Hunbrony Fórum: Fanfic és fordítás - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (87 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Fanfic és fordítás Rajongói történetek - fordítások és eredetiek.

#41 Felhasználó nem aktív   Sir Spike de Draco 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 89

Elküldve: 19 január 2012 - 06:45

Engedélyezd másoknak is a szerkesztést, különben nem tudok kommenteket dobni oda. :D
0

#42 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 2.268

Elküldve: 19 január 2012 - 07:01

Hogyne. Engedélyezni a szerkesztést. Hmm, egy pillanat...

*három perc múlva*

Hogy a szalmába kell? Google docs a halálom lesz! A múltkor amikor írni akartam bele jobbról balra írt a kurzor... o_O

Ooooké... elvileg most működik, ha minden igaz. Ugye?

Curse you, Captain Google docs, my arch-nemesis! One day I'll get you!
kép

It's official. Pony is the new manly.
0

#43 Felhasználó nem aktív   Sir Spike de Draco 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 19 január 2012 - 07:25

Most már jó. Készülj, dobálom a megjegyzéseket! XD
0

#44 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 19 január 2012 - 07:32

Ja hogy itt ilyen chat is van. Hátborzongató. Közben Necrisphayder te vagy, vagy egy másik jótét lélek?
kép

0

#45 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 661

Elküldve: 20 január 2012 - 02:09

Némi agonizálás után végül rászántam magam erre a lépésre is.

Mint látható, messze nem tudok elég időt fordítani a Past Sins fordítására, így ha van vállalkozókedvű ember, aki átveszi, szívesen átadom a stafétát. Élveztem és most is élvezem a fordítását, csupán a saját művek írása jobban leköt és jobban vonz (ezért remélem nem kövez meg senki.) Ha pedig mégsem lesz, aki vállalja folytatást, akkor nem hagyom el végleg, de legjobb esetben is havi egy szakaszra számíthatok, ami lássuk be nem elég (és ilyen tempó mellett a végére már a negyedik szezon lesz műsoron).

Kis pozitívum a végére a következő saját fic jó tempóban készül, kis szerencsével jövő héten már láthattok is belőle valamit.
0

#46 Felhasználó nem aktív   -------------------------- 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 54

Elküldve: 20 január 2012 - 10:26

Thorin csináld azt amit jobban szeretsz. Amúgy a ficek amiket tőled olvastam mind tetszet csak így tovább. Ja és többi brony kolléga, ha lehet alkossatok a szép magyar anyanyelveteken is. ;)
0

#47 Felhasználó nem aktív   Sir Spike de Draco 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 20 január 2012 - 10:50

Majd egyszer arra is sor kerül, de egyelőre jobb szeretem a bővebb olvasóközönséget. :D

Past Sins meg...eh...mindenképp kalapot emelek azért, hogy hajlandó vagy fordítani azt a hatalmas monstrumot, de nekem nagyon nem nyerte el a tetszésemet a mű maga.
0

#48 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• Law abiding citizen (especially §34)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.185

Elküldve: 20 január 2012 - 11:53

Üzenet megtekintéseIdézés: Lucky Roll - Dátum: 19 január 2012 - 06:13

Segítségre lenne szükségem!

Most a felénél járok, de marhára bejön. Te egyébként az Astor familynél tanultál angolul, vagy Ascotban ragadt rád?
pièce de résistance, hors d'oeuvres, beszarás.

"She may have stayed quiet, still her whole attitude just screamed "He's mine! I got him first! Did I mention I'm his wife?" - ez a sor felesleges szerintem, az előtte leírt pár szóból teljesen nyilvánvaló.

Befejeztem, jópofa kis történet, nem nem nagyon szoktam fanficet olvasni, (ez volt a harmadik) de ez nem volt elvesztegetett idő. A haute monde nyelvezete jó reklánm volt.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#49 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 21 január 2012 - 01:06

Köszi az elismerést és a segítséget! Igazad van, annál a résznél én is éreztem, hogy kicsit ismétli saját magát. Kivettem a mondat első felét, talán így nem lesz olyan erőltetett.

Ami pedig az effajta... autentikus kifejezéseket illeti: Fleur cutie markja ugyanaz, mint Applebloom egyike a Cutie Pox epizódban! Ezek után nem csoda, ha néha előtör a "speakin' fancy" (Applejack szavaival élve) :P
kép

0

#50 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 21 január 2012 - 01:24

Üzenet megtekintéseIdézés: Lucky Roll - Dátum: 21 január 2012 - 01:06

Köszi az elismerést és a segítséget! Igazad van, annál a résznél én is éreztem, hogy kicsit ismétli saját magát. Kivettem a mondat első felét, talán így nem lesz olyan erőltetett.

Ami pedig az effajta... autentikus kifejezéseket illeti: Fleur cutie markja ugyanaz, mint Applebloom egyike a Cutie Pox epizódban! Ezek után nem csoda, ha néha előtör a "speakin' fancy" (Applejack szavaival élve) :P

Még annyit megjegyeznék, nekem furcsa volt, hogy egy olyan chivalrious gentlecolt, mint Fancy Pants, csak úgy szó nélkül indul el a mosdóba, mintha köszönés nélkül távozni akarna és csak miután rászóltak kér elnézést. Ez számomra ütközik az egész lényével.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#51 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 21 január 2012 - 01:31

Na, ez pont olyan meglátás, ami miatt örülök a tartalmi kritikának! Igazából az elsődleges célom a ficcel egy hihető Fancy Pants karakter interpretáció alkotása volt, a nevettetés csak másodlagos szempont. Köszi, majd holnap ezt is megjavítom, mára jó éjt mindenkinek!
kép

0

#52 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 22 január 2012 - 10:20

Üzenet megtekintéseIdézés: Lucky Roll - Dátum: 21 január 2012 - 01:31

Na, ez pont...

Öregem, ha van/lesz még ilyesmi írásod (in english for the greater challenge) tedd ide ki légy szives a linket, lehet olvasnék még tőled olykor.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#53 Felhasználó nem aktív   Német 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 16

Elküldve: 24 január 2012 - 05:39

Üzenet megtekintéseIdézés: Thorin - Dátum: 03 január 2012 - 07:11

Ha nem bánod én is elkezdem a fordítását hogy minél hamarabb a filmhez jussunk.
0

#54 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 25 január 2012 - 10:43

Holdkelte - Kritika:

- A mű kiabál az egyes szám első személy megvalósításért, sajnos ez kimaradt. Ugyanígy lehetne akár jelen időben is, bár ez nem annyira kihagyott lehetőség.
- Szóismétlések kicsit zavaróak, az egyik első bekezdésben a szorult kétszeri használata nagyon kirívó, illetve a Celesztia név kerül elő roppant sokszor.
- Szegény macska elég gyakran van felmászva a fára. Passzív szerkezet, ami nagyon idegen magyar nyelvtől, bár nem teljesen ismeretlen, de csak nagyon ritkán lehet jól alkalmazni.
- Nem teljesen tiszta, hogy miért érzi úgy Celesztia, hogy Luna akár így is viselkedhetne. Persze simán ráfoghatjuk, hogy egy rossz álom volt, minden alap nélkül, de valahogy lóg az egész a levegőben.
- Az időtartam felsorolásánál egy kicsit szvsz túlzásba mentél, elég lenne a napokig elsorolni. Illetve van valami jelentősége, hogy 8 hónapot hozzácsaptál? Ha nincs, akkor felesleges szvsz.
- Sok esetben a szókészlet és a környezet ütközik, egy királyi palotában a leírásnak is királyinak illik lennie.

Maga a történet érdekes, bár nekem kissé indokolatlan és karakteridegen viselkedés ez az álom, de belefér. A vége viszont telitalálat (bár a "moccanatlanul" egy kicsit hangulatromboló szó.)
0

#55 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 26 január 2012 - 12:30

Vizsgaidőszak: check, ÉS kirakták a ficcentésem? *AWWW-YEAH face*

Köszönet a kritikáért, Thorin! Értékelem, hogy időt szántál rá. Amit esetleg hozzáfűznék (kockáztatva ezzel, hogy "magyarázom a bizonyítványt"-effektust keltek):
- Az E/1 nem nagyon jön be nekem, az az igazság. Nem tudom miért, talán csak simán hülyének érezném magamat egy póni helyébe képzelve? Szalma tudja, ez valahogy nem fekszik nekem.
- Ez igaz. A sok Celesztiát most már nem molesztálom (no pun intended), de a szorulást az első bekezdésben átírtam utólag "hozzápréselődtek"-re. (Nem gáz publikálás után belenyúlni, ugye?)
- Ebben is saras vagyok, azt hiszem. Sajnos túl sok angol cuccot olvasok a neten. Egy csomó mondat először angolul fogalmazódik meg bennem, valószínűleg ez az oka :/.
- Ha nem probléma, itt hadd időzzek kicsit hosszabban, mert szeretném, ha világos lenne, miért viselkednek a szereplők úgy, ahogy! Celesztia alapvetően egy felelősségteljes, érett, szerető, bölcs, jóindulatú uralkodó (kánon szerint legalábbis, Trollesztiát és Molesztiát tegyük félre). Mint ilyen, iszonyat nagy érzelmi krízis lehetett imádott húgát a Holdra felküldeni teljes ezer évre, még akkor is, ha ezt mindenképp meg kellett tennie, és később megszervezte a megváltását. Személy szerint én biztos vagyok benne, hogy egy hatalmas adag lelkiismeret-furdalás sem kerülte el később, hiába diktálták az észérvek, hogy kénytelen volt megcselekedni. Ennek hatására élhetett át effajta rémálmokat, amelyekben Luna mindent a szemére vet... Szvsz ezek az érzések nem ütköznek kánon Celesztiával: ezt akartam ábrázolni, a célom ennek a megjelenítése volt, nem valami Cupcakes-szerű "horror for fun" sztori leírása pszeudokatarzissal a végén.
- Az időtartamok hangsúlyozott felsorolásával ki akartam fejezni, milyen elképzelhetetlen ezer teljes évet eltölteni magányban. Legtöbbünk évtizedek alatt megtébolyodna valószínűleg: milyen lehetett egy millenium a HOLDON, ahol egyáltalán nincs SEMMI? A plusz nyolc hónap pedig a szökőévekből jön össze :D
- Lehet nagyobb figyelmet kellett volna fordítanom a leírásokra. Attól tartottam, hogy ha elkezdek azzal szöszölni, megtöröm a hangulatot vagy a dinamikát.

Remélem a fentiek után kevésbé karakteridegen és indokolatlan a szereplők viselkedése. Köszi még egyszer a kritikáért!

U.I.: Én meg pont azt hittem, a "moccanatlanul" milyen királyul bele fog passzolni! :D
kép

0

#56 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 26 január 2012 - 09:42

Nem gáz utólag beleírni, minden ilyen mű így is alakul és javul.

Értem az első személynél a problémát, és bár lehet, csak én látom bele, de megkockáztatom, hogy el is kezdted így megírni, csak végül nem tudtak/akartad így folytatni, és az elejét visszaírtad normál felállásra, ami részben nem tett jót neki.

Hónapok: Ok, akkor még rosszabb, a szökőévek napjai nem alkotnak hónapokat, egy szökőévben is 12 hónap van, 52 hét, csupán a napoknál lehetne ezt figyelembe venni.

A történet:
-Ha tényleg megtörtént volna a dolog, akkor semmi bajom vele, Luna részéről elfogadható egy ilyen változat, csupán akkor egy gyenge és érdektelen trancsírozásnak értékelném.
-Ha Celestia a húga visszatérte előtt élne át ilyen álmokat, elfogadom simán (annyi változást igényelne, hogy az üres esti trónterembe érkezik meg az uralkodónk, és ott sírja el magát.)
-Így viszont éppen túl van az említett problémáin, éppen egy hatalmas pozitív érzelmi hullám csúcsán van (ami az évezredes hiány miatt évekig, évtizedekig tart majd.)
0

#57 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 26 január 2012 - 11:58

Ám legyen, szégyentelenül átjavítottam a hónapok és a hetek számát.

Hát nem tom, én még sosem száműztem egy szerettemet sem különböző égitestekre, ezért nem tudhatom, mennyi ideig tart a pszichés sokk. Én úgy képzelem, hogy öntudatlanul még Luna visszatérte után is tarthat, de ezt egyértelmen sosem fogjuk megtudni. Kivéve persze, ha Celesztia beugrik hozzám egy baráti csevejre négy és öt között.

Más: csodálkozom, hogy Sir Spike de Draco nem jelezte itt, hogy pár napja frissítette az írását a következő résszel! :P Én vagyok amúgy az egyetlen, aki úgy érzi, hogy az apród/rajongó szerep zavaróan jobban passzol Twilight természetéhez, mint a hivatalos "Spike főnöke" viselkedés?
kép

0

#58 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 26 január 2012 - 04:59

Szvsz pont, hogy az eredeti felállás a jó és illő, csupán szembe megy a klasszikus meseszövés szerepkiosztásával (az a sorozat egyik gyakori manővere és erőssége is egyeben).
0

#59 Felhasználó nem aktív   Sir Spike de Draco 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 26 január 2012 - 05:51

XD Bocsánat, innentől kezdve szólni fogok! Én igazából nagyon szeretem az alap felállást is, mert Spike elég gyakran sokkal jobban kisegíti Twilight-ot, mint amennyire ő észrevenné elsőre. Sőt, meg merem kockáztatni, néha még egy kissé elmésebb is, akár csak ha a Lesson Zero epizódot vesszük. :D Ennek ellenére viszont a rajongói szerep is tökéletesen passzol kedvenc mágusunkhoz, hisz elég ha csak azt nézzük, hogy föl tudja húzni magát, ha Celestia-ról van szó. Mindössze variáltam kicsit az előjelekkel. :D

Mentál-shotgun Fluttershy hogy tetszett? XDD
0

#60 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 27 január 2012 - 02:17

Fluttershy jól el lett találva sztem, legalábbis komédia szempontjából (ellentétben Twilighttal, az ő viselkedését azért nem igazán tudnám összepasszítani kánonéval, de szórakoztató elképzelni, hogy a kis állatai valójában afféle agyhalott szolgái :D). A madaras jelenet olvasása közben szinte láttam lelki szemeimmel az FS-tekintetet a Stare Masterből :P. És Twilight milyen találékonyan rántotta vissza az agymosás széléről a lovagját!
Egyszóval FS szórakoztató és egyértelműen a komédia műfaj keretei között maradt mindvégig... ugyanez talán nem mondható el 100%-ban Creepinkie Pie-ról. (Bár asszem ezt már mondtam egyszer? :huh: )
kép

0

Téma megosztása:

• (87 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »