Hunbrony Fórum: Betegségek - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Betegségek Az élet velejárói

#41 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor
  • Csoport: Moderátorok
  • Hozzászólás: 3.197

Elküldve: 26 június 2014 - 08:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Nite - Dátum: 26 június 2014 - 07:54

amit az úr mond.

annyival kiegészíteném azért hogy megfázásra és egyéb ilyen baszokra legjobb a pálinka :)
emellett irigylem azokat, akiknek van idejük betegnek lenni hetekig, vagy nyugodtan pálinkázni munkaidőben.
én inkább amint észreveszem hogy vírus helyett baktérium talált meg (mert pl tüszős mandulagyulladásom lesz), elsétálok a dokihoz. 5-10 évente egyszer belefér :)

Én meg amióta egyetemista vagyok nem nagyon kapott el nagyobb megbetegedés. Lehet a haverokkal való sörözgetés is segít ebben XD
kép
0

#42 Felhasználó nem aktív   Rackro 

• Relentless Character Assassin
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stílusos
  • Hozzászólás: 771

Elküldve: 26 június 2014 - 09:57

Üzenet megtekintéseIdézés: Nite - Dátum: 26 június 2014 - 07:54

amit az úr mond.

annyival kiegészíteném azért hogy megfázásra és egyéb ilyen baszokra legjobb a pálinka :)
emellett irigylem azokat, akiknek van idejük betegnek lenni hetekig, vagy nyugodtan pálinkázni munkaidőben.
én inkább amint észreveszem hogy vírus helyett baktérium talált meg (mert pl tüszős mandulagyulladásom lesz), elsétálok a dokihoz. 5-10 évente egyszer belefér :)

Én spec nem iratom ki magam sose, mert nem tehetem meg, hanem betegen is dolgozom, szóval nem otthon chillezek ilyenkor.

A magyar egészségügy hulladék, az orvosok nagy része dilettáns, és inkább kezelnek, mint gyógyítanak, a gyógyszeriparnak is pont ez éri meg, a készítményeket is tünetmentesítésre tervezik.

Az orvosod éppen azt a gyógyszert fogja felírni neked, amelynek a gyártója vesz neki Audit, vagy finanszíroz egy Karib-tengeri utazást.
Az öregek a kedvenceik, felírnak mindnek 3 szívgyógyszert, 5 vérnyomáscsökkentőt, meg 4 vitamint. Aztán oktasd ki az orvosod a minimális egészségügyi tudásoddal, hogy helytelenül járt el, és fölöslegesen írt föl minden szart D:
Én sem a saját, sem a családom életét nem adnám egyetlen itteni orvos kezébe sem. Amennyire csak tudom, kerülöm őket...
kép
1

#43 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.314

Elküldve: 26 június 2014 - 10:45

Üzenet megtekintéseIdézés: Rackro - Dátum: 26 június 2014 - 09:57

Én spec nem iratom ki magam sose, mert nem tehetem meg, hanem betegen is dolgozom,

az egy dolog ha megteheted, nálunk páros lábbal rúgják seggbe ha valaki betegen bejön és összefertőzi a többieket :) amúgy írtam már kódot én is betegen, amit aztán még1x annyi ideig javítottam miután rendbe jöttem...

Üzenet megtekintéseIdézés: Rackro - Dátum: 26 június 2014 - 09:57

A magyar egészségügy hulladék, az orvosok nagy része dilettáns, és inkább kezelnek, mint gyógyítanak, a gyógyszeriparnak is pont ez éri meg, a készítményeket is tünetmentesítésre tervezik.

ez a hozzáállás a realizmus inkább kicsit pesszimizmusba hajló vége, de nagy vonalakban egyet kell értsek :)
ugyanúgy mint ahogy autószerelőben is meg kell találni a legjobbakat, jó dokikra is vadászni kell, hogy öreg korodra, mire tényleg kelleni fognak, ne random essél be valamelyikhez ;)
kép
0

#44 Felhasználó nem aktív   KikiGames 

• -2
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 955

Elküldve: 26 június 2014 - 11:27

Nekem egyrészről ott van az a dolog, hogy az orvos állandóan ugyanazokat a gyógyszert írja fel, így nagyon nincs is miért bemennem.
Másrészről pedig néhány gyógyszer teljesen kikészít a refluxom miatt.
Felemelő érzés amikor nem elég hogy alig tudok nyelni mert szétmarta a sav a torkomat, nem elég hogy nem kapok levegőt az orromon így kénytelen vagyok szájjal lélegezni, ami pluszba még fáj is, de még a gyógyszer rá is tesz egy jó nagy lapáttal és megkétszerezi ezeket. Én inkább megvárom hogy a betegségeknek vége legyen. Most az hogy évente 6x megbetegszek, szerintem még belefér. A refluxos rosszullétek ellen úgysem nagyon tudok mit tenni, úgyhogy ennyi. Nincsen bajom az orvosommal, mert kedves meg minden, de felesleges hozzá elmennem, mert max felírja ugyanazt az általában műtétekhez használt fájdalomcsillapítót, aztán kész.
Meg nem hiszem hogy túlságosan jót tenne az embereknek az hogyha folyamatosan gyógyszereken élnek.
Tudtommal például ha sokszor veszel be fájdalomcsillapítót, egy idő után kevésbé vagy egyáltalán nem is használ.
Meg én mindig az ősemberekből indulok ki. (OMG!?) Nem hiszem hogy ott is ilyen gyógyszerekkel meg mittomén mikkel szarakodtak.
bub
0

#45 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

• Szólíts Karcsinak! Comme une vache Décolletage.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 3.316

Elküldve: 26 június 2014 - 11:42

Üzenet megtekintéseIdézés: KikiGames - Dátum: 26 június 2014 - 11:27

Meg én mindig az ősemberekből indulok ki. (OMG!?) Nem hiszem hogy ott is ilyen gyógyszerekkel meg mittomén mikkel szarakodtak.

Ez kell, igen. Csináld! Úgy sem tetszik, hogy csak így túlnépesedünk.
Az ősember megbetegedett, meghalt, elélt ha 30 évig... Csak az a kérdés, honnan szerzel be mamuthúst? Bár próbálkoznak DNS vagdosással, összerakással, aztán elefánt béranyázás, csak jelenleg a nagyobbnak kellene kijönni a kisebből.

Paleo meg minden, nagy büdös pónilábszárat! Már nem tudnánk úgy élni, a nyers hús fogyasztását ők még bírták, de azóta gyengébb lett a gyomrunk.
Csak egy példa legyen. Persze el lehet élni mindenféle kezelések nélkül is, csak pl nem is olyan régen a 40 éves már öreg volt. Ezt nem kellene utánozni.

Persze az orvosság is nagy mennyiségben méreg. Kell egy kompromisszumot kötni. Ma már nem olyan jó az immunrendszerünk, mint valamikor, cserébe tovább élünk (nem emészt fel annyi energiát a szervezet védekezésre, és nem, nem a gumi felhúzásáról beszélek, mielőtt valaki jön ezzel a szar viccel, inkább én sütöm el), persze ez hátrányokkal jár. Amit meg elvesztettünk, pótolni kell. Nem ciki ez. Nem vagyunk Bartos.

A probléma az, hogy addig húzzák a dolgot, míg rosszabb lesz, nehezebben gyógyítható. Azért ha már valami heteken át tart, nem biztos, hogy jót tesz neked.
2

#46 Felhasználó nem aktív   KikiGames 

• -2
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 26 június 2014 - 12:40

Üzenet megtekintéseIdézés: SziHu - Dátum: 26 június 2014 - 11:42

Ez kell, igen. Csináld! Úgy sem tetszik, hogy csak így túlnépesedünk.
Az ősember megbetegedett, meghalt, elélt ha 30 évig... Csak az a kérdés, honnan szerzel be mamuthúst? Bár próbálkoznak DNS vagdosással, összerakással, aztán elefánt béranyázás, csak jelenleg a nagyobbnak kellene kijönni a kisebből.

Paleo meg minden, nagy büdös pónilábszárat! Már nem tudnánk úgy élni, a nyers hús fogyasztását ők még bírták, de azóta gyengébb lett a gyomrunk.
Csak egy példa legyen. Persze el lehet élni mindenféle kezelések nélkül is, csak pl nem is olyan régen a 40 éves már öreg volt. Ezt nem kellene utánozni.

Szihu... Nyugi... O_O
Én egy szóval nem mondtam hogy nyers húst eszek, nem szeretem a húst. D:

Üzenet megtekintéseIdézés: SziHu - Dátum: 26 június 2014 - 11:42

Persze az orvosság is nagy mennyiségben méreg. Kell egy kompromisszumot kötni. Ma már nem olyan jó az immunrendszerünk, mint valamikor, cserébe tovább élünk (nem emészt fel annyi energiát a szervezet védekezésre, és nem, nem a gumi felhúzásáról beszélek, mielőtt valaki jön ezzel a szar viccel, inkább én sütöm el), persze ez hátrányokkal jár. Amit meg elvesztettünk, pótolni kell. Nem ciki ez. Nem vagyunk Bartos.

A probléma az, hogy addig húzzák a dolgot, míg rosszabb lesz, nehezebben gyógyítható. Azért ha már valami heteken át tart, nem biztos, hogy jót tesz neked.

Jó, de figyelj már... Nekem naponta legalább kb. 6 bogyót kellene beszednem. Erre te sem mondhatod hogy egészséges. Inkább haljak meg előbb, minthogy így kelljen élnem, de ez csak az én látásmódom.
bub
0

#47 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

Elküldve: 26 június 2014 - 01:02

Üzenet megtekintéseIdézés: KikiGames - Dátum: 26 június 2014 - 12:40

Jó, de figyelj már... Nekem naponta legalább kb. 6 bogyót kellene beszednem. Erre te sem mondhatod hogy egészséges. Inkább haljak meg előbb, minthogy így kelljen élnem, de ez csak az én látásmódom.

Höh, nekem ma pl fosás ellen 4 akkora antibiobogyót, mint a kisujjam ujjperce, 2 erős bogyót a savamra és 2 szer benyelem azt az enzimet is, amit baszok magam termelni. Persze hétfőn már csak 4 et kell, mert az antibogyóról leállok. Jó, bevallom, az egyik savasbogyót elhagyom.
Hát, inkább élék így, minthogy összefossam magam, de látod, mindenki másképp értékeli az életét. Persze most jövök rá, hogy csak baromkodsz itt, ahogy én is, nem jó így. Hagylak tovább osztani az észtet, meg olyan tanácsokat kérni, amire amúgy is szarni fogsz, mindenki happy lesz.
Komolyan. Inkább megdögölnél, mintsem gyógyszerezd magad, ki van mondva. Hajrá. Csináld meg, mert a betegellátás a mi zsebünkből megy. Több pénz jut rám. Kell is, drága a labor. Na, jó szórakozást!
(Nem akartál mondjuk a Fűrészben szerepelni? Ott voltak ilyen felfogású szereplők, tudtommal.)
0

#48 Felhasználó nem aktív   Rackro 

• Relentless Character Assassin
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stílusos
  • Hozzászólás: 771

Elküldve: 26 június 2014 - 01:29

nem szeretem a húst. D:

kép
kép
0

#49 Felhasználó nem aktív   Wolfesz 

• Nyugdíjas moderátor
  • Csoport: Moderátorok
  • Hozzászólás: 3.197

Elküldve: 26 június 2014 - 01:36

nem szeretem a húst. D:

Most igazat kell adnom Rackro barátomnak. Mi a [buy some apples]-t nem lehet szeretni a húson? :D
kép
0

#50 Felhasználó nem aktív   KikiGames 

• -2
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 26 június 2014 - 01:54

Üzenet megtekintéseIdézés: Wolfesz - Dátum: 26 június 2014 - 01:36

Most igazat kell adnom Rackro barátomnak. Mi a [buy some apples]-t nem lehet szeretni a húson? :D

Rágós meg minden. Persze megeszem, mert kell a szervezetnek meg ilyenek, de kicsit válogatós vagyok vele kapcsolatban. :D

Szihu: Pont jól lett lezárva ez a beszélgetés, nincs hozzáfűznivalóm.
bub
0

#51 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer
  • Hozzászólás: 2.268

Elküldve: 26 június 2014 - 02:00

A magyar egészségügy valóban pocsék helyzetben van, de azért nem kellene általánosítani minden orvosra nézve (akinek nem inge...).
kép

It's official. Pony is the new manly.
2

#52 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 26 június 2014 - 02:20

*
Népszerű

ez a topig:
kép
kép
13

#53 Felhasználó nem aktív   Greywing 

• Your argument has never been so invalid
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 346

Elküldve: 26 június 2014 - 10:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Shidotoku - Dátum: 26 június 2014 - 02:20

ez a topig:
Spoiler

Hú, enber, megcsináltad a napomat :lol:

Ahogy Szirmai G. mondaná: ez annyira true, hogy az már túl true :D

De komolyan félelmetes, hogy emberek miket el nem hisznek. Távol álljon tőlem, hogy védjem a gyógyszeripart, nap mint nap szembesülök vele, hogy micsoda szarka-varrás folyik a háttérben, de azzal lazán fölveszi a versenyt a média (értsd: a mindenható internet), ami baromságot le bír nyomni az egyszeri beteg torkán. Nem... az ilyen szintű hülyeséggel nem lehet versenyezni.

(Na jó, inkább még most állok le, mielőtt még felidézek olyan csodálatos eseteket, amikor emberek azon hisztériáztak, hogy a boltban kapható konyhasó mérgező, és csak a vegytiszta NaCl alkalmas fogyasztásra...)
kép
1

#54 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.314

Elküldve: 27 június 2014 - 07:20

Üzenet megtekintéseIdézés: Greywing - Dátum: 26 június 2014 - 10:12

emberek azon hisztériáztak, hogy a boltban kapható konyhasó mérgező, és csak a vegytiszta NaCl alkalmas fogyasztásra...)

tudod honnan jön a tengeri só?
tudod hova szarnak a halak?
na ugye!

:lol:
kép
1

#55 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 27 június 2014 - 02:43

(Na jó, inkább még most állok le, mielőtt még felidézek olyan csodálatos eseteket, amikor emberek azon hisztériáztak, hogy a boltban kapható konyhasó mérgező, és csak a vegytiszta NaCl alkalmas fogyasztásra...)

A dihidrogén oxid meg korrodáló anyag, ráadásul nagy mennyiségben halálos. És mindenhol ott van, nem nagyon szűrik ki semmiből, szó szerint még a csapból is ez folyik. Szerintem be kellene tiltani, mert veszélyes anyag.

Nem.
kép
5

#56 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

Elküldve: 27 június 2014 - 11:02

Üzenet megtekintéseIdézés: Terra - Dátum: 27 június 2014 - 02:43

A dihidrogén oxid meg korrodáló anyag, ráadásul nagy mennyiségben halálos. És mindenhol ott van, nem nagyon szűrik ki semmiből, szó szerint még a csapból is ez folyik. Szerintem be kellene tiltani, mert veszélyes anyag.

Nem.

Sőt, szinte nem telik el olyan nap, hogy valakivel ne okozzon fulladásos eseteket, túladagolásába, mint írtad, bele lehet halni (halálos adag: 90 ml/kg, patkányokon ez 24 órán belül legalább 50%-os halálozási rátát eredményez). Rakéta üzemanyag gyártására használják, valamit az ipar oldószerként hasznosítja.
Rokon vegyületét, amit maga is tartalmaz változó mennyiségben, atomreaktorokban használják és bizonyítottan lecsökkenti vagy megszünteti a sejtosztódást.

Nem is beszélve arról, hogy kínvallatások során használják, külsőleg és belsőleg is elég szenvedést tud okozni.

Viszont pontosítanék, a vegyület neve dihidrogén-monoxid, de nevezik még hidrogén-hidroxidnak is, latin megnevezése aqua. A magyar nyelvben vízként van jelen.
1

#57 Felhasználó nem aktív   annadess 

• a zanalfabéta
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 982

Elküldve: 29 június 2014 - 12:40

Üzenet megtekintéseIdézés: SziHu - Dátum: 27 június 2014 - 11:02

A magyar nyelvben vízként van jelen.

Tényleg? Júj, ha én ezt tudtam volna!
Spoiler
0

#58 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 29 június 2014 - 01:51

Üzenet megtekintéseIdézés: annadess - Dátum: 29 június 2014 - 12:40

Tényleg? Júj, ha én ezt tudtam volna!

késő.

kép
1

#59 Felhasználó nem aktív   Auzo 

• Prince of Rolydaar
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 231

Elküldve: 24 január 2015 - 01:02

Hétvégénként mindíg megfázom nem tom miért ,de az a köcsögség ,hogy suli időre mindíg elmúlik. Tovább még soha nem volt.kép
AuzoB.

Join Us to Defend the New United Equestria!!

kép

0

#60 Felhasználó nem aktív   Lya 

• wubbalubadubdub
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 249

Elküldve: 28 május 2015 - 08:21

Hú, enber, megcsináltad a napomat :lol:

Ahogy Szirmai G. mondaná: ez annyira true, hogy az már túl true :D

De komolyan félelmetes, hogy emberek miket el nem hisznek. Távol álljon tőlem, hogy védjem a gyógyszeripart, nap mint nap szembesülök vele, hogy micsoda szarka-varrás folyik a háttérben, de azzal lazán fölveszi a versenyt a média (értsd: a mindenható internet), ami baromságot le bír nyomni az egyszeri beteg torkán. Nem... az ilyen szintű hülyeséggel nem lehet versenyezni.

van egy csudálatos oldal, chemtrail for everyone meg mindmeghalunk, na ott aztán lehet szemezgetni ezekből.(facén) végignéztem az oldalt és kiábrándultam az emberiségből (plusz nálam sok EÜs van a családban, így duplán)

asszem ott megakadtam, hogy a fényevő kiröhögte a tudóst, hogy a fény rezgésből és hullámból van, ami hülyeség, kettő kizárja egymást, különben is hullámok a vízben vannak és nem vette még észre kedves fényevő, hogy vizes lenne napozás közben. szóval ne higgyünk olyan embereknek, akik szerint a fény vízből van.
kép
1

Téma megosztása:

• (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.