Hunbrony Fórum: Pinkie Pie, avagy a Kockacukor - sarok ház! :D - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (65 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Pinkie Pie, avagy a Kockacukor - sarok ház! :D Képek, édességek, meg minden féle, ami jópofa és vicces. :P

#1 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 288

Elküldve: 06 január 2012 - 10:32

Ezzel a topiccal szeretnék egy kicsit a nőnemű tagoknak is kedveskedni.
Ha már itt vannak a Brony-k akkor legyen a Póniknak is egy sarok. :P

Témáját tekintve a Pinkie féle bulis hangulatot szeretném megteremteni.
Egy cukrászdában ülünk.
Igen ám, de ott mit is lehet csinálni? :D
Enni, bulizni, süteményt sütni, jókat beszélgetni éééééééééééés ööööö... hát nem is tom. Ti majd eldöntitek! ;)
Ennek szellemében ide bármit lehet postolni, ami vicces, jópofa, aranyos, nyálcsorgató (lehetőleg étel! :D), stb-stb-stb. :P
0

#2 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.936

Elküldve: 06 január 2012 - 10:37

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 06 január 2012 - 10:32

Ezzel a topiccal szeretnék egy kicsit a nőnemű tagoknak is kedveskedni.
Ha már itt vannak a Brony-k akkor legyen a Póniknak is egy sarok. :P

Témáját tekintve a Pinkie féle bulis hangulatot szeretném megteremteni.
Egy cukrászdában ülünk.
Igen ám, de ott mit is lehet csinálni? :D
Enni, bulizni, süteményt sütni, jókat beszélgetni éééééééééééés ööööö... hát nem is tom. Ti majd eldöntitek! ;)
Ennek szellemében ide bármit lehet postolni, ami vicces, jópofa, aranyos, nyálcsorgató (lehetőleg étel! :D), stb-stb-stb. :P

Nemvok nőnemű de azé egy kis kajára benézek ^^ De ha nagyon akarod a kedvedért nemet váltok :P

kép
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#3 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 06 január 2012 - 10:45

A Kockacukor sarokházhoz hűen rögtön egy fincsinek tűnő sütivel kezdem.
Mivel Póni vagyok és imádom az édeset, kipróbálom cukrász tudományomat! :D

Íme az első kísérleti alanyom. :D

Sütőtökös Baclava
Ööööö hát izééé valahogy nem emlékszem ilyen sütire a receptkönyvből, de itt a leírása. :D

Hozzávalók:
2 nagy csomag réteslap,
1 kg sütőtök,
30 dkg darált dió,
20 dkg méz,
20 dkg Rama sütőmargarin

A sütőtököt félbevágjuk, és meleg sütőben puhára sütjük. Kikaparjuk a húsát, és a méz felével összepürésítjük. (Jól kenhető sütőtökkrémet kapunk.) A Rama margarint felolvasztjuk és összekeverjük a maradék mézzel. Egy magasabb tepsi aljára legalább öt réteslapot teszünk úgy, hogy közben mindegyiket megkenjük mézes Rama margarinnal (praktikus ecsettel végezni). Rákenjük a sütőtökkrémet, megszórjuk dióval, majd újabb két lap következik, Rama margarinos mézzel megkenve. Majd újabb sütőtökkrém és dió.
Ezt addig ismételjük, míg az összes hozzávaló elfogy.
A tetejére legalább 6-8 réteslap kerüljön, szintén megkenve Rama margarinos mézzel. Finoman összepréseljük, és még sütés előtt, a tepsiben felszeleteljük. Először négyszögekre, majd azokat átlósan félbevágva, három-szögekre vágjuk.
180 fokra előmelegített sütőben jó egy óra alatt megsütjük.

Nem tűnik túl nehéznek.
Így kéne kinéznie.
kép

Aztán holnap postolom mi sült ki belőle! XD

Üzenet megtekintéseIdézés: GeN.Garus - Dátum: 06 január 2012 - 10:37

Nemvok nőnemű de azé egy kis kajára benézek :P

kép

És hogy vágja mire gondoltam ezzel a topiccal! XD

kép
Ilyet! Ilyet! Ilyeeeeeeeet! *.*
0

#4 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.313

Elküldve: 10 január 2012 - 10:33

jajjj miért is kellett ide ebéd előtt benéznem... most annyira beindult a pavlovi reflexem hogy azt hiszem eszek egy kis billentyűzetet.
kép
0

#5 Felhasználó nem aktív   Bluedrake Miller 

• Kormányzó
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 780

Elküldve: 10 január 2012 - 11:12

Én hülye, én is most nézek be. Áááááá! Pedig már csak 1 óra van ebédig...

De nem baj! Szenvedjetek ti is! Jó étvágyat! :D

Csatolt fájl:

"Amint a nap a horizont mögé bukott, és kigyúltak az első csillagok, eszébe jutottak az interjúk, amelyeket a balvégzetű Columbia legénységével rögzített. Lelki szemei előtt még mindig látta ragyogó, reményteli arcukat, emlékezett szellemiségükre és mosolyukra [...] Ahogy most a lemenő nap által narancssárgára és rózsaszínre festett felhőket nézte, újra meggyászolta azokat a bátor lelkeket, akik örökre eltávoztak az emberi világból.
A sűrűsödő homályba meredve, keserű gondolatai egyszeriben átadták helyüket valami másnak. Mintha nagy súlyt emeltek volna le a melléről. Lélegzetért kapott, és a levegő hihetetlenül édesen töltötte meg a tüdejét. Az érzés abban a pillanatban kitörülhetetlenül egybekapcsolódott benne a felhők szépségével.
[...] Nagy teher alól szabadult fel, amit addig öntudatlanul cipelt egész életében. És megértette.
Ötven-egynéhány évének valamennyi fájdalma, a félreértések, a sértődöttségek, mellőzöttségek, csalódások, az élet apró, mindennapos haláltusái most egyszeriben elszálltak. Helyükre pedig a megbocsátás mindent elborító érzése telepedett, úgy saját maga, mint embertársai iránt. Szeretet töltötte el minden és mindenki felé.
[...] Mielőtt egyáltalán rájöhetett volna, mit csinál, azon kapta magát, hogy sírdogálni kezd a tornác kis tóra néző hintaágyán ülve, szipog, és úgy itatja az egereket, ahogy tízéves kora óta soha."

James Stoddard: Csillag-vezére hányt-vetett hajóknak (részlet)
0

#6 Felhasználó nem aktív   Vuk'91 

• Friss tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 3

Elküldve: 13 január 2012 - 05:53

Húúú kajaaaa.
0

#7 Felhasználó nem aktív   Bluedrake Miller 

• Kormányzó
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 14 január 2012 - 02:58

Egészségetekre!!!

kép
"Amint a nap a horizont mögé bukott, és kigyúltak az első csillagok, eszébe jutottak az interjúk, amelyeket a balvégzetű Columbia legénységével rögzített. Lelki szemei előtt még mindig látta ragyogó, reményteli arcukat, emlékezett szellemiségükre és mosolyukra [...] Ahogy most a lemenő nap által narancssárgára és rózsaszínre festett felhőket nézte, újra meggyászolta azokat a bátor lelkeket, akik örökre eltávoztak az emberi világból.
A sűrűsödő homályba meredve, keserű gondolatai egyszeriben átadták helyüket valami másnak. Mintha nagy súlyt emeltek volna le a melléről. Lélegzetért kapott, és a levegő hihetetlenül édesen töltötte meg a tüdejét. Az érzés abban a pillanatban kitörülhetetlenül egybekapcsolódott benne a felhők szépségével.
[...] Nagy teher alól szabadult fel, amit addig öntudatlanul cipelt egész életében. És megértette.
Ötven-egynéhány évének valamennyi fájdalma, a félreértések, a sértődöttségek, mellőzöttségek, csalódások, az élet apró, mindennapos haláltusái most egyszeriben elszálltak. Helyükre pedig a megbocsátás mindent elborító érzése telepedett, úgy saját maga, mint embertársai iránt. Szeretet töltötte el minden és mindenki felé.
[...] Mielőtt egyáltalán rájöhetett volna, mit csinál, azon kapta magát, hogy sírdogálni kezd a tornác kis tóra néző hintaágyán ülve, szipog, és úgy itatja az egereket, ahogy tízéves kora óta soha."

0

#8 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 14 január 2012 - 03:17

LÓL!! ez tök jó :D

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#9 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 14 január 2012 - 04:26

Üzenet megtekintéseIdézés: Bluedrake Miller - Dátum: 14 január 2012 - 02:58

Egészségetekre!!!

Ez mi, ez hogy ez wáááááá nagyon lol! :P :D
0

#10 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 14 január 2012 - 05:47

Üzenet megtekintéseIdézés: Bluedrake Miller - Dátum: 14 január 2012 - 02:58

Egészségetekre!!!

UV aktív festéket vagy fluoreszkáló folyadékot kevernek az italba/pohár szélére?
kép
0

#11 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 15 január 2012 - 09:30

Üzenet megtekintéseIdézés: Terra - Dátum: 14 január 2012 - 05:47

UV aktív festéket vagy fluoreszkáló folyadékot kevernek az italba/pohár szélére?

Van benne valami. Legutóbb nálunk a Rió (disco) ban láttam ilyet. És nagyon tetszetős volt bár az a cukorkának kinéző valami nem volt a pohár szélén. :)
0

#12 Felhasználó nem aktív   Bluedrake Miller 

• Kormányzó
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 19 január 2012 - 06:49

Lehet, hogy vita lesz ebből, de nem tudtam máshova rakni. Gondoltam, mint "hivatalos" brony ital, a Jack Daniel's nem maradhat itt ki.
Miből gondolom, hogy "hivatalos"? Mert sok fanarton ezt az italt lehet látni, aminek a márkáját is feltüntetik. Ebből következik egy feladat: posztoljátok ki, hogy ti milyen ételeket és italokat láttatok már GYAKRAN(!) fanartokon (Persze, amik valósak. Így az alfalfa nem számít! ^^).

Amúgy egészségetekre!

http://fc05.devianta...by_AndroniX.jpg
http://fc00.devianta...rpionEntity.jpg
http://fc02.devianta...by_sergo321.jpg
http://dave-d.devian...20Daniels&qo=21
kép
Az első kép,amitől fogva "hivatalosnak" tekintem:
kép

0

#13 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 19 január 2012 - 07:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Bluedrake Miller - Dátum: 19 január 2012 - 06:49

(Persze, amik valósak. Így az alfalfa nem számít! ^^).

Mi a baj az alfalfával, a nyulunk is imádta...
kép
0

#14 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 19 január 2012 - 07:40

Üzenet megtekintéseIdézés: Nitebruiser - Dátum: 19 január 2012 - 07:12

Mint nálunk a sziámi cica a Sangri-át.
Házibuli alkalmával, kiborult az asztalra a cicám meg fellefetyelte. Innentől kezdve pedig következetesen jön a cicám elnevezése! XD
Cefre!!!
1

#15 Felhasználó nem aktív   Bluedrake Miller 

• Kormányzó
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 19 január 2012 - 07:57

Üzenet megtekintéseIdézés: Nitebruiser - Dátum: 19 január 2012 - 07:12

Leírom, hogy mi történt az elmúlt 10 percben:

Nitebruiser hozzászólásától elgondolkodtam. >>> "Lehet hogy az alfalfa létező növény?" >>> Csekkoljuk csak le...
Google a barátom. Beütöm: al-fal-fa. Enter. >>> "Úristen! Alfalfa! Wikipedia!" Megnyitom >>> Nemhogy van alfalfa, de még valós létező növény is! >>> Szikra pattant a fejemben. Óvatosan, ijedt tekintettel görgetek lefelé, a bal oldalt figyelve. "Lehet, hogy van magyar bejegyzés is róla?" Közben félelmem növekszik. "Jézusom! Ott van!" Megnyitás >>> Magyar bejegyzés:

Alfalfa= TAKARMÁNYLUCERNA!
V
V
V

kép
Ekkora ökör, mint én, hogy létezhet?! Hogy hihettem már augusztus óta(!), hogy az alfalfa egy fiktív növény?! XD
De hogy egy kicsit jobban fokozzam hülyeségem mélységét:

2

#16 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 19 január 2012 - 08:08

Üzenet megtekintéseIdézés: Bluedrake Miller - Dátum: 19 január 2012 - 07:57

Hogy hihettem már augusztus óta(!), hogy az alfalfa egy fiktív növény?! XD

Majdnem kertészmérnökként direkte nem szóltam hozzá, hátha rájössz. XD
De amikor Nite írta, hogy a nyuluk is szerette, az már sokat sejtető volt! XD
0

#17 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 19 január 2012 - 08:09

Üzenet megtekintéseIdézés: Bluedrake Miller - Dátum: 19 január 2012 - 07:57

Ekkora ökör, mint én, hogy létezhet?! Hogy hihettem már augusztus óta(!), hogy az alfalfa egy fiktív növény?! XD

ok nagy pofám van, de amíg nem volt nyulunk én is azt hittem hogy vicc :) ilyen hülye névvel növényt :D
kép
0

#18 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 19 január 2012 - 08:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Nitebruiser - Dátum: 19 január 2012 - 08:09

ok nagy pofám van, de amíg nem volt nyulunk én is azt hittem hogy vicc :) ilyen hülye névvel növényt :D

Hát hidd el sok dolog van, ami ilyen veszett, futurisztikus, misztikus elnevezésű. XD
Pl. Vanília! :D
0

#19 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 19 január 2012 - 08:13

Nos énis jártam 2 évig mezőgazdasági suliba Nekem Derengett valami a szóról de nem akartam hülyeséget írni :D

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#20 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 19 január 2012 - 08:13

Üzenet megtekintéseIdézés: GeN.Garus - Dátum: 19 január 2012 - 08:13

Nos énis jártam 2 évig mezőgazdasági suliba Nekem Derengett valami a szóról de nem akartam hülyeséget írni :D

Kereszt kérdés! Melyik mezőgazdaságiba? :D
0

Téma megosztása:

• (65 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó