Hunbrony Fórum: Rajz Tutoriálok! - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Rajz Tutoriálok!

#41 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

• Szólíts Karcsinak! Comme une vache Décolletage.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 3.318

Elküldve: 20 április 2014 - 10:29

Üzenet megtekintéseIdézés: Void - Dátum: 20 április 2014 - 10:20

Ezt vehetem annak hogy jó a szarva? XD meg a feje akkor így jó? XD

A füle denevéres, csiszolni lehet rajta, de bakker jó ide falura.
Azt, hogy ez már unikornis, senki sem tagadhatja le xD

(A pónik füle ilyen aranyosan tompa végű, nem ilyen hegyes. De ezzel együtt lehet élni, mint a laktózérzékenységgel)
0

#42 Felhasználó nem aktív   Void 

• Lord Void őkegyetlensége ( Árnymester)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.225

Elküldve: 20 április 2014 - 10:43

https://docs.google....WxJQ0M5b1E/edit

No ráhelyeztem a "testére" :D És háááát.. XD Srácok próbáljuk már belőni hogy hogy kéne a feje XD Az tuti hogy így kell tartania de a méretével nem vagyok tisztábban hogyan is kéne lennie XD Arányok tudom, de könnyebb szakértőkre bízni magamat. :D ÉS igen tudom hoyg a nyaka mellet vannak irka firkák nem véletlen. DE per pill fut a progi amiben csinálom és még így javítható pillanatok alatt XD
Pite!
0

#43 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

Elküldve: 20 április 2014 - 11:11

Üzenet megtekintéseIdézés: Void - Dátum: 20 április 2014 - 10:43

https://docs.google....WxJQ0M5b1E/edit

No ráhelyeztem a "testére" :D És háááát.. XD Srácok próbáljuk már belőni hogy hogy kéne a feje XD Az tuti hogy így kell tartania de a méretével nem vagyok tisztábban hogyan is kéne lennie XD Arányok tudom, de könnyebb szakértőkre bízni magamat. :D ÉS igen tudom hoyg a nyaka mellet vannak irka firkák nem véletlen. DE per pill fut a progi amiben csinálom és még így javítható pillanatok alatt XD

Bocs hogy megaláztam a pónidat, de álmos vagyok, most szereztem be tömörgrafit ceruzát, és ahhoz sem volt kedvem, hogy megkeresem a radírt.
Kb az arányok miatt, feliratoztam is, mit hogy, ha érdekel,nagyítsd. Ha bárki kérdezi,közöm nincs ehhez.
Miért vagyok ennyi trehány és lusta?
(Fogtam, lap rá monitorra, és áthúztam a vonalakat, szóval méretarányos asszem, de amint látom, jól torzít ez a digitális technika :D)kép
0

#44 Felhasználó nem aktív   Void 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 20 április 2014 - 11:16

Üzenet megtekintéseIdézés: Szihu - Dátum: 20 április 2014 - 11:11

Bocs hogy megaláztam a pónidat, de álmos vagyok, most szereztem be tömörgrafit ceruzát, és ahhoz sem volt kedvem, hogy megkeresem a radírt.
Kb az arányok miatt, feliratoztam is, mit hogy, ha érdekel,nagyítsd. Ha bárki kérdezi,közöm nincs ehhez.
Miért vagyok ennyi trehány és lusta?
(Fogtam, lap rá monitorra, és áthúztam a vonalakat, szóval méretarányos asszem, de amint látom, jól torzít ez a digitális technika :D)kép

Hát kb látom hoyg mire gondolsz kb. ÉS sajnálom de nincs pénzem se korom se tudásom hogy hova kell küldeni a jágert! :D
Pite!
0

#45 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

Elküldve: 20 április 2014 - 11:19

Üzenet megtekintéseIdézés: Void - Dátum: 20 április 2014 - 11:16

Hát kb látom hoyg mire gondolsz kb. ÉS sajnálom de nincs pénzem se korom se tudásom hogy hova kell küldeni a jágert! :D

Elég, ha szüleid bankártyaszámát ismered a kóddal :D
0

#46 Felhasználó nem aktív   Void 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 11 május 2014 - 09:39

https://docs.google....G04ei0xTmM/edit

first fhinished art :D Azért rakom ide mert itt talán még nem ölnek meg a nem rajz tudásomért XD De ha sok visszajelzést kapok azon illetően hogy ez jó akkor lehet beteszem fantartok közé is XD Hátha XD

U.I: El elfelejtetem mondani hogy ez nem póni hanem egy tatok fajnak nevezet démon és kb 50-60 cm magasak :D :rolleyes:
Pite!
1

#47 Felhasználó nem aktív   bitterman 

• Póniszaurusz
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 3.104

Elküldve: 21 május 2014 - 09:37

Tanulnom kéne, de egyszerűen képtelen vagyok elszánni magam egy... szomorú leszek hétfőn.
De addig ezt itthagyom, hogy ne halódjon a téma.

kép kép kép kép kép
1

#48 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

Elküldve: 21 május 2014 - 09:44

Üzenet megtekintéseIdézés: bitterman - Dátum: 21 május 2014 - 09:37

De addig ezt itthagyom, hogy ne halódjon a téma.

Inkább nem tanulok meg sertésfülű pónikat rajzolni, de nem nézem meg. Alsó hangon sexi hangja van a csajnak, konkrétan mintha Fluttershy egy fémfűrésszel vágná éppen a koponyacsontom. Jójó, csaj, póni, meg minden, de fáááj.
0

#49 Felhasználó nem aktív   Asorg 

• Griffon Fucktard
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 880

Elküldve: 24 május 2014 - 01:57

Mivel ígértem hogy beküldök párat a rajzaim közül, itt van egy kettő. Mármint azok amelyikeikhez semmi alapot vagy átszerkesztett cuccot nem használtam. Igen nem vagyok túl produktív, a fele félbehagyott és már lassan egy éve úgy "porosodik" a gépemen. A hat rajz közül csak az egyik ON. Hozzátenném még hogy a kész képeket meg már asszem megmutattam valahogy:

A denevérpóni (Fanartokban linkeltem már)

Valami puskaizé (egy ideig aláírásként használtam)

Az első PhotoShopos alkotásom egy Bardiche

Valami kaszásrobot cucc

Valami szigetes izé tájkép valami (félbehagyva)

Valami Skyrim ihletése által elkezdett Nordos költemény (félbehagyva)

Asszem ennyi lenne.

A másik ok ami miat elhatároztam hogy írok ide az az hogy kikérjem a véleményeteket:
Szerintetek megéri fizetni Online tutorialokért? Mármint van értelme mert úgy vettem észre hogy azok amik pontosak, és le is írják hogy mikor milyen eszközöket használ az csak pézért nézhető meg. Vagy csak keressek tovább kitartóan az ingyenesek után?
3

#50 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3
  • Hozzászólás: 3.471

Elküldve: 24 május 2014 - 03:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Asorg - Dátum: 24 május 2014 - 01:57

A másik ok ami miat elhatároztam hogy írok ide az az hogy kikérjem a véleményeteket:
Szerintetek megéri fizetni Online tutorialokért? Mármint van értelme mert úgy vettem észre hogy azok amik pontosak, és le is írják hogy mikor milyen eszközöket használ az csak pézért nézhető meg. Vagy csak keressek tovább kitartóan az ingyenesek után?

Érdekelne, hogy mire kell neked tutorial, van konkrét terület ami érdekel, vagy valamilyen különleges technika? D:

Mert én úgy érzem a rajzaid alapján, hogy neked inkább csak gyakorlás kéne, mintsem részletes tutorial (szóval a technika az megvan, csak nincs sokat gyakorolva). Igaz nem tudom, hogy mennyit gyakorolsz, de ha keveset rajzolsz (kevés időd van rá pl.), akkor azon egy ilyen tutorial sem segít, mert hiába van a kezedben az eszköz, ahhoz is kell a sok gyakorlás. Persze ezt te is tudod, hogy ehhez a hobbihoz sajnos idő kell :I. Ha csak nincs valami egyedi cucc, amiért fizetnél, akkor én személy szerint nem érzem fontosságát, hogy fizess érte. Tényleg vannak elég jó ingyenes tutoriálok és speedpaintok, ahonnan sokmindent lelehet nézni, akkor is, ha nincs konkretizálva minden.

Persze, ha te inkább vektor felé mennél el, akkor viszont passz, az a terület nekem nagyon ködös, éppen a felületét ha kapartam, főleg hogy photoshoppot használok.
0

#51 Felhasználó nem aktív   Asorg 

• Griffon Fucktard
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 880

Elküldve: 24 május 2014 - 09:05

Üzenet megtekintéseIdézés: Oliminor - Dátum: 24 május 2014 - 03:12

Spoiler

Hát nincsen semmi konkrét irány, csak nem vagyok megelégedve a technikámmal még. Van pár alap dolog amit nem is tudok használni, bár lehet ezekre tényleg elég az ingyenes. Gondolkodok a Vektoroson is de engem is főleg a photoshop érdekel. Talán majd ahhoz egy két "órát" veszek de akkor egyenlőre hagyom ezt a fizetéses izét.
Sajnos nem nagyon gyakorlok, nem az hogy időm nincsen hanem ritkán állok neki, akkor is kb csak egy negyed órát bírok ki mert felidegesít hogy valamit nem elég jól csinálok.
A másik hogy nem tudom néha hogy miket gyakoroljak, mármint tudom mi nem megy csak nehezen veszem rá magam hogy kimozduljak a komfortzónámból.
Meg azért is gondoltam hogy kéne mert senki nem tanított, csak innen onnan szedtem össze a technikákat és gyúrtam össze, és tartok tőle hogy van sok könnyebb lehetőség csak még nem mutatta meg senki.
0

#52 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3
  • Hozzászólás: 3.471

Elküldve: 24 május 2014 - 12:30

Üzenet megtekintéseIdézés: Asorg - Dátum: 24 május 2014 - 09:05

Sajnos nem nagyon gyakorlok, nem az hogy időm nincsen hanem ritkán állok neki, akkor is kb csak egy negyed órát bírok ki mert felidegesít hogy valamit nem elég jól csinálok.
A másik hogy nem tudom néha hogy miket gyakoroljak, mármint tudom mi nem megy csak nehezen veszem rá magam hogy kimozduljak a komfortzónámból.

Meg azért is gondoltam hogy kéne mert senki nem tanított, csak innen onnan szedtem össze a technikákat és gyúrtam össze, és tartok tőle hogy van sok könnyebb lehetőség csak még nem mutatta meg senki.

Igazság szerint ezt kéne leküzdened D: Persze könnyen mondom én is, de nehéz, mióta elhatároztam, hogy embereket is gyakorlok és hátteret, azóta ha 10 épkézláb rajz készült 2-3 hónap alatt, akkor már jó vagyok :I Pedig elvileg én ezt szeretném életem végéig csinálni D:. Viszont erre is igaz, hogy hiába tudod a pontos technikát és részleteket, akkor is nehéz lesz gyakorolni.

Szerintem itt mindenki magától tanulgatta össze azt amit, én is most fogok menni grafikus iskolába, ha minden összejön (még ha okj is), előtte engem se tanítottak, csak a szokásos általános iskolai rajzóra.

Érdemes kiválasztani azt ami a legkevésbé megy neked, amit a legkevésbé gyakoroltál, és azokra ráfeküdni bármennyire is nehéz, mert ha megtanulod utána meg csak jó lesz. Ezt nekem is Cherry ajánlotta és megéri az időt rááldozni, csak elkezdeni nehéz.

Tudom, hogy ez így elég sovány, de egyik tutorial se tudja megfogni a kezed, hogy hogyan rajzold meg, ez elhatározás kérdése D:
1

#53 Felhasználó nem aktív   tomeoftears 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 12

Elküldve: 14 június 2014 - 07:01

Sziaztok.
Ahogy látom nincs túl nagy aktivitás ezért bátorkodom "bedobni a mély vízbe" az alkotásom,ami igaz még nincs kész,de azért várom azon észrevételeket amin még javítanom kéne és a javaslatokat,mert a háttérhez kellene még egy pár ötlet. Előre is köszi! :D

Csatolt fájl:

4

#54 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor
  • Csoport: Moderátorok
  • Hozzászólás: 3.197

Elküldve: 14 június 2014 - 07:18

Üzenet megtekintéseIdézés: tomeoftears - Dátum: 14 június 2014 - 07:01

Sziaztok.
Ahogy látom nincs túl nagy aktivitás ezért bátorkodom "bedobni a mély vízbe" az alkotásom,ami igaz még nincs kész,de azért várom azon észrevételeket amin még javítanom kéne és a javaslatokat,mert a háttérhez kellene még egy pár ötlet. Előre is köszi! :D

Megkérhetnélek, hogy töltsd fel egy képmegosztó oldalra (pl. kepfeltoltes.hu)? Ezután csak annyi a dolgod, hogy a komment írásakor a mosolygós arctól jobbra kettővel direkt linkkel beilleszted a képet. :D Sajnos most nem férek hozzá :(
kép
0

#55 Felhasználó nem aktív   tomeoftears 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 14 június 2014 - 07:20

oké...nem gond...megteszem a tőlem telhetőt :D
0

#56 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor

Elküldve: 14 június 2014 - 07:25

Köszi :)
kép
0

#57 Felhasználó nem aktív   tomeoftears 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 14 június 2014 - 07:30

Remélem így már elérhető lesz :D

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
4

#58 Felhasználó nem aktív   Afelers 

• nevergonnabeasgreatassenpai
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.353

Elküldve: 14 június 2014 - 07:36

Üzenet megtekintéseIdézés: Wolfesz - Dátum: 14 június 2014 - 07:18

Sajnos most nem férek hozzá :(

kellett neked Ubuntu
1

#59 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.315

Elküldve: 14 június 2014 - 08:40

Üzenet megtekintéseIdézés: tomeoftears - Dátum: 14 június 2014 - 07:01

Sziaztok.

Hi!

első és legfontosabb amit le kell szögezni: azzal hogy rajzolsz, máris végtelenül többet tettél meg azért, hogy jól tudj majd rajzolni, mint akik azt mondják, hogy "á nekem ez sose fog sikerülni". igaz, ez egy hosszú út, de ha el sem indulsz, sosem érsz a végére :)

kép

a képről az én 50centem:
- szerezned kell egy szkennert, vagy próbáld meg egyenletesen megvilágítani legalább, ha fényképezed, hogy később tudj ráadni brightnesst és contrastot.
- az arca, a szemei, a sörénye nekem marhára tetszik, sajnos a kép minősége elég hitvány ahhoz, hogy megmondjam milyen technikával készült, de ez a része teljesen rendben van. jók a vonalaid, pontos kezed és jó szemed van.
- viszont cserébe a perspektívának és a rövidülésnek nagyon utána kellene nézned. jó nagy fába vágtad a fejszét, ugyanis pónit oldalról és szemből viszonylag könnyű rajzolni, 3/4es nézetből viszont egy kicsit trükkös.
Azt a részt, amit '1.'-el jelöltem, úgy rajzoltad, mintha oldalról lenne, ettől a nyaka rettenetesen szélesnek tűnik. rendezd itt át a vonalakat és az egész fejét nyugodtan tedd kicsit jobbra.
A '2.'-nél értem én, hogy édin felhúzza a lábát, de az a láb így nagyon szembefordul, mintha bokán akarná rúgni saját magát. Attól, hogy a lábát felhúzza, nem kellene ennyire megváltozzon a lába alakja, hiszen pont olyan szögben fog állni, mint a másik.
'3.'-nál a bal első lába megint úgy néz ki, mintha teljesen oldalról lenne. Ha az a láb a kamera felé fordul, látszódnia kellene, ahogy a patája hajlata eltakarja a lábát.

kb ennyi szúrt szemet elsőre, jelzem, egyik sem olyasmi, amin egy kicsi gyakorlással ne tudnál úrrá lenni. a magam részéről sokszor kívántam hogy a tárgyi tudásom helyett bár lenne inkább jobb technikám - ez utóbbit nehezebb felhozni... :)
kép
3

#60 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor

Elküldve: 14 június 2014 - 09:07

Üzenet megtekintéseIdézés: Afelers - Dátum: 14 június 2014 - 07:36

kellett neked Ubuntu

Winfoson sem működött már ez a funkció :D
kép
0