Hunbrony Fórum: Fanfic és fordítás - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (87 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Fanfic és fordítás Rajongói történetek - fordítások és eredetiek.

#21 Felhasználó nem aktív   Sir Spike de Draco 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 89

Elküldve: 08 január 2012 - 12:26

Személy szerint kicsit se mozgatott meg a Rainbow Factory, előre figyelmeztettek, hogy beteg a fandom, úgyhogy sejtettem, hogy ilyen is lesz. Továbbra is úgy vélem a barom-listát toronymagasan a Sweet Apple Massacre vezeti(csak felolvasásként hallgattam még és még úgy is idegesített egy idő után), Cupcakes talán utána és a Rainbow Factory még legjobb esetben is csak harmadik a listán. Sőt, szerintem még lejjebb, mert Cherilee's Garden elég rendesen rávert brutalitás és betegség szinten, valamint van még bőven írtózat FF.net-en vagy épp FIMfiction-ön. Az író viszont amúgy egész rendes, beszéltem már vele párszor. :D

Azt is jó lenne leszögezni, hogy ez nem az ő ötlete volt amúgy. Az eredete WoodenToaster "Rainbow Factory" című zeneszámához köthető, aki az egész koncepciót megalapozta. Onnan már csak lefelé ment az út. XD

Aaaaaaanyway, konstrukció alatt van a második EqD-re pályázó művem, remélhetőleg ennek nem kell majd hibajavítás és elsőre bekerül. :D

EDIT: Rainbow Factory írója kérne szépen email-en egy linket a fordításhoz, hogy hozzácsatolja az eredeti dokumentumhoz. :D
0

#22 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 661

Elküldve: 10 január 2012 - 04:49

Egy nem olyan jó ember, egy nem olyan rossz helyen - Kritika.

Hmm, grafomán ember akinek a címei nem is olyan ismeretlenek B)

Ezt sem bírtam befejezni, a második fejezet elején hagytam abba.

Addigi észrevételek:
- A beljebbezést tudom javasolni, bár nem kötelező, de nagyban segíti az olvasást.
- Túl hosszú mondatok, még hosszabb bekezdések. 3-4 soros mondatok ritkán célszerűek (igazából sohasem), az a bekezdés, amiben 4-5 ilyen akad némi rendes mondattal vegyítve, meg biztosan legalább 3-4 bekezdés valójában.
- A mondatok néhol értelmetlenek, máskor a ragok nem állnak összhangban a többi elemmel, így érthetetlen, vagy nagyon nehézkes a megértése az adott mondatnak, néhol bekezdésnek.
- Szvsz aki Vágtaszeget tudja a lakhelyének, azok nagyobb részt azt sem tudják, hogy a mane six tagjai egyáltalán fontos pónik, nemhogy részletesen ismerné őket. Ponyville már inkább esélyes erre.
- A leírások részben túl részletesek, részben elégtelenek, alig-alig tiszta, hogy micsoda is, ami üldözte a társaságot az elején, pedig vagy egy oldalon át írtad le őket.

Illetve szubjektív, de nem szeretem az embereket Equestrián, de ez nem a mű hibája.

Ezek szerint két bejegyzést nem lehet írni egymás után, a következő részt külön akartam.

Kritikák a pályázathoz készült művekhez.
Egy darabig gondolkodtam, hogy jó és helyes-e ilyet készítenem, végül az igen mellett döntöttem. Értékelni nem fogom őket és mint mindig, minden teljes mértékben szubjektív :P .

Káoszi jó karácsony:

- Érdekes darab, mivel technikailag jó (szinte hibátlan), és mégis valahogy sótlan az egész.
- Szvsz kicsit sok a párbeszéd, több leírás kéne bele, így az események egymásba folynak és nem látható, hogy mi is történik, részben ez vesz el az erejéből.
- Ráadásul nem hiteles a párbeszéd, ha nem írnád oda a mondatok mögé ki mondja, nem biztos, hogy mindegyiknél (inkább alig-alig) meg lehetne mondani, ki is szólalt meg.
- Az írásmóddal jelzett minőségi variálás ilyen mennyiségben nem igazán tetszetős. Az egy-egy karakter sajátja, vagy egy kiemelkedő esemény technikája, nem minden második mondatban használandó eszköz, a sima kiáltást, stb-t egy felkiáltó jel vagy a pár szavas leírás is tudja érzékeltetni. A többi - normál szöveg - ilyen esetben leértékelődik és kevésbé fontosnak hat, ami nem volt cél szvsz.
- Miért lett jó Discord a végén?

Boldog újévet...:

- Kicsit sok a létige, bár még elmegy, mivel többnyire szétszóródtak a mondatok közt egyenletesen.
- Szóismétlések (a lámpás nagyon gyakori a második felében)
- Egy-két bekezdés nagyon nagy (majd oldalas is akad, ami egy négyoldalas műben brutális)
- Octávia és Lyra, szinte jelentéktelen mellékesemény az egész létük, és két soron belül így, ebben a formában ismét felbukkannak. A másodikat el kéne tüntetni.
- Nekem nem szimpatikus a kicsinyítőképzős megnevezés a két nővér közt, bár ez egyéni ízlés.

Viszály karácsonya:

- A beljebbezést tudom javasolni, bár nem kötelező, de nagyban segíti az olvasást.
- Túl hosszú mondatok, még hosszabb bekezdések.
- A mondatok néhol értelmetlenek, máskor a ragok nem állnak összhangban a többi elemmel, így érthetetlen, vagy nagyon nehézkes a megértése az adott mondatnak, néhol bekezdésnek.
- Hozzátesz a történethez, hogy Tél Atyja/Télatya/Tűzpata hármas néven ismert az egyik szereplő (a Tűzpata igen a másik eltérés nem igazán, így felesleges.)
- Szegény szárnyas pegazus, a rettegett mesebeli lény ismét felbukkant.
- Magyarul az alicorn szvsz alikornis (és nem allikornis, ahogy gyakran használtad), de ez jó kérdés önmagában, nem tudom, hogy a D&D fordításban mit használtak erre.
- A vírus szó ugyan elég régi, de mint betegség forrás viszonylag új (és főleg nem ismert még ekkor sem a pontos működése), így használata kicsit világidegen (és nem szükséges).

Karácsonyi Viszály:

- Ortály első cselekedete kicsit indokolatlan, tény, a történethez később ez kell, de így is ellent mond a karakternek, ezt egy kicsit jobban el kellene mosni.
- és később is akadt bőven kissé vagy nagyon karakterhez (szvsz) nem illő viselkedés, akár Applejack, akár Twilight részéről.

Egyébként érdekes és kellemes mű, a verselésébe nem tudok (és nem is kívánok) belekötni, mivel ahhoz javarészt nem értek és főleg mert tán hibátlan is.

Luna:

- Itt is a vírus és más orvosi szakszavak (vagy csak ekkortájt kevésé ismert és főleg nem közkeletű szavak.) Nem csupán világidegenek, hanem az érzelmi ívet is megtörik, főleg a végén. Egy szenvedélyes jelenet érzelmektől már-már túlfűtött pillanata, és egyszer csak a mirigyeiről kezdesz beszélni.
- Általában egy kicsit túl naturalisztikus a mű egészének hangulatához és jellegéhez képest, ennél emelkedettebben leírva a jelenteket erőteljesebb lehetne.
- "Neki", többször is előkerül a másikra való utalásként, viszont nem épp egy kedves, baráti, netán szeretetteljes szó. Nem szép, ha egy kedvelt személyre mondja, gondolja egy karakter.
0

#23 Felhasználó nem aktív   Gabe 

• Overwatch
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 403

Elküldve: 10 január 2012 - 08:11

Üzenet megtekintéseIdézés: Thorin - Dátum: 10 január 2012 - 04:49

(...)

Köszönöm a kritikákat, kicsit elszomorítottak, de igazak: a majdani írásaimnál próbálok javítani a helyesírásomon, és a ragozáson, ahogy tudok... :)
"See, this is why I don't have friends! All they ever do is run around screaming causing problems for everyone until someone tries to kill them. Friends are like weeds that scream."
- Freeman's Mind; Episode 47.
0

#24 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 10 január 2012 - 10:27

Üzenet megtekintéseIdézés: Darth Gabe - Dátum: 10 január 2012 - 08:11

Köszönöm a kritikákat, kicsit elszomorítottak, de igazak: a majdani írásaimnál próbálok javítani a helyesírásomon, és a ragozáson, ahogy tudok... :)

Kösz, hogy ilyen jól vette, féltem, hogy kicsit (nagyon) belemásztam az arcodba a dupla sortűzzel.
0

#25 Felhasználó nem aktív   Gabe 

• Overwatch
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 10 január 2012 - 11:07

Üzenet megtekintéseIdézés: Thorin - Dátum: 10 január 2012 - 10:27

Kösz, hogy ilyen jól vette, féltem, hogy kicsit (nagyon) belemásztam az arcodba a dupla sortűzzel.

Nincs probléma, alapból is ilyen lenne az íráskészségem. Ezért próbálom meg javítani.

Idézet

alig-alig tiszta, hogy micsoda is, ami üldözte a társaságot az elején, pedig vagy egy oldalon át írtad le őket.

Erről csak annyit tudok mondani, hogy nem szándékoztam már a prológusban lelőni egy poént. Egyébként csak egy általam kitalált lényről van szó, se szó, se beszéd.
"See, this is why I don't have friends! All they ever do is run around screaming causing problems for everyone until someone tries to kill them. Friends are like weeds that scream."
0

#26 Guest_FallingStar_*

• Csoport: Vendég

Elküldve: 12 január 2012 - 08:58

Végre elkészült az első ficem.:) Yay!

Szárnyak, vezessetek!
0

#27 Guest_FallingStar_*

Elküldve: 14 január 2012 - 04:57

Posztot ugyan nem kap (annyira nem related), de engedelmetekkel azért megosztom:

A szabadság pegazus-szárnyain

Hol a hófehér csillagokkal felpettyezett égi éj
Fordul az univerzum őselemi tengelye körül;
Hol a szélesre nyitott horizont súgja lágyan: ne félj;
Hol a kéktestű anya álmodó felhőágyakat szül,
És kötöz a világ remegő-rezgő, sajgó szívére
Gyengéden leheletnyi finom szivárványszínű masnit...
...ott találok rá égbe szőtt ösvényem helyes ívére.
Pegazus-szárnyaim kitárom: virágkelyhet bont a hit,
És szirom-galaxis nyílik a bordáim alatt, mélyen.
Álmodón repülök, túl valódi nappalon és éjen.

1

#28 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.936

Elküldve: 14 január 2012 - 05:03

Bravó. nagyon jó ^^ na költő már nem leszek de mivel a Galaxis szó benne van így már B)
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#29 Felhasználó nem aktív   Bright Glow 

• Cukijegy Lovag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 333

Elküldve: 14 január 2012 - 06:02

Falling szerintem nagyon nagyot alkottál a történeteddel, nekem legalábbis nagyon bejött. Csak így tovább!!
képkép
0

#30 Guest_FallingStar_*

Elküldve: 14 január 2012 - 07:31

Hát, köszi szépen nektek.:)
0

#31 Felhasználó nem aktív   Bright Glow 

• Cukijegy Lovag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 333

Elküldve: 14 január 2012 - 11:46

Az előbb a YouTube-ot böngészve rátaláltam az egyik nagy kedvenc nem romantikus történetemhez a My little Dashie-hoz készült fan videóra.

Figyelem! A videó Spoiler, ha nem akarod a történet poénját lelőni, akkor csukdd be a videót és előbb olvasdd el a történetet!

Spoiler

fanfiction:
My little Dashie

A lusta de angolul tudóknak hangoskönyv változat:
Spoiler

képkép
0

#32 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 2.268

Elküldve: 16 január 2012 - 08:56

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha ficet szeretnék beküldeni, milyen email címre tegyem? Igen, olvastam az előző oldalon már egy címet, de akkor azt írták, ez csak átmeneti állapot, és azóta két hét eltelt. Szóval gondoltam, megkérdem, mielőtt bármit is lépnék. A linken, képen meg a leíráson kívül mást nem kell mellékelni? Gondolok itt a besorolásra: [Normál], vagy [szomorú], vagy akármi. Ezt én döntöm el, vagy ti soroljátok be?
kép

It's official. Pony is the new manly.
0

#33 Felhasználó nem aktív   Gabe 

• Overwatch
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 16 január 2012 - 11:27

Üzenet megtekintéseIdézés: Lucky Roll - Dátum: 16 január 2012 - 08:56

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha ficet szeretnék beküldeni, milyen email címre tegyem? Igen, olvastam az előző oldalon már egy címet, de akkor azt írták, ez csak átmeneti állapot, és azóta két hét eltelt. Szóval gondoltam, megkérdem, mielőtt bármit is lépnék. A linken, képen meg a leíráson kívül mást nem kell mellékelni? Gondolok itt a besorolásra: [Normál], vagy [szomorú], vagy akármi. Ezt én döntöm el, vagy ti soroljátok be?

Ez az átmenet addig tart, ameddig ki nem írják. Vagyis még arra a címre kell elküldeni.
A besorolásnál sajátkezüleg döntsed el, de legyen azért a megadott témák mellett. Lehet több témát is, csak legyen egy főbb téma.
(Legalábbis ez így megy szerintem)
0

#34 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 16 január 2012 - 11:30

Továbbra is Fallingnek kell küldeni a fic-eket (és ez szvsz nem fog változni egy hamar.)

A besorolást magad döntsd el, mivel te ismered jobban a művet. (főleg, ha több részes, hiszen lehet, most még kedves, de a terved egy vérgőzös történet.)
0

#35 Felhasználó nem aktív   EnormousMac 

• Anomén
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 147

Elküldve: 17 január 2012 - 12:32

Az átmenetnek vége, bocs, hogy elfelejtettem külön szólni :P itt van minden
https://docs.google....lNXg/edit?hl=hu
De amúgy: fallingstar@hunbrony.hu
0

#36 Felhasználó nem aktív   Sir Spike de Draco 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 17 január 2012 - 12:55

Utólag még majd vezekelek, de addig is hadd legyek egy picit pofátlan önreklámozó. :D

Kevesebb, mint egy hónappal az első epizódom megtekintése után billentyűzetet ragadtam és viccből írtam egy kisebb szösszenetet, melyet aztán javaslatra beküldtem Equestria Daily-re. Csodák-csodájára, imádták és miután pár kijelölt elemre rámászta a csiszolópapírral, záros határidőn belül meg is jelent az oldalon:

The Ballad of Sir Spike de Draco

Összegzés: Remélhetőleg mindenki emlékszik még a "Dog & Pony Show" című epizódra, azon belül pedig Spike álmodozását, melyben önmagát egy bátor és hatalmas erejű lovagként látja. Nos, ez a történet tulajdonképp a sorozat legelső két részének újraírása, azzal a különbséggel, hogy a daliás Sir Spike a főszereplő, aki Celestia kérésére Ponyville-be repül hű apródjával, Twilight-al. A történetről csak annyit, hogy az EqD pre-reader szerint Sir Spike, mint karakter, egyesíti magában Sean Connery gáláns csáberejét, Errol Flynn atlétikai tudását és Gene Simmons libidóját. Aki komoly, drámai történetet vár, az csalódni fog. Aki viszont hajlandó átrágni magát egy a fizikai törvényeket semmibe vevő, de rendkívül férfias történeten, az szerintem élvezni fogja. :D
2

#37 Felhasználó nem aktív   EnormousMac 

• Anomén
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 147

Elküldve: 17 január 2012 - 10:36

Üzenet megtekintéseIdézés: Sir Spike de Draco - Dátum: 17 január 2012 - 12:55

Utólag még majd vezekelek, de addig is hadd legyek egy picit pofátlan önreklámozó. :D

Akárhogy nézem, ez a fanficek téma, szóval önreklámra való :D magyarul megjelenik majd a ficed?
0

#38 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 17 január 2012 - 12:52

Köszi a gyors választ!

Sir Spike de Draco, te vagy a szerzője annak a ficnek?! Az az írás HATALMAS! Tudom, a humor szubjektív, de mindenkinek csak ajánlani tudom, aki beszél angolul. Végigröhögtem az egészet! (Tessék, most már önreklámon kívül is van ajánlás :P)
kép

0

#39 Felhasználó nem aktív   Sir Spike de Draco 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 17 január 2012 - 01:39

Üzenet megtekintéseIdézés: EnormousMac - Dátum: 17 január 2012 - 10:36

Akárhogy nézem, ez a fanficek téma, szóval önreklámra való :D magyarul megjelenik majd a ficed?

Akkor mégse követtem el akkora vétséget. Most megnyugtattál ezzel. XD Magyarul egyelőre nem tervezem, sajnos az egyetem mellett csak nehezen tudok még az angol verzióra is időt szakítani, nemhogy még lefordítani. Inkább azt mondom, hogy talán, de inkább ne vegyen rá senki mérget. :D

Üzenet megtekintéseIdézés: Lucky Roll - Dátum: 17 január 2012 - 12:52

Sir Spike de Draco, te vagy a szerzője annak a ficnek?! Az az írás HATALMAS! Tudom, a humor szubjektív, de mindenkinek csak ajánlani tudom, aki beszél angolul. Végigröhögtem az egészet! (Tessék, most már önreklámon kívül is van ajánlás :P)

Hűűűű, nem is gondoltam volna, hogy lesz itt valaki, aki ismeri. Ez kellemes meglepetés! :D Örülök, hogy tetszik, én is marha jókat szórakozok rajta még írás közben is. Rengeteg elvetemült ötletem támad mindig, nagyon nehéz eldönteni végül, mi az amit használjak és mi maradjon ki. Ha minden igaz, még kb 2-3 fejezet és be is fejezem lassan. Köszönöm az ajánlást! :D

Tervezés alatt áll egy vadonatúj projekt is, mely szerintem még ennél is elvetemültebb röhögőgörcsöket fog okozni. XD
0

#40 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 19 január 2012 - 06:13

Segítségre lenne szükségem!

Pár hete elhatároztam, hogy írok egy fanficet Fancy Pantsról. Érdekesnek tartottam, hogy mégis miért támogatta folyamatosan Rarityt a Sweet and Elite epizódban, mikor kedvenc fehér egyszarvúnk egyik baklövést vétette a másik után. És mi történt a garden partyn, amikor kiderült, hogy Rainbow Dash nem is a Wonderbolts trainere? Miért nem láttuk azóta sem Rarity arisztokrata barátait?

A gondolatot tett követte. Természetesen angolul írtam: mit nekem nyelvi korlát?! Sajnos az első bekezdés után rájöttem, hogy a múlt időben való fogalmazás trükkösebb, mint amire számítottam. A sztorit azért befejeztem, de nem vagyok biztos benne, hogy nyelvtanilag tökéletesen rendben van.

Ha tehát akad itt olyasvalaki, aki vágja az angol nyelvtant, ezenfelül sok szabadideje van, szeretne egy kedélyes [normál] ficet olvasni Rarityről és Fancy Pantsról, és / vagy csak simán jó fej, arra kérném, olvassa át, és az esetlegesen észlelt hibákat küldje el nekem a luckyrollpony kukac gmail pont com címre! Persze ide is írhatja a fórumra, bár félő, hogy ezzel untatjuk a ménest. Privát üzenetet az oldalon viszont nem tudok fogadni (fogalmam sincs, hogy kell elolvasni :D).

A nyelvtani hibák mellett tartalmi kritikát is boldogan elfogadnék, a negatívat is (különösen a negatívat: abból könnyebb tanulni), de mindent azért nem kívánhatok, éppen eléggé örülnék a nyelvtani felülvizsgálatnak.

A fic linkje: https://docs.google....rlJDTghhtA/edit

Köszönet előre is, aki segít, az kiérdemli az Element of Generosityt! :)

P.S.: A sztereotíp brit upper-class kifejezések túlhasználatából adódó bármiféle egészségkárosodásért a szerző nem vállal felelősséget!
kép

0

Téma megosztása:

• (87 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Gyors Válasz