Hunbrony Fórum: Rajz Tutoriálok! - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4

Rajz Tutoriálok!

#61 Felhasználó nem aktív   tomeoftears 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 12

Elküldve: 14 június 2014 - 09:30

köszi a kritikát. a láb részt megértem,hogy szemet szúrt...azzal megszenvedtem. de meg fogod érteni,hogy mi miért lett olyan amilyen ha megnézed azt amit felhasználtam(lentebb a linkje).
A technikám...hmmm...semmi extra csak rotring és szénceruza (vagy progresso ha így jobb)...már ha erre gondoltál. :D

http://img4.wikia.no...ned_Octavia.png

ja és a telóm kamerája a ludas a rossz minőségű képért...sorry. :D
1

#62 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.314

Elküldve: 15 június 2014 - 02:11

Arra gondoltam elsősorban hogy csináltál-e előtte vázlatot, és hogy hogyan alakultak ki azok a körvonalak. Érdemes jó referenciát használni, és másolás mellett igyekezni megérteni, az eredetin miért van ugy rajzolva, ahogy :)
kép
0

#63 Felhasználó nem aktív   tomeoftears 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 12

Elküldve: 15 június 2014 - 10:08

nem szoktam vázlatot csinálni, max. csak segédvonalakat használok...mindig keresek egy kiindulópontot és onnantól elkezdem...ennél pl a szem volt a kiindulópont.

de eszközöltem pár változtatást ,amit persze majd megosztok a "nagyközönséggel" is,de még kiforratlan...ha kész leszek akkor mindenképp ismét a mély vízbe dobom és utána ráállok majd a fotoshop-olására (vagy valami hasonló) :D
0

#64 Felhasználó nem aktív   Lya 

• wubbalubadubdub
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 249

Elküldve: 10 május 2015 - 06:26

*
Népszerű

csakmán me má láttam van ilyen. egy korábbi munkámról készültek WIP képek, feltöltöm kis magyarázattal, hátha valakinek segít.

Spoiler

ceruza vázlat. általában valami világos színnel szoktam (világoskék, narancs, barackszín) magát a vázát, aztán erősebb színnel rápakolom a "húst". itt mivel már begyakoroltam előzőleg a pónikat, (szerkezetileg, milyen a feje, hogy viszonyulnak egymáshoz az arányok stb.) ezért halványan elkezdtem, majd egyre erősebben dolgoznom ki. JA a kezem alá, amivel rajzolok papírt teszek, nehogy elmaszatoljam a többi részét.
egy valamilyen erősebb színnel, hogy tiszta legyen számomra (pl egy sötétzöld filcel) kihúzom a körvonalakat

Spoiler

mivel festeni akartam, ezért indigóval átmásoltam, és ha valami elcsúszott a vázlaton,(pl a telefonkagyló nagyon benne volt Pinkie hajában) de nem volt energiám újrarajzolni ezzel "csaltam". sokkal letisztultabb lett, még itt is lehet halványan korrigálni (pl. a telefonkagylónak a végei felcsúsztak és előző képen a telefont se dolgoztam ki)
majd kihúztam indiai tussal (vízálló) és a puha vonalak érdekében hegyes 1-es ecsetet használtam. aki még nem járatos ebben lehet műszaki filccel, vagy alkoholosfilccel is. fontos, hogy nem végig ugyanazzal a nyomással húzzuk a vonalakat, íveknél vagy mikor befejezünk egy vonalat fokozatosan csökkentsük a nyomást így elvékonyodik. (Luna hajában van egy kis baki, ilyen mikor véletlenül túl erősen kezdem.) végig egy ecsetet használtam, így lehet látni, milyen változatos vonalakat lehet elérni, ha figyelünk milyen erősen húzzuk ki.

Spoiler

festés közbeni kép. van egy vázlat papírom amin kipróbálom, milyen színt kevertem. ha esetleg mégis túl erős lett, akkor még frissen egy papírzsepivel visszaszedem. nem túl vizesen dolgozok, most a base színekre megyek. később ha mindez megvan, akkor vékonyan szürkével árnyékolok (van kivétel pl. Pinkie és Luna haja, ott egyből átmenetezek és fröcsögök a festékkel, jó vizesen dolgozok)

Spoiler

végén, nincs kedvem háttérre és kidolgozni pl. Lunának a nyakékét, túl zsúfolt lenne, így összevissza pacsmagolok, színátmenetet csinálok, meg pacákat és vizesen dolgozok folyjon nyugodtan, képen is lehet látni, mekkora vízpacákat csináltam.
utolsó simítások, fehér zseléstollal még csillogást, plusz Lunának a haját befejezem.
kép
6

#65 Felhasználó nem aktív   Asorg 

• Griffon Fucktard
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 880

Elküldve: 10 május 2015 - 10:18

Menő, kis leírás D:
A színezéshez hány féle ecsetet használtál?
0

#66 Felhasználó nem aktív   Lya 

• wubbalubadubdub
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 249

Elküldve: 10 május 2015 - 10:26

Üzenet megtekintéseIdézés: Asorg - Dátum: 10 május 2015 - 10:18

Menő, kis leírás D:
A színezéshez hány féle ecsetet használtál?

kétfélét. 1es ecsetet és egy 5-set.

örülök, hogy menő lett C:
kép
0

Téma megosztása:

• (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4

Gyors Válasz