Hunbrony Fórum: Rajz Tutoriálok! - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Rajz Tutoriálok!

#1 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 3.471

Elküldve: 16 szeptember 2013 - 12:25

*
Népszerű

Brohoof minden érdeklődőnek /)

Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy a rajzos kedvű emberek (legyenek bármilyen szinten is) ide tudjanak jönni bármilyen kérdéssel és panasszal, hogy mit is hogyan kéne csinálnia. Szóval ide gyűjtenénk tutorialokat, amiket mi hasznosan vélünk. És természetesen ide gyűjtenénk a tapasztalatokat is.

Sokszor fel lett hozva a Fanartok topicban, hogy valaki / valakik rajzolni szeretnének, és mi oda szívesen le is írtuk, hogy hogyan és miként kezdtük el. Azonban ezek eltűnnek a süllyesztőbe. Ezért gondoltam lehetne egy olyan hely, ahol bármi kérdés van, ott megtalálják rá a választ. Ha mégsem, akkor kitalálunk rá valamit.

Eredeti tervem az volt, hogy az első hozzászólásba belehetne minden hasznos információt gyűjteni, hogy ha nagyon elszabadulna a topic (tehát sok kérdés jönne)vagy ha jön egy új ember, akkor ne kelljen 1000 hsz közül kihámoznia a számára hasznos információt. Hanem az első oldalra megy és minden a szeme elé tárul. Természetesen Nevenként lenne feltüntetve, tehát ha Ritli rak be leírást vagy tutorialt valahonnan, vagy maga készít (egyéb lehetőségek), akkor az ő neve alatt lenne mindig. Így ha jön egy kezdő, akkor lenne lehetősége dönteni, hogy kinek a módszere szimpatikusabb, és melyiket tudná több kedvel csinálni.

Szóval szívesen várom az összes rajzos kedvű ember, a haladókat azért, hogy mondják el a tapasztalatukat, a kezdők meg azért, hogy rajzolni akarnak, és mondjuk meg mit tegyenek, mert nagyon akarják :D. Természetesen nem akarok én nagyképű lenni, tudom én, hogy még én is kezdőnek számítok, de azért azt gondolom, hogy csak tudok / tudunk így is segíteni, legalább addig, hogy akár onnan önállóan is eltudjon egy irányba indulni. Nem lehet tudni, hogy ki mennyire jó vagy rossz, amíg nem próbálja meg. Ha van időtök, akkor adjatok egy esélyt magatoknak. Megéri a küzdelmet!

Oliminor

Spoiler

11

#2 Felhasználó nem aktív   bitterman 

• Póniszaurusz
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 3.104

Elküldve: 16 szeptember 2013 - 08:22

*
Népszerű

Bitterman

Remélem azt a minden hasznos információ kigyűjtése dolgot egy egyszerű hozzászólásra mutató linkkel gondoltad. No mindegy kezdetnek egy olyan könyvet másolnék be, ami szerintem kezdőknek minden korosztálynak ugyanúgy segít, akár digitális rajztáblás, akár szabadkézi rajzolásról van szó:

A könyv címe Rajziskola.

Első sorban ugyan gyerekeknek készült, de egész jól végigvezeti a dolgot a vázlatoktól a kész lineartig. Szerintem egy kicsit több figyelmet is fordíthatna bizonyos technikai dolgok leírására, de alapjaban véve, egy kezdőnek jó segítség.

A másik "könyv" A GIMP Felhasználók Kézikönyve.

Nem a legújabb verzióról szól, de mivel a program alapvetően nem változott, teljesen használható. Jó leírást ad az egyes funkciókról.

Végül egyelőre lezárásként egy programot ajánlanék tabletekhez. Ez a Splashtop.

A program segítségével bármilyen tabletből (legyen az Android, Wondows RT vagy IOS rendszerű) csinálhatunk digitális rajztáblát és használhatjuk a PC-n használatos bármelyik kedvenc rajzprogramunkhoz. Az nyilvánvaló, hogy olyan profi sosem lesz, mint egy direkt erre tervezett tábla, de ha már van egy kütyü a háztartásban, nagy hasznát lehet venni. Ráadásul magán a táblán is látod, mit csinálsz éppen.
kép kép kép kép kép
8

#3 Felhasználó nem aktív   Aurum Lord 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 413

Elküldve: 14 október 2013 - 07:30

Üzenet megtekintéseIdézés: bitterman - Dátum: 16 szeptember 2013 - 08:22

GIMP

Remek program, ajánlom mindenkinek! Ingyenes is, és magyarul is tud. A legújabb verzió a 2.8-as sok újítással, de a 2.6-os szerintem stabilabb.
Spoiler

Üzenet megtekintéseIdézés: bitterman - Dátum: 16 szeptember 2013 - 08:22

egy programot ajánlanék

Én is ajánlanék egyet, az Inkscape-et. Ezzel a programmal bárki megalkothatja saját szereplőjét vektorgrafikus formátumban ingyen, magyarul.

Spoiler

DragoArt-on sok tutorialt találtok, akadnak köztük pónik is. :D
0

#4 Felhasználó nem aktív   Asorg 

• Griffon Fucktard
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 880

Elküldve: 15 október 2013 - 05:52

Egyet kell értenem igen jó programok, bár én ép oly Adobe mániás vagyok mint amennyire Wacomos. Szóval én inkább a Photoshophoz meg az Illustratorhoz értek, végülis csak egyetlen negatívumuk van: Drágák :(. Szerencsére a mai világban már mindenhez hozzá lehet jutni ingyen! ;)

Üzenet megtekintéseIdézés: Aurum Lord - Dátum: 14 október 2013 - 07:30

DragoArt-on sok tutorialt találtok, akadnak köztük pónik is. :D

Nem szeretem ezeket a tutorialokat mert néha félrevezetőek, annak a Lunának is a fél feje szem. :blink:
0

#5 Felhasználó nem aktív   Ritli 

• Okleveles trollszelidítő magiszter és Hulk
  • Csoport: Moderátorok
  • Hozzászólás: 4.744

Elküldve: 15 október 2013 - 06:07

Üzenet megtekintéseIdézés: Asorg - Dátum: 15 október 2013 - 05:52

Egyet kell értenem igen jó programok, bár én ép oly Adobe mániás vagyok mint amennyire Wacomos.
Egyetértek. :D Én csap Photoshopot használok. Régebben még használtam sai-t, de mióta megvan a wacomom már nem élek vele, csak ps.

Amúgy még mindig nem írtam ide, pedig akartam. :|
Nyaa~
kép

Hilfe! Das Monstrum im mir wird explodieren!
0

#6 Felhasználó nem aktív   Void 

• Lord Void őkegyetlensége ( Árnymester)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.225

Elküldve: 15 március 2014 - 10:39

Én nem akarok nagyon hülyének tűnni. De meg kell kérdezem végre olyanoktól akik eltudják magyarázni. Mi a különbség egy vektorgrafikus program és PL a GIMP között??? :D
Pite!
0

#7 Felhasználó nem aktív   Aurum Lord 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 413

Elküldve: 15 március 2014 - 11:46

Üzenet megtekintéseIdézés: Void - Dátum: 15 március 2014 - 10:39

Én nem akarok nagyon hülyének tűnni. De meg kell kérdezem végre olyanoktól akik eltudják magyarázni. Mi a különbség egy vektorgrafikus program és PL a GIMP között??? :D

Dióhéjban:
A vektorgrafikus programok matematikai egyenletek alapján írják le a képeket, míg a rasztergrafikus/bittérképes/pixelgrafikus program képpontokként ábrázolja a képet. A vektoros előnye, hogy úgy méretezed, ahogy csak akarod, de a kép "egész" marad, viszont nincsenek rendes színátmenetek. Ilyen program pl. az Inkscape vagy a Corel. A bittérképes programokkal olyan színátmeneteket csinálsz, amilyet akarsz, de ha nagyítod a képet, pixelessé fog válni. Ilyen program pl. a Gimp és a Photoshop.
0

#8 Felhasználó nem aktív   Void 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 16 március 2014 - 12:42

Tehát aki ilyenbe fog annak érdemes felváltva használni a két féle programot :D Oké köszi! :D
Pite!
0

#9 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.315

Elküldve: 16 március 2014 - 10:37

Üzenet megtekintéseIdézés: Void - Dátum: 16 március 2014 - 12:42

Tehát aki ilyenbe fog annak érdemes felváltva használni a két féle programot :D Oké köszi! :D

van elég sok, amit direkt úgy találtak ki, hogy vektorosan indul, amikor a vonalakat (alkotó pontokat) tetszőlegesen alakíthatod egérrel, azután ha a lineart tetszik, akkor pixeles üzemmódban kiszinezed.
ilyen a SAI, meg a manga studio pl.
kép
0

#10 Felhasználó nem aktív   Void 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 29 március 2014 - 07:18

Hi everypony! :D Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy csináltam Adobe Flash-ben egy rajzot. Amit majd megfogok animálni de ez most tárgytalan. A lényeg az lenen hoyg hogyan javíthatom a rajzom minőséget. Tehát pl arra gondolok hogyan tudom olyan szépre megcsinálni a rajzot mint pl Ritli-chan csinálta meg Dusk OC ját :D Mert az alap megvan csak nem tudom szépé tenni? :(

Segítségeteket előre is köszi :)
Pite!
0

#11 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.937

Elküldve: 29 március 2014 - 07:18

sok gyakorlás. kb ennyi. :D énis azzal szenvedek jóideje.
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#12 Felhasználó nem aktív   Damn 

• nihil
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 614

Elküldve: 29 március 2014 - 07:21

Üzenet megtekintéseIdézés: GeN.Garus - Dátum: 29 március 2014 - 07:18

sok gyakorlás. kb ennyi.

Azért nem árt egy kis tehetség sem! :o
kép
0

#13 Felhasználó nem aktív   Asorg 

• Griffon Fucktard
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 29 március 2014 - 07:23

Kezdetnek a másolás az egyik legjobb technika, lesd el az apróságokat a mestermunkákból és ismételed őket a végtelenségig (igen az nem épp rövid idő) Szép lassan magad is létre tudsz majd hozni olyanokat.
0

#14 Felhasználó nem aktív   Void 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 29 március 2014 - 07:30

Üzenet megtekintéseIdézés: Asorg - Dátum: 29 március 2014 - 07:23

Kezdetnek a másolás az egyik legjobb technika, lesd el az apróságokat a mestermunkákból és ismételed őket a végtelenségig (igen az nem épp rövid idő) Szép lassan magad is létre tudsz majd hozni olyanokat.

Igen ezzel mind tisztábba vagyok de a másolt cuccok sem olyanok mint amilyenek lenniük kéne. Valahol itt a forumon olvastam valami rektorlásról vagy miről. Amibe a Blur meg ilyen fény hatások vannak és azok teszik szépé a rajzot. De az istenért nem találtam olyat amilyet kellet volna. Hiába minden igyekezettem. Hülye maradtam és nem találom a megoldást :D
Pite!
0

#15 Felhasználó nem aktív   Ritli 

Elküldve: 29 március 2014 - 07:37

Nézz tutorialokat/videókat a programhoz amit használsz és abból lesd el a technikákat.
Én is ez alapján színezem úgy pl a hajakat, ahogy.
Nyaa~
kép

0

#16 Felhasználó nem aktív   Asorg 

• Griffon Fucktard
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 29 március 2014 - 07:38

Üzenet megtekintéseIdézés: Void - Dátum: 29 március 2014 - 07:30

Igen ezzel mind tisztábba vagyok de a másolt cuccok sem olyanok mint amilyenek lenniük kéne. Valahol itt a forumon olvastam valami rektorlásról vagy miről. Amibe a Blur meg ilyen fény hatások vannak és azok teszik szépé a rajzot. De az istenért nem találtam olyat amilyet kellet volna. Hiába minden igyekezettem. Hülye maradtam és nem találom a megoldást :D

Igen vannak ilyesmik, de elöbb magát a rajzot tökéletesítsd, utána használj csak hatásokat. Igazán jó rajzokat még szebbé tudnak varázsolni, de ami nem is néz ki jól az... kb. mint egy feldíszített zacskósleves.
0

#17 Felhasználó nem aktív   Void 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 20 április 2014 - 05:09

https://docs.google....0dTUXd3Z0E/edit

Hát öhm hát öhm félve kérdem én hogy hogyan tudom megoldani eme sárga lehet egyes monitorokon zöld színű póninak a fenekét ? :D Tudnátok segíteni? Mert egyszerűen bárhogy próbálgatom nem jön össze a kivánt eredmény :D
Pite!
1

#18 Felhasználó nem aktív   Asorg 

• Griffon Fucktard
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 20 április 2014 - 05:29

Hát... Pontosan... Nem tudom... Hidd el sok Póni hátsót találsz a neten... Szóval azok segítenek.
Amúgy a farok mellett az a két vonal felesleges, azt csak inkább kontúroz használd. Próbálok kezdeni valamit vele példaként.

Szerk.: Amúgy a jobb cm mellett a sötét az csak az árnyék miatt van vagy ilyen a szőrzete?

Szerk2.: Valahogy így gondoltam:
Spoiler

0

#19 Felhasználó nem aktív   Void 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 20 április 2014 - 05:56

És a többi része jó? XD NE mtaláltam a neten amúgy iylen pózba lévő pónit. Azért fordultam ide :D ÉS köszi hoyg úgymond kijavitottad :)
Pite!
0

#20 Felhasználó nem aktív   Ritli 

Elküldve: 20 április 2014 - 06:23

A feje... Kacsa? Kacsacsőrű emlős? Emlőscsőrű kacsa? Gyíkember? Medvedisznó? Nemtom eldönteni de pónira nem hasonlít. D:
Nyaa~
kép

1

Téma megosztása:

• (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó