Hunbrony Fórum: Hangszereink - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5

Hangszereink Akkoris ha nincsenek.

#81 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.364

Elküldve: 09 március 2014 - 10:06

Üzenet megtekintéseIdézés: Asorg - Dátum: 09 március 2014 - 10:02

Erről jut eszembe:
A "This Day Aria"-t kéne eljátszani valami szép nagy orgonán, csak ahhoz oda kéne jutni egyhez, meg megtanulni játszani rajta. :S Mert tök jól hangzana.

Be kell törni egy templomba érte. :D

Szerk:

Vagy a misén átvenni a hatalmat felette. Megnézném a pap arcát, amikor a szokásos litvánia helyett az szólalna meg :D
kép
0

#82 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 2.268

Elküldve: 09 március 2014 - 10:08

Üzenet megtekintéseIdézés: Terra - Dátum: 09 március 2014 - 10:06

Megnézném a pap arcát, amikor a szokásos litvánia helyett az szólalna meg :D

Spoiler

kép

It's official. Pony is the new manly.
1

#83 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack
  • Csoport: Changeling
  • Hozzászólás: 2.240

Elküldve: 09 március 2014 - 10:10

Erről jut eszembe:
A "This Day Aria"-t kéne eljátszani valami szép nagy orgonán, csak ahhoz oda kéne jutni egyhez, meg megtanulni játszani rajta. :S Mert tök jól hangzana.

Aaand it's done... nos, félig.

Mikor szlovákiába utaztam a zeneiskolával, meglátogattunk egy orgona készítő műhelyet, ahol megengedték, hogy kipróbáljuk. Egy kézzel a felső szólamát eljátszottam rajta egy darabig. Meg az awoken gitárszólóját és a Rainbow Factoryból is egy kicsit egy kézzel. És természetesen a boci boci tarkát, mert miért is ne. :D
Certified fan of the series since 2011.
1

#84 Felhasználó nem aktív   annadess 

• a zanalfabéta
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 982

Elküldve: 10 március 2014 - 12:56

Üzenet megtekintéseIdézés: Omni - Dátum: 09 március 2014 - 10:10

És természetesen a boci boci tarkát, mert miért is ne. :D

Sose értettem miért nekem is minden hangszerrel ezt kellet csinálnom. :D (amugy felvétel van róla ahogy játsol az orgonán?)
Én is jártam 6 évig zenesikolába, és mi nem csináltunk ilyen kirándulásokat. :( És amióta befejeztem, azóta kézbe se vettem a gitáromat, kösz hogy eszembe jutottad, majd én is kipróbálok lejátszani valami pónis zenét, még annak ellenére is hogy rondán játszok. ^^
Amugy engemet érdekelne, te plektronnal(google translate) vagy újjaiddal gitározol?
Spoiler
1

#85 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 10 március 2014 - 04:58

Üzenet megtekintéseIdézés: annadess - Dátum: 10 március 2014 - 12:56

Sose értettem miért nekem is minden hangszerrel ezt kellet csinálnom. :D (amugy felvétel van róla ahogy játsol az orgonán?)

A boci boci tarka az ilyen. :D Nagy, öt méter magas orgonán szól a legjobban. Felvétel sajnos nem készült, még fényképek sem. :/

Én is jártam 6 évig zenesikolába, és mi nem csináltunk ilyen kirándulásokat. :( És amióta befejeztem, azóta kézbe se vettem a gitáromat, kösz hogy eszembe jutottad, majd én is kipróbálok lejátszani valami pónis zenét, még annak ellenére is hogy rondán játszok. ^^

Igazából napi két-három óra akkor bontogatás tökéletes gyakorlásnak. :) Hajrá, azért hat év alatt csak ragadt rád valami! :)

te plektronnal(google translate) vagy újjaiddal gitározol?

Az első szót nem bírtam megfejteni, de olyan érzésem van, hogy pengetőt jelent.

Van egy fémhúros gitárom, 0.11-es D'addario élénk tónusú húrokkal, amin előszeretettel játszok ujjal is (pl: Led Zeppelin - Stairway to Heaven), de már jobb szeretem én is a pengetőt, mert azért a fémhúrok között elég kicsi a távolság, és könnyen beakadhat az ujjam. Meghát, télen nagyon kiszárad a jobb kezem, és ha sokat mozgatom a kétfejem, meg az ujjaimat, akkor nagyon szeret felrepedni, és rohadtul vérezni. :3
0

#86 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

• Szólíts Karcsinak! Comme une vache Décolletage.
  • Hozzászólás: 3.318

Elküldve: 30 április 2014 - 07:17

Én az a bizonyos csóró hangszeres vagyok. Világ életemben vágytam egy fasza szintetizátorra, vagy egy elektromos gitárra, de nem jön. Viszont barkács...
Szereztem be egy nagyn alapokra azért jó szintit 400 Ft-ért (nem működött), amit az én szonikus csavarhúzó 1.0.3 pre-alfámmal (forrasztópáka) sikeresen megjavítottam. Azon eljutottam pár egyszerűbb dalig, elmaradhatatlan Boci boci tarka, karácsonyi szarságok, népszerűbb cuccok, pár zenét meg hallás után több-kevesebb sikerrel át tudtam ültetni a billentyűsre (https://www.youtube....h?v=3dzf20Zy8ek pl ezt, viszonylag élvezhetően, bár bebaszva tök mindegy, erre mindjárt írok példát). Sikerült 1000 Ft beruházással beszereznem egy olasz elektromos harmónikára is, vagy mi lenne szegény (mint egy szintetizátor, de komolyan, csak a hangot sípokkal állítja elő, a levegőt egy ventillátor állítja elő, és van egy extra, kisebb billentyűje a speckó hangoknak. Ezzel az Orgona toccata elejét szerettem játszani poénból, szevasz viszonylag szép hangja volt, basszusa is meglepőjen jó (nem, nem rombol falakat. Csak van. Az már ép elég.)

De inkább az erősítő készítéseket szeretem. Bringára, táppal, erősítővel, dobozzal, szóval úgy... egy bass cannon megalkotását tűztem célul. Azzal sok helyen megfordultam, legnagyobb sikere a Tesco gadaságos szerszámostáskába épített verziónak volt. Az elment egy napig+a világítás is arról járt, hangja is volt rendesen, de hát zajláda. Viszont tudott egy okosságot, bonyolultabb (több csatornás) erősítőt építettem bele, mint ami szükséges volt. Asszem gimi 3. ban vittem osztálykirándulásra (1 éjszakás), ahol már a buszon előhalásztam, mikrofonnal, és kint az Alföld tengersík vidékén elkezdtem sorolni, mi látható, mint egy idegenvezető. (balra semmi, jobbra kicsit unalmasabb a táj), ami már jól kezdődött, viszont ugye ez nem zene téma. Na viszont, kaptunk egy egész épületet, amiben olyan hangtechnika volt, hogy lopnám ezerrel, csak az erőlködő akkora volt, hogy átugrásához dobbantó kellett volna, a hangfalakat nem vállaltam volna be. Én már nem nyúlok hozzára ittam magam, az RCA harang csatlakozók dugdosására mozgáskoordinációs kézségeim gyengülése miatt alkalmatlan voltam, de a fej működött. Szóval segítséggel, én irányítok,másik csatlakoztat, át sikerült alakítanom rögtönzött keverőpulttá, és arról ment a próbáljunk énekelni a zene alá baromság. Ott tapasztaltam meg másokon, hogy bizony David Guetta teljesen szöveg nélküli számaira a leendő gépészek simán tudnak Tankcsapda számokat énekelni, bár hasonlóság csak annyi van, hogy hanghullámok, és kész. Azóta már elég méretes zenedobozoknál tartok, táp hiányában asszinkron táplálásúak, de amint lehet, kapcsoló üzemű tápegységet kreálok szegénykéhez, és valami szinkronosat teszek bele, legyen értelme a 21 centi átmérőjű mélyhangszórónak.

És... gitár. Aki járogat lomosra, néha találkozik ezzel-azzal. Aki vásárol, alkuszik. Így 6 ezerért vesztegetett szakadt húrú, alján repedt fedlapú gitár megvolt 5 kilóból, hogy még hangszerboltban vettem hozzá új húrokat, meg pengetőt. Csiszolás, fűrészelés, ragasztás, és annyira már nem szol bele a hangokba az a hiba.
De sokáig így is rezgett szegény, nem szerettem vele játszani, maximum kártyázni rajta, de ugye a húrokon átesik a lap... Azért azon is tudtam pár számot. Viszont nyáron kiélhetem magam, mert bütyköltem rajta kicsit még, és sikerült megszüntetnem a zavaró hangjelenségeket, szóval a kis nejlonhúros spanyol gitár készen áll a zene, mint fogalom, teljes mértékben való átírására, de legalább is megalázására. Bár egy elektromosat jobban szeretnék (vagy egy komolyabb billentyűst), de... majd, egyszer, talán...
0

#87 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 02 november 2014 - 12:41

Szeretnék fellépni az iskolai Ki mit tudon, de nem vagyok benne biztos, hogy amit szeretnék vinni, azt megéri-e, mert egy egyszerű akusztikus gitárdarab.

Ettől a csávótól tanultam meg a Touhou Hisoutent, a videóhoz mellékelt kottából (ugyanilyen szinten megy már, mint neki).

Nekem tetszik, de ezzel fel lehet lépni paradicsomdobálás nélkül egy gimnáziumban, vagy sem? :huh:
3

#88 Felhasználó nem aktív   DiRT 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 152

Elküldve: 02 november 2014 - 12:55

Üzenet megtekintéseIdézés: Omni - Dátum: 02 november 2014 - 12:41

Szeretnék fellépni az iskolai Ki mit tudon, de nem vagyok benne biztos, hogy amit szeretnék vinni, azt megéri-e, mert egy egyszerű akusztikus gitárdarab.

Ettől a csávótól tanultam meg a Touhou Hisoutent, a videóhoz mellékelt kottából (ugyanilyen szinten megy már, mint neki).

Nekem tetszik, de ezzel fel lehet lépni paradicsomdobálás nélkül egy gimnáziumban, vagy sem? :huh:

Mostanában nem valószínű, hogy valakinél is lesz paradicsom. Bár az alma jobban oda tud b.szni, igaz.
0

#89 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 02 november 2014 - 12:56

Üzenet megtekintéseIdézés: Average - Dátum: 02 november 2014 - 12:55

Mostanában nem valószínű, hogy valakinél is lesz paradicsom. Bár az alma jobban oda tud b.szni, igaz.

Hát még a görögdinnye. :D
0

#90 Felhasználó nem aktív   DiRT 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 152

Elküldve: 02 november 2014 - 12:59

Üzenet megtekintéseIdézés: Omni - Dátum: 02 november 2014 - 12:56

Hát még a görögdinnye. :D

Hogy konstruktív is legyek: a csajoknak be szokott jönni, ha valaki elég tökös fellépni ;)
1

#91 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 02 november 2014 - 01:04

Üzenet megtekintéseIdézés: Average - Dátum: 02 november 2014 - 12:59

Hogy konstruktív is legyek: a csajoknak be szokott jönni, ha valaki elég tökös fellépni ;)

^ teljesen fel fogok lépni akkor ^ xD
0

#92 Felhasználó nem aktív   Matrox 

• War never brings peace.
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 132

Elküldve: 02 november 2014 - 01:08

Üzenet megtekintéseIdézés: Omni - Dátum: 02 november 2014 - 12:41

Spoiler

Nekem bejön, bár 4 percig kicsit sok. Eljátszol belőle egy másfél két percet és jó vagy. :D
kép

PARÁDÉS!
- Gyerekek, most komolyan mondjátok hogy ezt hozzátok nekem ide?!
- Nézd meg, alapvető dolgok hiányoznak ebből gyerekek!
- Ez, ez nemnagyonjó! Ez nemnagyonjó gyerekek!

Spoiler

Spoiler
0

#93 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 02 november 2014 - 08:06

Üzenet megtekintéseIdézés: Matrox - Dátum: 02 november 2014 - 01:08

Nekem bejön, bár 4 percig kicsit sok. Eljátszol belőle egy másfél két percet és jó vagy. :D

Hát, lehet, hogy hosszú de nem igazán szeretnék ebből elvenni semmit, mert úgy nem lenne már az igazi. :)
0

#94 Felhasználó nem aktív   Wortex 

• Ultimate Bad Luck Brian
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 225

Elküldve: 04 április 2015 - 12:21

Réges rég egy messzi messzi galaxisban talán említettem, hogy foglalkozok zeneszerzéssel. Tegnap elkészültem egy új adag dal felvételével, és gondoltam, megosztom veletek.

https://soundcloud.c...tex/sajat-mix-3

Elég hosszú lett. tl;dl gyanús. De azért fel tudnátok dobni a kedvem 1-2 visszajelzéssel. c:
Ja, és bocsi a rossz minőségért. Nem tudtam megoldani a recsegést.
Spoiler
4

#95 Felhasználó nem aktív   Matrox 

• War never brings peace.
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 132

Elküldve: 04 április 2015 - 12:55

Üzenet megtekintéseIdézés: Wortex - Dátum: 04 április 2015 - 12:21

Réges rég egy messzi messzi galaxisban talán említettem, hogy foglalkozok zeneszerzéssel. Tegnap elkészültem egy új adag dal felvételével, és gondoltam, megosztom veletek.

https://soundcloud.c...tex/sajat-mix-3

Elég hosszú lett. tl;dl gyanús. De azért fel tudnátok dobni a kedvem 1-2 visszajelzéssel. c:
Ja, és bocsi a rossz minőségért. Nem tudtam megoldani a recsegést.

Egészen kellemetes. Én csak ennyit tudok hozzáfűzni mert nem igazán értek hozzá. Valamint kiváló címek! :D A recsegés meg nem igazán zavaró, csak 1-2 helyen lehet észrevenni :)
kép

PARÁDÉS!
- Gyerekek, most komolyan mondjátok hogy ezt hozzátok nekem ide?!
- Nézd meg, alapvető dolgok hiányoznak ebből gyerekek!
- Ez, ez nemnagyonjó! Ez nemnagyonjó gyerekek!

Spoiler

Spoiler
1

#96 Felhasználó nem aktív   Wortex 

• Ultimate Bad Luck Brian
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 225

Elküldve: 04 április 2015 - 12:58

Üzenet megtekintéseIdézés: Matrox - Dátum: 04 április 2015 - 12:55

Egészen kellemetes. Én csak ennyit tudok hozzáfűzni mert nem igazán értek hozzá. Valamint kiváló címek! :D A recsegés meg nem igazán zavaró, csak 1-2 helyen lehet észrevenni :)

Köszi :)
Spoiler
0

#97 Felhasználó nem aktív   Lya 

• wubbalubadubdub
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 249

Elküldve: 07 április 2015 - 02:21

Üzenet megtekintéseIdézés: Omni - Dátum: 09 március 2014 - 05:24

Szokott valaki pónis zenét játszani a hangszerén? :)

Én gitáron szoktam, az emeletemen lévőket fárasztani ezzel. ultimateguitartab oldalon szoktam leszedni az akkordokat, de egynéhánynak olyan bonyolult, hogy nézek mint hal a szatyorban

Erről jut eszembe:

kéne hozá egy alsó szólam mert láb is játszik egy harmadik szólamot úgy menő lenne. de eddig nem találtam kottát hozzá.
kép
0

Téma megosztása:

• (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó