Hunbrony Fórum: Fanfic és fordítás - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (86 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Fanfic és fordítás Rajongói történetek - fordítások és eredetiek.

#1 Felhasználó nem aktív   EnormousMac 

• Anomén
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 147

Elküldve: 02 január 2012 - 10:46

Az eredeti téma utolsó hozzászólásai lettek átmásolva.

kepe...@freemal.hu
2011.12.04.
My Little Pony - Command & Conquer fanfic, valaki?
http://www.fimfictio...-and-The-Ponies
Az első fejezet teljesen lefordítottam, de van még mit finomítani rajta...

Bluedrake Miller
Mint éhező farkas a sánta bárányra, úgy vetem magam a fordításodra.

Hubbera
Van ilyen?!?!?! MUST READ.

Korom Ballabás
AAAAAAAW YYYYYEAAAAAA
kösz!

kepe...@freemail.hu
Íme:(vigyázat, szókimondó emberek!)
https://docs.google....mQ_BSshyeo/edit
Ez az első "komoly" fordításom. Még szeretnék itt-ott módosítani rajta.
Sok helyen nem igazán tudtam lefordítani az angol kifejezést, így inkább átfogalmaztam.
Ja, és bátorkodtam hozztenni egy bekezdést.

Leaderothala
hát ez kész Lesznek itt még kommunista pónik is XD

kepe...@freemail.hu

Látom tetszik a dolog, parancsnokok.
Kérlek, mondjatok valamit a fordításomról.

Leaderothala
hát a helyesírást nem figyeltem de szerintem Tartalmilag rendben van :3

Sky Wing .
érdekes ötlet összehozni a két világot de egész jó kis sztori.
Ja és a fordítás jól sikerült

Bright Glow
Hé Cupcakes fanok idenézzetek mit találtam a Fanfiction nete-en,:
Revenge of Scootaloo
http://www.fanfictio...otaloos_Revenge

Bright Glow
Jó a történet, alig várom a folytatást

Balázs Laczko
Itt van Ela negyedik fejezete! Remélem tetszeni fog:
https://docs.google....JrK0/edit?hl=hu

Leaderothala
hát amit létrehoztál az nekem mint mű már nagyon ott van

Bluedrake Miller
Remélem Balázs, ott leszel a decemberi találkozón, mert kezet ráznék veled.

FallingStar
Még én is jövök neki egy muffinnal a Falling Star fic-ért, de ott lesz.

Balázs Laczko
Örülök, hogy tetszik! Ott leszek a talin.
Furcsálom, hogy Thorin még nem írt semmit, pedig ő a fő kritikusom! Remélem nem történt vele semmi baj!

Thorin
Ki merészelt megidézni mélységesen mély pokolbéli bugyraimból, amit az érdemtelen fanficeknek tartanak fent?
Egy részét már a korábbi fejezetekben kifejtettem, azokra ismét nem feltétlen térek ki:
-Továbbra is nagyon ok a létige (volt/van/lesz és mutációi), ráadásul ezek legalább felét könnyen ki lehetne irtani.
-Pár zavaró elütés akad benne, nem szoktam megemlíteni, de itt mintha több lenne a korábbiakhoz képest.
-A gyógyital és a többi RPG-es elem kicsit kiverte a biztosítékot, nem kell szvsz, főleg nem ilyen mennyiségben.
-A harcokban túl sokat hagysz Twilightra, persze ő a varázsló és arra mindent rá lehet fogni, de a többiek is elvileg elég potensek (AJ-t egy mozdulattal kivonod az egész harcból, később viszont hasonló pofonokat többen is kibírnak kisebb sérülésekkel.)
-km, nyilván érthető, csak egy ilyen, elsősorban fantasy, másodsorban ipari forradalom kori világba némileg zavaró (még akkor is, ha a metrikus rendszer éppen ebben a korban terjedt el Európában), célszerűbb lenne a régi mértékegységeket használni, ha bármit is akarsz.
-A harmónia elemeinek használata valahogy nem epikus, ha szándékos, akkor sikerült, bár szvsz egy ilyen ereklye esetében még a kudarc is élvezetesebb lenne.
-És ha már az ékszerek: tiara és nem korona.

Balázs Laczko
Hát, Thorin! Most elvetted a kedvem az írástól :P
- A létigékkel nem tudok mit kezdeni, bocsi.
- A fanficek általában elütnek az eredeti történettől, de én próbálom nem meghazudtolni azt.
- RPG-vel mi a baj? Én inkább fantasynak nevezném. És nem tudom, hogy mi az a szvsz.
- Direkt hagytam Twilightra a harcokat.
- Lábra vagy könyökre gondolsz?
- Bocs, csak ennyire vagyok képes. Nem tudtam epikusabbá tenni, pedig szerettem volna.
- Igaz, tiara.
Érdemtelen? Kösz!
És mikor lesz meg a Múlt bűnei következő fejezete?

Claw of Snowmane
Az szvsz az "szerény véleményem szerint". Szsvsz.

Claw of Snowmane
Hopp, és még egy apróság: Ha nem bírod a negatív kritikát, akkor ne kérdezz rá.

Balázs Laczko
De szeretem a kritikát
Csak az érdemtelen résznél akadtam ki. Kicsit ütött. De lehet, hogy félreértettem azt a rész.

Thorin
Hmm, akkor jól és rosszul végeztem a dolgom egyszerre:P
A létigékkel pedig érdemes küzdeni egy kicsit, ha nem zavar, akkor egy-két bekezdést majd átdolgozok, hogy szvsz (szerény véleményem szerint) miként kéne ezt elkövetni.
Elütés: elgépelés. Nem a grimdark vonalra értettem, az sem tetszik, de ez egy ilyen mű, ebbe nem köthetek bele.
A fantasy-kban elég ritka a gyógyital, rpg-kben viszont szinte kötelező elem, ez egy fix megnyilvánulás, ahol kiérződik a kockacsörgés a lapok közt (és ez is vélhetően vaktába megy, nem sértésként írom ezt).
Nem ilyen konkrét ott a bajom, csak az érzés kicsit felemás.
Ha a szándék megvan, az már félsiker...
Az érdemtelen nem neked (sőt, igazából senkinek) szólt, így ne vedd magadra (ingek és gatyák esete.) Csupán a dráma kelléke...
(a grimdarkos ellenérzésen túl kellemes a mű egyébként, nem olyasmi, ami feltétlen tetszik, de messze nem rossz.)
(A fordítás halad, jövőhéten várhatóan jön a következő fejezet, hogy a karácsonyfa alatt legyen mit olvasni a kis póniknak, ha elkap a lendület, akkor még idén érkezik utána a következő is, végre ráérek fordítani és írni is)

Balázs Laczko
Nem is tudtam, hogy nem szereted a grimdarkot :o ( Már csak azért is, mert a Múlt búneit fordítod.)
Persze, hogy küzdeni fogok a létigékkel Igazi ellenfelek.
Rájöttem, hogy gépen nagyon nehéz írni. Egyszerűen utálok, mert elütöm. Füzetbe jobb!
Bocsi, csak nagyon rosszúl esett, ahogy kezdted. Boldogan nyitottam meg a topikot, mert láttam, hogy írtál, erre ott azt a szó.
És már nagyon várom a Múlt bűneit! (köszi, hogy fordítod)

nacik...@gmail.com
Ha nem bánod én egy másik fordításoddal kapcsolatosan írnék mégpedig a Múlt Bűnei fordításodról, hogy abbahagytad e vagy csak szünetelsz vele, ugyanis már várom a folytatást.
Igaz hogy elolvastam angolul de szeretném magyarul is.
Kössz előre a válaszodat.

Leaderothala
segítek ;) énis kérdeztem tőle talin mondta hogy csinálja csak lassan megy ^^ elvileg jövő héten jön egy újabb fejezet ^^ :P

malaczk...@gmail.com
Helló mindenki!
Nekiálltam csinálni egy fanficet hogy gyarapítsam a magyar fanficek számát
Még csak az első fejezet van kész, de (ha nem kapok túl sok negatív kritikát) nemsokára folytatom.
Voltam olyan lelkes hogy csináltam deviant artos és google dokumentumos verziót is.
http://laczkour.devi...t.com/#/d4jlenx
https://docs.google....s/edit?hl=en_US
Ha lehet akkor a deviantartosat nézzétek mert ott rögtön lehet kommentelni is
Üdv (brohoof),
Laczkó Tamás (aka LaczkoUr)

Thorin
Past Sins 6. fejezet (és kellemes karácsonyt innen is mindenkinek):
https://docs.google....E/edit?hl=en_US
(észrevételek továbbra is jöhetnek)

nacik...@gmail.com
A fordítás tökéletes (szerintem)! Köszi
u.i: ha kell help a fojtatásban csak szólj, igaz nem vagyok nagyon perfect de azért tudok fordítani!!
0

#2 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 661

Elküldve: 03 január 2012 - 07:11

Akkor egyben az eddigi műveim a pofátlan önreklám keretében:

Én kicsi csillagom

Múlt Bűnei (Past Sins; fordítás):
Bevezetés: Újjászületés
Első fejezet: Erdei felfedezés
Második fejezet: Barátok titka
Harmadik fejezet: Emlékek és iskolakezdés
Negyedik fejezet: Gyülekező fellegek
Ötödik fejezet: Színházi szorongás
Hatodik fejezet: Az uralkodónők egymásra találása
0

#3 Felhasználó nem aktív   Gabe 

• Overwatch
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 403

Elküldve: 03 január 2012 - 08:19

Örülök annak, hogy ennyi munka érkezik be a rajongói írások jegyében, de lenne egy kérdésem:
Hova küldjük ezeket az irományokat? Ide is elegendő, vagy amit a "GYIK" részben való foglaltak szerint kell csinálni?
"See, this is why I don't have friends! All they ever do is run around screaming causing problems for everyone until someone tries to kill them. Friends are like weeds that scream."
- Freeman's Mind; Episode 47.
0

#4 Felhasználó nem aktív   EnormousMac 

• Anomén
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 147

Elküldve: 03 január 2012 - 10:45

Üzenet megtekintéseIdézés: Darth Gabe - Dátum: 03 január 2012 - 08:19

Hova küldjük ezeket az irományokat? Ide is elegendő, vagy amit a "GYIK" részben való foglaltak szerint kell csinálni?

Épp most dolgozunk a "megújulások sorozatának" jegyében a társszerkesztőkkel egy újfajta munkamegosztáson, hogy mindenki másmilyen submitokat vállaljon el. Még nincs minden megbeszélve, de a fanficeket átmenetileg Falling Starnak kell küldeni a t.d.f.mistletoe kukac gmail.com címre egy lehetőleg releváns képpel és egy rövid leírással.
0

#5 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 05 január 2012 - 09:32

Akkor álljon itt az első kritika az új fórumon:

Nővér gyilkosság (esetleges spoiler veszély, ne olvasd tovább, ha nem akarod megkockáztatni)

Nem olvastam végig, a koncert jelenetnél hagytam abba.

- Rengeteg elütés és elgépelés van benne, nekem is rossz a helyesírásom és hajlamos vagyok túl gyorsan gépelni, de ez már zavaró mennyiség ért el.
- Központozási hibák sokasága, ráadásul a "hogy" előtti vessző vélhetőn ellenséged, mert még véletlen sem került a helyére.
- Egy helyen ottmaradt a megjegyzés AJ beszédstílusára való átírás hiányáról; egyszerűen ilyen nem maradhat kiadott szövegben...
- Nagyon gyorsan haladsz, feleslegesen gyorsan, az első gyilkosságnál nem tudjuk ki, kinek és miért beszél, nem mellesleg azt sem, hogy ki halt meg és milyen feltételek mellett, ami egy nyomozós történetben szintén komoly hiba.
- Nézőpontváltás a detektív történetben nem, vagy csak nagyon ritkán megengedett, jellemzően a nyomozó szemszögéből kell látnunk mindent, egyébként nem egyenlő feltételekkel állunk neki a nyomozásnak. Ha a továbbiakban Sweetie Belle a nyomozód, akkor vele kell kezdened is a nézőpontot, ha Twilight, akkor meg nem térhetsz el tőle, főleg nem hosszasan.
- Ha már Sweetie Belle, ha toldalékot kell hozzáírni, akkor azt kötőjellel kell, mert nem azonos az utolsó írt és kiejtet betű az idegen névben. Ugyanez igaz sok más névre is. Továbbá Apple Bloom nevét sokféle formában írják, de ha egyszer eldöntötted hogyan írod, akkor ahhoz maradj hű.
- És amiért abbahagytam: Lyra holtestének leírásakor csak úgy odaveted, a szarvát a gyilkos névjegyeként letörték. He? Eddig ezt az apróságok elfelejtetted jelezni. Hasonlóan durva volt, amikor mellékesen bedobtad, hogy nem csak az ismeretlen első hulla és Rarity halt meg, hanem sorban hullanak a pónik, de ez így menthetetlen.
- És egy apróság: A vasvillát akár dobhatta is egy földi póni.

Remélem nem gázoltam nagyon bele senkinek a lelkivilágába...
1

#6 Felhasználó nem aktív   Bluedrake Miller 

• Kormányzó
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 780

Elküldve: 06 január 2012 - 02:28

Szivárványgyár:

Személy szerint engem alaposan felzaklatott EZ.
Nem olvastam végig,csak az ismerős szemekig és addig a bizonyos felismerésig...
Elnézést a spoiler-ért, de szerintem ez az SZÖRNYSZÜLÖTT nem érdemli meg, hogy az olvasás élvezetének és a felismerés élményének egyvelegét ebben a ???-ben átéljék a leendő olvasók.
Az a mocskos, hidegvérű gyerektömeggyilkos. Az a patkány, az a hitvány féreg... Maga Rainbow Dash.
Amikor belém nyilallt a felismerés, olyan erővel sírtam fel, hogy anyám is átjött, mert azt hitte bajom esett. Bajom esett, a lelkembe (kifejtés később) mart bele, mint valami mérges kígyó és mosolyra torzult szája csöpögött a méregtől.
Csak sírtam és sírtam, közben ordítottam. Már az idejét sem tudom, hogy mikor sírtam ennyit és ilyen velősen. Nem volt választás, ki kellett adnom mindent. Már a torkom is fáj,annyit ordítottam, berekedtem. A székemben ültem és csak bámultam az asztallapot.

De lassan valami más érzés költözött belém: a harag és gyűlölet. Ennél jobban nem is tudom, hogy lehetne megcsúfolni és szembe köpni az Equestria Univerzumot. Komolyan mondom, jobban felkavart mint a Cupcakes annak idején! Pedig az is elég beteg volt. És inkább olvasnám el azt százszor naponta egyszer, mint hogy EBBE még egyszer belenézzek. Az első mondatot sem akarom soha többé elolvasni.
Az a valaki, akinek volt pofája ezt -nemhogy- leírni,de még kitalálni is, remélem ennyiben ki is apadt írói vénája. De amennyiben, ha a mai naptól számítva még egyszer ilyen dolgot mer papírra vetni, azon nyomban száradjon el a keze!
Hogy merészel egy ilyen idilli, toleráns, megértő, egymást segítő, humánus és utópikus világból egy kifacsart, hitleri ideológiát idéző, torz, gyerektömeggyilkos társadalmat kihozni?! Ennél még a WarHammer 40k Istencsászárának a rezsimje sőt, a Káoszimádók filozófiája és életvitele is humánusabb. Ezeknél legalább nem ölik halomra a gyerekeket, mert felnőttként a háborúba (a pokol malmába) kell majd küldeni őket. És igen, szívesebben olvasnék W40K-pony crossovereket is, amikben már a vértől fulladozol, minthogy a Sz.............-ból egy mondatot is még egyszer elolvasnék.
Rainbow Dash eltorzult személyét meg nem tudom tovább ragozni, mint ahogy fentebb leírtam.
Scootaloo esete pedig... te jó ég... Isten irgalmazzon az író lelkének. Hogy a példaképe, akire egész életében felnézett és úgy szerették egymást,mint két testvér, az most egy hidegvérű gyerekgyilkos legyen, hát az sok nekem. Főleg úgy,hogy EBBEN még alaposan meg is mondja neki. Egy gyereknek ennél nagyobb arcon csapást...
De inkább az a ki*****-tt társadalom a hibás! Ráadásul nem nyugtat sehogy sem a gondolat, hogy Equestria lakosságának a 2/3-a nem is tud erről semmit. Mi az már, hogy ha nem teljesítesz jól, akkor jóformán kidobnak az út szélére megdögleni? Miért fogalmazódott meg ebben a hülyegyerekben egy olyan világ,ahol az elesett gyerekkel úgy bánnak majd,mint egy utálatos,életképtelen lénnyel, ami mintha valami gusztustalanságból született volna? Miért van a szeretet és a gyűlölet/utálat között egy hajszálvékony vonal, amit ilyen könnyen át lehet lépni? Ez az ember elmebeteg, én mondom. Soha nem fogom a ???-t megérteni, soha nem fogom megérteni, hogy milyen háttér vezette őt idáig. Talán nem is akarom...

Csakhogy! Ezzel nem azokat az olvasókat akarom szidni, akiknek tettszik EZ sőt, egyenesen csodálom őket,hogy volt gyomruk végigolvasni ezt. Hogy el bírtak táncolni a csöpögő szájú mérges kígyó elől, és a pofájába bírtak nevetni. Csodálom, hogy van lelki erejük végigolvasni egy olyan ILYET, amiben társadalmilag elfogadott a tömeges gyerekgyilkosság, ahol a családi és baráti kötelékek villámgyorsan semmivé foszlanak egy hülye vizsga miatt, és utána olyan, mintha nem is lett volna soha ilyen kötelék. Hogy egy ilyen szeretetre méltó világot halállal tesznek ízesebbé, színesebbé.

Végezetül szeretnék figyelmeztetni minden gyanútlan olvasót! Hogy nem is kétszer, nem is háromszor, hanem minimum hétszer gondolják meg, hogy a fent leírtakkal ellentétben tényleg elakarják-e olvasni EZT. Amit én leírtam az csak az én véleményem. EGY emberé! Nem fogok megharagudni senkire, ha nem ért velem egyet, nem fogok ettől a jövőben máshogy tekinteni rá, mert pár napon belül úgyis lenyugszom. Elfogadom, hogy ez a VALAMI létezik, és hogy ezt szeretik olvasni. Elolvasni többet nem fogom, és ha meglátom, akkor tovább görgetek és kész, de számomra EZ már az idők végezetéig gyűlölt lett.
"Amint a nap a horizont mögé bukott, és kigyúltak az első csillagok, eszébe jutottak az interjúk, amelyeket a balvégzetű Columbia legénységével rögzített. Lelki szemei előtt még mindig látta ragyogó, reményteli arcukat, emlékezett szellemiségükre és mosolyukra [...] Ahogy most a lemenő nap által narancssárgára és rózsaszínre festett felhőket nézte, újra meggyászolta azokat a bátor lelkeket, akik örökre eltávoztak az emberi világból.
A sűrűsödő homályba meredve, keserű gondolatai egyszeriben átadták helyüket valami másnak. Mintha nagy súlyt emeltek volna le a melléről. Lélegzetért kapott, és a levegő hihetetlenül édesen töltötte meg a tüdejét. Az érzés abban a pillanatban kitörülhetetlenül egybekapcsolódott benne a felhők szépségével.
[...] Nagy teher alól szabadult fel, amit addig öntudatlanul cipelt egész életében. És megértette.
Ötven-egynéhány évének valamennyi fájdalma, a félreértések, a sértődöttségek, mellőzöttségek, csalódások, az élet apró, mindennapos haláltusái most egyszeriben elszálltak. Helyükre pedig a megbocsátás mindent elborító érzése telepedett, úgy saját maga, mint embertársai iránt. Szeretet töltötte el minden és mindenki felé.
[...] Mielőtt egyáltalán rájöhetett volna, mit csinál, azon kapta magát, hogy sírdogálni kezd a tornác kis tóra néző hintaágyán ülve, szipog, és úgy itatja az egereket, ahogy tízéves kora óta soha."

James Stoddard: Csillag-vezére hányt-vetett hajóknak (részlet)
3

#7 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 06 január 2012 - 02:57

szegény Bluedrake :( teljesen együtt érzek veled. Nyugodj meg, felesleges ilyen
szánalmas dolgokon mérgelődnöd, siránkoznod. Csak magadnak ártasz vele.

Én is hasonlóképpen érzek amikor szexuális tartalmú pónis Képet, videót látok.
ezek ellen nem lehet semmit tenni, csak nem foglalkozni, elmenni mellette.
Van akinek ez tetszik.

Nyugodj meg, Equestria még mindig stabilan áll
és szombaton új rész!
úgyhogy bánkódásnak semmi helye. :)
:)
kép
0

#8 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.934

Elküldve: 06 január 2012 - 07:45

ez teljesen így van. Nem kell félni az Original Equestriának semmi baja és nem is lesz.

Énis végigolvastam. Hát mitnemondjak. Ettől nem változik bennem mint annó a cupcakes-től sem változott a hozzáállásom
sem pinkihez sem Dashez. Érdekes ficek voltak a fentebb említettek. Elolvastam őket hogy azért még jobban képben legyek
mert amúgy nem voltam. Az angolom nem a legerősebb. Megértem azt mindíg miről van szó De az olyan csattanókat egyéb Pl: pojénokat
nem veszem észre. Ezértis volt kicsit....gyomorforgató úgy elolvasni hogy teljesen és tökéletesen értettem.
Már az eleje is olyan: ....ÁÚ!!....az fájhatott!!

a lényeg hogy tetszett már amennyire tetszhet egy ilyen. Pont azért vagy te is kiakadva mert egyszerűen nem fér bele valóban az ilyen horrorok ebbe a világba. Annó pl a Fűrész-t azokat az összeset végigröhögöm meg Vacsizok miközben a csávó üvölt meg spriccel a vér.

de EZ mint azért van mert az emberek/emberiség kiérdemelte ezt a fajta...ellenszenvet,közönyt...stb érzést. a Pónik nem.
Azértis voltam azért rosszul min2-nél. nem fizikálisan hanem lelkileg. kellett egy este míg felépültem a sokkhatásból.
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#9 Felhasználó nem aktív   Balazsbali 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 18

Elküldve: 06 január 2012 - 12:51

A Rainbow Factory-ban csak az zavart, hogy túl sokat káromkodtak. Meg néha kicsit furcsán fogalmazott a író.
A mű grimdark, szóval nem lehetett mást várni tőle, mint hogy brutális. Személy szerint szeretem az e fajta fanficeket. Csak mosolyogni tudok rajtuk, mint az eredeti
rajrfilmen. Engem egyedül a shippingek tudnak felbosszantani, de csak azok, amellyekben azonos neműek jönnek össze.
0

#10 Guest_FallingStar_*

• Csoport: Vendég

Elküldve: 06 január 2012 - 12:59

Üzenet megtekintéseIdézés: Bluedrake Miller - Dátum: 06 január 2012 - 02:28

Szivárványgyár:

Személy szerint engem alaposan felzaklatott EZ.
Nem olvastam végig,csak az ismerős szemekig és addig a bizonyos felismerésig...
Elnézést a spoiler-ért, de szerintem ez az SZÖRNYSZÜLÖTT nem érdemli meg, hogy az olvasás élvezetének és a felismerés élményének egyvelegét ebben a ???-ben átéljék a leendő olvasók.
Az a mocskos, hidegvérű gyerektömeggyilkos. Az a patkány, az a hitvány féreg... Maga Rainbow Dash.
Amikor belém nyilallt a felismerés, olyan erővel sírtam fel, hogy anyám is átjött, mert azt hitte bajom esett. Bajom esett, a lelkembe (kifejtés később) mart bele, mint valami mérges kígyó és mosolyra torzult szája csöpögött a méregtől.
Csak sírtam és sírtam, közben ordítottam. Már az idejét sem tudom, hogy mikor sírtam ennyit és ilyen velősen. Nem volt választás, ki kellett adnom mindent. Már a torkom is fáj,annyit ordítottam, berekedtem. A székemben ültem és csak bámultam az asztallapot.

De lassan valami más érzés költözött belém: a harag és gyűlölet. Ennél jobban nem is tudom, hogy lehetne megcsúfolni és szembe köpni az Equestria Univerzumot. Komolyan mondom, jobban felkavart mint a Cupcakes annak idején! Pedig az is elég beteg volt. És inkább olvasnám el azt százszor naponta egyszer, mint hogy EBBE még egyszer belenézzek. Az első mondatot sem akarom soha többé elolvasni.
Az a valaki, akinek volt pofája ezt -nemhogy- leírni,de még kitalálni is, remélem ennyiben ki is apadt írói vénája. De amennyiben, ha a mai naptól számítva még egyszer ilyen dolgot mer papírra vetni, azon nyomban száradjon el a keze!
Hogy merészel egy ilyen idilli, toleráns, megértő, egymást segítő, humánus és utópikus világból egy kifacsart, hitleri ideológiát idéző, torz, gyerektömeggyilkos társadalmat kihozni?! Ennél még a WarHammer 40k Istencsászárának a rezsimje sőt, a Káoszimádók filozófiája és életvitele is humánusabb. Ezeknél legalább nem ölik halomra a gyerekeket, mert felnőttként a háborúba (a pokol malmába) kell majd küldeni őket. És igen, szívesebben olvasnék W40K-pony crossovereket is, amikben már a vértől fulladozol, minthogy a Sz.............-ból egy mondatot is még egyszer elolvasnék.
Rainbow Dash eltorzult személyét meg nem tudom tovább ragozni, mint ahogy fentebb leírtam.
Scootaloo esete pedig... te jó ég... Isten irgalmazzon az író lelkének. Hogy a példaképe, akire egész életében felnézett és úgy szerették egymást,mint két testvér, az most egy hidegvérű gyerekgyilkos legyen, hát az sok nekem. Főleg úgy,hogy EBBEN még alaposan meg is mondja neki. Egy gyereknek ennél nagyobb arcon csapást...
De inkább az a ki*****-tt társadalom a hibás! Ráadásul nem nyugtat sehogy sem a gondolat, hogy Equestria lakosságának a 2/3-a nem is tud erről semmit. Mi az már, hogy ha nem teljesítesz jól, akkor jóformán kidobnak az út szélére megdögleni? Miért fogalmazódott meg ebben a hülyegyerekben egy olyan világ,ahol az elesett gyerekkel úgy bánnak majd,mint egy utálatos,életképtelen lénnyel, ami mintha valami gusztustalanságból született volna? Miért van a szeretet és a gyűlölet/utálat között egy hajszálvékony vonal, amit ilyen könnyen át lehet lépni? Ez az ember elmebeteg, én mondom. Soha nem fogom a ???-t megérteni, soha nem fogom megérteni, hogy milyen háttér vezette őt idáig. Talán nem is akarom...

Csakhogy! Ezzel nem azokat az olvasókat akarom szidni, akiknek tettszik EZ sőt, egyenesen csodálom őket,hogy volt gyomruk végigolvasni ezt. Hogy el bírtak táncolni a csöpögő szájú mérges kígyó elől, és a pofájába bírtak nevetni. Csodálom, hogy van lelki erejük végigolvasni egy olyan ILYET, amiben társadalmilag elfogadott a tömeges gyerekgyilkosság, ahol a családi és baráti kötelékek villámgyorsan semmivé foszlanak egy hülye vizsga miatt, és utána olyan, mintha nem is lett volna soha ilyen kötelék. Hogy egy ilyen szeretetre méltó világot halállal tesznek ízesebbé, színesebbé.

Végezetül szeretnék figyelmeztetni minden gyanútlan olvasót! Hogy nem is kétszer, nem is háromszor, hanem minimum hétszer gondolják meg, hogy a fent leírtakkal ellentétben tényleg elakarják-e olvasni EZT. Amit én leírtam az csak az én véleményem. EGY emberé! Nem fogok megharagudni senkire, ha nem ért velem egyet, nem fogok ettől a jövőben máshogy tekinteni rá, mert pár napon belül úgyis lenyugszom. Elfogadom, hogy ez a VALAMI létezik, és hogy ezt szeretik olvasni. Elolvasni többet nem fogom, és ha meglátom, akkor tovább görgetek és kész, de számomra EZ már az idők végezetéig gyűlölt lett.

U.i.: Csak hogy nyomatékosítsam az íróhoz intézett figyelmeztetésemet, egy Dalriada részlettel zárnék. Neki szól, ha még egyszer ILYET akarna írni!

"... Az ég, a föld hallja meg,
A tűz, a víz lássa meg,
A föld nyelje el,
Víz-ár borítsa el!

A jég, a kő hallja meg,
A fény-sötét lássa meg,
A hamu elvakítsa,
Tűz-láng eméssze el!

Száműzze föld és ég,
El ne hagyja éhínség,
Sírját az erdei vad kaparja szét!..."

Megjegyezném, hogy a 18+ jelző kint van, és nem kötelező elolvasni.
Hozzáteszem azt is, hogy én se tettem - mert előre sejtetem, hogy milyen jellegű. Félreértés ne essék, abszolút Cupcakes-hater vagyok. Máglyán égetném el minden szavát. De attól, hogy az alkotó megírta/lefordította a Rainbow Factory-t, még nem fogom gyűlölni a személyét (sőt: a művet sem, lévén nem olvastam). Sértegetni meg főképpen nem.
Még egyszer: ő megteheti, hogy megírja, te megteheted, hogy nem olvasod.:)

További rag-mentes szép napot: Falling
0

#11 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 06 január 2012 - 01:21

Ezek szerint egyedül én hagytam abba a Szivárványgyár olvasását, amiért túl sokat kezdet szerepelni benne a CMC (Scootaloo)? Nagyon nem csípem azt a társaságot...
0

#12 Felhasználó nem aktív   Bluedrake Miller 

• Kormányzó
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 780

Elküldve: 06 január 2012 - 01:23

Igazából azt képzeltem , hogy a mű majd a hitleri ideológiát fogja Equestriába helyezni. Póni és sárkány= felsőbbrendű, minden más alsóbbrendű. Azt hittem, hogy a kis Scootaloo majd bekerül a Hitlerjugend helyi megfelelőjébe és szemtanúi lehetünk, hogy a rezsim hogyan mossa majd az agyát, etc..

A Grimdark műfajt én is szeretem, de a gyerekgyilkosságot már nem tudom feldolgozni, vagy legalábbis nagyon nehézen. Főleg ebben a műben és ilyen formában. Ráadásul, hogy ipari méretekben gyilkolják őket, hát az végképp kiveri nálam a biztosítékot.

Na abba is hagyom az írást, mert megint remegek a gyűlölettől.
"Amint a nap a horizont mögé bukott, és kigyúltak az első csillagok, eszébe jutottak az interjúk, amelyeket a balvégzetű Columbia legénységével rögzített. Lelki szemei előtt még mindig látta ragyogó, reményteli arcukat, emlékezett szellemiségükre és mosolyukra [...] Ahogy most a lemenő nap által narancssárgára és rózsaszínre festett felhőket nézte, újra meggyászolta azokat a bátor lelkeket, akik örökre eltávoztak az emberi világból.
A sűrűsödő homályba meredve, keserű gondolatai egyszeriben átadták helyüket valami másnak. Mintha nagy súlyt emeltek volna le a melléről. Lélegzetért kapott, és a levegő hihetetlenül édesen töltötte meg a tüdejét. Az érzés abban a pillanatban kitörülhetetlenül egybekapcsolódott benne a felhők szépségével.
[...] Nagy teher alól szabadult fel, amit addig öntudatlanul cipelt egész életében. És megértette.
Ötven-egynéhány évének valamennyi fájdalma, a félreértések, a sértődöttségek, mellőzöttségek, csalódások, az élet apró, mindennapos haláltusái most egyszeriben elszálltak. Helyükre pedig a megbocsátás mindent elborító érzése telepedett, úgy saját maga, mint embertársai iránt. Szeretet töltötte el minden és mindenki felé.
[...] Mielőtt egyáltalán rájöhetett volna, mit csinál, azon kapta magát, hogy sírdogálni kezd a tornác kis tóra néző hintaágyán ülve, szipog, és úgy itatja az egereket, ahogy tízéves kora óta soha."

James Stoddard: Csillag-vezére hányt-vetett hajóknak (részlet)
1

#13 Guest_FallingStar_*

Elküldve: 06 január 2012 - 01:51

Oh my gosh, Thorin, akkor el se küldjem a ficem, pedig már majdnem kész.XD Scoot a főhőse (és nincs sok egyéb karakter).:SSS
0

#14 Felhasználó nem aktív   Tia 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Tagokk
  • Hozzászólás: 19

Elküldve: 06 január 2012 - 03:09

A Szivárványgyárról kifejteném a véleményem:

Cupcakes szintű kínzás volt számomra, a Twixie shipping-en tudom magam hasonlóan felhúzni, mint most. Nem ép, aki ezt írta. Már ez a sok káromkodás is elég volt nekem, de maga a cselekmény már tényleg felháborító. Valahogy már az elején volt egy sejtésem, hogy Rainbow Dash patája is benne van ebben a szivárványgyártás ügyben, de bevallom, akkor még nem gondoltam, hogy ilyen szinten kegyetlen lesz Scootaloo-val, aki példaképként tekintett rá, úgy szerette mint a testvérét és teljesen megbízott benne. Hogy képzelik, hogy csak úgy bele lehet dobni valakit egy gépbe, mert nem ment át a vizsgán?! Hogy van pofája ilyet írni valakinek?! Ráadásul fiatal csikókkal?! Kitalálni, meg leírni mindent lehet, de kíváncsi vagyok, milyen képet vágna, ha ilyesmit élőben nézne végig, vagy netán vele történne meg.

Szerencsére ilyesmiktől nem változik a véleményem az adott szereplőről, még ugyanúgy szeretem Rainbow Dash-t mint előtte.
Anything you can do, I can do better ;)
0

#15 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 06 január 2012 - 03:11

Üzenet megtekintéseIdézés: FallingStar - Dátum: 06 január 2012 - 01:51

Oh my gosh, Thorin, akkor el se küldjem a ficem, pedig már majdnem kész.XD Scoot a főhőse (és nincs sok egyéb karakter).:SSS

Azért ennyire nem rossz a helyzet, csak a többi körülmény sem mentet a helyzeten, ami így már sok volt.
Illetve megígértem, hogy jól lehúzom az írásodat, így azt azért megteszem majd :P
0

#16 Guest_FallingStar_*

Elküldve: 06 január 2012 - 03:35

Tia: Éppen az ilyenek miatt nem olvasok ilyet.;)

Thorin: Egyezzünk ki abban, hogy Scoot neve helyére teszem azt Megan Foxot képzelj.XD Nehogy már amiatt húzd majd le, mert nem szereted a főhősöm.:D Más miatt húzd le, plíz.:D
0

#17 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 06 január 2012 - 04:02

Üzenet megtekintéseIdézés: FallingStar - Dátum: 06 január 2012 - 03:35

Tia: Éppen az ilyenek miatt nem olvasok ilyet.;)

Thorin: Egyezzünk ki abban, hogy Scoot neve helyére teszem azt Megan Foxot képzelj.XD Nehogy már amiatt húzd majd le, mert nem szereted a főhősöm.:D Más miatt húzd le, plíz.:D

Hmm, Megan, a róka, érdekes karakternek ígérkezik, ráadásul egy kis, narancssárga, csirkének képzeli magát, és ez közös diliflepni keretében minden más pónira is kihat, eddig nem rossz a történet...
0

#18 Guest_FallingStar_*

Elküldve: 06 január 2012 - 04:15

Madness, this is madness... noh, wait... DISZ IZ SZPÁRTÁÁÁÁH! :D
0

#19 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.934

Elküldve: 06 január 2012 - 04:18

Üzenet megtekintéseIdézés: FallingStar - Dátum: 06 január 2012 - 04:15

Madness, this is madness... noh, wait... DISZ IZ SZPÁRTÁÁÁÁH! :D

*Facehoof* tisz isz medneess!!!
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#20 Guest_FallingStar_*

Elküldve: 07 január 2012 - 08:02

Ez itt a reklám helye, ha vkit esetleg érdekel: http://hunbrony.blog...-epitettem.html
:D
0

Téma megosztása:

• (86 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó