Hunbrony Fórum: Küldetés a Mágikus Gömb felkutatására! - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Küldetés a Mágikus Gömb felkutatására! Tíz póni kalandja, hogy kívánságuk valóra váljon

#41 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 25 október 2013 - 09:31

Helm Swirl

- Nem. Engem ilyenbe soha többet nem rángat bele senki, keressen valaki mást. Felejtse el, hogy valaha is visszamegyek oda.
Ilyen heves ellenkezést nem vártam. Szívem szerint itt abbahagynám a feszegetést, viszont tudom, hogy talán egy kis nyomás kell, talán összekötni neki néhány pontot...
- Elnézést kérek uram, hogy felbolygattam... Csak... Láttam tegnap beszélni egy Amber nevű zebrával, akiről tudom, hogy a Gömb után készül eredni... Úgy... nézett ki, hogy kedvelik egymást. Így gondoltam nem akarja csak úgy egyedül elengedni...? Végtére is, maga egyszer már megjárta...
Talán nem a legjobb ötlet volt megemlítenem, hogy lesekedtem rájuk a minap, tekintve, hogy már felidegesítettem...
Azt hiszem ha megúszom tasli nélkül, mondhatom, hogy jól jártam...

//PÁRBESZÉD FOLYTATÁSA//
kép
2

#42 Felhasználó nem aktív   Torrit 

• Chapter Master
  • Hozzászólás: 3.963

Elküldve: 28 október 2013 - 11:28

Venture Plan

- Elnézést kérek uram, hogy felbolygattam... Csak... Láttam tegnap beszélni egy Amber nevű zebrával, akiről tudom, hogy a Gömb után készül eredni... Úgy... nézett ki, hogy kedvelik egymást. Így gondoltam nem akarja csak úgy egyedül elengedni...? Végtére is, maga egyszer már megjárta... - Hogy milyen pofátlan! Nem elég, hogy akadékoskodik, de még világossá is teszi, hogy kémkedett utánam.
Sose szándékoztam visszamenni oda, de vannak bizonyos lerendezetlen számláim a múlttal... És a hercegnő ajánlata is eléggé ellentmondást nem tűrőnek hangzott tegnap. Ha most beleegyeznék, az túl könnyű lenne, habár nincs túl sok lehetőségem, amik közül választani tudnék. Ha húzom egy kicsit, akkor talán valamennyit ki is tudok csikarni belőle, ami nem lenne rossz, tekintve, hogy jelen pillanatban nincs esélyem túladni a kövön.
- Mennyit érne meg magának a segítségem? -

//párbeszéd folytatása//
Magyars is not nácis! Jobbik is the road of Magyars, the last HOPE for fuck the liberalism, the fate of Magyars. Liberalism = trianon. Carpathia = Hungaria!
1

#43 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 29 október 2013 - 06:48

Helm Swirl

Akárhogy számítok az orronvágásra, nem jön el, pedig érzem rajta, hogy nem díjazta vallomásom. Egy nyújtottabb intervallumú gondolkodás után ismét megszólal.
- Mennyit érne meg magának a segítségem?
Most azt akarja, hogy felbéreljem? Szerettem volna a legkevesebb veszteséggel megúszni, nem elverni rá a költőpénzem... De az igazat megvallva nem jöttem el üres patával készletek terén sem. Valószínűleg jó ideig nem szorulok arra, hogy élelmiszert, vagy egyéb felszerelést kelljen vásárolnom, legfeljebb utazási költségek, vagy egyéb helyzetek jöhetnek szóba, ahol az érmék jelentik az olajozott továbbjutást. Végtére is, ha arannyal mozdítom ki a helyéről, még mindig jobb, mintha egyáltalán el sem jönne velem.
Így azt hiszem legjobb ha egyenesen megválaszolom a kérdést.
Előveszem a zsebemben lapuló pénzes szütyőmet, majd elé tolom.
- Képes vagyok most rögtön 5'000 bitet fizetni magának. Még van nálam még egyszer ennyi, amit hajlandó lennék magának adni, de szeretném az utazás erejéig saját felhasználásomra megtartani, és... ha... nem lennék... képes használni valami oknál fogva, akkor szintén teljesen a magáé. Továbbá, ha életben visszatérünk Equestria City-ből Canterlotba, akkor a gazdáim úgy gondolom hajlandóak lennének a maga számára körül-belül 30'000 bitet hálából kifizetni.
Igazán fogalmam sincs, hogy egy hozzá hasonló póninak ezek mekkora pénznek számítanak. A kalandorok nem mindig a gazdagságukról híresek, vagy amelyek igen, azok már nem kalandorok. Remélhetőleg elegendő, hogy magával vigyen...
kép
1

#44 Felhasználó nem aktív   Kekman 

• The one who knocks
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.390

Elküldve: 05 november 2013 - 04:42

Silent Wing:

Gyorsan elmúlt az éjszaka, és mégis tovább szakad az eső. Valószínűleg pegazus társaim elfelejtették bepótolni a múlt heti esőt, ezért most egy nagy vihart rendeztek Canterlot számára. De nem is ez volt a legnagyobb baj, hanem hogy Alma egy Pinkie-t meghazudtoló csínnyel ébresztett fel minket. Pedig már olyan jót aludtam...
-Doktor! -ordítunk rá Scalppal. -Ez nem volt vicces!
-Szerintem igen. De a viccnek vége, menjünk mosakodni, aztán irány reggelizni. -feleli a mókamester.
Miután megvolt a mosakodás, fogmosás, és egyéb tevékenységek, szépen elindultunk lefelé a bárpulthoz. A kocsma már szinte megtelt, de szerencsénkre volt még egy üres hely. Leülünk, és odaszólok társaimhoz:
-A reggelit én állom. -mondtam, majd ekkor megjelenik a pultos.
-Jó reggölt. Mit adhatok?
-Mit lehet itt kapni reggeli gyanánt? -kérdezem tőle.
-Tojást.
Ekkor egy 20 másodperces csend.
-Rendben, akkor hármat kérek. -válaszolom neki.
Szépen nekikezdenék enni, de hirtelen beugrik, hogy az ágyam alatt hagytam a lándzsámat. Egy pillanatra sokkolt a dolog, ugyanis ha azt elveszítem, akkor azzal apám bizalmát veszítem el. Hiszen megígértem neki, hogy úgy vigyázok rá, mint a szemem fényére.
-A francba, mindjárt jövök, a szobában felejtettem valamit! -mondom a többieknek.
Gyorsan vágtatok vissza a szobába, majd megvizsgálom, hogy ott van-e még a fegyverem. Mikor bepillantok az ágy alá, hirtelen elsápadt arcot vágok: ugyanis a lándzsám eltűnt! A limitált kiadású hordozható lándzsám eltűnt! Most mit csináljak? Ha most elmondom a többieknek, akkor tuti hogy valaki be fog köpni, amiért fegyvert vittem be a fogadóba. De ha nem szólok senkinek, akkor végleg elvesztem a lándzsámat, és soha az életben nem leszek képes megvédeni magam a veszedelmektől, ráadásul apám egy életre megutál engem...
Rendben. Semmi pánik. Szerencsémre a lándzsa összehajtott állapotában inkább hasonlít egy zseblámpára, mint egy fegyverre. A közepén van egy gomb, amit ha háromszor megnyomok, akkor nyílik szét. Mint egy esernyő, csak háromszor kell megnyomni. Oké.
Lassan visszaballagok az előtérbe, ám ekkor arra leszek figyelmes, hogy egy zebra éppen arcon csapja dr. Almát. Szegény, vajon megint miféle csínyt csinálhatott, hogy ennyire felhúzta a kancát? De most nem ez a lényeg. Odamegyek Scalp-hoz, majd megkérdezem tőle:
-Te Scalp, véletlenül nem láttál egy zseblámpához hasonló objektumot?

//PÁRBESZÉD KEZDEMÉNYEZÉSE//

kép
0

#45 Felhasználó nem aktív   Afelers 

• nevergonnabeasgreatassenpai
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.353

Elküldve: 10 november 2013 - 11:28

Scalp Toner

– Te Scalp, véletlenül nem láttál egy zseblámpához hasonló objektumot?
– Nem, de talán a fogadósnál akad egy – felelem. Csak van nála egy zseblámpa.
Már ordítanék, mikor hirtelen számhoz emeli patáját, ezzel akadályozva meg a kiáltozásban.
– De nekem a sajátom kell! – állít meg kissé ingerülten. – Fontos lenne – teszi végül hozzá, valamivel hallkabban.
Megadóan felteszem a lábam, majd megindulok az emelet felé.
– A szobában már nézted, gondolom.
– Ööö… nem igazán – húzza el a száját. Nem értem, pedig evidens lenne ott kezdeni. – Talán csak az ágy alá néztem be.
Sóhajtva nyitok be. Nem nagy szoba, meglehet, valaki elvitte. Silentre sandítok, akinek az arcán folyamatos aggodalom ül. Ennyire nélkülözhetetlen lenne számára egy ilyen fényforrás? Éjszaka jól jöhet, az tény, viszont nem lehet túl magas az ára, hogy újat vegyen.
Miközben kis helyiségben reménytelenül nézünk be az ágyak alá, szekrény mögé ((ha van)), mosdóba, egyszerűen muszáj rákérdeznem, már csak azért is, hogy szóval tartsam, ha a továbbiakban nagy valószínűséggel többet leszünk együtt, jobb megismerni egymást annyira, hogy ne kínos csend, monoton patakopogás… vagy Doki legyen a legnagyobb zajforrás az úton.
– Miért is olyan fontos neked pont az a zseblámpa?

//párbeszéd folytatása//
0

#46 Felhasználó nem aktív   Kekman 

• The one who knocks
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 14 november 2013 - 03:37

Silent Wing:

-A szobában már nézted, gondolom. -mondja Scalp.
-Ööö... Nem igazán. Talán csak az ágy alá néztem be. (Hogy lehetek ilyen marha? Lehet hogy most is a szobában van valahol...)
Felmegyünk az emeletre, majd be a szobába. Látom Scalp arcán, hogy egyre jobban gyanakszik rám. Hiszen, egy zseblámpa nem ér sokat. Éjszakára jó, de másra nem. Esetleg még a macskákat lehet vele elriasztani, akik a ház tetején kornyikálnak hajnalok hajnalán. Mindenesetre elkezdtünk kutatni, ismét benéztünk az ágyak alá, majd megnéztük a szekrény mögött, utána a mosdóban, de mind hiába. Scalp már egyre kíváncsibb, majd felteszi a kérdést, amitől féltem:
-Miért is olyan fontos neked pont az a zseblámpa?
Na most mit mondjak neki... Most már nem hazudhatok neki. Vagy most, vagy később, de úgy is megtudja, hogy mit tartogatok még az útra. Ráadásul Scalp nagyon megbízható póninak tűnik, úgyhogy elmondom neki az igazat.
-Rendben, elmondom. Valójában nem egy zseblámpát keresek, hanem a lándzsámat. Ez egy olyan lándzsa, amit össze lehet hajtogatni, hogy kis helyen is elférjen. Eddig csak egy darab készült belőle Equestriában, és anno még édesapám használta ezt mikor Celestia őrségében szolgált, majd később nekem adta, hogy meg tudjam védeni magam az esetleges veszélyektől. De nélküle védtelen vagyok, és így nem indulhatok el Equestria Citybe a Gömbért. Lehet hogy csak egy egyszerű postás pegazusnak tűnök, de már volt szerencsém találkozni pár szörnyeteggel, és akkor elriasztásképpen kapóra jött a lándzsám. Addig nem indulok el, amíg meg nem találom!

//PÁRBESZÉD FOLYTATÁSA//
kép
0

#47 Felhasználó nem aktív   Afelers 

• nevergonnabeasgreatassenpai
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.353

Elküldve: 20 november 2013 - 05:45

Scalp Toner

Sokáig rágódik azon, elmondja-e, végül megtörik a jég és kiböki. Igyekszem kissé játszani arcmimikámmal, ám eredménytelenül konstatálom, hogy az én esetemben nem olyan egyszerű megjátszani az érdeklődést, mint azt reméltem, javarészt fapofával hallgathattam végig.
– Addig nem indulok el, amíg meg nem találom!
Nem mondhatnám, hogy kíváncsibbá tett volna a történet, de úgy látom, neki fontos a lámpalándzsa, ezért komolyan veszem.
– Ne aggódj, nálam biztonságban lehet a… titkod – teszem hozzá bíztatásul, bár kihallatszik hangomból, hogy nem tartom az egészet különösebben rejtegetni valónak, elvégre csak egy lándzsáról van szó, valami kisebb extrával.
– Köszönöm – sóhajt mélyet megkönnyebbülten.

Hosszas keresgélés után csalódottan térünk vissza az előtérbe. Körbenézek, a korábban megismert pónik itt tartózkodnak-e még, amikor földbe gyökerezik a lábam.
– Talán mégis segítségünkre lehet a fogadós – súgom Silentnek.
– Igen, most már nincs más lehetőség – sóhajtja lehajtott fejjel.
– Nem úgy értem – mutatok a pult mögé. – Azt hiszem, megtaláltam.
A kiszolgáló pult mögött egy polcon hanyagul letakarva a keresett tárgy lapul. Miután megtalálta a lábam által jelzett pontot, arca dühbe fordul. Észre veszem, ahogy készül nekiiramodni, úgy kell eléállnom és visszafognom.
– Várj, és ha a törzsvendégek közül többen is megbíznak benne? Mi van, ha azt mondja, az az övé és te vagy az, aki el akarja venni tőle?
– Csak bízd rám – mondja ridegen, félretol és továbbhalad.

//párbeszéd(?) folytatása//
0

#48 Felhasználó nem aktív   Kekman 

• The one who knocks
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 24 november 2013 - 06:12

Silent Wing:

Amint leértünk az előcsarnokba, Scalp a pult mögötti polcra mutat, ahol a lándzsám volt félretéve. Amint észrevettem, hirtelen elfogott engem a düh (valószínüleg a sok keresés utáni stressz.) Már indultam volna a pultoshoz, de társam lefogott, majd így szólt:
-Várj, és ha a törzsvendégek közül többen is megbíznak benne? Mi van, ha azt mondja, az az övé és te vagy az, aki el akarja venni tőle?
-Csak bízd rám. -válaszoltam neki, majd egy kicsit nyugodtabban odamentem a fogadóshoz.
-Elnézést uram. Nem látott errefelé egy zseblámpához hasonló tárgyat? -kérdem tőle.
-Olyat mint ez-e? -mutat a lándzsámra.
-De, ez lesz az. Hol találta meg?
-Reggel valaki az ágy alján tanálta meg. Azt hitte hogy ezer éve ott van, oszt most kiderült hogy a magáé. Csak tunnám, hogy miért olyan fontos magának ez a... lámpaizé.
-Ezt még a nagymamámtól kaptam. Azóta ez a kabalalándzs- izé, lámpám, hehe. -füllentettem neki, kicsit feltünően.
-Akkor asszem visszaadom magának. -mondta a pultos -kicsit gyanakodva ugyan- majd odaadta a lándzsámat.
-Nagyon szépen köszönöm! -majd szépen visszaballagtam Scalpékhoz. Remélem hogy most már nem vesztem el...

//PÁRBESZÉD VÉGE//
kép
0

#49 Felhasználó nem aktív   Black Horn 

• Unknown Sith Knight
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 544

Elküldve: 28 november 2013 - 06:58

Mystic Storm
Az éjszaka csendes volt, és nyugodt. Csak a különböző bogarakból és más élőlényekből álló kórus énekelte halk és üdítő kánonját. Mind az idő, mind a hely alkalmas volt arra, hogy a megfáradt lelkek kipihenjék magukat egy frissítő alvás formájában. Magam sem cselekedtem máshogy, hisz hosszú út állt még előttem. Újdonsült társam őrködött álmom felett, így biztonságban érezhettem magamat. Legalábbis ezt hittem.
Édes szundikálásomat egy kellemetlen fény zavarta meg, amely kintről, a sátor elől jött. Védelmezőmmel együtt kimentünk. Három alak fogadott minket. Lila páncélt, és denevérforma sisakot viseltek, oldalukon pedig egyedi fegyverek lógtak. Soha életemben nem láttam még hozzájuk hasonló katonákat. A középső előlépett, majd mély és komoly hangon tájékoztatott látogatásuk céljáról.

– Luna Hercegnő, az éjszaka úrnőjének nevében ezennel köteles vagyok kioltani az életedet.

„Ezt nevezem lényegre törő tájékoztatásnak…”

Nem is késlekedtek sokat, már mind a fegyverükért nyúltak. Gyorsan kellett gondolkodnom, így egy eléggé elsietett megoldás született. A vezért hagytam, csak a két oldalon álló páncélosok elméjére koncentráltam. A kapcsolat sajnos nem lett tökéletes, így csak egy mozdulatra voltak képesek, ám ez épp elég volt. A bal oldali denevérpofa előrántotta kardját, és egy határozott lendítéssel lenyeste a felettese fejét, aki összeesett. Ezután a jobboldali páncélos előkapta lándzsáját, és egy jól irányzott szúrással átdöfte utolsó állva maradt társának testét. A kapcsolat azonnal megszakadt, és az ellenségem is magához tért. Nem is késlekedett sokat, fegyverével azonnal a nyakamat célozta meg, ám társam gyors közbelépésének köszönhetően csak a lábamat találta el. Persze ez is kimondhatatlanul fájdalmas volt, de jobb, mintha megöltek volna. igyekeztem összeszedni a maradék erőmet, és egy erős tűzvarázslatba koncentrálni. Ellenfelemet egy égető fekete lángcsóva találta el, ám még ez sem volt elég ahhoz, hogy meghaljon. Futásnak eredt, és nem tudtuk utolérni.

Miután elláttuk a lábamat, ismét pihenni mentünk, ám az éjszaka további részében csak fél szemmel mertünk aludni, éberen figyeltük az erdő neszeit. A kórus gyönyörű énekének minden hangja a veszély lehetséges előjelévé változott.
Peace is a lie; there is only passion.
Trough passion; I gain strength.
Trough strength; I gain power.
Trough power; I gain victory.
Trough victory; my chains are broken.
The force shall free me.
3

#50 Felhasználó nem aktív   Kekman 

• The one who knocks
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 01 december 2013 - 09:47

4. fejezet: Az utolsó simítások

Hőseink nemsokára készen állnak az indulásra, de még pár dolgot el kell intézniük, ugyanis még nem állt össze teljesen a csapat. A vihar már kezd elállni, ami pont kapóra jön az indulás előtt, viszont esteledik is, vagyis az éjszaka kellős közepén kell majd a kalandoroknak elindulniuk. Eközben Mystic Storm és csatlósa egy rövid pihenő után elindultak megkeresni a Gömböt, ugyanis bármelyik pillanatban jöhet a következő osztag, mivel a hercegnő mindenáron meg akarja büntetni a gonosz kancát. Ám ez nem megy olyan könnyen...
(Torrit, magáé a szó.)

kép
1

#51 Felhasználó nem aktív   Torrit 

• Chapter Master
  • Hozzászólás: 3.963

Elküldve: 02 december 2013 - 12:12

*
Népszerű

Venture Plan

Hát itt lennénk. Újfent belementem egy olyan munkába, amiről ki tudja, hogy visszatérek-e valaha, és ha igen, akkor hány végtagom ússza meg velem együtt. Az én tárgyalásom, és a szükséges papírok elrendezése az idősödő tengerésszel elvette az összes maradék erőmet és a nap nagy részét is. Lyukas és szabad óráimat az italkínálat felélése, és ennek következményeként a régi kalandokon való nosztalgiázás töltötte ki. Ámbár volt egy dolog, amit nem tudtam kiverni a fejemből. Ámbár, mint Amber. Gondolataim afféle hangyákként araszoltak vissza a furcsa, de mégis szeretnivaló zebra kancához. Személy szerint alaposabb ismeretségünk hiányának ellenére eléggé megkedveltem, és úgy vettem észre, hogy ez az érzés valószínűleg kölcsönös.

Mégsem tudom eldönteni, mit tegyek. Egy alkalmon kívül még sosem volt mélyebb kapcsolatom az ellenkező nem tagjaival, és az az eset is rendkívül katasztrofális módon végződött. Nem akarom őt is kitenni azoknak a veszélyeknek, amiket nekem a szakmám gyakorlása során nap-mint-nap ki kell kerülnöm, és csak ritkán sikerült teljes mértékben jól. Egészen eddig nem volt egy olyan póni sem, aki gyászolt volna, ha felnyársal egy csapda valami ősi rom mélyén. Nem most akarom elkezdeni az üzletelésen és az egyéjszakás kalandokon kívül is elmélyíteni a szociális készségeimet.
De...
a rohadt életbe, szeretem azt a kancát!

Mégis hogy mondjam meg neki? Talán ő is kedvel, de mi van, ha én voltam az alkalmi kaland neki, és nem fordítva? Ezerszer inkább törnék fel egy kettős laprugós zárat, minthogy a zebra szemébe nézzek, és megmondjam neki, mit gondolok róla.
Igaz, még ma este indulnánk, de perpillanat a magánéletem fontosabb, mint egy napnyi késedelem.

Ígyhát magamba pakolom a kocsma kínálatának maradékát is, és tajtrészegen elkezdem betájolni magam az ivóban. Homályos látásaommal sikerült detektálnom a tűzhely előtt békésen üldögélő és valakivel beszélgető kancát. Botorkáló és dülöngélő járásammal közelítek felé, út közben feldöntve pár széket és poharat, minek hatására többen rámmorogtak és arrébb lökdöstek. Végül odaértem a kancához és a megpróbáltam a vállára tenni a patám, de ehelyett elvesztettem az egyensúlyomat és erősen fejbeütöttem. Erre a fejéhez kapott és gyorsan hátrafordult. Én közben a földre huppantam, aztán megpróbáltam felkászálódni, amiből csak az lett, hogy őt is ledöntöttem a lábáról, és rávonszoltam a testem, olyan módon, hogy a fejemet az álla alá tuszkoltam, ezzel hátrafeszítve az övét.
- Anbuér... én szerel... szerelnék... szekér... szerellek... te... - mormoltam egymás után az értelmetlen szavakat, amiknek a jelentésével még én sem voltam tisztában.
Még egyszer megpróbáltam feljebb helyezni az arcom, közelítve az övéhez, de félúton leragadtak a szemeim, és nyálcsorgatva elaludtam.
Magyars is not nácis! Jobbik is the road of Magyars, the last HOPE for fuck the liberalism, the fate of Magyars. Liberalism = trianon. Carpathia = Hungaria!
7

#52 Felhasználó nem aktív   Ritli 

• Okleveles trollszelidítő magiszter és Hulk
  • Csoport: Moderátorok
  • Hozzászólás: 4.744

Elküldve: 14 december 2013 - 08:32

*
Népszerű

Amber

Miután elrendeztem a doktort és a narancslevem mellett megnyugodtam, megbeszéltük újdonsült csapatommal az indulás részleteit. Elég szedett-vedett társaság, senki se ismeri a másikat korábbról vagy ha mégis, már vagy ezer éve nem látták egymást. Kétségeim vannak azzal kapcsolatban, hogy elég jól együtt tudunk-e majd működni.
De azt hiszem mégiscsak jobb, mint egyedül, állapítom meg magamban szomorúan miközben Venture felé pillantok néha. Egy vén csődörrel társalgott korábban, most pedig... iszik. "Ó, már csak az hiányzik, hogy kiderüljön alkoholista!" Nem lehetek ennyire szerencsétlen.
A vihar már csillapodik és hamarosan indulunk. Este. Jobban örültem volna, ha megvárjuk a reggelt de leszavaztak. Mindenki nagyon siet.
Sokan vagyunk. Ez azért jó, mert pocsék a névmemóriám. Na meg az arcmemóriám is. Még ha meg is tanulom valamelyik nevét félő, hogy végül rossz póninak mondom majd. Itt van Doktor és a két barátja, Memory (na neki biztos nincs gondja a nevekkel mindig is remek memóriája volt, ahogy az a nevéből is látszik) idő közben pedig csatlakozott hozzánk még az a szürke csődör, aki leállított a verekedésnél és a barátnője meg egy barátjuk... azt hiszem valamilyen Moon. Korábban hallották, hogy a Gömbről beszélünk.
"Mi a fene van itt?? Mindenki, aki a Gömb után megy összegyűlt ebben a kis fogadóban pont ma? Ez teljesen abszurd. Vagy talán a sors keze."

Egy kicsit elegem lett a nagy ricsajból és átültem a tűzhöz, hogy elgondolkozzak mindenen ami ma történt, illetve tegnap este. Még mindig szégyellem magam, de mégse bántam meg a dolgot. Főleg az után ami reggel történt. Érzem ahogy szétterül egy mosoly az arcomon, ahogy visszaemlékszem rá.
– Min mosolyogsz? – kérdi egyszer csak valaki.
– Semmin – mondom. Memory az. Félrehúzódok, hogy oda tudjon ülni mellém. – Csak az eszembe jutott valami.
Nem mond semmit, úgy látom valamin nagyon töri a kobakját.
– Szóval te miért akarsz velünk jönni? És egyáltalán honnan tudtad, hogy a Gömb után me... – tenném fel a kérdést azonban egyszer csak egy éles fájdalmat érzek. – Aú! – Valaki fejbe vágott!
Mérgesen hátrafordulok, hogy viszonozzam azt az ütést.
Talán a Doktor akar visszavágót? Azonban Venture áll ott erősen illuminált állapotban. Bizonyára véletlenül ütött meg, de attól még ugyanannyira fáj. Jó nagy púp lesz a helyén.
Venture eldőlt majd rám mászott igen csak kényelmetlenül és kellemetlenül. Ki akarja talán törni a nyakam?
– Anbuér... én szerel... szerelnék... szekér... szerellek... te... – nyögi ki végül, egy pillanattal később pedig elalszik. Remek. Úgy látom nem fog egykönnyen felébredni, így felülök, a fejét pedig az ölembe igazítom. Azért egy rongyot kiveszek a táskámból és a feje alá tömöm, mert erősen folyik a nyála.
– Mi van? Szekeret akar szerelni? Teljesen elment az esze? Vagy talán... Neeem az lehetetlen. – gondolkozok hangosan, mikor eszembe jut, hogy mellettem van Memory, aki döbbenten bámul rám. – Szó-Szóval... Mit is mondtál, honnan tudtad, hogy a Gömb után akarok menni? – nyögöm ki miközben úgy teszek mintha az ég világon semmi sem történt volna.
"U-Ugye nem azt akarta mondani, hogy szeret?" Lepillantok rá, miközben Memory válaszát hallgatom és gyengéden simogatni kezdem a sörényét miközben alszik. Azt hiszem az ő feje még jobban fog fájni mint az enyém, miután felébred.
Nyaa~
kép

Hilfe! Das Monstrum im mir wird explodieren!
7

#53 Felhasználó nem aktív   CL4P-TP Steward Bot 

• Glitcher
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.310

Elküldve: 15 december 2013 - 05:10

Memory Big.

–Memory? Legyen...
–„Remek. Most megyek a csaposhoz kérni egy törülközőt. Nem lenne jó itt állni csurom vizesen”

Miután megtörülköztem, Amberrel és a többiekkel megbeszéltük a tudnivalókat a kalandról. Furcsa, azt hittem, hogy csak én tudtam, a gömb létezéséről. Nem hittem volna, hogy valaki akinek szíve van ilyenre rájön. Viszont valaki nem volt itt. Venture Plan. Körbenéztem és éppen ívott valamit. Bizonyára alkoholt.

Amikor végeztünk és megbeszéltünk mindet, a zebra egy kályha melletti padon ült. Biztos elege lett a társaságból. Egyszer csak elkezdett mosolyogni. Odamegyek hozzá és megkérdezem min mosolyog.

– Semmin. –válaszolja.
„Érdekes. Mindig elszokta mondani, a gondolatait. Lehet tegnap történt valami, amitől megváltozott. Vagy lehet rájött arra , hogy mekkora felelősséggel jár egy ilyen út…”
–Szóval te miért akarsz velünk jönni? És egyáltalán honnan tudtad, hogy a Gömb után me...- kérdi gondolataimat megzavarva és amikor a fehér szőrű póni, lefejeli beszélőtársamat.

„Huh… Már azt hittem, hogy nem lesz időm kigondolni egy hazugságot. Mégis jó, hogy velünk jön. Remélhetőleg egy ideig nem kell elmondanom nekik. Egy kis ideig. Bármelyikünk lehet egy áruló”

–Anbuér... én szerel... szerelnék... szekér... szerellek... te...

„Oké. Ez érdekes volt. Legalább sikerült kigondolnom mint mondok.”

– Mi van? Szekeret akar szerelni?- gondolkodik hangosan. Kíváncsi vagyok mikor vesz észre. -
Teljesen elment az esze? Vagy talán... Neeem az lehetetlen. –Ekkor ijedten rám néz. -Szó-Szóval... Mit is mondtál, honnan tudtad, hogy a Gömb után akarok menni?

-Hát… Volt egy ismerősöm a fogadóban, és hallotta, hogy valakik egy varázserejű gömbről beszélgettek. Mikor lementem a földszintre, összefutottunk és elmesélte amiket hallott. Ekkor hazafutottam gyorsan, hogy összepakoljak és amint tudtam egyből jöttem vissza ide.
-Aha. Értem. - Mondta miközben a csődörrel foglalkozott.
-Most ha megbocsájtasz megismerkedek a többi csapattársammal. Majd ha indulok szólok. –hagytam el a kancát és ültem át egy másik asztalhoz.
kép
0

#54 Felhasználó nem aktív   TűzSzikra 

• Kalandmester és anime-fan
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.036

Elküldve: 29 december 2013 - 08:47

Gray Moon:

A nyeregtáskámba begyömöszölöm a köpenyemet, majd magamra csatolom és elhagyom a már kihalt szobát. Ahogy haladok a fogadó előterének irányába, egyre jobban hallom a mondatfoszlányokat és léptek zajait.
Már biztosan nem fogok helyet találni magamnak.- gondolom magamban, miközben mélyet lélegzek. Még mindig a Gömb körül forognak a gondolataim. Hányan kereshetik még? Ők mi okból? Egyáltalán, ha mások is keresik még, akkor ők honnan tudnak róla?
- Hol van dr. Alma?- kérdezem meg a pultost.
- Nem tudom.- feleli kissé mogorván, majd elfordul. Megsértve ellépek a pulttól. Ekkor a keresett személy kerül a látóterembe, és odakiáltok neki:
- Dr. Alma!- remélem, hogy meghallja.
kép
0

#55 Felhasználó nem aktív   get the salt 

• GET THE SALT!!!!!
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.437

Elküldve: 03 január 2014 - 04:23

Dr. Alma

Na jó, ezt megérdemeltem. Talán nem kellett volna ilyen keményen, de néha azért le kell ütni mikor, elszalad velem a ló. Szerencsére Ambert leállították mielőtt komoly bajom esett volna így én lenyugodtam és rájöttem, hogy kicsit hülye voltam és bocsánatot kértem. Ezután mindenki megnyugodott és megbeszéltük, hogy együtt megyünk a Gömbért. Sajnálatos módon leszavaztak minket, akik meg akartuk várni a reggelt az indulással, de mindegy, mert este sokkal hangulatosabb sétálgatni az úton. Azt mondjuk nem értem, hogy ha már nem várjuk, meg a reggelt miért nem indulunk most, de mivel én csak azért megyek, mert miért ne különösebben nem zavar. Szóval mivel még nem indulunk, inkább beszélgetünk még egy ideig, gondolom, mert eddig nem ismertük egymást, vagy legalábbis rég találkoztunk és fel kell eleveníteni a kapcsolatokat. Én is beszélgettem pár szót a többiekkel megismerkedtem Blackkel, akit elég unalmasnak találtam, a barátnőjével, aki olyan csöndes fajta, Amberrel is beszéltem egy keveset, de ő inkább egyedül akart lenni egy kicsit, meg ott volt még Memory, akit rögtön megkedveltem. Viszont ő inkább odament Amberhöz feleleveníteni ((hú de hülye szó)) régi ismeretségüket szóval épp új beszélgető partner után néztem volna, mikor meghallottam, hogy valaki a nevemet kiabálja. Körülnéztem és láttam, hogy igazam volt és Gray Moon épp engem keres. Akarok én beszélgetni vele? Nem hiszem. Úgy kéne tennem mintha nem hallottam volna. De mivel mással most épp nem tudok beszélgetni, lehet, hogy mégiscsak oda kéne mennem hozzá. Nehéz kérdés. Unatkozás egyedül, vagy egy unalmas beszélgetés Gray Moonnal? Áh, legyen!

- Gray Moon! Itt vagyok! –kiabáltam neki.

//párbeszédizé//
kép
1

#56 Felhasználó nem aktív   TűzSzikra 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 03 január 2014 - 04:42

Gray Moon:

Odamegyek Dr. Almához. Titkon remélem, hogy élvezi a társaságom, miközben helyet foglalok.
- Üdv, Dr. Alma. Sajnálom, hogy csak így magára török, de feltétlenül megakartam kérdezni valamit.- szólalok meg.
- Na és mi lenne az?- kérdezi. Nem tudom leolvasni az arcáról az érzéseit.
- Ön is keresi a Gömböt?- teszem fel a kérdést rövid habozás után.

//OFF: Beszélgetés folytatása//
kép
0

#57 Felhasználó nem aktív   get the salt 

• GET THE SALT!!!!!
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.437

Elküldve: 03 január 2014 - 05:18

Na megtettem és már jön is. Lehet, hogy rossz ötlet volt majd kiderül.
- Üdv, Dr. Alma. Sajnálom, hogy csak így magára török, de feltétlenül megakartam kérdezni valamit- szólal meg
- Na és mi lenne az?- kérdezem. Remélem valami értelmes dologról kérdez.
- Ön is keresi a Gömböt?- teszi fel a kérdést, amire a válasz szerintem fájdalmasan nyilvánvaló.
- Szerinted? Olyan póninak gondolsz aki kihagy egy ilyen kalandot?- kérdezek vissza.
- Nem csak szerettem volna biztos lenni benne, mert... (folytasd)

//párbeszédmégmindigdetöbbnelegyen//
kép
1

#58 Felhasználó nem aktív   TűzSzikra 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 03 január 2014 - 06:55

Gray Moon:

- Szerinted? Olyan póninak gondolsz, aki kihagy egy ilyen kalandot?-kérdez vissza.
- Nem, csak szerettem volna biztos lenni benne, mert én is megyek, és gondoltam, egy-két ismerős arcot jó lenne látni a kaland során. De most még van egy kis dolgom, majd szólj, ha indulunk.- felállok a helyemről, majd még egyszer hátra intve a dokinak, elveszek a tömegben. Agyamban eközben kavarognak a gondolatok, akár szellemek az elhagyatott kísértetház homályában. Mit vigyek az útra? Lesz még egy vihar? Akikkel még megyek együtt, azok elviselhetőek lesznek?

//OFF: Beszélgetés vége//
kép
0

#59 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor
  • Hozzászólás: 3.197

Elküldve: 10 január 2014 - 04:52

Black Sentry

- Üdvözletem Venture Plan. Az én nevem Black Sentry. Luna hercegnő küldött engem, hogy segítsem az expedícióját - mondtam a sírrablónak.
Legalábbis mondtam volna, mert történt valami érdekes. Egy zebrakanca épp bemosott egy hatalmasat egy fezt viselő póninak. Ahhoz képest, hogy nőből van eléggé fájhatott az ütése a tagnak. Talán én is megéreztem volna. Éppen készült volna egy újabbat ütni, de én azt már sikeresen megakadályoztam. Eléggé felhúzhatta magát a fazonon. Már sírás közeli állapotban volt, láttam ahogy pár könnycsepp lehull.
- Nyugodjon meg hölgyem! - próbáltam lecsitítani, és úgy tűnik sikerült is.
A fazon bocsánatot kért a hölgyeménytől. Megkérdeztem a fezes póni ismerőseit mi történt. Ők elmondták, hogy elég lekezelően (értitek? :P) beszélt a kancával. Én odamentem a fickóhoz, és én is bemostam neki egyet. Nem olyan erősen, mert nem akartam, hogy kómába kerüljön szegény.
- Legközelebb tudja hogyan beszéljen másokkal, főleg egy hölggyel! - szólítottam meg őt még éber pillanatában.
Amikor letudtam a beszélgetést, akkor odamentem kedvesemhez, elég rosszul érezte magát. Még szerencse, hogy a közelben épp volt egy orvosi épület. A doki azt mondta, hogy elkapott valami betegséget, ami legyengítette piciny szervezetét. Írtam is hercegnőnek, hogy küldjön egy hintót, amivel hazamehet. Sajnos kimarad a kalandból (meg szeretném jegyezni, hogy még lehet ez át lesz írva).
A fogadóba visszamentem. Megint elkezdtem keresni a sírrablót, és sikerült is megtalálni. A zebrakanca ölében aludta részeges, mégis meglepően csöndes álmát. Nem volt mit tenni meg kellet szólítanom a hölgyeményt.
- Üdvözletem hölgyem, az én nevem Black Sentry. Remélem nem zavarok - szólítottam meg kedvesen. Úgy, ahogy annak a fezes póninak kellett volna - Szeretnék pár dolgot kérdezni magától!

//Párbeszéd kezdeményezése//
kép
0

#60 Felhasználó nem aktív   Ritli 

• Okleveles trollszelidítő magiszter és Hulk
  • Hozzászólás: 4.744

Elküldve: 10 január 2014 - 08:56

Amber

Egyedül maradtam a tűznél és élveztem egy kicsit a magányt. A lángokat bámultam és néha Venture alvó arcán pásztázott a tekintetem. Most már egész aranyos, hála annak, hogy befejezte a nyálcsorgatást.
Azonban megzavart valaki. Az egyik csődör korábbról.
– Üdvözletem hölgyem, az én nevem Black Sentry. Remélem nem zavarok – szólított meg. – Szeretnék pár dolgot kérdezni magától!
Visszapillantottam Venture-re, majd egy nagy sóhaj kíséretében válaszoltam.
– Rendben van, foglalj helyet – bökök az orrommal magam mellé. – Miben segíthetek?

//párbeszéd folytatása//
Nyaa~
kép

Hilfe! Das Monstrum im mir wird explodieren!
0

Téma megosztása:

• (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó