Hunbrony Fórum: OC rating jól - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (51 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

OC rating jól Saját karakterek kielemzése/kibeszélése

#21 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 3.471

Elküldve: 08 március 2013 - 10:22

Arra ott vannak a Changelings-ek :D az én OC-m, csak engem bánt :(
0

#22 Felhasználó nem aktív   Reviyzion 

• Iszapszemű
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 1.198

Elküldve: 08 március 2013 - 10:29

Üzenet megtekintéseIdézés: Oliminor - Dátum: 08 március 2013 - 10:22

az én OC-m, csak engem bánt :(

kép
0

#23 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3

Elküldve: 08 március 2013 - 10:45

Bizony szomorú, de ha valamivel nem ért egyet akkor nekem annyi :o, már az se biztos, hogy felkelek holnap, mert engedély nélkül raktam ki a képét ide.
0

#24 Felhasználó nem aktív   Cherry Tea 

• Gyümölcsös ital és igen, a Macskanő is
  • Hozzászólás: 2.867

Elküldve: 08 március 2013 - 10:46

Nagyon jó és kreatív ötlet, bár a megvalósítás kevésbé tetszik.
Ami negatív pont:
-alapból fehér piros szemekkel
-szivárvány sörény és farok, ami elég szögletesnek, papírcsíkszerűnek tűnik
-a fekete csíkok a sörényben

Pro:
+jó ötlet, hogy nem teljes alakot vesz fel, csak magára fest

Szerintem ehhez nem lenne szükséges a szivárvány sörény és farok. Gondolkodtam rajta, hogy akár festékeket is hordhatna magánál, pirosból, kékből és sárgából kikever bármit :D Vörös szem helyett javaslok igazából bármilyen más színt, de ha nagyon ragaszkodsz hozzá, szerintem el lehet tőle tekinteni. A farokkal festés nagyon tetszik, de ehhez a funkciójához ez a farokstílus nem tűnik túl praktikusnak. Jobban illene hozzá egy olyan, mint pl Applejacké, ami Ecset alakban végződik, így elég, ha csak a farok végén van festék. Továbbá érdekelne a cutie markja is :D

Történet alatt konkrétan egy kis biográfiát, amit te is leírtál és egy rövid háttértörténetet értettem. El tudnám képzelni, hogy szülők/nevelők/valakik nem engedték rajzolni (ha mindkét szülő földpóni, akkor pl. szerették volna, ha valami "rendes" mesterséget tanul, vagy ha valami különleges szülei vannak (ezt (például egy changelinget) erősen ellenjavallom, kivéve ha alternatív univerzumban succubi/incubi szerepet töltenek be, és egy átalakult changeleing "szerelmet fogyasztott ;) ;) " mikor fogant) és mivel mindig elvették tőle az ecseteket és papírokat, elkezdett magára rajzolni, és rájött, hogy ez a tehetsége, öntetováló művész :D

Overall:
Jó kis karakter, van benne jócskán fantázia, de egy végleges verzió kialakításáig még munkát igényel.

8/10

Szerk.: A fehér testszín alapból nem rossz, csak a szem és a sörény/farok kellene szerintem, hogy változzon.
1

#25 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3

Elküldve: 08 március 2013 - 11:23

Köszi az értékelést!

Igazság szerint az én hibám, mert nem mondtam /illetve említettem, de akkor félre érthetően/, hogy mindene fehér, a haja is az eredetileg. A fekete hajak is fehérek, azok a vékony ecsetvonásokat segítik, a színeket azt magának keveri ki, a vastag pedig a nagyobb felületek színezését teszi könnyebbé, amik szintén fehérek, de olyanra tudja színezni magának, amilyenre akarja.

Na meg a haját is tudja változtatni kinézetileg, ahogy a kép kereten belül is látszik, hogy a papírcsíkos hajával készíti fel a kereten belül lévő arcát. A haja csak azért hasonlít a papírcsíkokra, mert azokra is tud rajzolni, de ugyanolyan sörény, mint másnak, szóval tudja göndöríteni, össze tud többet is fogni :D.

Nehéz lerajzolni, mert a képzelet szab határt neki.

Olyasmi módon kell elképzelni, hogy magához érinti a vastagabb haját, és ott elkezd terjedni rajta a festék.

A fehér testet, meg a piros szemet, csak az albínó miatt választottam. Valahogy mindig is oda voltam az albínó állatokért :D, sőt magamnak is akartam mindig is egy olyan piros szemet, mivel eredetileg kék, és akkor 3d-ben látnék (dafuq).

A történet viszont tetszik hozzá, azt köszönöm :D.
0

#26 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer
  • Hozzászólás: 2.268

Elküldve: 08 március 2013 - 11:26

Üzenet megtekintéseIdézés: Oliminor - Dátum: 08 március 2013 - 11:23

Valahogy mindig is oda voltam az albínó állatokért :D, sőt magamnak is akartam mindig is egy olyan piros szemet, mivel eredetileg kék, és akkor 3d-ben látnék (dafuq).

Um, sorry to disappoint, dude, but everyone sees in 3D anyway. Even you. Unless you're one-eyed.
kép

It's official. Pony is the new manly.
0

#27 Felhasználó nem aktív   Cherry Tea 

Elküldve: 08 március 2013 - 11:38

Üzenet megtekintéseIdézés: Lucky Roll - Dátum: 08 március 2013 - 11:26

Um, sorry to disappoint, dude, but everyone sees in 3D anyway. Even you. Unless you're one-eyed.

^ez

És nagyon szívesen. Igen, a képről nekem leesett, hogy a sörénye stílusát is tudja változtatni, valahogy úgy képzelem el, mint Pinkienek mikor leereszt meg felpuffad a sörénye :D

Én zöld szemet szeretnék, bár a piros se rossz. És a fehér haj *w* Akarom!

Azt is sejtettem, hogy a fekete részek a vékony vonalaknak vannak. Azt is el tudnám képzelni úgy, hogy a sörénye le van eresztve rendes állapotban, a vékony részek meg be vannak fonva vékony szálakban és szintén apró ecsetvég alakban végződnek :D Nagyon sok lehetőséget látok a karakterben.
0

#28 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3

Elküldve: 08 március 2013 - 11:41

Legközelebb megrajzolom a felesleges csicsa nélkül, ahogy alapból van, már csak azért is, mert avatarnak se rakhatom ki, mert akárhogy rontom a minőséget, akkor is 50 kb felett lesz XD, meg túl részletes is hozzá.

Zöld szemet nem ígérek ><
0

#29 Felhasználó nem aktív   Cherry Tea 

Elküldve: 08 március 2013 - 11:43

Üzenet megtekintéseIdézés: Oliminor - Dátum: 08 március 2013 - 11:41

Legközelebb megrajzolom a felesleges csicsa nélkül, ahogy alapból van, már csak azért is, mert avatarnak se rakhatom ki, mert akárhogy rontom a minőséget, akkor is 50 kb felett lesz XD, meg túl részletes is hozzá.

Zöld szemet nem ígérek ><

Oké xD Know that feel, bro.

A zöld szemet/fehér hajat magamnak gondoltam, de ha nem adsz nekem, hát jó, veszek mástól zöld szemet.
0

#30 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 09 március 2013 - 12:20

Hát, mivel Oliminor OC-jának nincsen tehát nagyon sztorija, így én munka nélkül maradok :3

Inkább részt veszek én is a topic használatában, és talán kicsit továbbhajtom azzal, hogy Cherry és a ti véleményezésetekre hagyom a picinybabám, Kergét.

FIGYELEM, KERGE NEM EGY MÁLYVACUKORLELKŰ UNDARAZSAKNAK AJÁNLOTT KARAKTER, BÁR ÍGY IS MEGNÉZI MINDEN KIS TIZENKÉT ÉVES MÉHLEPÉNYSZERŰSÉG ÍGY NEM IS TUDOM MINEK ÍRTAM EZT ÍGY KI.

Spoiler

Good night, my little ponies... IF YOU CAN.
kép
0

#31 Felhasználó nem aktív   Cherry Tea 

Elküldve: 09 március 2013 - 12:39

Üzenet megtekintéseIdézés: Shidotoku - Dátum: 09 március 2013 - 12:20

Good night... IF YOU CAN.

wot
0

#32 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.782

Elküldve: 09 március 2013 - 12:42

Üzenet megtekintéseIdézés: Shidotoku - Dátum: 09 március 2013 - 12:20

Hát, mivel Oliminor OC-jának nincsen tehát nagyon sztorija, így én munka nélkül maradok :3

Inkább részt veszek én is a topic használatában, és talán kicsit továbbhajtom azzal, hogy Cherry és a ti véleményezésetekre hagyom a picinybabám, Kergét.

FIGYELEM, KERGE NEM EGY MÁLYVACUKORLELKŰ UNDARAZSAKNAK AJÁNLOTT KARAKTER, BÁR ÍGY IS MEGNÉZI MINDEN KIS TIZENKÉT ÉVES MÉHLEPÉNYSZERŰSÉG ÍGY NEM IS TUDOM MINEK ÍRTAM EZT ÍGY KI.

Spoiler

Good night, my little ponies... IF YOU CAN.

>feltételezve hogy ez félelmetes volt
>bizonyáraújvagyitt.jpg

Egyébként jó sztori, egy fanficet megér.
0

#33 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 09 március 2013 - 12:43

Üzenet megtekintéseIdézés: Kepernyos - Dátum: 09 március 2013 - 12:42

>feltételezve, hogy ez félelmetes volt
>bizonyáraújvagyitt.jpg

Egyébként jó sztori, egy fanficet megér.

kérlekszépen ez a karakter amibe fogtam minden grimdark gondolatom és beletöltöttem.

és igen, pont egyetlenegy fanficbe szerepelt volna :3 najó kettőbe, az egyik prológus :3
kép
0

#34 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3

Elküldve: 10 március 2013 - 01:10

Én újra itten. Erőt vettem magamon és újrarajzoltam az OC-m, és írtam neki egy történetet.
Soha nem írtam még ilyet, és még könyveket se olvasok, ezért ne haragudjatok, hogy a szövegben 21x jelenik meg a Picturia név :lol:

Spoiler

kép
1

#35 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.314

Elküldve: 10 március 2013 - 09:09

jó kis sztori, meg van bocsájtva a 21 picturia (mondjuk nem is számoltam :) )

Üzenet megtekintéseIdézés: Oliminor - Dátum: 10 március 2013 - 01:10

... emberek ...

wut?! :blink:

ez kicsit most összezavart...
kép
0

#36 Felhasználó nem aktív   Cherry Tea 

Elküldve: 10 március 2013 - 09:54

Én újra itten. Erőt vettem magamon és újrarajzoltam az OC-m, és írtam neki egy történetet.
Soha nem írtam még ilyet, és még könyveket se olvasok, ezért ne haragudjatok, hogy a szövegben 21x jelenik meg a Picturia név :lol:

Spoiler

kép

Később elolvasom a történetet is... but holy fuck, wow. I'm impressed.
I would draw on that/10
0

#37 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.782

Elküldve: 10 március 2013 - 10:01

Spoiler

Spoiler

Egy-két dolog azért homályban maradt, (pl. hogy miért került börtönbe, miért felejtett el mindent, és miért nem tud beszélni) meg talán kissé túl lett bonyolítva a sztori, de összességében érdekes, fanficre méltó ötlet.

Időközben nekem is támadt egy ötletem erre a karakterre:

Picturia albínónak született. Nem szerették, féltek tőle, ki lett rekesztve blablabla. Egy napon elszökött otthonról. Hetekig kóborolt, végül pechjére belefutott a változányokba. Azonnal felkeltette a rovarok érdeklődését, mert valamiért nem tudták replikálni az ő színeit. Elkezdtek kísérletezni rajta. Picturia ott is hagyhatta volna a fogát, de végül jött valami segítség és kiszabadult.
Így nyerte a különleges képességeit.

Ezzel kapcsolatban érdekes kérdés, hogy a pónik hogyan ismerik fel egymást. Nekünk ugye ez a támpont a szőrszín + sörényszín + cukijegy, de vajon egymás között mennyire tudják megkülönböztetni pl. az arcvonásokat?
0

#38 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3

Elküldve: 10 március 2013 - 01:12

Nite: Nem vagyok jó póni :( néha elfelejtem, hogy már nem vagyok ember, és hogy nem hajam, hanem sörényem van.

Cherry Tea: Akkor a csúcson kell megállni, és a történetet skippeld xD.

Kepernyos: Igazából arra nem akartam nagyon kitérni, mert az egy másik sztori lenne - ha lenne -. De lényegében arról van szó, hogy Picturia álomképe az valójában megtörtént, az apjával töltött egy kis időt, mert a fater amúgy elfoglalt, és mikor meg akarta ölelni, akkor támadta meg őket pár portyázó változány. Picturiát nem bántották, de az apját rendesen elintézték, és ez az élmény neki akkora sokkot okozott, hogy azóta se tud megszólalni, és még el is felejtette a történteket, így ő sem értettem, hogy miért nem tud megszólalni, ezért is írtam mindig, hogy próbált ő válaszolni, de csak a gondolat jutott el hozzá. Persze az apja kiszabadult egy idő után, de az meg egy külön történet.

A te sztorid is teljesen jó, csak én vizuális ember vagyok, így a saját sztorimat jobbnak képzelem el, mint ahogy letudom írni :D.

Ugye a mesében azért a pónik nagy része egy sablonra van építve, így színek, cutie markok és sörény viselet nélkül kb lehetetlen felismerni, hogy ki kicsoda, maximum még a szemek alapján párat. Viszont ha igazinak képzeljük őket, akkor olyan lehet, mint 2 azonos fajta és színű kutyát felismerni, főleg ha a tieid, annyiszor látod őket, hogy a különbségeket felismered, Picturia is hiába öregedett és változott meg a színe, az apja még is érezte, hogy ő a lánya.
0

#39 Felhasználó nem aktív   Cherry Tea 

Elküldve: 11 március 2013 - 09:58

walloftext

Na, elolvastam a történetet is, egész jó lett, habár ez a changeling véres dolog kicsit marysue trait. De legalább nem félig changeling, csak elkapta a bogárpóni aidset :Đ
0

#40 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3

Elküldve: 11 március 2013 - 10:19

Üzenet megtekintéseIdézés: Cherry Tea - Dátum: 11 március 2013 - 09:58

Na, elolvastam a történetet is, egész jó lett, habár ez a changeling véres dolog kicsit marysue trait. De legalább nem félig changeling, csak elkapta a bogárpóni aidset :Đ

Köszi :D, őszintén szólva tényleg nem írtam ilyeneket, és a fenti egy jó példa rá, hogy miért. Egyszerűen nem jutott eszembe ennél jobb és ennél nagyobb hülyeség, amivel megmagyarázhatom.

Az meg hogy szeretett rajzolni, de nem engedték neki, meg olyan gyengének tűnt, mert attól még egy föld póni nem fog ilyen képességet szerezni, még ha csak egy meséről is van szó. Meg így végezhettem az apjával.
0

Téma megosztása:

• (51 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó