét hívatta Celestia a királyi őrségbe, és az én vagyok. Egy kicsit összekutyulta az emlékezetemet a sok sör.

Ezen egy jót mosolyogsz.

Sávos
"Itt állok, Canterlot, a remények városa kapui előtt."
Végre megérkeztél Canterlotba. Az út hosszú volt, mivel gyalog tetted meg, Fillydelphiából egy bőröndöt cipelve a hátadon.
A kapuk kinyíltak, és ami a szemed elé tárult.... "Hát ez csodálatos!"
"Miért nem ide jöttem először, érzem, hogy az én helyem itt van"

Az égen a Királyi őrség jelenik meg, és szórólapokat szórnak el.

"Jelentkezési lap... Királyi Őrnek?! Szerintem megpróbálom, hiszen mi veszteni valóm van. Lehet, hogy én erre születtem!" Önfeledten galoppozol körbe körbe.

- Csak nem a királyi őrségbe akar jelentkezni? - szólal meg egy öreg póni, boldogságodat látván.
- De... - zavarba jössz - Igen, így tervezem...
- Hát fiatalember, önön nem sok izmot látok. Bezzeg az én időmben, emlékszem még mikor fiatal voltam, fitt, a Királyi őrség leggyorsabb repülője!
- Hát ha maga mondja...
- De maga, fiatal ember, ön vézna, és még Cutiemarkja sincsen a helyén.
- Éppen ezért akarok szerencsét próbálni a Királyi őrségben, tudja én bejártam egész Eque....
- Tehát haszontalan, semmire sem jó. - szakít félre.
- Csak, hogy tudja - mérgesedsz fel - ÉN... ÉN... én... igaza van...

- Apjuk! - kiált egy idős kanca - Te sose voltál a Királyi őrségben, ugyanilyen vézna voltál, és még Cutiemarkod sem volt!
- Hát... - elmélkedik az öreg - Most, hogy mondod igazad van... Dehát, már öreg vagyok, nem emlékszek mindenre!

A fejedet fogod, szinte szét robbannál a nevetéstől, de inkább egy kicsit eltávolodsz, hogy ne lássák. Bőröndöd újra a hátadra veszed, és a Királyi Palotához indulsz.
7

#47 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 30 április 2013 - 04:38

(akiknek eddig hiányzott a nyitásuk, azok az előző hozzászólásban találják)
A szerepjátékot ezennel MEGNYITOM. A staféta botot lehetőleg 2-3 napon belül adjuk át a következőnek. A szabályokat ismeritek. (Aki nem, az a legelső hozzászólásban megtalálja)
A sorrendet megint módosítottam, hogy logikusabb legyen a játékmenet.
  • Garus
  • Blind Spot
  • Poison Bloom
  • Channeler
  • Prince Terra
  • Shadow Lightning
  • Thorg
  • Picturia
  • Halberd
  • Sarissa Invictus hadnagy
  • Sávos

FONTOS! Máté is kalandmester, és amit ő ír azt ugyanúgy tiszteletben kell tartani. Lesz, hogy ő zárja a köröket, és lesz hogy én.

Jó játékot kívánnak a kalandmesterek,
Omni és Máté
0

#48 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • Hozzászólás: 1.937

Elküldve: 30 április 2013 - 05:37

Garus

-höh micsoda banda... *jelentem ki félig hangosan* méghogy ígéretek mi? az igéretekkel annyi a baj hogy nem tartják be őket. Meglássátok, Ha véletlenül sikerülis végrehajtanunk a naagy tervet tudjátok mit kaptok? semmit, ebben biztos vagyok.

*újfenn végigpáztázom az ujdonsült "társakat"*

- hát nemtudom de kissé kevesen leszünk így négyen. Én vagyok közületek az egyetlen képzett élőlény... Értetek egyáltalán valamihez?
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#49 Felhasználó nem aktív   Kövesember 

• Livin' the Dream
  • Hozzászólás: 1.947

Elküldve: 04 május 2013 - 09:54

Blind Spot

Fogolyból lett társam kétkedését meghalva halvány mosoly jelenik meg az arcomon.
- Szerintem meg bőven elegen vagyunk. Lehet, hogy csak egy elesett, vak kancának látszom, de nekem is meg vannak a kis praktikáim, mint ahogy társaimnak is van, egy pár trükk a tarsolyukban- fordítom fejemet Garus hangjának irányába - Ha kell, tarthatok egy kis bemutatót…
Elindulok, testem ösztönösen keresi az árnyékok biztonságát. Amikor megfelelőnek érezem a terepet, elkezdem ébresztgetni az igazak álmát alvó Hangot.
" Ébresztő cimbora, egy kis munka adódott "
" Végre"
- mély hangjában még hallom az álmosságot, újra elmosolyodok -" Blind, ugye biztonságban vagyok? Múltkor miattad égett meg a nyakam"
" Persze, biztonságban vagy. Bízz bennem, most nagyon figyeltem. Csak egy kis bemutatót kéne tartanunk ennek az uraságnak,
– fejemmel Garus hangjának iránya felé biccentek - utána meg mehetsz vissza szunyókálni "
" Rendben, akkor vágjunk bele " - Hang beleegyező válasza az elmémben visszhangzik, miközben testben és lélekben felkészülök a mutatványra.
Egy pillanatra megállok, majd lehunyom a szemem. Testem finoman elkezd belesimulni az árnyékokba. Ott vagyok, de mégsem. Tíz másod percet várok, és ezután kilépek a rejtekemből. Nem várom meg, hogy bárki is válaszoljon.
- Tudok mást is, de most ennyi remélem bizonyíték elég, hogy nemcsak te vagy itt, ahogy te fogalmaztad, az " egyetlen képzett élőlény " - mondom hangomban kellő mennyiségű gúnyt csempészve, majd Poison Bloom és Channeller feltételezett irányába fordítom a fejem - Ha bármit bizonyítani szeretnének, akkor nyugodtan tegyétek, de szólok, sietnünk kéne...
kép
1

#50 Felhasználó nem aktív   Ritli 

• Okleveles trollszelidítő magiszter és Hulk
  • Hozzászólás: 4.744

Elküldve: 05 május 2013 - 09:41

Poison Bloom

*Ó te jó ég, már az első percben ennyire felhúz!*

Majd szétrobbanok a dühtől és legszívesebben valami olyat mutatnék amitől leesik az álla, de végül türtőztetem magam.

- Szívesen tartanék bemutatót, de a felszerelésem túlságosan értékes és ritka ahhoz, hogy erre elpazaroljam. - mondom nyugalmat erőltetve magamra - De nem kell aggódnod, nem foglak hátráltatni. Lehet nem vagyok olyan öreg, mint te de a fél világot bejártam, elég sok mindenen mentem keresztül és még mindig itt vagyok egyben, sőt egy karcolás nélkül. Persze ezt köszönhetem a gyógyitalaimnak is, de a végeredmény a lényeg.

*Ha így folytatja nem biztos, hogy ő kap majd belőlük... Lehet össze kéne dobnom egy kis hashajtót neki a vacsorához, ahhoz még itt is találhatok hozzávalókat.*

Kitör belőlem a nevetés. Mindenki meglepetten bámul rám, mire megpróbálom visszafojtani.

-Channeller van még valami hozzáfűzni valód? - nyögöm ki nagy nehezen a nevetés visszatartásától - Mert most már tényleg ideje lenne indulni...

Hátat fordítok, szárnyammal eltakarom az arcom és megint elkezdek nevetni.
Nyaa~
kép

Hilfe! Das Monstrum im mir wird explodieren!
1

#51 Felhasználó nem aktív   Cherry Tea 

• Gyümölcsös ital és igen, a Macskanő is
  • Hozzászólás: 2.867

Elküldve: 05 május 2013 - 10:27

Channeller

Szememmel végigmérem a "képzett élőlényt" majd egy szájhúzás kíséretében válaszolok társamnak.
-Én ezért nem zaklatom fel a lelkeket. Inkább menjünk, mielőtt lemaradunk valamiről.
Megerősítve nyeregtáskámon a szíjat elindulok az úton, s csöndben megjegyzem:
-Cöhh. Képzett élőlény...

Legelöl sétálva lehorgasztom a fejem, hogy a társaim ne lássák a szarvam. A testemben áramló energiát a homlokomon ülő kinövésbe vezetem, és megpróbálok észrevétlenül egy kígyót idézni Garus hátsó lábai elé, abban a reményben, hogy jól orra esik.
1

#52 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 05 május 2013 - 05:10

Spoiler

kép
1

#53 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor
  • Hozzászólás: 3.197

Elküldve: 05 május 2013 - 09:57

Shadow Lightning

Még egy kis ideig maradok Fluttershy-al a pikniken. Igaz egy részét a szórólapok felszedésével töltjük.
- Kösz, hogy segítesz nekem ezt feltakarítani - mondja nekem Fluttershy
- Szívesen kiscicám. Legalább gyorsan össze tudjuk mi szedni.

Hát igen. Mi ketten nagyon jó páros vagyunk. Én varázserőmmel a nagyját felszedem, míg ő a maradékot, ami elkerülte a figyelmemet. Az egészet sikerül öt perc alatt eltakarítani. Szerencsére még van időnk önfeledten szórakozni, még hálája jeléül kapok tőle egy csókot.

A piknik után még elmegyek segíteni az állatkái etetésében. Már a medvét is megszoktam, nagy haverok is vagyunk. El is neveztem őt Bubunak. miután ezzel is végzünk hazafele tartunk.

Otthon én nekilátok a pakolásnak. Elég kicsi táskám van, de sok cuccot kell pakolni bele. Sok találmányom van, ami az utám során segítségemre lehet. A tárgyakat elkezdem lezsugorítani almamag méretűre.
- Mit dolgozol éppen kedves? - Kérdezi tőlem Fluttershy.
- Lekicsinyítem a találmányaimat. Gondolom, hogy bekerüljünk a csapatba, szükség lesz valamiféle bemutatóra, amelyen láthatják a képességeinket - válaszolom neki.
- Értem. Ezt a varázslatot hol tanultad? - kíváncsiskodik kedvesem.
- Twilight adott kölcsön egy könyvet. Ott találtam rá. Elég praktikus dolog. - válaszolom neki.
- Fogsz még nekik mást is mutatni?
- Persze. Bemutatom a villámugrást és még más elektromos varázslatot.
- De ugye azt nem akarod használni? - kérdezi tőlem kicsit megrettenve.
- Azt csak akkor használnám, ha te vagy esetleg szolgálatom alatt Twi-t akarnák bántani. - válaszolom a legkomolyabb szándékkal. - Picim, kii szeretnél kísérni a vonatállomásra? - kérdezem tőle.
- Még szép - mosolyog rám, és ezután elindulunk a vasútállomásra, és én a nagy kalandra.
kép
1

#54 Felhasználó nem aktív   Fantos 

• Feliratmester
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 36

Elküldve: 07 május 2013 - 05:43

Thorg

Mennek mendegélnek, Thorg alaposan szemügyre veszi úti társát, mivel nem hétköznapi. Thorg imádja az ilyet.
- Nem tudom nem észrevenni, hogy más vagy mint az átlagos pónik. Sokkal magasabb, vörös szemű, meg... Meg valami nem stimmel...
Alaposan végignézi hogy megtalálja mi az ami szúrja a szemét majd hirtelen megtalálta a megoldást.
- Cukijegy! Nincs cukijegyed! Várjunk... Nincs cukijegyed?

//OFF: Rövid lett, de legalább kevés//
1

#55 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3
  • Hozzászólás: 3.471

Elküldve: 07 május 2013 - 10:31

Picturia

Különös, még sohasem beszéltem sárkánnyal, már előre látom, hogy színes társaság lesz a hercegnő védelmére, komolyan kell vennem, és mindent megtennem, hogy Twilight még véletlen se kerüljön olyan helyzetbe, mint amiben én voltam évekkel ezelőtt.
Kicsit nyomasztó, ahogy Thorg uraság figyel engem, lehet jeleznem kéne neki, hogy kérdezhet bárm-

"- Cukijegy! Nincs cukijegyed! Várjunk... Nincs cukijegyed?"

- Ohh, szóval ez zavart! Nos ez egy hosszú történet lenne, és még visszaemlékezni sem szeretek rá... a lényeg, hogy az életemet meghatározó időben, egy vaksötét cellában töltöttem, és mire ismét magamhoz tértem, mindössze pár emlékfoszlány megmaradásával, már úgy ébredtem fel, ahogy most nézek ki. A képességemre is abban az időben tettem szert, és azóta is próbálom a pónikat jobb kedvre deríteni, mert annyi szomorúságom éltem át, hogy még másokon sem szeretem látni, inkább felidegesítem őket, mintsem szomorúak legyenek, az a legrosszabb. Ugyanakkor ezzel a képességemmel bármilyen cukijegyet tudok magamra rajzolni. Nézd!

Picturia a farka segítségével egy szürkés tollat rajzolt magára.

- Látod? Nekem ez a cukijegyem. Sajnos az én testemben nincsenek pigmentek, így a cukijegyem sem jelenik meg, így magam se tudom, hogy nézhet ki, de ez volt az első gondolatom, amikor rágondoltam, és ha valaki kérdezi, akkor mindig ezt rajzolom fel. Mutatok egy kis trükköt, amihez nem elég a testfestés.

Picturia körülnéz az utcán és megragad a szeme, egy barbár kinézetű, morcos pónin.

- Látod azt a barna szőrű, zöld szemű, bőrmellényes pónit? Eléggé haragosnak tűnik, fel kéne valahogy vidítani. Ahogy elnézem neki több kell a szokásos adagnál, stabilan morcos a tekintete. Gyere ide a sarokba, itt nem láthat meg senki!

Picturia medúzát megszégyenítő mozdulatokkal a sörényét és a farkát megmozgatja, és elkezd magára rajzolni. Mivel úgyis a hercegnőt megy megmenteni, így az ő alakját veszi fel. A sörénye hosszú és sűrű, emiatt a szárnyak alakját is gond nélkül feltudja venni, a magasság lehetne éppen gond, de feltételezi, hogy a morcos uraság úgysem tudja, hogy mekkora a hercegnő pontosan.

- Na? Hogy tetszik? Egy kicsit időigényes összehozni, de amíg nem ijesztenek meg kellően, addig így maradok. És most a küldetést indul!

Picturia összeszedi az összes tudását, amit tud a hercegnőről, és előkelő mozdulatokkal a bőrmellényes póni felé veszi az irányt, felvesz ő is egy morcot arcot, szembe fordul vele, közel hajol, és a szemébe néz. Sajnálja hogy nem tud beszélni, mert azzal hitelesebb lenne, de talán ez is elég lesz. Kellemetlenül sokáig nézi a pónit, próbálja zavarba hozni, pislogni se pislog, amikor már látja, hogy az úriember kezdi kicsi kellemetlenül érezni magát, akkor lassú remegő mozdulatokkal elkezd vigyorogni, a szemével elkezd bandzsítani és idióta ugrálással elszalad, anélkül, hogy felfedné, hogy ő nem a hercegnő. Mikor eléggé elrejtőzött, visszaváltozik fehérré, és visszasiet Thorg-hoz.

- Remélem ez megteszi, ahogy látom egy kicsit összezavartam. Remélem nem fog találkozni a hercegnővel egy ideig, mert ezt nehéz lesz megemésztenie. Viszont így is sokáig húztam az időnket, itt van a palota pár percnyire, siessünk mielőtt lemaradunk a csapatválasztásról.

És ezzel Pictura, Thorg társaságával elindult a palotához.
1

#56 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 09 május 2013 - 03:17

Halberd

...csak szótlanul bámulok a hirtelen támadó kanca után. Ez mégis mi a ménkű akart lenni? És miért öltözött úgy, mint egy hercegnő? Ennyire jól menne manapság az utcai bolondoknak? Egek, hova kerültem...
-Flepnis szajha... -motyogom, majd megtoldom egy köpéssel a földre. Mintha csak szólítottam volna, a veterán most kullog elő, folyóügyei intézése után. Éppen eleget váratott magára...
-Gyerünk. -jegyzem meg haladási szándékom röviden, és a palota felé indulunk tovább. Nem akarok még többet ácsorogni, ki tudja, miféle félkegyelműekbe botlok még. Igaza volt édesapámnak, ezeknél a városi népeknél még egy halom trágya is okosabb...
Az utazás többi része is úgy telik, mint az eddigi: csendben. Őszintén szólva letojom magasról a vén repedtsarkút, de úgy néz ki, a száját legalább betudja fogni. Ez tetszik.
Hamarosan megérkezünk a kastély főbejáratához. Átbattyogunk a várárok fölé leeresztett kapun, mely kielégítően nyikorog lépteim alatt, majd a végén egy boltíves ajtó vár. Az őrök a veteránt látva haptákba vágják magukat és tisztelegnek, viszont amint rám terelődik a figyelmük, egészen megváltozik a hangulatuk.
-Uram. -szólal meg az egyik. -A kastélyba nem lehet fegyvereket bevinni.
Oh? Minden bizonnyal a hátamra kötözött fejszére gondol...
-Kérem, adja át, utána folytathatja az útját.
-Nem. -morgom.
-Ha nem hajlandó átadni a fegyverét akkor meg kell kérnem a távozásra.
-Nem. Bemegyek a kastélyba, és Elizabeth is velem jön.
-Eli-? Nem, uram, nem viheti be! Adja át, vagy távozzon!
-Nahát, mennyi vér szorult a kis pucádba... -első lábamat ráteszem hűséges fegyverem nyelére. Lenyomom, mire pengés vége felemelkedik, a másik vége pedig lassan a padlón koppan. -Ha annyira kell neked, akkor szívesen beléd helyezem!
kép
1

#57 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus
  • Hozzászólás: 1.782

Elküldve: 10 május 2013 - 01:59

Szarisza

Amikor Halberd mogorván megjegyezte, hogy talán gyorsabb lett volna, ha bokorban végzem el a dolgom, akkor kezdtem megérteni, kivel is hozott össze a sors.

Nem mintha nem ismertem volna azonnal fel a déli sivatagok szülöttét, mikor magam is jártam már ott. Sivár vidék – sivár póniknak. Az ott lakó törzsek többnyire jól elvannak egymás gyilkolászásával, néha azonban felfüggesztik ellenségeskedéseiket, és egy nagyobb hadúr vezetésével elkezdik fosztogatni a kereskedőkaravánokat.
Ilyenkor jövünk mi a képbe.
Friss királyi őrként két évet húztam le abban a perzselő pokolban, és bár ez voltak a legrosszabb esztendők életemben, utólag visszatekintve úgy gondolom, hogy jó munkát végeztünk: néhány év alatt visszaűztük a martalócokat a sivatag belsejébe, ahonnan jöttek.

Szemem sarkából a csődört kémlelem. Fiatalabb lehet nálam, bár vad kinézete idősebbnek láttatja. Ennek ellenére valószínűleg több harci tapasztalattal rendelkezik, mint én. Az arcán semleges kifejezés ül, de a szemeiben jól látszik az undor.
Milyen… tipikus. A nagy harcos, aki méndenkit alsóbbrendűnek tart, aki nem árvult el tizennyolc éves korára.
Magamban ismét megkérdőjelezem Celesztia döntését, (már ha az övé volt – Halberd levele mindenesetre valódinak tűnt) hogy egy ilyen alakot bízzanak meg bármilyen feladattal. Lehet, hogy nagyon erős, és jól forgatja a fejszéjét, de valószínűleg soha nem engedelmeskedett (vagy parancsolt) még senkinek. Hogy is lehetne elvárni precíz munkát olyasvalakitől, aki egész életében a saját feje után ment?
Végső soron azonban nem teljesen reménytelen eset. A tiszti akadémián megtanultam, hogy kell betörni a fegyelmezetlen újoncokat. Ő is csak egy nagyra nőtt csikó, aki azt hiszi, hogy neki bármit szabad.
- Uram. A kastélyba nem lehet fegyvereket bevinni.
Nos, itt az ideje, hogy szembesüljön a szabadsága korlátaival.

- Ha annyira kell neked, akkor szívesen beléd helyezem!
Utasíthatnám a feleket, hogy tegyék le a fegyvert. Ha Halberd felmutatná a levelét, talán megengednék, hogy bevigye a kis „barátnőjét” is.
Talán.
De mégis mi a móka abban?
Ez a barbár fegyvert rántott a Királyi Őrség tagjaira. Viselje hát a következményeket.

Durván két testhossznyira állok Halberdtől. Még mindig a hátamat fordítom neki; a fejem oldalra billen. Balra és jobbra egy-egy őr, lándzsát szegezve.
Egy pillanatig senki nem mozdul.
Aztán a bal oldali őr tesz egy lépést Halberd irányába, aki válaszul felé fordítja a fegyverét.
- Le van t…
Most.
Egyetlen szárnycsapással kiütöm a tétovázó jobb oldali őr fegyverét a mellső lábai közül. Megpördülök. A jobb szárnyammal elkapom a lándzsát és előredöfök vele, az utolsó pillanatban megállítva a támadást.
Fém csattan fémen, ahogy Halberd egy tétova mozdulattal is, de félresöpri a lándzsafejet.
A barna csődör elvigyorodik.
- Ennél még a nagymamám is gyorsabb len…
Aztán lefagy a mosoly a képéről, amikor hátulról egy másik lándzsát szegeznek a torkához.
- Azt mondtam – ordítja az első őr – hogy le van tartóztatva!
Sose harcolj egyedül.
- Tedd le a fejszét, Halberd. – mondom neki nyájasan. - Ha még a megbízatás kezdete előtt kinyíratod magad, a hercegnő roppant csalódott lesz!
Dühösen néz rám, de végül egy horkantás kíséretében engedelmeskedik.
Visszaadom a lándzsát kissé megszeppent tulajdonosának. Friss hús; van még mit tanulnia.
Valaki felkuncog a hátam mögül.
- Lám, lám, lám. Nem hazudtoltad meg az Őrült Ökrök hírnevét, harcos. – szól egy méltóságteljes hang.
Az őrök azonnal vigyázzba vágják magukat, Halberd pedig mélyen meghajol.
Nyugodt biccentéssel üdvözlöm az érkezőt.
- Hercegnő.
1

#58 Felhasználó nem aktív   Gabe 

• Overwatch
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 403

Elküldve: 10 május 2013 - 06:09

Sávos

Alig fordulok be az eddigi utca sarkán, máris fájlalva a hátamat lerakom méretes bőröndömet, majd fogaim közt cipelve hümmögök magamban.
Ez a furcsa nyelvezet valahogy így hangzott volna, ha nem állja a hangfoszlányaim útját a bőröndöm fogásra alkalmas füle.

"Ezt már tényleg nem hiszem el! Ez a bőrönd inkább idegesítő, mintsem hasznos... de hát, csak ki kellett vágni a korábbi nagyméretű nyeregtáskám tartalmát, had essen ki a pénzecském mellett minden más csomagom, még a fillydelphiai vonatállomáson... ahol ezt a bőröndöt megvéve még pénzem sem lett már, hogy egy épkézláb vonatjegy mellett még beosszam a megcsappant vagyonomat a canterloti célkitűzéseimhez...
De legalább ez a négynapos kutyagolás egész jó volt... Meg ez a város! Ez már egész jól néz ki..."

Lassan botorkálok Canterlot macskaköves utcáin, ahol elragad a varázsa a helyi életnek: unikornisok mellett megörültem, hogy más földipónik és pegazusok tömegei is fel-alá járkálnak, mindennapi, valószínűleg nem olyannyira izgalmas munkájukat végezve.
Ám a várazsa inkább a gyönyörű reggeli nap, a felhőmentes égbolt, a friss a levegő mind-mind jókedvet árasztottak el a tudatalattimban.
Valami azonban mégiscsak zavart, amely miatt lassan csak megállok egy étterem közelében, majd ráülve a bőröndömre olvasom el még egyszer azt a papírost, amely elhozhatja a várva várt cukijegyet.

- Hmmm... valami nincs ezzel rendben... Az érdekes, hogy nem kell sem pegazusnak, sem unikornisnak lennem, de egy kicsit össze vagyok zavarodva az idővel... Melyik keddre szól ez egyáltalán? A mai kedd? A jövő heti? Mennyi most az idő?

Arra, hogy hány óra lehet, gyorsan megtaláltam a választ: csak fel kellett néznem egy kicsit, majd rápillantanom az előttem elterülő házak mögül kimagasló toronyórára, hogy vajon mozog-e.
A percmutató lassacskán megmozdulva reggel 8:47-et mutatott.

- Ezek az őrök nem tudnak semmi mást sem csinálni, mint vagy egy héten keresztül széjjelszemetelik a várost ezekkel a vackokkal... Ahelyett, hogy plakátokat raknának ki, mint a tavalyi menyegzőnél... - Mondogatja hangosan egy felbőszült, piszkos, vanília színű földipóni, amelynek a patái körülfognak egy seprűt, egyenletes ütemben sepregetve fel a macskaköves utcák mocskát.

Az utcaseprő motyogását is úgy hallottam meg a város monoton hangzavarában, hogy szinte mellettem söprögetett.

"Ismerem ezt az érzést... megalázkodtatás egy hete volt még kölyökként..."
Gondolom magamban, mire feltápászkodva, megragadva bőröndömet, nem zavarva az utcaseprő munkásságát lassan elindulok arrafele, amely leginkább hasonlított a kastély tornyaira.

"Gárdista cukijegy... hamarosan együtt leszünk! Csak tudnám, hogy az miképpen nézhet ki..."
"See, this is why I don't have friends! All they ever do is run around screaming causing problems for everyone until someone tries to kill them. Friends are like weeds that scream."
- Freeman's Mind; Episode 47.
1

#59 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 10 május 2013 - 08:42

*
Népszerű

KÖRZÁRÁS
Gonoszak
Senkinek sem nyeri meg a tetszését Garus stílusa, de ha Starswirl őt találja a legalkalmasabbnak, akkor nincs mit tenni, és eltűrni.

Poison Bloom hashajtó főzete sikerrel járt. Majd szét röhögtétek magatokat, mikor Garus öt percenként rohant el a bokrok mögé.

Channeler: Várjatok nekem van még egy ötletem! - súgod oda társaisnak.

Channeler megpróbál Garus hátsólábai elé egy kígyót idézni sétálás közben. Elsőre nem sikerült jó helyre, és Blind Spot majdnem orra esett. Még szerencse, hogy ő észrevette. Másodszorra azonban sikerrel járt. Garus orra esett.

Garus: Hé ez meg mi volt?
Channeler: Biztosan egy gyökér.

Három óra sétálás után végre Canterlothoz érkeztek. Hatalmas nagy várfallal van körülvéve, a tetején egymástól nem is olyan messze őrök állnak.

Channeler: Ide hogy jutunk be? Csak úgy besétálunk?
Garus: Engem a hercegnő hivatott, szóval be tudok menni.
Blind Spot: Ha jól rémlik, valami Twilight Star nevű unikornisnak kéne itt lennie. Vagy mi jöttünk korán, vagy ő késik.

Channeler szokás szerint leült, és egy szinte mindig vele tartó madár szellemét kezdte simogatni. A többiek a szellemből semmit sem látnak.

Garus: Ez meghibbant?
Posion Bloom: Nem, csak a szellemeivel társalog.

Channeler láthatóvá teszi a szellemet, hogy eloszlassa Garus kételyeit.

Garus: Ismertem egyszer egy szellemidézőt. Amikor apám ellen harcra kélt, vesztett és száműzették. De ő nem volt képes láthatóvá tenni a szellemeket.
Poison Bloom: Kevés póninak van a birtokában ilyen képesség. Akinek meg van, azt hibbantnak nézik.

A távolból egy fehér szőrű, piros és kék sörényű csődör rohan felétek, mellette pedig egy bézs kalapos, kabátos póni fut.

A piros kék sörényű póni (Twilight Star) megszólal:
Twilight Star: Üdv néktek, Twilight Star vagyok.
Garus (súgja Blind Spotnak): Erre vártunk? Ez még fiatal.
Twilight Star: Hallom szavaid. De Starswirl küldött, mert nélkülem nem tudtok bejutni.
Garus (súgja Blind Spotnak): Én igen.
Twilight Star: Nem érünk rá, késésben vagyunk.
Garus (súgja Blind Spotnak): De pont miatta.

A kabátos kalapos póni a falhoz megy, majd bele rúg, és a fal téglái sorban betolódnak, úgy, hogy a még kiálló téglák egy lépcsőt képeznek.

Twilight Star: Ez a titkos bejáró, itt fogunk felmenni, majd a faj másik oldalán nyugodtan lesétálhatunk.

Felsétáltok a lépcsőn, majd le a túloldalt, és már bent is vagytok.

Twilight Star: Itt nem beszélhetünk, gyertek velem a házamhoz

Mindnyájan Twilight Star házához mentek.

Blind Spot: Szóval beszélhetünk a tervről?
Twilight Star: Persze.
Channeler: Velünk csak azt a részét tudatták, hogy kapjuk el Garust.
Twilight Star: Mivel kételyeink voltak, hogy el tudjátok kapni, de úgy látszik gond nélkül ment.
Garus: Azért ez nem teljesen igaz. Ráadásul hátulról támadtak, de be kell ismernem, hogy erősek voltak. Ki gondolta, hogy a kancák ennyire engem akarnak. - nevetett fel.
Twilight Star: Tehát ideje tisztázni a tervet és eloszlatni minden kételyeteket. Először is be kell jutnotok a Twilight Sparklet védő csoportba. Erre megy ki a felvételi amit ma tartanak. Őröket keresnek Twilight mellé. Majd ha ez meg volt, szépen a kegyeibe férkőztök. Az őrség tagjait egymásnak ugrasztjátok, a harmónia elemeit elfogjátok (vagyis a pónikat) és megszerzitek tőlük a nyakláncokat, Twilight Sparklet csapdába csaljátok, és ha mindezt megtettétek, jöhet a nagy finálé: a Twilight Sparkle-nek annyi! Egyéb kérdésetek van?

Néma csend

Twilight Star: Helyes! Sok sikert, számítunk rátok. Most pedig induljatok a Kastélyhoz.

A kastélyhoz érkezvén látjátok, hogy milyen sok jelentkező van.

Poison Bloom: Te jó ég! Mikor fogunk így sorra kerülni?

Jók
Halberd egyedül maradt a palotában kapott szobájában. Szarisza elment mert megbeszélése volt a hercegnőkkel és a herceggel. Mikor végeztek, visszasietett Halberdhez.
Szarisza: Olyan sokan jelentkeztek, hogy nem férnénk el a palotában, ezért a válogatót áthelyezzük a Tisztásra.
Halberd: Rendben. - felállsz a székedből - Akkor elszaladok a nagyterembe és szólok az ott várakozó póniknak, hogy menjenek ki a Tisztásra.

Halberd felrohan a nagyterembe, és kiabál:
Halberd: A válogatást a túl sok jelentkező miatt áthelyezték a Tisztásra! Kérünk mindenkit, hogy fáradjanak le oda!
Sávos: Akkor ezért cipeltem fel a bőröndömet a 10. emeletre? Na jó, rendben.

Sávos elindul és lecipeli a bőröndjét a tisztásra.

Halberd: Szarisza, nézd! Már megint itt van az az elmebajos póni meg a lakája.
Szarisza: Kik? Hol?
Halberd: Tudod, az aki nagyon kifesti magát, és hercegnőt játszva ijesztget.
Szarisza: Ja, látom már.

Picturia és Thorg rohannak keresztül a tömegben, sok pónit fel is löknek, csak, hogy az első sorba juthassanak.

Picturia fellöki Fluttershyt.
Shadow Lightning: Hé te nem látsz a szemedből? - kiabál oda Picturiának.
Fluttershy: Ó semmi gond, biztosan véletlen volt.

Aztán Thorg rohan arra, és ő is fellöki Fluttershyt
Shadow Lightning: Na ez már több a soknál!

A nyomukba ered, de nem látta, hogy merre mentek, úgyhogy föladja.

Shadow Lightning: Majd kaptok még, meglátjátok!

Thorg és Picturia tovább randalíroznak a tömegben. A figyelmetlenség miatt Thorg neki rohan egy bőröndnek, amelynek a tartalma teljes mértékben kiborul.

Thorg: Ú, sajnálom én...
Sávos: Nem számít.
Thorg: De tényleg.

Thorg fel kel és Picturia nyomába indul, aki már megállt.

Picturia: Nagyon sokan vannak itt, van egy ötletem.
Thorg: Hallgatlak! Vagyi izé, olvaslak!
Picturia: Befestem magam vörösre, te pedig kiáltsd el magad, hogy 1000 aranytallér üti a patáját annak aki megfogja azt a csirkefogó vörös kancát. Én elrohanok, elbújok, visszaszínezem magam, ők pedig kereshetnek, mert sosem találnak meg. Készen állsz?
Thorg: Persze.

Thorg egy kicsit kiköszürüli a torkát aztán, elkiáltja magát:
Ezer aranytallér üti annak a patáját aki elfogja azt a csirkefogó vörös kancát!

A tömeg ennek hatására a nyomába ered, egy kilométeren át üldözik, majd Picturia letörli magáról a festéket, és visszasiet.

Picturia: Na mit mondtam? Hatásos volt, nemde?
Halberd: Bezony, az volt, szép trükk egy ilyen kerge pónitól.
Thorg: Ti mit kerestek itt?
Szarisza: Az őrségbe hívtak vissza, és magammal hoztam ezt a kivételesen erős favágót is. Jaj ne! Mennem kell! Sok sikert!

Eközben Terra herceg már a pódiumon áll két nővérével, Spitfirerel és Shining Armorral. Szarisza is felsiet hozzájuk.

Szarisza: Üdv, elnézést a késésért.

Celesztia: A homokóra lepergett, és a jelentkezési idő letelt!
Hatalmas fal emelkedik a rét körül hirtelenjében. Azok a bolondok akik Picturia után siettek ráfáztak, mert már nem tudnak bemenni.

Prince Terra: Ő, Celesztia, ne haragudj, de hová tűnt az a sok jelentkező? Ennyien a palotában is elfértünk volna, és ott be is van rendezve a hely, és az akadálypálya.
Celesztia: (a tömegnek kiáltva): Az esemény visszakerül a palotába, ahol már fel van állítva az összes szükséges kellék. Megkérek mindenkit, hogy fáradjanak a Királyi Palota 10. emeletének nagytermébe. Köszönöm!

Sávos: Jaj ne, már megint cipelhetem a bőröndömet...

2. Kör
A válogatás: 1. rész
Néhányaknak meg kell mutatnia a zsűri előtt, hogy mit tud (a zsűrivel lehet minimális társalgás, de nem fejezhetitek ki, hogy tetszett-e nekik a produkciótok, vagy sem), mivel ez majd kijelölt személyek dolga lesz. Még mesélnetek kell nekik céljaitokról és vágyaitokról is.

Körmódosítás:
    Akiknek be kell mutatniuk tehetségüket:
  • Picturia
  • Shadow Lightning
  • Halberd
  • Sávos
  • Thorg
  • Garus
  • Poison Bloom
  • Channeler
  • Blind Spot

Akik a zsűriben ülnek, és véleményt kell mondaniuk majd ezekről a póniról akik bemutatták tehetségüket:
  • Prince Terra
  • Spitfire (Verac)
  • Szarisza
  • Luna (Ritli)
  • Celesztia (Cherry Tea)

6

#60 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3
  • Hozzászólás: 3.471

Elküldve: 18 május 2013 - 07:19

Picturia kicsit lámpalázasan, de elindul a porondra, hogy bemutassa, hogy mit tudna tenni Twilight hercegnő érdekében. A zsűritagok és hercegnők előtt tisztelet tudóan meghajol ,viszont nem mond semmit (mivel nem tud beszélni yohohoh). Nem húzza tovább az időt a kelleténél, ugyanis látja, hogy még sok póni van, akiken túl kell esni.

Körülnéz a zsűritagok között, és megakad a szeme Luna hercegnőn, gondolta hogy az átalakulásra talán ő lenne a legjobb modell. A sörényét és farkát megmozdítva nekikezd a testének festéséhez. Mindeközben figyeli a többiek reakcióját, és némelyik póni arckifejezésén látszik, hogy meglepődnek a képességén, úgy gondolja, hogy ezzel talán van esélye bejutnia a csapatba, és végre valami hasznosat csinálnia az életében és múltját elfeledni. Pár perc után máris elkészül a hercegnő kinézete, ügyelve a részletekre. És a végére hagyva a sörényének a hullámzását, ha magasságuk nem lenne eltérő, akkor akár ő maga is beállhatna a hercegnőt helyettesíteni. A sörnyének sűrűsége miatt, még a szárnyakat is gond nélkül megformázta, ámbár kinyitni, illetve használni már nem tudta volna őket.

Miután mindenki alaposan kielemezte a másolásának minőségét, 1 pillanat alatt visszaváltoztatta magát fehérré, ezzel jelezve, hogy az eltüntetése az már rövidebb művelet, mint a felfestés.

A következő produkciójában azt mutatja be, hogy a sörénye nem csak testfestésként funkcionál, hanem akár fegyverként is. Odamegy egy közelben lévő szalma, gyakorlóbábuhoz és könnyed mozdulattal a sörényével átszúrta a bábút, mintha egy kést döftek volna át rajta. Hátránya, hogy közelharci, előnye, hogy ha valaki fedetlenül a közelébe kerül, akkor akár súlyos sebet is ejthet rajta.

És ugyanazzal a lendülettel, ahogy kihúzta a sörényét a bábuból, azzal a lendülettel oldalba szúrta saját magát, illetve, csak ezt hitette el a lelátón figyelő pónikkal. Összeesett, a sebéből vér kezdett el terjedni a bundáján, a szemét lassan lecsukta, a lélegzetét visszatartotta. Kellő hatásszünetet tartott, miután újra feltápászkodott, a sebet és a vért letörölte magáról.

Az utolsó képességét nem mutatta meg a zsűri tagoknak, de elmondta:
-A megmaradt képességemet nem szeretném felhasználni, mert vészhelyzetre tartogatom. A bundám is képes színeket felvenni, azonban az újra használásához órákat kell várnom. És csak egyszerűbb testfestésre alkalmas, azonban mindezt egy pillanat alatt tudom megtenni, akár csak egy változány, az egyik legjobb menekülő képességem, mert 1 pillanat eltudok vegyülni szinte bárhol.

Picturia tudja, hogy képességei ennyivel nem fogynak ki, de mivel a nagyrészét teljes szinten nem tudja használni, így a kísérletezés alatt álló mutatványait inkább nem mutatja be, nem szeretne felsülni egy ilyen fontos eseményen. Reménykedik, hogy az eddigiek is elegek lesznek, hogy hasznát vegyék.
Mivel végzett a gyakorlati bemutatással, így áttért a céljára :
- Azért jöttem, hogy még több póninak az arcáról tüntessem el a félelmet, és öljem ki belőle minél jobban a negatív gondolatokat. És mivel mindezt egy hercegnővel kell megtennem, így külön örömet okoz nekem, mert a hercegnő a saját érzéseit, a népére is kivetítheti, így még több póni lesz boldog. Nem szeretném, hogy bárki is ugyanazon mennyen keresztül, mint amin én mentem át. A csodának köszönhető, hogy most itt lehetek közöttetek, és remélem, hogy hasznára lehetek a társaságnak. Nekem nincsenek nagyra törő céljaim, csak egy normális élet a célom, de amíg egy hercegnőnek is félelemben kell élnie, addig én se tudok nyugodt maradni. Kérem adjanak egy esélyt, hogy bizonyíthassak!

Meghajol a zsűrik előtt jelezve, hogy végzett a bemutatóval és mondandójával. Az arcán látható, hogy nem mondott el mindent. A céljai között szerepel, hogy a változányokon megbosszulja azt, amit az apjával tettek, ámbár ezt elmondania nem lett volna túl célravezető, mert a bosszúval nem old meg semmit, ezért inkább hallgatott róla. Elindul vissza a többi jelentkező közé, ahol meglátja Shadow Lightning-ot, és intenzív izzadás közepette éles szögben irányt változtat, és a lehető legnagyobb ívben kerüli el, és lopózkodik vissza a többiekhez.
1

Téma megosztása:

• (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.