Hunbrony Fórum: Küldetés a Mágikus Gömb felkutatására! - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4

Küldetés a Mágikus Gömb felkutatására! Tíz póni kalandja, hogy kívánságuk valóra váljon

#61 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor
  • Csoport: Moderátorok
  • Hozzászólás: 3.197

Elküldve: 10 január 2014 - 11:19

– Rendben van, foglalj helyet – bökött maga mellé. – Miben segíthetek?
- Először is hadd mutatkozzam be. Az én nevem Black Sentry és gondolom észrevette kinézetemből, hogy Luna hercegnő éjjeli testőrsége alatt szolgálok - kezdtem komolyan elbeszélésem - Arról szeretném kérdezni, hogy honnan ismeri ezt az "úriembert"? Ezt azért kérdezem, Mert a hercegnő megbízott eme csődör felügyeletére. El kell őt kísérnem egy fontos küldetés keretében. Sajnos többet nem mondhatok erről.
Miután letisztáztam mondandómat kicsit jobban szemügyre vettem a zebrát. Elég keménynek és komolynak látszik. Gondolom őt is sok atrocitás ért különbözősége miatt. Én már csak tudom milyen lehet ez. Én is eléggé különbözök a többi pónitól, sőt még az őrségben is elég egyedinek számítok.
- Egyébként szeretnék a fezes póni nevében és a magaméban is bocsánatot kérni. Még ráfért volna a fazonra egy-két józanító pofon - mondtam neki mosolyogva.

//Párbeszéd folytatása//
kép
0

#62 Felhasználó nem aktív   Ritli 

• Okleveles trollszelidítő magiszter és Hulk
  • Hozzászólás: 4.744

Elküldve: 11 január 2014 - 08:10

Amber

– Szerintem pont elég pofont kapott – mondtam kicsit bűnbánóan. – Egyáltalán nem kellett volna megütnöm, bizonyára lett volna más megoldás is. De szerencsétlenségére elég hirtelen természet vagyok.
Nem tudom, mit válaszoljak neki. Nem akarok a hercegnő parancsa ellen fordulni, de van egy olyan érzésem, hogy Venture nem kérne ennek az alaknak a társaságából...
– Nem értem, hogy mi köze annak, hogy mióta ismerem a küldetésedhez. Vagy egyáltalán nekem mi közöm van hozzá. Ó és remélem nem baj, hogy tegezlek. Neked sem kell ilyen hivatalosnak lenned – szakítom meg eredeti mondandómat. – Viszont ha a segítségemet akarod valamiben kérni, és mi másért mondanád el nekem ezeket, akkor jobb lesz ha kitálalsz – válaszoltam neki szigorú tekintettel.

//párbeszéd folytatása//
Nyaa~
kép

Hilfe! Das Monstrum im mir wird explodieren!
0

#63 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor

Elküldve: 12 január 2014 - 02:40

Black Sentry

A kanca rátért a lényegre. Kíváncsi arra, hogy milyen küldetésben kell a sírrablónak velem részt vennie. Komolysága csak látszólagos. Azt hiszi, hogy ezzel fog meggyőzni engem. Ám érzem, hogy van spiritusz benne. Luna hercegnő is mondta, hogyha valakit hasznosnak találnék az út során, akkor beavathatom a részletekbe, és én pont ezt gondolom róla.
- Rendben van, akkor elmondom neked - kezdtem is el - Amúgy örülök, hogy engeded a tegezést, én is ezt részesítem előnyben. Csak én az akadémián tanultam illemet is harcon kívül.
A kanca elkezdett elégedetten mosolyogni, hogy elérte célját nálam
- Na szóval, Venture Plan-t Celestia hercenő megbízta azzal, hogy menjen vissza Equestria City-be és hozzon el egy nagyon értékes tárgyat, a Gömböt. Luna hercegnő nekem meg azt a küldetést adta, hogy kísérjem el útja során, hogy még véletlenül se próbáljon meg ellógni - válaszoltam neki röviden - Akkor most hogy beavattalak, válaszolnál az általam feltett kérdésekre?

//Párbeszéd folytatása//
kép
0

#64 Felhasználó nem aktív   Ritli 

Elküldve: 13 január 2014 - 09:40

Amber

Egy nagy beletörődő sóhaj után megszólalok.
– Valahogy volt egy olyan érzésem, hogy erre fogsz kilyukadni. Itt mindenki azt a nyavalyás gömböt akarja. Ami azt illeti itt ismertem meg. Tegnap. De nem értem, hogy ez miért olyan fontos – válaszolom őszintén, ha már ő is az volt velem.

//párbeszéd folytatása//
Nyaa~
kép

0

#65 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor

Elküldve: 13 január 2014 - 09:47

Black Sentry

Most esett le nekem, hogy a hangja honnan volt ismerős. Akkor ők "szerették" egymást este. Egy kicsit elpirultam, miután megtörtént bennem a felismerés, aztán folytattam mondandómat.
- Akkor szeretnék bocsánatot kérni. Azt hittem, hogy régebb óta ismered őt. De azért még lenne egy utolsó kérdésem - mondtam neki, ő pedig várta a kérdésemet - Beszélt neked a Gömbről, vagy hasonló információkat kikotyogott? Sokat segítenének ezek az infók.

//Párbeszéd folytatása//
kép
0

#66 Felhasználó nem aktív   Ritli 

Elküldve: 13 január 2014 - 09:58

Amber

– Egy keveset arról, hogy járt már ott és arról, hogy voltak akik rá akarták venni, hogy visszamenjen. Olyanok mint te – mutattam rá beszédpartneremre. – De ami azt illeti, miattam került szóba a Gömb, nem pedig ő kezdett el pletykálni. Mivel én is utána indulok. De tudtommal neki esze ágában sincs.

//párbeszéd folytatása//
Nyaa~
kép

0

#67 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor

Elküldve: 13 január 2014 - 10:28

Mikor meghallottam, hogy ő is a Gömb után megy, akkor nagyon megörültem. Egy ilyen jó fizikumú kancára még szükség lehet. És a sírrabló is talán nagyobb eséllyel marad a küldetésen. És ahogy Venture fejét tartja az ölében arra következtetek, hogy a kanca kedveli őt.
- Értem. Szeretnélek megkérni valamire. Ha már te is a Gömb után mész, akkor csatlakozhatnál hozzám. Ha többen vagyunk, akkor nagyobb eséllyel ússzuk meg a kalandot épp bőrrel. Mit szólsz hozzá? És még egy valamit felejtettem el modortalanságomban megkérdezni. Megtudhatom, hogy mi a neved?

//Párbeszéd folytatása//
kép
0

#68 Felhasználó nem aktív   Ritli 

Elküldve: 13 január 2014 - 10:41

Amber

– Ami azt illeti már vagyunk néhányan, akik a Gömb után megyünk. Azok a fickók, annál az asztalnál – mutatok a hátam mögé. – Szóval talán helyesebb megfogalmazás lenne, hogy te csatlakozol hozzánk – mosolyodok el.
Nem lenne rossz ha velünk tartana. Bizonyára gyakorlott harcos ha Luna hercegnő testőrségének tagja.
– Ó, és a nevem! Bocsánat, hogy nem mutatkoztam be, teljesen kiment a fejemből – mondom elpirulva. – Amber vagyok.

//párbeszéd folytatása//
Nyaa~
kép

0

#69 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor

Elküldve: 13 január 2014 - 11:56

Mosolyodom én is el az elhangzottak hallatán.
- Igaz Amber, akkor én csatlakozom hozzátok. Remélem mind épségben fogjuk megúszni a kalandot.
Ez nem biztos, mert van a küldetésemnek egy másik szála is, melynek köze van fekete mágiához is. Meg kell mentenem őt saját magától.

//Párbeszéd vége//
kép
0

#70 Felhasználó nem aktív   Afelers 

• nevergonnabeasgreatassenpai
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.353

Elküldve: 15 január 2014 - 05:31

Scalp Toner

Elbambultam volna? Gyorsan felkapom fejem az asztalról. Apró nyálcsepp jelzi, hogy kissé elbóbiskoltam. Igaz, Doki nem épp rutinomnak megfelelő időpontban keltett...
Lassan körbefordulok helyzetem megállapításához. Silent előttem úgyszint az asztalon lapul, nem hibáztatom. Egy kisebb társaság csendesen beszélget az asztaloknál, többen a pultnál italozgatnak, a doktor a tegnap óta kijózanodott csődörrel folytat párbeszédet, a kandallótól egyenes tartású denevér-póni, valószínűleg éjjeliőr áll fel éppen, magára hagyva a látszólag mostanra lecsillapodott kancát és az ölében alvó mént. Mintha korábban őt láttam volna pár korsóval a kezében. Halkan füttyentek egyet az orrom alatt. Gyakorlott lehet az ipse, ha egy ilyen után még mindig vele van a zebra. Vagy talán éppen az adja túl könnyen magát, ki tudja.
Mit mondott Doki, mikor akarnak indulni? Este. Az még odébb van. Patámmal letörlöm a nyálat, fejemet visszahajtom az asztalra, de már nem jön álom a szememre.
Az éjjel nem akaródzik eljönni. Mi tart ennyi ideig? Nem mintha lenne esélyem bármivel elütni az időt. Hacsak...
Lehajolok az asztal alá és az ölembe veszek egy vásznat, majd apránként megfordulok. Senki nem figyelt fel, remek. Nem szeretnék felhajtást, nyomás alatt nem szeretek dolgozni. Nem zavarnak, de mégis, ilyenkor vagyok képes hibázni a legnagyobb valószínűséggel. A tűzbe bámuló zebra ölében kedvesével festői képet alkot, örömmel kezdek velük, miközben halvány mosolyt érzek arcomra kúszni, ahogy elmélyedek. Utánuk következik a pult, majd hirtelen jött ötlettől vezérelve felpattanok, Silent mögé lépve javítok a kép perspektíváján, és őt is elhelyezem a festményen, aztán visszaülök. Idővel alakot ölt a teljes helyiség, a maroknyi társaság és az ahhoz csatlakozott éjjeliőr, Gray Moon és Doki, falidíszek, néhány apróság. Végezetül a zöldbe mártom ecsetem, hogy magamat is a képre biggyesszem, mikor halk sóhajtozásra leszek figyelmes, utána az asztal kezd recsegni. Megáll bennem az ütő, megmerevedve tartom patám a levegőben, amíg le nem cseppen róla a festék. Fejemmel hátrahajolok, hogy fejjel lefelé szemlélhessem az ébredező Silentet.
– Meglepetés! – préselem ki magamból összeszorított fogaim közt jobb ötletnek híján.
0

#71 Felhasználó nem aktív   Kekman 

• The one who knocks
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.390

Elküldve: 21 január 2014 - 05:16

Silent Wing:

Most, hogy végre meg lett a lándzsám, visszaügettem a pulthoz Scalp mellé, aki már látszólag aludt. Nem csodálom, hiszen nem volt a legjobb a reggel egy bizonyos póni miatt... Amint odaértem a székhez, leültem Scalp mellé, és követtem az ő példáját. Vagyis lehajtottam fejem, majd szép lassan elaludtam.
Miután szépen kipihentem magam, nagy sóhajtozások és ásítások közepette hajtom fel fejemet, mikor megpillantom Scalp arcát fejjel lefelé, miközben ezt a mondatot hangoztatta el:
-"Meglepetés!"
-Hmm, mi? Szülinapom lenne? -kérdeztem rá félálomból. -Nem, az nem lehet.
Majd megpillantom a barátom festményét. Ennyire unatkozhatott, miközben én aludtam? Egy kicsit kitekintettem mögé, hogy lássam a "csendéletet", majd vissza a festményre, és ezt még háromszor megismételtem. Teljes katarzis.
-Ezt most festetted? -kérdem tőle.
-Miért, nem úgy látszik? -jön a válasz.
-Csak mert ez csodálatos. Nagyon jól tudsz bánni az ecsettel. Ahogy ott a háttérben ülő zebra púppal a fején simogatja az ölében fekvő fehér csődört, egyszerűen gyönyörű. És hoppá! Még engem is lefestettél ahogy alszom! Mint egy fénykép... -dicsértem őt, ám láttam rajta, hogy ő nem elégedett teljesen az alkotásával.
-Akkor pontosan mikor is indulunk? -kérdem tőle.
-"Ha minden igaz, akkor este, de az még messze van."
-Rendben, akkor addig előkészítem a cuccaimat. -mondtam neki. Visszamentem az emeletre a szobánkhoz, majd szépen elpakoltam minden fontos eszközt (a lándzsát is!) majd visszaslattyogtam a pulthoz. Most már csak az indulásra kell várnom. Addig is, kérek a pultostól a kedvenc almacideremből.
kép
0

#72 Felhasználó nem aktív   Black Horn 

• Unknown Sith Knight
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 544

Elküldve: 22 január 2014 - 06:23

Mystic Storm

A kis éjszakai kaland után jól esett a pihenés. Szerencsére a sérülésem nem volt annyira komoly, hogy aggódni kelljen miatta, de a fájdalom mégsem került el. Tudtam járni, de az egész lábam égett, mintha méreg gyötörné. Hiába, nem álhattunk meg. Nem voltam ostoba, hogy azt higgyem, csak én tudok a Gömbről. Ezért hát reggel minden késlekedés nélkül bontottunk tábort. Mindent elvittünk, amiről úgy gondoltuk, hogy a későbbiekben hasznosnak bizonyulhat. Szerencsére azok, akik eddig az utamba álltak vastag pénztárcával rendelkeztek, így legalább ezért nem kellett aggódnom. Ellenben a lila páncélosok... Az már egy más történet. A délelőtt nyugodtan telt, csak meneteltünk előre a sűrű erdőn át, és ismét élvezhettük a természet hol kecses és magamutogató, hol szerény és egyszerű megnyilvánulásait. Én valamiért mégsem tudtam figyelni ezekre a szépségekre. Valami rossz érzés motoszkált bennem, és ez a kellemetlen borzongás az egész testemet átjárta. Nem a fájdalom volt, inkább valami más. Sérülésem miatt ismét meg kellett állnunk, de ezúttal nem kényelmetlen farönkökön kellett pihennünk. Habár nem volt a tervünk része, megálltunk egy kedves kisvárosban, amiben annak ellenére hogy nem volt nagy, minden volt, amire egy átlag póninak, vagy akár egy kalandornak szüksége lehet. A fő utca maga volt a pompa. Üzlet üzlet után, butikok, szalonok, cukrászdák, vegyeskereskedések. Üdítő látvány volt. Nem voltak sokan, mégis olyan érzés volt, mintha egy zsúfolt nagyvárosban lettünk volna. Kerestünk egy takaros fogadót, ahol kényelmesen lehettünk egy kis időre. Társamat elküldtem, nézzen körül, hátha talál valami hasznosat, ami megkönnyítheti az utunkat. Én addig kértem egy szobát. Odaléptem a pultoshoz, aki erre a szemembe nézett. Valami furát tapasztaltam. Semmi bántó szándékra utaló jelet nem mutattam, sőt, kedvesen szólítottam meg, hiszen nem akartam bajt okozni, és mégis rémületet láttam az arcán. A kulcsot szinte hozzám vágta, majd dadogott valamit arról, hogy most dolga van, és sietve távozott. Nem tudtam mire vélni a viselkedését. Felmentem a szobába. Pompás szállás volt, megérte a pénzét. ledobtam a táskámat, majd két nap után végre először felfrissítettem magamat. legalábbis azt szerettem volna. Mikor a tükörhöz léptem, és belenéztem, rájöttem, hogy mitől ijedt meg a fogadós. Nem a saját arcomat láttam. Mintha magával a halállal szemeztem volna. Szürkéssárga szemem egy furcsa, inkább lilás színt kezdett el felvenni, és körülötte az arcom bőre fekedeni kezdett. Az aranysárga sörényem kifakult, már már szürkésnak volt mondható. Megrémített. Annyira, hogy akaratomtól függetlenül egy inkább ösztönösnek mondható mozdulattal összetörtem a tükröt, mintha védekeztem volna. Kirázott a hideg, és nagyot sóhajtottam. A tükör előtt elhelyezett, szilánkokkal körbeölelt díszes virágcserépben álló rózsák érintésemre rögtön elhaltak, és egyenes, erős száraik egy pillanat alatt lekonyultak. A köpenyemmel is ez történt. Belső felén anyaga megkeményedett, és megrepedezett. Amihez csak hozzáértem elindult a halál útján. Sorvadtam, és jól tudtam, hogy mitől. Ez volt a hatalmam ára.
"Hát ennyi lett volna... Minden, ami talán maradt belőlem menthetetlen. El fog veszni a sötétségben. Eltűnik a szín az életemből."
Ezekkel a gondolatokkal terültem el a puha ágyon, de már az sem nyújtott semmilyen kényelmet. Viszont a tudat, hogy okkal tettem mindent amit tettem segített, hogy tovább koncentráljak a célomra.
Peace is a lie; there is only passion.
Trough passion; I gain strength.
Trough strength; I gain power.
Trough power; I gain victory.
Trough victory; my chains are broken.
The force shall free me.
4

#73 Felhasználó nem aktív   Kekman 

• The one who knocks
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 02 február 2014 - 01:35

Mystic Storm-ot már olyannyira elemészti a sötétség, hogy már a környezete is kezd elszürkülni körülötte. Mindenesetre még nem tud semmit hőseinkről. De ha meg szeretné kapni a Gömböt, akkor előbb, vagy utóbb el kell tennie láb alól az utazókat. Ám amíg nem tud róluk semmit, addig nincs különösebb gond. De ez nem lesz így mindig.

5. fejezet: Kezdődik a műsor!

Az eső most már végleg elállt, viszont már este van. A kalandorok már készen állnak az útra, vagy legalább is a többség. Ugyanis vannak, akik szerint nem az éjszaka kellős közepén kéne útnak indulni, mert ilyenkor a legveszélyesebb az út. Viszont hogyha összefognak, akkor nincs olyan dolog, ami megállíthatná őket. Kivéve, ha nem dolgoznak össze eléggé.
Akkor hát, kalandorok, útra fel!

Sorrendváltozás!
1.Glitcher
2.Szikra
3.Doki
4.Wolfesz
5.Shido
6.Myself
7.Ritli
8.Black Horn
9.Torrit
10.Afelers

kép
2

#74 Felhasználó nem aktív   CL4P-TP Steward Bot 

• Glitcher
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.310

Elküldve: 02 február 2014 - 05:27

Memory Big

Miután elhagytam Ambert, láttam, hogy a kancához egy csődör megy oda. Máshol Dr. Alma beszélt Gray Moonnal, Silent Wing meg Scalp Tonerrel. Közben elállt az eső is. Ezt a többiek is látták, így összeültek azok, akik a Gömb után akartak indulni. Amber kezdett el beszélni, hogy mikor is induljunk. Szerinte másnap kellene. Én azt támogattam, hogy este, mert akkor kevesebb póni van odakint és senki sem érdeklődik majd irántunk. Miközben tárgyaltunk a Venture Plan nevezetű csődör is felébredt. Miután eldöntöttük, hogy mikor indulunk leültem egy asztalhoz. A többiek még készülődtek az úthoz, mivel az este felé billent végül a mérleg. Fél óra múlva mindenki készen állt. Este kilenc óra lehetett. Éppen indultunk volna, amikor a kicsit kijózanodott csődör félrehívta volt munkatársamat. Vagy öt percig beszélgettek, közben a többiek azt próbálták kitalálni mi a témájuk. Nekem könnyű lett volna megtudnom, de nem akartam hallgatózni. Ha ránk tartozik, úgyis elmondják. Miután visszajöttek el is indultunk a nagy útra.
kép
5

#75 Felhasználó nem aktív   TűzSzikra 

• Kalandmester és anime-fan
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.036

Elküldve: 02 február 2014 - 05:42

Gray Moon:

Úgy tűnik, ideje, hogy induljunk. Én már összekészültem, így viszonylag hamarabb útra készen állok, mint a többiek. Csak a legszükségesebbeket hozom: néhány alma, palackozott víz, pokróc, tőr (ezt csak vészhelyzet esetére raktam be!), térkép (bár szerintem a többieknél is lesz.) Végre elállt az eső, de mikor kilépek a fogadó ajtaján, egy pillanatra arra gondolok, kéne esernyő. De aztán magamban nevetve elvetem az ötletet. Felnézek az éjszakai égre. A csillagok úgy ragyognak odafönt, akár megannyi gyémánt. A Hold fénye ránk borul, így nem kell a varázserőmmel kék, sápadt fényt varázsolnom magamnak.
- Merre induljunk?- kérdezem, miközben próbálom előkotorni a térképet. Ám nincs rá szükség, ugyanis egyik társam máris előhúz egy térképet, és megmondja a választ. Visszacsatolom a nyeregtáskámat, és rövid habozás után végül követem a többieket az éjszakába. Miközben haladunk, varázserőmmel megpróbálom lekaparni a sárt a patáimról, a sár ugyanis még mindig megmaradt az eső után. Nem nagyon szólok egy szót sem. A Gömbön kívül nagyon semmiről sem tudnék most beszélni, azt pedig már nagyjából kitárgyaltuk, így inkább hallgatok. Remélem, nem lesz semmi baj...
kép
3

#76 Felhasználó nem aktív   get the salt 

• GET THE SALT!!!!!
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.437

Elküldve: 08 február 2014 - 12:47

Dr. Alma

Elállt az eső és most indulni akarnak a sötétek, míg az értelmesebbek inkább megvárnák a reggelt. Én is közéjük tartozom, mert nem értem miért kéne éjszaka mennünk, ha ki is pihenhetjük magunkat itt. Sajnos leszavaznak minket így indulunk. Odakint minden csupa sár az eső miatt, bár azt be kell ismernem, hogy a Hold és a csillagok nagyon jó hangulatot adnak az esti menethez. Összepakolunk és indulunk. Kicsit így érzem, nem kellett volna jönnöm, főleg mert nem hoztam semmi felszerelést csak a csavarhúzót. Bár az igaz, hogy voltam már hosszabb úton is ennyi felszereléssel, de az nyilvánvalóan kevésbé volt veszélyes, és akkor olyan pónikkal voltam akiket jól ismertem és teljesen megbízhattam bennük. Most nem vagyok biztos benne, hogy kiben bízhatok meg. Amberben úgy érzem igen, de Ventureban már kevésbé. Na mindegy, majd kiderül ha olyan helyhez érünk ahol összefogásra lesz szükség. Méndenki csöndben megy a gondolataiba merülve, pedig szerintem beszélgetnünk kéne, hogy jobban megismerjük egymást.
- Mesélünk vicceket? - kérdem, hátha így feloldhatom a hangulatot.
kép
2

#77 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor

Elküldve: 08 február 2014 - 03:26

Black Sentry

Nagyon örülök annak, hogy egy nagyobb csapattal indulunk el a nagy kalandra. Én és az a sírrabló nem húznánk sokáig. Amber maga is nagyon kedves kancának tűnik, igaz én sem akarnám őt úgy felhúzni, mint az a fezes csődör. Elég félelmetes tud lenni.
A legtöbben már most éjjel el akarnak indulni, viszont egy-két póni fél ettől, mert ilyenkor jönnek elő a veszélyes erők. Igen, Luna hercegnő éjszakái szépek, de egyben halálosak is lehetnek. Tehát egyetértenék az óvatosabbakkal. De nem a mostani helyzetben. Hiszen most itt vagyok én, aki az éjszaka egyik szülöttje.
Miközben ezeken gondolkodok a fezes póni megszólalt
- Mesélünk vicceket? - kérdezte méndenkitől.
Jó dolog ha jó a kedve méndenkinek, de nem elsődleges.
- Sajnos nem tudok igazán vicceket - válaszolok neki - és amúgy sem erről kéne beszélgetnünk szerintem - vágom rá komolysággal. Méndenki elkezdett rám figyelni.
- Akik még nem ismernének - mondom nekik - az én nevem Black Sentry és Luna hercegnő testőrségéhez tartozom. Elsődleges feladatomnak tekintem, hogy vigyázzak méndenkire, és vezesselek titeket. Lelkileg fel kell készülnötök, mert nehéz és veszélyes út áll majd előttünk. És mint mondtam, minden tőlem telhetőt megteszek, hogy mindannyian épp bőrrel ússzuk meg a kalandot. És most térjünk rá a lényegre. Még itt a fogadóban beszéljük meg, hogy a kaland során ki milyen teendőket lásson el.
Ezután a mondandóm után tekintetemet az öregebb pónira szegezem.
- Uram, kezdje maga el ezt!
kép
2

#78 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 12 február 2014 - 04:55

Helm Swirl

Ez még jobban alakult, mint vártam volna. Azt hittem, csak a zebra és a kincsvadász fog elkísérni utamon, de úgy néz ki, komplett csapat állt össze /a Gömb kutatására.
Ugyanakkor ez kissé aggaszt is. Nyilván mindenkinek megvan a saját oka, hogy az ereklye után eredjen, azonban az csak egyetlen kívánságot teljesít. És nem hinném, hogy azt csak úgy átengednék másnak... Ebből még komplikációk adódhatnak.
Ám ráérek ezzel később mardosni magam, egyelőre élvezhetem a temérdek bajtárs nyújtotta előnyöket. Egyikőjük ráadásul az Éjjeli őrség tagja. Ez főleg növeli biztonságérzetem... Bár csak remélni tudom, hogy műszakjából adódóan nem ismeri fel a múltam miatt.
Végre megkezdtük a szervezkedést, s amint látom, elsőnek bölcsen felmérik mindenki adottságait, hogy aztán beszervezhessék a megfelelő feladatokra...
- Uram, kezdje maga el ezt!
...és először rám kíváncsiak.
Hirtelen mindenki felém fordult. Eddig élvezhettem a tömegben elvegyült hallgató szerepét, olybá tűnik.
- Nos... Mivel a maguk többségével még nem váltottam bővebben szót, úgy hiszem, először be kéne mutatkoznom. - nyitom beszédemet. - A nevem Helm Swirl. Jelenleg komornyikként dolgozom egy canterloti családnál, de régebben... mozgalmasabb foglalkozást tudhattam magaménak, így biztosíthatom önöket, hogy nem leszek puszta teher számukra. Kitérve arra, hogy miben járulhatok hozzá a küldetésünkhöz, leginkább a tehetségemet, a hajók kormányzását tudom felajánlani, ha utunk tengeren ívelne át. Áll is birtokomban egy szerényebb vitorlás egy közeli kikötőben. Ezen túl pénzzel tudnám ellátni a csapatot, valamint harcban is megállom a helyemet, igaz, remélem minél kevesebbszer kerül erre sor... Ez lenne minden.
Miután végeztem a prezentációval a legtöbb póni visszanéz az éjjeli őrre, várván, kit szólít fel következőnek.
kép
4

#79 Felhasználó nem aktív   Kekman 

• The one who knocks
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 12 február 2014 - 07:24

Silent Wing:

Élelem: pipa. Felszerelések: pipa. Lándzsa: pipa. Útitársak: pipa. Azt hiszem készen állok az útra! A fogadó egyik asztalánál gyűltünk össze a többiekkel, ám mielőtt elindultunk volna, Venturenek egy kis dolga akadt, majd miután elintézett mindent, útnak indultunk. Amint megtettünk pár métert, Dr. Alma megszólal:
-"Mesélünk vicceket?" Már szóra emelném a számat, ám Black Sentry megelőz:
-"Sajnos nem tudok igazán vicceket, és amúgy sem erről kéne beszélgetnünk szerintem." -feleli. Ez is egy módja a téma elterelésének. Szegény Alma, pedig csak fokozni akarta a hangulatot. Mindenesetre megálltunk, és mindenki a sötét csődörre pillantott. Elkezdte bemutatkozó szövegét. Hmm. Luna egyik tanonca. Legalább most már tudom, hogy hogy nézhetnek ki (mondom ezt én, akinek a szülei Celestia szolgálatában állnak). Miután elmondta mondanivalóját, Helm Swirl is bemutatkozott. Nem igazán szeretek hajózni, ugyanis világéletemben tengeribeteg voltam, de most muszáj leszek kibírni. Miután ő is befejezte beszédét, úgy döntöttem, hogy én mutatkozom be következőnek.
-Akikkel még nem találkoztam, azoknak most bemutatkoznék. A nevem Silent Wing, de nyugodtan becézzetek csak Silentnek. Egy egyszerű postás póni vagyok Ponyville-ről. Anno dolgoztam a Szivárványgyárban is, de az nem volt valami izgalmas meló, így egy "nyugodtabb" helyre költöztem. Ha a segítségemre lenne szükségetek, akkor a felderítésben nagyon jó vagyok, mert nem lehet hallani a szárnycsapásaimat (leszögezem, ezért kaptam meg a cukijegyemet). Ez hasznos lehet az olyan helyzetekben, amikor rejtőzködni kell. A harcban viszont nem sok hasznomat vennétek, de megpróbálom a lehető legtöbbet kihozni magamból. Remélem, hogy nem lesz sok konfliktus az út során.
Miután a bemutatkozásom véget ért, várom a következő pónit, aki átveszi a szót.
kép
0

#80 Felhasználó nem aktív   Ritli 

Elküldve: 23 február 2014 - 12:18

Amber

Miközben egyedül üldögélek a tűz előtt, meg persze az ölemben alvó Venture-rel, odaint nekem az egyik csapattársam a legnagyobb asztalnál üldögélő társaságból. A lehető legóvatosabban kicsusszanok Venture feje alól és a táskámat teszem be alá. Remélem nem nyálazza össze.
A megbeszélésen megszületett a döntés: még az este indulunk. Feltápászkodom, hogy visszaszerezzem a táskám, azonban csak a hűlt helyét látom. Eltűnt, a csődörrel együtt!
"Az nem lehet, hogy kirabolt! Tudtam, hogy valami nem stimmel vele, de..." Nem tudom befejezni a gondolatot, mert miközben pánikolva forgolódok észreveszem, hogy a táskám egész idő alatt a székemnek volt támasztva. "Ó... Hogy nem vettem észre? Egy részeg póni nem lehet túl csendes."
Szégyenkezve túrok bele a táskámba, majd egy megkönnyebbült sóhajjal konstatálom, hogy mindenem megvan.
A többiek már türelmetlenül várnak a kijáratnál, úgy látszik mindenki elkészült. Még utoljára körbe nézek a fogadóban hátha meglátom Venture-t. El akartam búcsúzni tőle. Talán ő másképp gondolta és egy szó nélkül távozott. Csalódottan indulok el a többiek felé mikor meglátom a csődört. A bejárat melletti fal mögött állt, ezért nem láttam. Amint odaérek félrehív valamiért még mielőtt én szólíthatnám meg.
Arról kezd beszélni, hogy ne menjek a Gömb után.
– Ha azt hiszed, hogy kihagyok egy ilyen lehetőséget, nagyon tévedsz – válaszolom makacsul.
Úgy tűnik ő is pont ennyire makacs. Nem adja fel és arról beszél milyen veszélyes oda menni.
– Én is gondoltam, hogy nem lesz sétagalopp. De ha ennyire féltesz, – mondom egy mosoly kíséretében, – akkor velünk is tarthatnál és megpróbálhatnál lebeszélni út közben.
– Ami azt illeti megyek – válaszolja. – De neked akkor sem...
– Remek, akkor jobb ha indulunk. A többiek türelmetlennek tűnnek – szakítom félbe hátat fordítva neki, hogy ne lássa az óriási vigyort a képemen.

Az út elején Doktor vicceket említ. Hála az égnek leszavazzák. Van egy olyan érzésem, hogy borzasztó fárasztóak a viccei.
Helyette az éjjeli őr mutatkozik be, majd sorban a többiek is. Ez már jobb programnak tűnik.
Silent után Black Sentry rám pillant. Én jövök.
– Umm... Amber vagyok. Nem hiszem, hogy van bármiféle különleges képességem, aminek nagy hasznát vennétek. De ne aggódjatok meg tudom védeni magam, nem kell babusgatni. Sokat túrázok és túlélek bárhol – ezzel be is fejezem.
Néhányan várakozva pillantanak rám, hogy folytatom de tévednek. Ennyi bőven elég lesz rólam. Pár másodperc néma csend után a következő áldozat felé fordulnak.
Nyaa~
kép

2

Téma megosztása:

• (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó