Hunbrony Fórum: (Régi) Fagykaland - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

(Régi) Fagykaland A Kristály Birodalom veszélybe került. Equestriának lépnie kell!

#41 Felhasználó nem aktív   Ritli 

• Okleveles trollszelidítő magiszter és Hulk
  • Csoport: Moderátorok
  • Hozzászólás: 4.744

Elküldve: 30 szeptember 2013 - 04:43

Icy

Természetesen a mester is ugyanannyira gyanakszik a két jövevényre mint én. Érdekes volt a denevérpóni meséje. De eléggé hihetetlen. És ha még igaz is amit állít, nem jelenti azt, hogy békés szándékkal jött vagy később nem fog elárulni minket.
Snow Breath odajön hozzám és közli, hogy négyszemközt kihallgatja az állítólagos rokonát. Továbbá utasít, hogy én vallassam ki a trubadúrt. Készségesen bólintok. Ő bezárkózik az egyik szobába Midnight Express-szel én pedig rápillantok arra, aki Venture Plannek nevezte magát.

- Gyere velem. - szólítom meg és elindulnék a másik szoba felé, de ő habozik. Kicsit aggódó képet vág. Nem is csoda. - Azt mondtam, hogy kövess. - szólok rá újra kicsit erélyesebben, majd megbököm a patámmal. Ő felszisszen. Nem azért mert olyan durva voltam, nem fájt neki. Csupán a jégből készült testem hidege lepte meg.

Erre végre megindul. Léptei lassúak és bizonytalanok. Tisztában van vele, hogy mi fog történni. Mikor végre beér, bezárom mögötte az ajtót, a kulcsot pedig a testembe fagyasztom. Nem hagyom, hogy olyan könnyedén meglépjen.
Odabent a berendezés nagyon egyszerű. Egy asztal, két szék, egy ágy ágynemű nélkül és egy üres szekrény.

- Foglalj helyet. És előre szólok ha bármiféle trükkös varázslattal megpróbálkozol, megöllek még mielőtt befejeznéd. Elhiheted, hogy nem viccelek. - mondom, majd elhúzom a felkínált széket az asztaltól kicsit távolabb. Én állva maradok és lassan sétálgatni kezdek, szemem végig rajta tartva.

- Szóval kedves... Mit is mondtál? Venture Plan?

- Igen, a nevem Venture Plan.

- Nem vagyok ebben biztos, de ami azt illeti a neved most nem is számít. Annak viszont örülnék ha elárulnád mit keresel itt. A csatamezőn hallottak nem igazán győztek meg... - gyengéden rámosolygok. - Szóval?

- Ó, kisasszony minden szavam igaz, amit odakint mondtam erről biztosíthatom. Puszta véletlen csupán, hogy...

- Nem hazudj nekem! - vágok a szavába. - Talán nem a te fajtádba tartozom, de nem vagyok ostoba! Láttam odakint azt a testet... A te műved nem igaz? - a szeme ennek az említésére kicsit megrándul. Szóval mégis köze van hozzá? A jobb első patámból egy vékony jégpengét formálok és a nyakához nyomom. - Beszélj, ha nem akarod, hogy felnyársaljalak.

Nem szólal meg. Sőt, nincs annyira megrettenve, mint amennyire egy ilyen "állítólag" ártatlan teremtéstől várnánk. Megint magyarázkodni kezd. Továbbra is ugyanaz az unalmas mese.

- Látom ez nem győzött meg. Akkor mit szólnál ha egy kicsit kényesebb pontra tapintanék? - gonosz vigyor ül ki az arcomra. Két mellső lábam a patájához érintem és egy jégbilincset fonok köréjük egyenesen a szék karfájához. Majd a hátsó lábaival megismétlem, amiket a szék lábaihoz rögzítek. - Nem kell félni, nem fog fájni. Nagyon.

Jobb mellső patám a mellkasának érintem. Ezúttal türtőztetni magát, ahogy a bilincseknél is tette. Ám nem lesz ez mindig így... Szép lassan lefelé csúsztatom a patám, látom a szemében, hogy rájött mi fog történni. Majd odaérek, egészen a két hátsó lába közé. Felüvölt. Elmosolyodom.

- Pedig ez még nem is igazán hideg... - nézek csalódottan a szemébe. - Nos, ha nem akarod, hogy jégkockát csináljak belőle, jobb lesz ha tényleg elmeséled nekem az igazat.
Nyaa~
kép

Hilfe! Das Monstrum im mir wird explodieren!
4

#42 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Changeling
  • Hozzászólás: 2.240

Elküldve: 03 október 2013 - 04:28

Midnight Express

Belök a cellába. Egyszerűen belök. Nem éppen egy ilyen nagybácsit képzeltem el. Felülök, leporolom magamat, majd hátat fordítok szeretett nagybáttyámnak.
- Asszem ez lesz az irodám. - szólal meg - Nem mintha sok papírmunkám akadna a közeljövőben, de na, minden gonosznak kell egy ominózus dolgozószoba. Meg amúgy is le akartam stipi-stopizni... - a patájával dobbant egyet, én felé fordítottam kobakomat, mire egy jégtömb emelkedett ki, benne egy híres énekeskancával, de amilyen műveletlennek tűnik a bácsikám, nem hiszem, hogy tudna erről. Majd hozzáfűzi:
- ...ezért.

Inkább nem szólok semmit, csak elgondolkodok azon, hogy mi a lóherét is művelek én itt. Ja igen, a vagyon. Prbál beszélni, de nem érdekel különösebben, csak egy mondata üti meg a füleimet.

- Ennyit a friss halaimról... Fogadtam a zsoldossal arra, hogy a házielementálom meg tudja-e daloltatni a "trubadúr" barátodat. Úgy néz ki, nem olyan kemény, higgadt alak, mint amilyennek néztem.

Erre már muszáj voltam felé fordulni. Az első találkozásunknál jól érezhető olt, hogy csak színész. De amiért ilyen jó képű volt, nem szívtam ki a vérét. Kár lenne azért ha ő is egy jégszobor lenne, amit a bácsikám naphosszat bámulva élvezkedne.

- Talán sajnálod? Szóval tényleg a haverod?
- Dehá... - ajkaimra teszi a patáját.
- Cs-cs-cs-cssss! Ne, még ne beszélj! Azzal még ráérsz, lesz még alkalmad bőven beszélni... Sőt...

Egy dobozt vesz elő, feltárja tartalmát, ami nem más, mint rengeteg mókás szúró-, fúró-, vágó- és ütőeszköz, vicces folyadékok, apró csövek, tűk, meg még egy rakás egyéb tárgy, amivel kellemetlen helyzetbe lehet hozni valakit.... engem...

- Egészen biztos vagyok benne, hogy élni fogsz a lehetőséggel. Naaa, ne legyél elpilledve, kicsim, természetesen nagyon csúnya dolog lenne az unokahúgomból egy hatalmas, véres, könnyes, vizeletszagú motyogó roncshalmazt csinálni, szóval kapsz 10 másodpercet arra, hogy megdönthetetlen bizonyítékkal állj elő a vérségeddel kapcsolatban. Utána... - azzal egy szééép nagy ollót húzott elő a rengeteg kütyü közül. - ...lenyesem a füled. Gondolom ez denevérként nem tetszene, ugye? Na szóval, óra indul! 10...9...8...

MIT MONDHATNÉK?! Villám gyorsasággal fut át agyamon a gondolat, talán beszéljek neki

7...
Arról, hogy ki vagyok?

6...
Vagy, hogy miért jöttem?

5...
Vagy, hogy kik voltak a szülei?

4...
Vagy, hogy kik voltak a testvérei?

3...
Nem várhatok tovább, megvan mit mondok.

Kinyitom a számat, és megszólalok.

- Nem vagyok kém, esküszöm! Nekem a hercegnők tették tönkre az életemet.

Leteszi az ollót.

- Dalolj csak, bár időn kívül vagyunk. Ha nem tetszik a történeted, akkor nyissz lesz.
- Szóval, megvádolták a szüleimet ékszerek ellopásával. Nem hitték el, hogy ártatlanok, és börtönbe akarták őket vetni, az utolsó pillanatban sikerült megszöknünk, és minden álmom szertefoszlott. A levéltárban bukkantam rád, a mágikus papírok magukat töltik ki ha valaki meghal vagy épp megszületik. Élőnek voltál elkönyvelve. Volt 7 testvéred, de a nevükre nem igazán emlékszek és te voltál a legfiata...

A bácsikám közbeszól.

//párbeszéd kezdeményezés//
Certified fan of the series since 2011.
1

#43 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 03 október 2013 - 04:48

Snow Breath

Üzenet megtekintéseIdézés: Omni - Dátum: 03 október 2013 - 04:28

- Szóval, megvádolták a szüleimet ékszerek ellopásával. Nem hitték el, hogy ártatlanok, és börtönbe akarták őket vetni, az utolsó pillanatban sikerült megszöknünk, és minden álmom szertefoszlott. A levéltárban bukkantam rád, a mágikus papírok magukat töltik ki ha valaki meghal vagy épp megszületik. Élőnek voltál elkönyvelve. Volt 7 testvéred, de a nevükre nem igazán emlékszek és te voltál a legfiata...

Éppen nagyon belemerülne a magyarázkodásba, mikor hirtelen a füléhez kapom az ollót és nem sokkal fölötte egy hangos csattanással becsukom, ez sikeresen félbeszakítja. Látszik arcán, hogy még a vér is megáll az ereiben, ahogy dülledt szemekkel bámul, lélegzetét visszatartva és próbál rájönni, hogy valóban lenyestem-e. Újra elvigyorodok az arckifejezésétől, majd én fogok neki mondókámnak.

- Egy fontos dolgon erősen átsiklasz, angyalom. A levéltárban talált anyagokat emlegeted, meg hogy miket tudsz rólam, de éppen ugyanolyan egyszerűséggel a hercegnők is kikérhették az infót, utána csak be kellett magolnod a családfámat és kész is a "kiváló" álca. Nem, nekem kézzel fogható bizonyíték kell. Ha tényleg a vérem vagy, akkor ott van rajtad valahol, te pedig pontosan tudsz róla, és meg is tudnád mutatni nekem. Ha pedig nem... - kétszer megcsattogtatom a levegőben szerszámomat - ...akkor legfeljebb én megkeresem neked. Kapsz fél percet rá.
kép
3

#44 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 12 október 2013 - 01:35

Mindight Express

Üzenet megtekintéseIdézés: Shidotoku - Dátum: 03 október 2013 - 04:48

- Egy fontos dolgon erősen átsiklasz, angyalom. A levéltárban talált anyagokat emlegeted, meg hogy miket tudsz rólam, de éppen ugyanolyan egyszerűséggel a hercegnők is kikérhették az infót, utána csak be kellett magolnod a családfámat és kész is a "kiváló" álca. Nem, nekem kézzel fogható bizonyíték kell. Ha tényleg a vérem vagy, akkor ott van rajtad valahol, te pedig pontosan tudsz róla, és meg is tudnád mutatni nekem. Ha pedig nem... - kétszer megcsattogtatom a levegőben szerszámomat - ...akkor legfeljebb én megkeresem neked. Kapsz fél percet rá.

Nem tudom mit szeretne látni, talán valamiféle családi segganyajegyet? Mielőtt kimondanám, hogy nem tudok mivel bizonyítani... Behunyom a szemeimet, és lehajtom füleimet. Ha nem látom akkor nem fáj annyira.
- Én.. én nem tudom mivel bizonyítani... - biggyesztem le a fejemet.

Ő nem válaszol, csak a büdös leheletéből érzem, hogy közelebb hajol, bárcsak tudnék rúgni egy erőset a csődöri gyengepontjába, de be vannak fagyasztva a patáim. "Már nyitja az ollóját, érzem, érzem, érzem érzem, hogy ki nyitja, te jó ég mit tegyek?" Ekkor eszembe villan valami.

- Várj! A bal fülkagylóm szélén van 4 lyuk, amit a szüleim még gyerekkoromban lyukasztottak át. Azt mondták, hogy a családban már generációk óta ilyen mindenkinek.
2

#45 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 18 október 2013 - 03:14

//OFF: párbeszéd folytatásának kezdeményezése//

<<<Átszerkesztve>>>
0

#46 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő

Elküldve: 20 október 2013 - 09:34

Snow Breath

- Várj! A bal fülkagylóm szélén van 4 lyuk, amit a szüleim még gyerekkoromban lyukasztottak át. Azt mondták, hogy a családban már generációk óta ilyen mindenkinek.
Megállok az ollóval...
Elkapott.
Egyszerűen eldobom egy hangos csattanással, mire végre kinyitja a szemét. Fél patámmal hátrébb túrom a dús hajam a saját fülemről, felfedve a rajta levő 4 lyukat.
- Gratulálok. Üdvözlégy itthon. - szólok neki meglehetősen üres hangon, majd az ajtó felé fordulok. Ahogy távolodom, az ollót és a szerszámos ládát belefagyasztom a padlózatba. Kitárom s becsapom magam mögött a mahagóni lapot, és ekkor olvasztom meg a lábai köré fagyasztott jeget, szabadon eresztve őt bent. Nekidőlök a szoba bejáratával szemközti falnak, s nagyot sóhajtok.
Elkapott.
kép
3

#47 Felhasználó nem aktív   Torrit 

• Chapter Master
  • Hozzászólás: 3.963

Elküldve: 28 október 2013 - 11:56

Midnight Shadow

A francba. Már az elejétől tudtam, hogy elég primitív történetet találtam ki, de azért valamilyen szinten reménykedtem benne, hogy ezek a sablonra gyártott jégszörnyek és az együgyű uruk nem lehetnek paranoiásabbak, mint a kormány és a maffiózók. Az igazat még mindig nincs értelme elmondanom, de valami ötletesebb és a valósághoz közelebb álló hazugsággal még előállhatok. Mindezt rekordidő alatt, ha még ragaszkodom a csődörségemhez.
- Nos kisasszony, a vádai teljes mértékben alaptalanok. Néhány helyen talán nem fogalmaztam egészen pontosan, és ez valóban az én hibám. - még mindig pont ugyanolyan gyanakodva méreget, és a jégpengét sem mozdította el a kényes ponttól.
- Valóban bárd vagyok, és valóban az eseményeket megörökíteni jöttem. Ám ezek mellett a szolgálataimat is felkínálnám az Önök számára. - nagy vigyor, igyekszem minél bizalomgerjesztőbbnek tűnni. - Tudja, egy új uralkodónak sem lehet mindent egyedül intéznie, bármilyen nagy legyen is a hatalma az adott pillanatban. Az én szakmám az esetek többségében valóban megáll az éneklésnél és a lant penegetésénél. Ámde én és néhány befolyásosabb társam esetében ez nem így van. Tudja, mi rengeteg udvarban játszunk, és általában tisztában vagyunk a politikai helyzettel, és azzal, mit tanácsos tenni és mit nem. - láthatólag felkeltettem az érdeklődését és a jégből fabrikált bökő is eltűnt, ki tudja, hová.
- Szóval úgy gondolom, hogy az együttműködésem az Ön parancsolója és az én számomra is jövedelmező lenne. - eközben ő is leült a jéghideg padlóra.
- Most pedig lenne szíves eloldozni és kikísérni, hogy személyesen is tárgyalhassak erről a szóbanforgó úrral? -

//párbeszéd kezdeményezése//
Magyars is not nácis! Jobbik is the road of Magyars, the last HOPE for fuck the liberalism, the fate of Magyars. Liberalism = trianon. Carpathia = Hungaria!
2

#48 Felhasználó nem aktív   Ritli 

Elküldve: 04 november 2013 - 07:40

Icy

– Nos... ez igazán érdekes – válaszolom neki hűvös tekintettel miután végighallgattam a csacsogását. Bizakodóan néz rám, szinte mosolyog is. – De nem tárgyalhatsz a mesterrel.
A félmosoly egyből lehervadt az arcáról mintha ott se lett volna. Felkelek és egész közel lépek hozzá majd kis szünet után újra megszólítom.
– Úgy látom egy kérdésemről, egy fontos kérdésemről megfeledkeztél. Mi van az átszúrt hullával? Ki szeretnél térni ez elől? Nem fog menni. Az a tetem nem a mi művünk volt, és bizony rajtad kívül senki sem volt ott. Azt pedig kétlem, hogy a saját társai szúrták volna le a nyomorultat. Hallgatlak.

//párbeszéd folytatásának kezdeményezése//
Nyaa~
kép

1

#49 Felhasználó nem aktív   Torrit 

• Chapter Master

Elküldve: 13 november 2013 - 08:25

Midnight Shadow
- Ha valaki az én helyzetemben éli le az életét, akkor előbb-utóbb megtanulja, hogy védje meg magát. És egy feldühödött zsellértömeg kellős közepén állni nem éppen a legbiztonságosabb dolog a világon. Nem lenne tán igazam, kisasszony? - igazgatom meg ingem nyakát. - Valaki, aki olyan okos és harcias, mint maga, igazán tudhatná. Nos, remélem ezzel kellőképpen kielégítettem a kíváncsiságát. De visszatérve az én kérdésemre; az úrnak tán valamiféle dolga akadt, hogy nem vezethet elé azonnal? Azt javaslom, nézzük meg együtt, hátha valamelyikünk a hasznára válhatna képességeivel. -

//párbeszéd folytatásának kezdeményezése(?)//
Magyars is not nácis! Jobbik is the road of Magyars, the last HOPE for fuck the liberalism, the fate of Magyars. Liberalism = trianon. Carpathia = Hungaria!
0

#50 Felhasználó nem aktív   Ritli 

Elküldve: 13 november 2013 - 09:19

Icy

Mindenáron ugyanazt szajkózza. Úgy látom bármit csinálhatok, nem fogja abbahagyni és többet mondani. Persze az is lehet, hogy igaza van. Nos, idővel ki fog derülni. Továbbra is rajta tartom a szemem, ahogy a furcsa denevéren is. Amíg nem bizonyítanak, nem bízhatunk egyikben sem. Sőt, talán utána sem... De hasznukra válhatnak mielőtt úgy döntünk a mesterrel, hogy az egyik falba kerülnek dísznek.
– Rendben – mondom egy hangos sóhaj kíséretében. – Nézzük meg a többieket.

//párbeszéd befejezése//
Nyaa~
kép

0

#51 Felhasználó nem aktív   Asorg 

• Griffon Fucktard
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 880

Elküldve: 15 november 2013 - 02:11

Mirk Neb

"Nyugati hideg szél fúj, már megint, lassan hozzászokok ehhez a tundrai éghajlathoz."

Összébb húzom magamon szőrme köpenyem, és tovább nézem ahogy a véd-műről egy hópelyhet felkap a szél és tovareppen keleti irányba. lassan felemelkedik tekintetem. Végigpásztázom a már már kódbevesző hegyfoszlányokat.

"Azokon a hideg ormok mögött húzódik az a végtelen tenger amin túl születtem. Milyen messzire jutottam? Távol az otthoni tűztől távol az egykor szerető rokonoktól, barátoktól, és mind ezt miért? A hírnévért a pénzért, de egyre mélyebbre ásom magamat. Egyszer majd abbahagyom a kalandozást és biztos megírom a történeteket, abból legalább legálisan keresnék pár bitet."

Mosolyogva megfordulok. Már vagy egy órája posztolok idekinn csak hogy ne folyamatosan a mozgó jégcsapokat nézzem, de itt is minden ugyanolyan, csak élettelen. Elindulok a legközelebbi épület felé. Mancsaim és nyomokat hagynak a friss egyre mélyülő hótengerben. Pár lépést teszek még a barrak felé, mikor egy távoli kürt szó rázza meg a falat és a környező bástyákat.

"Ha megint a parasztok, akkor esküszöm hogy mindet megnyúzom."

Oldalt a ködből egy nagyobb repülő objektum sziluettje kezd kibontakozni. Lassan ahogy közeledik az alaktalan masszából egy léghajó rajzolódik ki.

"Már kedd lenne? Pedig tisztán emlékeszem hogy tegnap volt Vasárnap. Még egy ünnepi vasárnapi konzervet is felbontottam. De csak ők lehetnek. Más nem merészkedne ennyire a fagyvidékbe."

Köpenyem gyorsan eleresztem szárnyat bontok, majd mint a szél elröppenek a látomás irányába. Körülöttem pár jégdémon is megindul keletnek.

- Annak a Léghajónak leszállási engedélye van! - Ordítok a megelevenedett nyalókákra. - És ha valamelyikőtök kezet emel rájuk abból tócsát varázslok amivel lehúzom a vécét. Világos voltam Jégcsapok?

Nagy morgás vált ki a parancsom, de nincs más választásuk tudják hogy feljebb állok náluk a ranglétrán, nem tehetnek mást mint követik a parancsaimat. Tovább repülök egészen ki a falon kívül ahol már előre kialakítottam egy tisztást ahol majd földre tudják tenni a szállító járművet. Megállok a tisztás közepén majd meggyújtok egy jégfáklyát, egy botot melynek a végén hideg kék tűz ég.
Egy nagy csattanással mellemet a földbe csapódik egy vasmacska és a különleges fákból díszesen megmunkált hajó, lassan megkezdte az ereszkedését. Pár perc alatt elérte a végpontját és csendesen himbálózva megállapodott a talaj fölött egy méterrel. Időközben már a jéglények is megjöttek, hogy csendes kört alkossanak az objektum körül. Eldobtam a fáklyát, és megvártam míg a palló egy kis hófelhőt ver fel mikor a földre ért. Egy Pegazus és egy Griff sétált lassan le róla.

- Üdvözlet Snow Breath jeges birodalmában. - hagyja el a rekedt kiáltás csőrömet.

- Nem is tudtam hogy ennyire be tudsz nyalni valakinek Mirk. - Nevet fel a világos tollazatú Griff. - Jó újra látni!

- Wrenna, Rapid Loop - Bólintok - Meghoztátok az árut?

- Igen és hoztunk egy kis pluszot is, gyere megmutatom. - Mondja a Pegazus és felkísér a léghajóra.

Nem sok minden változott nézek körül a fedélzeten. Már vagy egy évtizede ismerem a csempészeket, sok közös kalandba is volt részünk. Elöl sétál Rapid a kormányos, oldalról meg fajtársam kérdezgeti a szokásos kérdéseket, amiket barátok szoktak ha már rég találkoztak. Gyorsan megérkeztünk a raktérbe ahol három nagy láda várt minket.

- Kipróbáltátok már?

- Persze, tudod hogy csak 100%-ig megbízható áruval kereskedünk. - Néz rám a pegazus komolyan - de ha nem bízol bennünk bemutathatjuk használat közben.

- Nem kell, már volt hozzá szerencsém - Fagy ágyú, vagy 1 kilométeres távolságra is képes elhatni, és mindent ami a kék lézernyalábba esik lefagyaszt. - És mégis milyen ajándékról beszéltetek? - Vigyorogva nézem ahogy egy másik Griff behoz egy kisebb dobozt.

- Az új Kéz fagyasztó. Még csak prototípus. Tudom mennyre szereted a puskákat. - Kacsint rám Wrenna.

- Ok, rátérhetnénk az üzletre? Minnél előbb itt akarom hagyni ezt a jégvilágot. Meg van amit kértem?

- Ehem, senkinek nem fog hiányozni - a kis szütyő Rapid patájába landol, eloldja a madzagot és megvizsgálja a foszforeszkáló köveket.

- Zseniális! Burley, Hatchlet! Vigyétek a ládákat le a hajóról. - Nézem ahogy a két testesebb Griff felkapja az első ládát és elindulnak vele a bejárat felé.

Az üzletnek vége és a hajó már fel is emelkedett. Még pár pillanatig figyelem ahogy a csempészek épp olyan könnyedséggel tűnnek el a ködben ahogy érkeztek. Pár parancsszó és a jégcsapok már el is kezdik a ládát elszállítását a fegyver raktárba. Egy ordítás jelzi a távolból, hogy a vallatás a jó irányba fordult. Megnyalom csőröm, a halvacsora reményében, és tovább sétálok. Pár perc és a pakolásnak is vége.

"Hogy ezek a Talpnyalók milyen lassan dolgoznak. Ideje beszámolni az üzletről a vezérnek"

Még megvárom ahogy az utolsó láda is földet ér, és kisétálok az ajtón.

-Magnum, Cornetto, Nogger - Förmedek három random jégelementálra. - Maradjatok itt amíg vissza nem térek, és őrizzétek a bejáratot!

Elindulok Snow Breath vallató szobája felé. útközben csatlakozik hozzám Icy is aki éppen egyik tüskévé formázott mancsát előre tartva vezeti, azt a vézna bárdot.

- Akkor mégsem sikerült olyan jól a vallatás mint gondoltam - vetem oda nekik.

- Csak a mesterrel beszél. Semmi használhatót nem mondott. - mondja majd egy erősebb szúrással az Unikornis gyorsabb mozgásra ösztökéli.
0

#52 Felhasználó nem aktív   Black Horn 

• Unknown Sith Knight
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 544

Elküldve: 16 december 2013 - 04:16

Hőseink, és a Kristály Birodalom fővárosának lakói úgy gondolták, hogy az ővék lesz az eslő lépés Snow Breath ellen, ám ez az enyhe reménysugár is szertefoszlott, mikor a katonák egy kisebb seregnyi, a város felé tartó jéggólemről tettek jelentést. Elmondásuk szerint megütköztek a lényekkel, és sikeresen megmentettek néhány pónit, akik rosszkor voltak rossz helyen. Ezek az őrök arra az aggasztó következtetésre jutottak, hogy ez egy célzott támadás a város ellen. Nem is kellett sok idő, és a támadó erők látótávolságba kerültek. Minden katonát mozgósítottak, sőt, még a civileket is, hogy együtt szálljanak szembe ezekkel a förtelmekkel. Hőseink még memory Big szobája előtt ötleteltek, mikor az őrkapitány értesítette őket a helyzetről. Nem tehettek mást, csatlakoztak a városvédőkhöz, és az egyik külsőbb körzetben várták a támadók érkezését.
Peace is a lie; there is only passion.
Trough passion; I gain strength.
Trough strength; I gain power.
Trough power; I gain victory.
Trough victory; my chains are broken.
The force shall free me.
1

#53 Felhasználó nem aktív   CL4P-TP Steward Bot 

• Glitcher
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.310

Elküldve: 22 december 2013 - 08:53

Memory Dan

„Egész jól fogadták. Túl jól.”
Miközben megbeszéltük az információkat egy póni jelent meg, majd megszólalt.
– Azonnal harcba kell szállnotok, ha még élni akartok. Megtámadtak minket. Menjetek az északi körzetbe, gyorsan!
– Rendben, de ki vagy te? – kérdeztem.
– Az most nem lényeges. Siessetek, nincs sok időnk!
Miután elhagyta a szobát nem volt mit tennünk, utána mentünk. Fél óra múlva a megadott körzetben voltunk öt másik pónival együtt.
– Üdvözlet itt. A nevem Sword ezredes. Miben vagytok tehetségesek?
– Jó memória, látás, hallás – mondtam.
– Ügyes kardforgató – válaszolt Explorer.
– Démonvadász vagyok ezért tudok pár varázslatot, ami segíthet – szólalt meg Moon Scythe.
– Én is tudok pár varázslatot, ami segíthet – mondta Black Horn.
– Remek. Legyetek résen mindjárt jönnek.
kép
1

#54 Felhasználó nem aktív   get the salt 

• GET THE SALT!!!!!
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.437

Elküldve: 25 december 2013 - 03:40

Explorer

((Na jó jelezném, hogy sok Galaxis útikalauzt olvastam és erősem megfogott a stílusa, ráadásul olyan régen írtam, hogy már kiestem a karakterből és azt se tudom milyen szóval kicsit más lesz a stílusa mint eddig))

Na jó ez váratlanul ért. Mármint nem az, hogy Memo robot. Azt sejtettem, hogy valami nincs rendben vele, de azt hittem valami rosszabb, szóval nem nagyon érdekel, inkább csak nem törődök vele és úgy teszek, mintha sima póni lenne/volna. Ami inkább váratlanul ért az az, hogy hogy lehet valaki olyan hülye, hogy kockáztassa az elméje biztonságát azért, hogy belenézhessen Snow Breath agyába. Már éppen szóltam volna, mivel nagyon kezdték beleélni magukat ebbe a szörnyű ötletbe, mikor egy póni ránk ordított és közölte, hogy menjünk az északi körzetbe, mert megtámadtak minket. Ó, igen jobb időzítés nem is lehetne, végülis pont mikor valami fontosról beszélgetünk, akkor kell ezeknek támadni. Nem lehetett volna, mondjuk tegnap mikor edzettünk és úgyis be voltunk izzítva? Gondolom nem, inkább most. Közben azért odaértünk az északi körzetbe ahol egy bizonyos Sword ezredes várt minket egy csapat másik pónival. Nem néztek ki különösebben tehetségesnek, de gondolom ez normális, ha nem képzett katonák, hanem csak milicisták. Az ilyeneket személy szerint harcolni sem engedném, mert csak arra jók, hogy elöl menjenek és meghaljanak. Sword ezredes megkérdezi mihez értünk - nem a katana, meg a démonvadász fegyverek láttán nem nyilvánvaló - mi pedig szépen válaszolunk neki. Ezután közli, hogy legyünk résen mindjárt jönnek. Ekkor jutottam arra a gondolatra, hogy a kristálypóniknak beszélni kell és kimondani a legnyilvánvalóbb dolgokat is különben valami nagyon rossz történik. Például összenő a szájuk. Na jó, lehet, hogy ez nem így van de attól még idegesítőek. Miért nem lehet csendbe maradni és inkább figyelni? Miért nem olyanok, mint nálunk otthon キャンタロットban((mielőtt bárki kérdezné ez Canterlot japánul, mert nem volt kedvem még városnevet is kitalálni))?Ott minden sokkal nyugodtabb, nincsenek idegbeteg hatalomőrült pónik akik ráadásul pont mindig a legerősebbek közül kerülnek ki. Miért nem maradtam inkább én is ott? De nem nekem el kellett jönnöm, hogy "megszerezzem a cukijegyem és megtaláljam a sorsom és bla-bla. Kár volt. Azt hiszem miután itt végeztünk inkább visszamegyek キャンタロットba. Bár akkor meg a szüleimnek lesz igaza abban, hogy kár volt eljönnöm. Inkább megyek a zebrákhoz, úgyis megismerkedtem egy bizonyos Zecorával aki a legközelebbi szomszédom és talán a legértelmesebb az összes lény közül, akivel eddig találkoztam mióta eljöttem otthonról. Ő úgyis mesélte, hogy mostanában tervez hazalátogatni talán majd, elkísérem. De előbb itt vannak ezek a jégszörnyek meg kicsit távolabb, az ország másik végében a kastélyában, az az idegesítő alak, aki a mesterük.

Felrepültem magasra és szemügyre vettem a terepet és ekkor megláttam, hogy a jégszörnyek éppen egy pónit akartak lecsapni, akinek nyilván nem volt elég esze ahhoz, hogy meneküljön, hanem inkább megpróbált szembeszállni velük, nagy valószínűséggel minden harcitudás és fegyver nélkül. Oh, miért ilyen sötétek ezek a pónik?

Oh, ne már, most nekem kell megmentenem – gondoltam.

Lekiabáltam a többieknek, hogy kövessenek, meg, hogy átveszem a parancsnokságot, mert én értek is valamihez és berepültem. Repülés közben már elő is húztam a kardom és lecsaptam a jégszörnyet, aki a sötét pónit akarta bántani. Ezután elkaptam a sörényét és kicsit távolabb repültem vele az ellenségtől. A többiek közben odaértek és elkezdték irtani a lényeket. Mivel úgy láttam elboldogulnak egy ideig nélkülem visszamentem a városba és Sword ezredes csapatát is beküldtem a csatába, ugyanis ezek úgy döntöttek, hogy nem mennek, amíg közelről, jól érthető parancsot nem kapnak. Az ezredes még egy kicsit ellenkezett is, úgy gondolta ott kéne maradnia védeni a várost, hátha másik irányból is támadnak, de szerintem csak simán félt. Végül beleegyezett, hogy megy, csak előbb elmegy a mosdóba. Na jó az ilyen alkalmakkor gondolkozom el azon, hogy mi alapján válogatják a tiszteket a hadseregbe. Mivel már túl régóta voltam távol, visszarepültem megnézni mi a helyzet és azt láttam, hogy mi állunk nyerésre, de azért még lesz jó sok munka, ezért én is leszálltam és elkezdtem aprítani a jeget. Már jó ideje harcoltunk mikor végre úgy tűnt elfogytak. Ezt abból gondoltam, hogy egy pillanatig nem történt semmi, aztán ugyanez folytatódott egy ideig. Mint kiderült tévedtem és csak azért vonultak vissza, hogy újabb rohamot indíthassanak. A mi katonáink miért nem lehettek ilyenek? A mi kis csapatunk jól csinálta, még Memory is egész ügyesen harcolt, a többiek meg egyenesen profik, de ezek a kristálypónik olyan szinten ügyetlenek, hogy magukat előbb vágják le, mint a jégszörnyeket. El is gondolkoztam rajta, hogy nem kéne-e inkább visszaküldeni őket aztán rájöttem, hogy bár mi remek harcosok vagyunk, a jégszörnyek sokan vannak, így inkább legyen itt és vágjanak le egy párat, ezzel is csak közelebb jutunk a végéhez.

– Moon Schyte mögötted! – kiáltottam, oda neki mikor láttam, hogy hátulról egy jégszörny épp le akarta ütni.
– Kösz Explorer! – kiabált vissza miközben fordulatból lekaszálta a lényt.
– Csinálni kéne már valamit, mert ezek nem akarnak elfogyni! – folytattam a beszélgetést, miközben próbáltam túlélni és lehetőleg komolyabb sebesülés nélkül megúszni.
– Várj csak! Van egy ötletem…

És ezzel átadom a szót Yagernek folytassa ahogy akarja.
kép
1

#55 Felhasználó nem aktív   Kekman 

• The one who knocks
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.390

Elküldve: 01 január 2014 - 03:20

Moon Scythe:

"- Azonnal harcba kell szállnotok, ha még élni akartok. Megtámadtak minket. Menjetek az északi körzetbe, gyorsan!" -na ez nem lepett meg. Snow Breath már kezd gyorsabban gondolkodni, mint mi. A többiekkel követtük az őrt a körzetbe, majd mikor odaértünk, Sword ezredes megkérdezte, hogy mihez értünk. Mintha nem lenne olyan feltűnő...
- Én démonvadász vagyok, szóval tudok pár varázslatot, ami kapóra jöhet. -feleltem neki, ha már így megkérdezte.
-"Rendben, várjatok itt, amíg jelet nem adok." -közli velünk az ezredes. Láttam Explorer arcán hogy ő ezt nem bírja, úgyhogy intettem neki egyet, hogy nézzen körül. Ekkor ő felrepült egy magasabb épület tetejére, majd szólt nekünk, hogy induljunk meg, mert egy kristálypóni bajba került. Még lecsaphattam volna azt a jégbestiát, ami megtámadta az ártatlant, de Explorer már kiszúrta magának, én meg tudtam hogy meg tudja menteni, szóval nem avatkoztam bele. Eközben már javában kaszaboltuk a többi fenevadat. Pontosabban kaszaboltam, mert Memory a beépített lángszórójával olvasztotta szét őket, Black pedig a varázslatával melegítette fel a szörnyetegeket. Időközben Explorer visszament az ezredeshez, ugyanis egy katona sem jött még ki a csatamezőre. Ilyenkor kívánom hogy Shining Armor is itt legyen, ő már fél perc alatt leszedte volna az összes démont a csapatával.
-"Moon Scythe, mögötted!" -hopp! Már nincs mögöttem.
- Kösz Explorer! -ezzel most kvittek vagyunk.
-"Csinálni kéne már valamit, mert ezek nem akarnak elfogyni!" -teszi hozzá.
- Várj csak! Van egy ötletem. Ott a túloldalon van egy gödör. Odacsalogatom a démonokat, majd megkérem Black Horn-t, hogy segítsen az elpusztító varázslat megidézéséhez, ugyanis ez két pónis feladat. -majd azzal a lendülettel odasietek társamhoz.
- Black! Kellene a segítséged!
-"Mondd, mi a terved..."
kép
1

#56 Felhasználó nem aktív   Black Horn 

• Unknown Sith Knight
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 544

Elküldve: 01 január 2014 - 10:00

Black Horn

A jégdémonok eszméletlen erővel és mennyiségben támadtak ránk. Volt köztük kicsi, nagy, széles, vékony. Mind más harcmodorral rendelkeztek, persze ez számomra nem jelentett túl nagy problémát, hisz nem kellett a közelükbe mennem. Míg Explorer és Moon a közelharci tudásukra hagyatkoztak, én és Memory tűzzel próbáltuk visszaverni az újabb és újabb ellenséges hullámokat.
- Csinálni kéne már valamit, mert ezek nem akarnak elfogyni! - mondta Explorer, és igaza volt. Nem úgy tűnt, mintha nyerésre állnánk.
- Várj csak! Van egy ötletem. Ott a túloldalon van egy gödör. Odacsalogatom a démonokat, majd megkérem Black Horn-t, hogy segítsen az elpusztító varázslat megidézéséhez, ugyanis ez két pónis feladat. - mondta Moon, majd odajött hozzám.
- Black! Kellene a segítséged! - mondta zihálva.
- Mondd, mi a terved?
- Tudom, hogy kockázatos, de használjuk az elpusztító varázslatot.
- Várj. AZ Elpusztító varázslatra gondolsz? Ugye tudod, hogy mi lesz, ha nem sikerül. Nem lenne túl bölcs dolog...
- Van jobb ötleted? Ha ez így megy tovább, felaprítanak minket, utána a város lakóit.
Veszélyes terv volt ez, és habár én tapasztalt mágus vagyok, és Moon sem úgy nézett ki, mint aki aznap kezdte, nagy volt a kockázat, de nem volt más lehetőségünk.
- Rendben. Kell egy hely, ahol úgy össze tudjuk tömöríteni őket, hogy a lehető legkevesebb helyet foglalják.
- Ezért akarom őket ahhoz a gödörhöz csalogatni. - mondta, majd egy, az ellenséges vonalak mögött lévő, hatalmas veremre mutatott.
- Értem már. De mégis hogyan akarsz elmozdítani egy ekkora hordát. És még ha az sikerül is, nem fognak önszántukból beleesni.
- Ez igaz...
- Várj, van egy tervem. Tudom, hogyan tereljem oda őket, de neked el kéne hitetned velük, hogy nincs ott a gödör. Szükség volna egy kis illúzióra.
Moon gond nélül átjutott az ostromlók vonalán, csak néhányan eredtek utána, de velük könnyen elbánt.
-Memory! Gyere, menjünk kicsit hátrébb, vissza egy biztos helyre!
Hátramentünk, eközben Explorer visszaérkezett az erősítéssel. Nekirohantak az ellenségnek, és szépen lassan sikerült hátratolniuk őket, de nem annyira, amennyire az szükséges volt.
- Mindenki! Vissza! - kiáltotta az ezredes, hisz az erőik súlyos károkat szenvedtek a művelet során.
" Most igazán nagy szükségem lenne még három erős varázslóra."
De egyedül kellett visszaszorítanunk őket. Összeszedtem az erőmet, és elkezdtem a talajba vezetni.
- Explorer, Memory, kérlek tartsátok fel őket még egy kicsit, amíg végzek, viszont ha szólok, azonnal vonuljatok vissza.
- Rendben, de ne tartson soká! - felelte Explorer, majd belevetették magukat a tömegbe.
Létrehoztam egy vonalat, amely elválasztotta a menekülőket és engem a jégszörnyektől, majd annyi energiát pumpáltam bele, amennyit csak bírtam. Az izmaim szépen lassan cserben hagytak engem, alig tartottak a lábaim. Mikor megvolt a megfelelő mennyiség, hevíteni kezdtem. A felszín hőt kezdett el sugározni, majd a talaj izzani kezdett.
- Most, gyertek vissza! - kiabáltam oda nekik.
Gyorsan mögém futottak, így minden készen állt. Az ízzó, hajlított vonalból egy hatalmas tűzfal emelkedett ki, amely lassan elindult az ellenség felé, közben lángcsóvák csaptak ki belőle. Eleinte hatásosnak tűnt a dolog. A monstrumok rohanni kezdtek a gödör felé, amit Moon remélhetőleg megfelelően álcázott. Úgy éreztem nem bírom elég ideig tartani. Muszály volt erőt merítenem valahonnan. Rettegtem megtenni, de leutaztam lényem azon részébe, ahol féltve őrzött hatalmamat tartottam, amit tilos volt használnom, és kerültem hosszú éveken át. De ez most vészhelyzet volt. Életem összes fájdalmát, sérelmét összeszedtem egy gondolatba, és ezt belevezettem a tűzoszlopba, ami ettől erőre kapott, miközben az addig szép, sárga lángok most fekete, néhol sötétvörös tűzcsóvákká váltak, és ez a fal, mint egy óriás, amely a kezeivel söpri el apró ellenfeleit a harcmezőről, lassan ismét a gödör felé terelte a szörnyeket. Moon álcája tökéletes volt. Csak egy sima puszta látszódott, ami ideális menekülési útvonal is lehetett volna. Mind a gödörben kötöttek ki, és szerencsékre a jégkupac tetejére két nagydarab esett, így nem is nagyon bírtak kijutni. Minden fáradtságom szertefoszlott. Szinte éreztem a fekete mágia édes ízét a számban, és nagy csábítást éreztem, hogy még több erőt szabadítsak a világra magamból. Nehéz volt visszatartani azt, ami az öcsém vesztét okozta, de nekem nem szabadott az ő sorsára jutnom. Még hátra volt a neheze. A tervnek csak az első szakasza volt kész. Én is a gödör mellé futottam, és Moonnal együtt elkezdtük a Pusztító Varázslat végrehajtását. Szarvamból egy parányinak tűnő fénygömböt küldtem az ellenséges testek közé, míg társam egy mezőt vont a gödör falára, és nyílására.
- Elég erős a védőfal? - kérdeztem, mire ő bólintott.
" Akkor mehet."
A sötét üregből hatalmas fény kezdett el áradni, amely végül egy nagy energiatömeggé alakult, és felvette az erőtér alakját. Sugárzott belőle az erő és a hő. Körülötte megolvadt a hó, és felszínre került a talaj. Mostmár én is a fal fenntartásába fektettem az erőmet. Sokáig tartott, de sikerült megakadályoznunk, hogy kitörjön, és elpusztítson mindannyiunkat. Sikerrel jártunk. Megvédtük a várost, és túléltük az első csapást.
- Szép volt. - fordultam oda Moonhoz.
Visszaindultunk a szállásra, míg az ezredes új védelmi stratégiát kezdett el kidolgozni, toborozni kezdte a harcra képes városlakókat, hogy vészhelyzet esetén legyn védelme a városnak.
Valami ismerős kezdett el motoszkálni a ejemben. Egy hang volt, amit sajnos jól ismertem, és azt hitem, már rég elhallgattattam.
"- Lám csak, lám csak. Ismét felébresztetsz engem. Azt hittem nem kérsz belőlem többet."
Igyekeztem kiverni a fejemből, és elnyomni, amennyire csak lehetett, hisz még gyenge volt, de tudtam, hogy idővel nőni fog, ám az még messzinek tűnt. Most az ünneplés ideje volt, hisz győzelmet arattunk.
Peace is a lie; there is only passion.
Trough passion; I gain strength.
Trough strength; I gain power.
Trough power; I gain victory.
Trough victory; my chains are broken.
The force shall free me.
1

#57 Felhasználó nem aktív   TűzSzikra 

• Kalandmester és anime-fan
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.036

Elküldve: 04 január 2014 - 04:43

Ice Horn:

Egy fehér falú szobában térek magamhoz. Odakintről a hideg a félig becsukott ablakokon át beárad a szobába, a fejem fölött lógó lámpát kimozdítva lágy mozgásából. Fénye most néhány másodpercre az ajtóra vetül, ami épp akkor vágódik ki, és néhány póni lép be rajta. Egyikük egy ideig engem figyel, majd, még egy pillantást vetve bekötött szarvamra, mély hangon megszólal:
- Ön Ice Horn? Velünk kell jönnie a palotába.- csak ennyit mond. Lassan bólintok.
- Miért?- kérdezem végül.
- Ne kérdezzen, csak jöjjön.- int a patájával és visszaindul az ajtó irányába, az ajtónál állók pedig követik őt, akár az árnyékai. Mindegyiküknél egy-egy fegyvert látok, miközben kikaszálódom a kényelmes ágyból és követem én is a rejtélyes pónit. A kristálypóni csődör út közben nem szól hozzám.

Később, a palotában...

- Miért hoztak ide?- kérdezem meg megint. Útközben tanúja voltam, amint sok póni fegyverekért nyúl a kihelyezett állomásokon. Biztosan harcra készülnek. A szörnyek vajon még mindig a várost fenyegetik? Egyelőre még nem tudom, mivel a fura póni nem mondott semmit. Most sem szólal meg.
- GYŐZTÜNK!- harsan fel hirtelen odakintről egy örömteli kiáltás. Ezekszerint a szörnyeket visszaverték. De kik győzték le őket?
Megkérnek, hogy várjak a Kristály Palota trónterme előtt. Majd bemennek, és becsukják maguk mögött az ajtót. Én miért kellenék ide? Miért hoztak ide? Hisz ez számomra csak egy egyszerű üdülésnek indult. Miközben várok, ide oda járkálok az ajtó előtt, és néha megtorpanok, hátha hallok odabentről valamit.
kép
0

#58 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő

Elküldve: 20 január 2014 - 03:11

Snow Breath

Egymagam ülök a magányos jégfolyosón, szemben a vallatóterem ajtajával. Laza öt perc telt el, mióta kiolvasztottam rokonomat, de valamiért csak nem akar kijönni. Éppen felállnék, hogy ránézzek, mikor a mahagóni mégis kitárul.
Mielőtt bármit is mondhatna kettőt tapsolok patáimmal, majd felállok, miközben két jégdémon előmászik a mögöttem levő falból.
- Van még egy üres termünk számodra, majd ez a két délceg legény hord fel neked ágyat meg miegymást. Meg ha szépen kéred őket, kapsz kabátot is. - fejemmel az emlegetett szoba irányába biccentek. - Sipirc.
Rövidesen távozik a szolgákkal, azonban én további lépteket hallok az ellenkező irányba. Egy ismerős trió halad felém, az elementál, a griff...
És az a nyomorult trubadúr.
- Egy-kettő-három-négy... - számlálok gyorsan, éppen hallhatóan. - Icy! Miért van még meg az összes végtagja? És még a szarva is? Miféle hanyag munka ez mégis?! - kiáltok rá szolgámra szemrehányóan, aki megbánóan hajtja le fejét.
- Sajnálom mester, de csak magával volt hajlandó beszélni. - válaszol halkan.
...Az a kígyó...
- Oh, valóban? Ennyire szeret engemet a kis muzsikus? "Vigyél a vezetőtökhöz" he? Gondolom, hogy aztán négyszemközt elnyesd a torkomat. - sétálok oda a betolakodóhoz, centiméterekre megállva az arcától. - De sebaj, ha ennyire megnyertem a szívedet akkor megadom amit akarsz. Gyere hát, csevegjünk!
Durván megragadom patáját és elkezdem a szoba felé rángatni, nem tanúsít nagy ellenállást. Látom szemem sarkából, a griff előlép, és mondani akar valamit, de rögtön elcsitítom.
- Ne most, majd utána Mirk. Több, mint valószínű, hogy nem érdekel.

Kitárom a mahagónit, a földre lököm ezt a jómadarat is, majd becsapom magam után. Mielőtt lábaira küzdhetné magát, egy jókora rúgással amit a farára irányzok megindítom a szoba közepe felé, majd a jégbe mélyesztem patáimat. Mikor nagyjából ott van, ahol az előbb unokahúgomat tartottam, hirtelen jégoszlopot emelek, amivel erőteljesen belecsapom a plafonba, bár arra figyelek, hogy a gerincét ne törjem el.
Amint egész teste nekipréselődik a jégnek, patáit alatt megolvasztom, majd a jeges vízbe beletekerem őket, miközben az iménti oszlopot is lefelé faragom, mígnem egy másfél méter magas, pónik felnyársalására tökéletes tüske lesz belőle. Nem szilárdítom meg a lábaira tekert réteget, hagyom, a gravitáció visszakövetelje satnya testét, megkezdve zuhanását az iménti kúpra. Azonban amint megcsillan szemében a félelem, megszilárdítom hirtelen az eddigi olvasztott anyagot, ezzel a tüske hegyétől maximum 10 centire megállítva hasát, kifeszítve őt, patáit csupán egy-egy, igen kellemetlen vékonyságú jégsugárba fonva.
- Okés, "trubadúr". - kezdek neki vitriolos hangon. - Akkor beszéljünk. A szabályok a következők: Én kérdezek, te felelsz. Első kérdés: Mondj egy nagyon jó okot arra, hogy miért ne nyírjalak ki itt és most?

//OFF: Párbeszéd kezdeményezése//
kép
3

#59 Felhasználó nem aktív   Torrit 

• Chapter Master

Elküldve: 04 február 2014 - 08:34

Midnight Shadow

Hűha.

Hűha. Ez nem kezdődik valami jól. Nehezebb helyzetekből is vágtam már ki magam, de ehhez tiszta fej kell, és acélidegek. Halálos tánc ez kettőnk között, amiből csakis én jöhetek ki rosszul. Rövid távon, természetesen. Egy rossz szó, és elveszíthetem a fejem. Mármint metaforikusan. Az ilyen dolgokba nem jó belekeveredni, de ha már egyszer megtörtént, nincs mit tenni. A legjobb, amit tehetek az az, hogy egyelőre behódolok a fagyos csődör hatalmának, ami egy-kettőre leveszi majd a lábáról. Bevett szokás ez, és az esetek nagy részében több, mint működőképes. Nem egy kisstílű gengsztert, hivatalnokot, vagy kiskirályt csavartam már az ujjaim közé ezzel a módszerrel, de van egy olyan érzésem, hogy a több, mint ezer éven keresztül hűvösön csücsülő, és nemrég kifagyasztott csődörnél nem igazán fog beválni. Hiába, a barbár népek az idők kezdetétől nem tolerálták az őszintétlenség legkisebb jelét sem. Nagyon óvatosnak kell lennem. Főleg így, hogy négy eléggé instabilnak nevezhető oszlopról lógok egy maréknyi tűhegyes jégdárda felett.
- Én segíthetek magának! Igaz, nem vagyok valami jó harcos, de az uralkodás nem csak vérontásból áll. Kegyelmed vaspatával akar uralkodni a pónik felett, való igaz. De egy király élete nem csak abból áll, hogy kényére-kedvére akárkit megfagyaszthat a legváltozatosabb módokon. Ó nem ám, korántsem. Kenduram gondolt már a szomszédos birodalmakkal kialakult viszonyaira? Vagy netán egy esetleges szövetségre egy távolabbi királysággal? És, mint tudjuk, a belpolitikai vitákat és érdemes elkerülni. - itt látszólag elgondolkozik, és figyelmetlenségből, vagy akár akaratlagosan egy picit lejjebb csúsztat, egyenest a jégdárdák felé.

- Szóval ott tartottam, hogy eléggé járatos vagyok korunk politikai ügyeiben. - folytatom mondandómat felemelt hangon, és akaratlanul is kissé hadarva. - Uraságod pedig még csak most tért vissza, és netalántán egyedül, magányosan. Elhagyatva. Netalántán ha még nem jött bele annyira az uralkodásba, nyújthatok egy kis segítséget. - mosolygok rá szokásos üzleti vigyoraim legnegédesebbjével.

//párbeszéd folytatásának kezdeményezése//
1

#60 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő

Elküldve: 11 február 2014 - 04:30

Snow Breath

Már megint az a kalmár pofa... Legszívesebben lenyúznám róla és kitapasztanám újdonsült irodám falára, pont a székem fölé.
De sajnos nem beszél baromságokat. Egyelőre mivel agresszív területnövelési fázisban vagyunk, nem igazán fontolgattam a politikai tényezőket, de még póninépességünk sincs. Eddig legtöbbüket lefagyasztottam vagy megöltem, nem akartam mindenféle lázadozásokat az uralmam alatt amíg kicsik vagyunk és jámborak.
Viszont ha majd a főváros kapuit döngetjük, akkor igen is fontolóra kell vennünk a nagyok játékát is. Equestria kétségkívül a torkunknak ugrik majd, és találni kell olyanokat, akik mellénk állnak ellene.
Van értelme annak amit mond.
De ez még nem elég ok, hogy meg is tartsam őt.
- Szép tál rizsa. - gratulálok neki. - De ez még mindig nem elég ok számomra, hogy ne tűzzelek fel téged. Véleményem szerint bármikor keríthetnék olyan tanácsadót, akiben esetleg még meg is bízom, később, amikor aktuális lesz a dolog. Mégis mi a francnak tartsalak meg téged, azzal a rohadt bájgúnár vigyoroddal?
Gondolkozni látszik, ahogy maga elé néz. Éppen kinyitná a száját, de feltartom patámat.
- ÁLLJ! Ne, ne mondj semmit. Ne.
Elvigyorodva rámutatok az őt tartó jégbéklyókra.
- Lejárt az időd.

Rémület rémlik arcán, mikor felnéz, és a struktúra éppen elreped, nem tudván megtartani testsúlyát.
Az idő lelassulni látszik...
Megfeszülnek izmai...
Nyilván valamit kieszelt, hogy elkerülje a halált. Egy ilyen körmönfont fószer biztos kitalált ennyi idő alatt valamit.
Csak ott a baj, hogy én is.
A felé ágazó tüske hirtelen felolvad és teste köré fonódik mint egy marok, mielőtt egy mozdulatot is tehetne. Még meglepettebb a képe, mint azelőtt.
- Azt hitted kajak felnyársallak? - kacagok fel gúnyosan. - Csak poén volt haver. Látnod kellett volna...
Mimikám másodpercek alatt közömbössé vált.
- ...a fejedet.
Okos csődör. Biztos levenné a poént.
De nem hagyok időt neki.
A hatalmas tömör jégpenge kiszakad a plafonból, és még azelőtt lecsap rá, hogy azt mondhatná ,,fapapucs".
Tökéletes tiszta vágást végez a nyakán, feje a padlón koppan.
Ahogy földre ér a rögtönzött guillotine, szilánkokra robban, csak hogy hangja is legyen a dolognak.
Megtartva komorságom odasétálok a testéhez, ami alól lassan kiolvad a jégkar és a padlóra nyugszik ernyedten.
Rárakom fél patámat, és enyhe nyomást gyakorolva rá belesüppesztem a padlóba, a temérdek paraszt közé.
Végtére is ő sem volt sokkal több annál...
Agyas volt, biztos, meg sunyi, de végül csak túljártam az eszén ami utoljára merül el a fagysírban.
Belegondolva, hogy esélyt akartam adni neki...
Sokat kell még tanulnom.
Kisétálok lassan a szobából, majd becsukva magam után az ajtót a két jelenlevő szeme láttára nekidőlök és ismét torkom szakadtából kacagni kezdek...

//Midnight Shadow BANULVA//
kép
1

Téma megosztása:

• (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.