Hunbrony Fórum: Alternatív epizódok - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2

Alternatív epizódok Ahogyan te oldottad volna meg

#1 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 3.470

Elküldve: 18 május 2014 - 09:25

*
Népszerű

Mivel vége a negyedik évadnak, és túl vagyunk 91 epizódon, ezért gondoltam nyitok egy témát, ahol ti magatok írhatjátok meg, hogy egyes epizódokat / évadokat hogyan alakítottak volna úgy, ahogy szerintetek lennie kellett volna.
(Az új részek topic úgyis döglődni fog 2015-ig, a headcanon topic sem a legpörgősebb, hátha ez megindítja 1-2 ember fantáziáját D: )

Alapból úgy érzem, hogy mindenki találna egyes részeket, amiken tudna mit alakítani és természetesen vannak, amiket inkább meg nem történté tenné.

Lenne 1-2 rész, ahol kíváncsi lennék, hogy ti hogyan oldottátok meg, de igazából ezeken a témákon felül azt hoztok fel, amit gondoltok.
Ezen részek:
- Természetes a 3. évad befejező része: Ti hogyan oldottátok meg volna azt a feladatot, hogy: írjatok egy részt, aminek a végén Twilight alikornis lesz.
- 4. évad befejezés / illetve egy egész évad, ahol a feladat szivárvány pónikat megjeleníteni és Twilightnak egy palotát teremteni.

Akik nagyban gondolkodnak:
- Kompletten 5 évad megtervezése, hogyan oldanátok meg a Hasbro szemszögéből, hogy élvezhető legyen a célközönség számára, a bronyk számára és még eladható játékok reklámozását is meg kéne oldani (minden évadban valami új).
^ ofc itt mindenkire rábízom az ötletet, nem azt várom, hogy minden részt megírjon (bár nah, felőlem az is belefér), csak érdekel, hogy hogyan oldanátok meg, akár nagy vonalakban.

Ja és természetesen minden évadnak függetlennek kéne lennie, mert bármikor megszakadhat a sorozat D: Mondhatni bármelyik évad befejezése alkalmas legyen a sorozat lezárására.

Remélem kivehető mit próbáltam leírni az általános iskolás fogalmazásommal :I.
7

#2 Felhasználó nem aktív   What A Beautiful Duwang 

• chew
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.946

Elküldve: 18 május 2014 - 09:37

érdekes kezdeményezés... elég sok ötlet kavarog már beteg elmémben konkrétan ezzel kapcsoltban egy ideje, csak az a baj, hogy az utóbbi időben és az előttem álló pár hétben nem nagyon volt/lesz ezen gondoltatok papírra vetésére időm és kreativitásom... :c
egyetem, néhanapján, mennyire utállak ;_;
kép
Killer Queen has no weakness...
Spoiler
0

#3 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

• Szólíts Karcsinak! Comme une vache Décolletage.
  • Hozzászólás: 3.316

Elküldve: 18 május 2014 - 10:27

Hogy legyen alikornis? Huh, vazzeg, szerintem a Hasbronál lerágtak pár ujjpercet, míg ezen gondolkodtak.

Ha emlékeim nem csalnak (és mivel az én ivójátékom a vége felé tartott, mikor ez a rész következett, meg aztán most a +szárny: 5 cent, +hercegnő rang: 5 cent Jäger adagolás nem épp a rövidtávú memória hosszútávuba exportálását segíti elő), akkor a recept a következő: tökéletesítsd a cukijegyed szimbolizálta képességeidet, és alikorn leszel. Na, ezt... ezt nem kellett volna. Csak nézzük meg Rainbow Dash-t: mégis mennyivel menjen, hogy alikorn lehessen? Fluttershy... mégis mit csináljon? Pinkie meg rendezze meg az évezred partiját? Esetleg egy Balaton Sound is elég lenne? AJ egyedül szüretelje be az almákat? Ááá...

Nem tudom, mennyire kéne az eredeti műnél maradni, annak pedig nem sok értelme volt. Annyit megtartanék, hogy Discord egy régi brablálása a világgal visszaütne. Nem ezek a kúszónövények persze, hanem ilyen mágikus "torzulások". Megint csak nem segíteni túlságosan sokat, és mondjuk az 1. rész végén valahogy Twilight K.O.ztatná magát. Saját fejében, elméjében keresne valamit, mondjuk a kiutat, és mondjuk úgy találna rá a megoldásra, ami végül is beindítja ezt az alikornizációt. Hogy rendet tesz a fejében, nem egyszerű mágikus póni legyen már, hanem aki megértette a mágia mibenlétét.
Így már azért emészthetőbb lenne az is, amit most kaptunk: használati útmutató nélkül kezelte zsigerből az égitesteket. Egyik percben teleportálni nem bír, aztán kamehame. Egy ilyen megvilágosodás azért magyarázna dolgokat.

De nem vagyok jó az ilyen hirtelen átírósban, főleg, hogy én már megbarátkoztam ezzel a részlettel.

5. évadot meg megtervezni... chö. eddig is olyan random volt az egész, mint Pinkie. Néha eszükbe jutott, hogy hú vazze, ebből lehet kulcs! Mekkora mázli! És beleszőtték.
1

#4 Felhasználó nem aktív   TűzSzikra 

• Kalandmester és anime-fan
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.036

Elküldve: 19 május 2014 - 04:52

Nekem lenne egy epizód ötletem:

Rainbow Dash segít a CMC-nek felkészülni egy versenyre. Ám Scootaloot elfogja a féltékenység, mert szerinte RD több időt tölt Sweetie Belle-ékkel, mint vele. Vajon képes legyőzni féltékenységét, vagy minden tervük füstbe megy?
kép
0

#5 Felhasználó nem aktív   KikiGames 

• -2
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 954

Elküldve: 19 május 2014 - 10:01

Ahhoz hogy Twilight alikornis legyen számomra nem lenne elég egy epizód.
Ugyanis ahhoz minimum 2 epizód kellene szerintem. Maga az utolsó rész jó is lett volna ha nem szorítottak volna egybe két részt. Ha én ilyen feladatot kapnék, hogy írjak egy részt ahol Twilight alikornis lesz, akkor oda kell egy valamivel hosszabb előzmény, egy váratlan fordulat majd reklám (Azaz epizód vége) majd az elgondolkozás hogy mit és hogyan kellene tenni majd a rádöbbenés és végül a megoldás. ezt követően pedig Twilight jutalma, az hogy alikornis lesz.
Bár még így sem lenne szerintem tökéletes. Az egész évadban lehettek volna olyan utalások amikkel ugyan senkinek nem esett volna le hogy arra akar utalni hogy Twilight-ból alikornis lesz, de amikor megtörténik az átváltozás, hirtelen mindenkinek beugranak a célozgatások. Például Celestia mondhatott volna pár "jelet" hogy ne tűnjön ilyen elkapkodottnak.

Tehát szerintem az alapoknak ezeknek kellett volna hogy legyenek:
- Egy-két utalás előző részekből
- Egy valamivel "akció dúsabb" (Már amennyire lehet akciódús egy MLP rész, vagy kettő) előzmény
- Váratlan fordulat
- Megoldás keresés
- Megoldás megtalálva
- Megpróbálni a megoldást véghezvinni
- Siker!
- Twilight alikor
- Celestia magyarázata mire célozgatott már az évad eleje óta és hogy mégis mi a büdös franc történt.

Nekem egy részben ez nem menne.
bub
0

#6 Felhasználó nem aktív   Silence the Unicorn 

• He who lives in the Silent Realm
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 239

Elküldve: 19 május 2014 - 11:23

Üzenet megtekintéseIdézés: TűzSzikra - Dátum: 19 május 2014 - 04:52

Nekem lenne egy epizód ötletem:

Rainbow Dash segít a CMC-nek felkészülni egy versenyre. Ám Scootaloot elfogja a féltékenység, mert szerinte RD több időt tölt Sweetie Belle-ékkel, mint vele. Vajon képes legyőzni féltékenységét, vagy minden tervük füstbe megy?

Szóóóóval... Flight to the Finish 2, csak itt Scootaloo nem egzisztenciális krizissel küzdene, hanem azzal, hogy szerinte RD több időt tölt a barátaival, mint vele... Ez a probléma így, ebben a formában még nem vetődött fel a sorozatban legjobb tudomásom szerint, de ha csak a puszta, alaptalan féltékenységet akarod belevinni a történetbe, akkor a Sisterhooves Social és a Whom the Sweetie Belle towls és nagyon eröltetetten a Party of One már foglalkozott a témával más megközelítésekben.

A SS-ben Sweetie Belle Rarity-vel akar lenni, de Rarity nem szán annyi időr rá, mint amennyit Sweetie Belle elvárna tőle.
A WTST-ben Rarity-t hibáztatja alaptalanul a saját sikertelenségéért, aminek semmi alapja nincsen. Rarity mindent megtett, hogy támogassa, Sweetie Belle viszont kudarcnak élte meg a fellépését, amiért nem ő volt a reflektor fényben és nem annyira, amennyire ő szerette volna.
A PoO-ban Pinkie Pie érzi úgy, hogy a barátai elhagyták, de...

Ez már egy nagyon eröltette példa, szóval inkább maradjunk az első kettőnél. A kettő kombinációja többé kevésbé lefedi az elképzelésedet, legalábbis azt a néhány soros leírást, amit az ötleteddel kapcsolatosan írtál.

__________________________________________________________________________________________

Ezt az irományomat inkább lespoilerezem teljesen, mivel többnyire az akkori időszakkal kapcsolatosan tartalmaz felvilágosító információkat és nem konkréten az epizódokkal foglalkozik. Minden esetre mégis itt hagyom azok számára, akik úgy gondolják, hogy az akkori feltételekkel próbáják meg újraírni az eseményeket.

Szóval, a 3. évad néhány sötét háttér adata...

Spoiler

Ezek az eddigi vétkeim a közösség ellen: DeviantArt
Bemutatkozó post
Hogyan kezdődött...
0

#7 Felhasználó nem aktív   KikiGames 

• -2
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 954

Elküldve: 19 május 2014 - 11:44

Üzenet megtekintéseIdézés: Silence the Unicorn - Dátum: 19 május 2014 - 11:23

Ps.: Nem kritizálom az elképzeléseidet, csak fel akarom hívni a figyelmét az újabb rajongóknak egy olyan dologra, mit esetleg ők nem éltek át személyesen. ;)

Nem vettem kritizálásnak. :) Köszönöm az útbaigazítást. :)
Megértem őket, meg azt is megértem hogy az Equestria Girls-t már úgy írták hogy Twilight alikornis, viszont én azt mondom, hogy sokkal jobban jártak volna, vagy sokkal jobban elfogadnák a rajongók ha inkább átcsúsztatták volna a negyedik évad első részére ezt az egész áttranszformálósdit.

VAGY

Ha mondjuk azt a cukijegycserés dolgot kihagyták volna és rögtön egy olyan sztorival kezdődött volna a dolog aminek már alapból Twilight átváltozása lett volna a lényeg, akkor nem lenne ez a hülye "húdegyorsantörténtekittadolgok" beütése az egésznek. Persze egy rész alatt ekkora változás történik ami kihat az egész sorozatra, még így is kapkodósnak tűnt volna, de inkább mint fél rész változtassa meg ennyire a dolgokat. A "törölt" cukijegycserés sztorit meg átcsúsztathatták volna a 4. évadra. Kérdem én: Tényleg annyira fontos volt az a rész (Mert nekem mondjuk tetszett) hogy nem tudták volna átcsusszantani a negyedik évadra? Muszáj volt egy jóval nagyobb esemény mellé tömöríteniük?
bub
0

#8 Felhasználó nem aktív   bitterman 

• Póniszaurusz
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 3.104

Elküldve: 19 május 2014 - 11:45

Na nézzük:
2. évad
Cadence lefokozva alikornis hercegnőből unikornis bárónővé. Máris megoldott majdnem minden problémát, ami az évadzáróban előkerült. Ebben a minőségben már nem probléma, hogy nem hallottunk róla. Esetleg háttérpóniként el lehetett volna hinteni őt és Shiningot a Sweet and Elite-ben, ahogy TS a háttérbe vált vele/velük pár szót.

3. évad
Az alikornis projekt visszautasítva, Star Swirl könyve törölve. Nem tett hozzá semmit a dologhoz évad közben. Úgy tűnik ebből tanultak, mert a Rainbow Powerrel már nem játszották el.

11. és 12. rész megcserélve, illetve a Keep Calm and Flutter On elé hozva. Ebben a sorrendben ezek a részek nagyobbat ütöttek volna és aki lemaradásban van és sorban halad, nagyobbat ütnének máig. Vakarhatná a tarkóját a következő rész végéig, mit keres Spike és az állatok a vonaton a Kristály Birodalomban.

Keep Calm and Flutter On
Ezzel a résszel az volt a legnagyobb bajom, hogy nem dolgozták ki eléggé Discord megtérését (úgy tűnik ez visszatérő probléma). Ha viszont össze adjuk azzal, hogy az utolsó előtti helyre toltam és töröltem az alikornis témát, egy kétrészes évadzáró már elég időt biztosítana.

4. évad
1-2. rész
Csak a hercegnői részt kellene pótolni, illetve eltávolítanám a RP dobozt. A koncepció nem volt rossz és szerintem a megvalósítás is egész vállalható lett. Ráadásul az előbb átvariált 3. évadzáróval hatásosabb lett volna.

3. rész
Nagyon unalmas lett. Az ötlet megint nem volt rossz, de három cselekményszál 20 percre kevés. Én Rarityét hagynám meg, illetve nyomokban TS-ét a napló miatt és a szereplők felét kukáznám. Bizonyították az írók, hogy nehezükre esik ennyi szereplőt megmozgatni. Azt még nem tudom, FS és Rara mellé RD vagy AJ menjen harmadiknak, mint hordár mindkettő tökéletes és a személyiségük viszonya a másik kettővel garantálna néhány jobb pillanatot.

4. rész
Nekem sosem tetszett az ötlet, hogy Daring Do valós személy. Valahogy úgy oldanám meg a dolgot, mint a Nim szigetében.

5. rész
Nem volt vele sok bajom. Bele venném, hogy ha már mutatják Scoot otthonát, mutassák a szüleit/gondviselőit is és az epizód végén kapja meg a cukijegyét. Megalkotott egy győztes koreográfiát, ami a Cutie Mark Chronicles szerinte a tehetségéhez tartozik/hat.

7. rész
Ez nem áll össze. TS részlegesen elszúrt varázslata megmentette Almáskertet, de drakulát csinált FS-ből, ezért neki van igaza. Az alapötlet megint nem volt rossz, de a megvalósítás felületes lett. Kihagytam volna ezt a denevér-flutter részt és arra koncentráltam volna, hogy a probléma kétféle látásmódja hogyan teszi próbára a barátságukat.

8-10-12-16-20. rész
Rainbow Power nélkül is működhetnek, csak az egyes részek gyengeségeit kellene kiigazítani. Talán még visszatérek, amikor kigondoltam, hogyan.

9. rész
A végén egyértelműen kiderül, hogy a pite nem alma.

17. rész
Egy háztartás vezetése egyes egyedül egy póninak, akinek a tehetsége pont a dolgok rendbehozatalához tartozik. Hát nem tökéletes alkalom a cukijegy szerzésre?

18. rész
Maud kukázva, van Pinkie-enk két másik nővére. Ugyanúgy megállna a rész velük is.

23. rész
Nem tudom, hogy ezt javítani vagy törölni lenne egyszerűbb. Az ötlet megint nem volt rossz, de ez volt az epizód egyetlen jó része. Sajnos idén nagyon kiszúrtak a mályvacukor pónival.

24. rász
Equestria Games elhalasztva, helyette egy Sweetie Belle cukijegykapós.

25-16. rész
Equestria Games
Spike megkaphatja a fáklyagyújtó jelenetét, de a főszereplő legyen maga az olimpia. A végén Ponyville néhány szép eredménnyel és sok éremmel, de a dobogó 3. fokánál nem végez előbb, az első helyért a griff csapat és Cloudsdale vív vérre menő küzdelmet. Lehet a konfliktus mondjuk egy csalás-gyanú felgöngyölítése a háttérben. És persze kell egy zebra csapat. Bulk Biceps vissza megy háttérszereplőnek. A hiányozni nem fog, az ügyetlenkedésre bármelyik mellékszereplő képes lett volna, a dizájnja és viselkedése meg nem olyan vicces (de nagyon nem), hogy emiatt előtérbe kelljen tolni.

Amelyik részekre nem tértem ki, azok vagy jók, vagy még nem gondoltam végig, mihez is kezdenék velük.
kép kép kép kép kép
1

#9 Felhasználó nem aktív   TűzSzikra 

• Kalandmester és anime-fan
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.036

Elküldve: 19 május 2014 - 12:32

Az 5. évad epizódjai szerintem:

1. rész:
Spoiler

2. rész:
Spoiler

3. rész:
Spoiler

4.rész:
Spoiler

5.rész:
Spoiler

6.rész:
Spoiler

7.rész:
Spoiler

8.rész:
Spoiler

9.rész:
Spoiler

10.rész:
Spoiler

11.rész:
Spoiler

12.rész:
Spoiler

13.rész:(szerintem a sorozat befejező része, bár nem biztos)
Spoiler

kép
1

#10 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.782

Elküldve: 19 május 2014 - 09:55

A Magical Mystery Cure menthetetlen, úgy ahogy van. Számtalanszor végiggondoltam, mi a baj az epizóddal, és arra jutottam, hogy egyszerűen nem lehet rendbe rakni.

Az kristály évadnyitóval is vannak hasonló problémák, de ott inkább a laposság húzta le az egészet.

Az esküvő az, amit még valamilyen szinten megmenthetőnek tartok, de ahhoz radikálisan át kéne írni az egészet, úgy, hogy a hatosfogat ki is kerülne a fókuszból. (bővebben lásd a fanficemet, ez itt a reklám helye)
Ironikus módon már nem is zavar annyira Kéjdensz alikornishercegnősége. Inkább azt szeretném, ha adnának valamilyen hátteret neki.

A Slice of Life epizódokkal kapcsolatban viszont lenne egypár ötletem:

- Swarm of the Century: Szendeszárnyat lecseszik, mert kétszer is veszélybe sodorta Pónifalvát. A végén ő tanulja meg a leckét.
- Feeling Pinkie Keen: Hajnal nem tesz úgy, mintha a Cukradik Érzéket lehetetlen lenne tudományosan kutatni. Mindössze azt tanulja meg, hogy néha hinni kell a barátunknak, és hogy az akadémizmus rossz dolog.
- Mare do Well: Szivárvány megpróbálják észhez téríteni a barátai, de nem sikerül.
- Wonderbolts Academy: Szivárvány ténylegesen otthagyja a Villámnyilakat, amikor rájön, hogy mást értékelnek, mint ő.
- Games Ponies Play: A főszereplők szerencsétlenkedése helyett lehetne a hangsúly a valódi felügyelőn, és azon, ahogy a körülmények ellenére is elnyeri tetszését a Kristály Birodalom.
- Flight to the Finish: Lehetne egy kicsit kevésbé bizonytalanabb a lezárás. Mondjuk Rollerina beletörődne, hogy örökre röpképtelen marad. Meg valami arról, hogy vannak-e szülei.

Most kapásból ezek jutottak eszembe.
2

#11 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

Elküldve: 20 május 2014 - 01:05

Azon gondolkodtam, hogy ez az egész Villámnyilas sztori sántít.
Elvileg a legjobb repülők, mellesleg nem csak díszbu..., nem csak pávák, katonai szolgálatot is ellátnak. Takarjon ez bármit is...

-Hát, Spike, mikor túl sokat nézett Bosszúállókat, lerendezte őket csuklóból.
-Rainbow Dash akkor repüli le őket, mikor akarja. Sőt, ennek köszönheti jó pár tagja azt, hogy nem alkottak egy kisebb krátert a földben.
-Ennek ellenére RD az, aki bé kívánkozik kerülni, és nem ők járkálgatnak hozzá ajánlatokkal. A verseny az más, igen, tom.
-Nem vagyok sport témában otthon, de: ugye így ők nem civilek. Akkor mégis mi a fenét kereshetnek egy olimpián? JÓ, ez ne legyen probléma, am sem vagyok képben, akár lehet is, meg ne magunkból induljunk ki!
Hogy hogyan csináltam volna másképp? Villámnyíl: only sport. Ha nagy veszély van, ugye mindenki megy segíteni, aki tud, de Aladin admináris-generális nem kell.

Na de! Most, hogy megalakult a kerek terem lóvaginái, plusz a Spike, ugye több gond is felüti a fejét:
-Jelentősen megcsappant Ponyville könyvállománya. Bár Rainbow ennek biztosan örül, azért mondjuk úgy, problémákat okozhat.
-Nincs könyvtár.
-Na, eddig poén volt. Viszont egy jó kérdés: mi lett a mane6+1 kinevezése? Kör alakban vannak elrendezve a székek. Ez ugyebár az egyenjogúságot takarja.
-Most főállásban lesznek felelős seggek (ülnek osz't várnak a említett testrészen), vagy minden vissza a normál kerékvágásba? No de akkor mire volt a nagy cécó?
-Ha kihasználják ezt, ugye, akkor az ugye járhat lemondásokkal. Cumbájspíl most RD tartalékosi vizsgát tett nagy nehezen, de akinek bérelt helye van egy friss ropogós palotában... Annak erre lesz ideje? Esetleg lehetősége? Nem tudom, de én talán meglovagolnám (hehe) ezt a témát. Miutáááán...
-Feladatkört tisztázni. Jó, lett egy Koma-palota, ami felépítése úgymond azt sugalja, hogy ezzel-valamit-tenni-kell. Remélem az első epizódban ezt letisztázzák, mert sajna semmilyen ötlet nem fog nekem eszembe jutni az 5. évadhoz kapcsolódóan, amíg erről nem kapok leárnyékolást. Ha elmennek mellette, végezzenek magukon here-harakirit, már aki tud náluk, a többiek meg ismerkedjenek meg a Hilti hüvelyizgató hatásával maximális teljesítményen.
Mert azért lássuk be, minden palotának a lakói egészen speciális tevékenységet végeznek.
Kéjenc hencegő vigyáz a csillámlámákra, mit tudom én hogy, de azt csinálja, Luna az álmokat őrzi (mondjuk ez sem teljesen tiszta, szóval, közben ő is alszik fizikailag, vagy hogy megy?), Celestia meg az égitestek mozgatásán kívül ellátja (Don) Dumbledore szerepkörét. Is.
De ez a barátság védelmezése pozíció kissé... szóval viszályokat fognak megoldani?
Apropó Viszály, kaphatna ő is egy részt, ahol végre el is intézi a rábízott feladatot, ugye most úgy látszik,sikeresen betörték és csináltak belőle papucsot.
Azt, hogy elveszi Celestiát meg nem gondoltam komolyan. Üzenem a Hasbronak. Mit tudom én, biztosra megyek. Ha véletlen olvassák, szóval NEM!

Szeretek sakkozni, de a kezdő lépés mindig is a legnehezebb volt számomra. Engem az érdekelne, mit kezdenek ezzel az új csili-villi, csillogó jelenséggel ott a falu közepén? Pontosabban a személyeknek benne, mi lesz a teendője? Valaki nyisson már, mert úgy érzem, én vagyok a feketével, szóval majd csak utánatok.
0

#12 Felhasználó nem aktív   redmark 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 312

Elküldve: 20 május 2014 - 08:02

A Magical Mystery Cure - szerintem legalább is - egy elég erős átírást igényelne, bár nem feltétlenül kellene két résznek lennie...mondjuk, miért ne? Igazándiból nem fontos.

Saját változat:
Na szóval, Twilight megkapja a könyvet Celestia-tól, elmondja a félkész varázsigét, mire fel elveszíti a varázserejét, pánik, meg minden egyéb, mint a második évad harmadik részben, végigfutja a könyvet a jó párszor, a teljes könyvtárat elkezdi átnézni, könyvek szanaszét, már a könyvek sem érdeklik, végül Celestiától próbál segítséget kérni, de nem érkezik semmi válasz, végül is a barátai áll, elmondja nekik, akik megnyugtatják/megvigasztalják, ekkor jön a szikra, rájön, hogy az igazi varázslat a barátságban rejlik (ha már ez a sorozat alcíme), kijavítja a varázslatot, elkántálja, a Harmónia Elemei, amik amúgy egy üvegezett vitrinben (vagy miben) vannak kirakva a könyvtárban életre kelnek, és elteleportálják oda ahova eredetileg is, ahol Celestia várja, és elmondja neki, hogy az egész arra ment ki, hogy megtanulja a barátság valódi erejét.
(jó belátom, helyenként még eléggé vázlatos, de egy kis munkával, szerintem elmenne, csak szabadidőm nincs most államvizsga előtt túl sok. :))

Na most, hogy alikornis vagy sem, az egy jó kérdés:
Pro: Ahogy azt Silence the Unicorn megírta, egy darabig úgy nézett ki ez lehet a sorozat záróepizódja, és úgy igazándiból teljesen jó lenne, hogy az egész "hosszú út" végén, amit Twilight bejárt, ez lenne a lezárás.
Spoiler

Kontra: De mint tudjuk, nem így lett, és igazándiból szerintem ezzel ellőttek egy nagyon nagy, katartikus lezárási lehetőséget, sajnos.
Az meg, hogy eladjanak pár Twilight hercegnő bábút...komolyan szükség volt rá, mikor nem olyan sokkal utánna EqG-vel egy teljesen új világot teremtettek (jó, most azt hagyjuk milyet), csomó eladható dologgal. Meg szerintem az EqG ugyanúgy elment volna hercegnőség nélkül is...azelőtt is koronaként viselte a Varázslat elemét, amit pontosan ugyan olyan jól el lehetett volna lopni.
Szóval, a konklúzió: Megértem végül is a dolgot, ha az írok, akkor és ott azt hitték hogy a sorozat utolsó részét írják, de a jövő erre rácáfolt, és így, tudván hogy nem az volt az utolsó rész, teljesen felesleges volt.
kép
A flap of Fluttershy's wings on one end of the world may bring peace and beauty to the other.
Az eredeti mű és alkotója

Spoiler
0

#13 Felhasználó nem aktív   Silence the Unicorn 

• He who lives in the Silent Realm
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 239

Elküldve: 20 május 2014 - 10:26

Üzenet megtekintéseIdézés: Szihu - Dátum: 20 május 2014 - 01:05

Spoiler

A villámnyilak és az olimpia kapcsolatánál elfeledkeztél egy fontos tényezőről... Nem a Villámnyilak voltak az olimpián, hanem Cloudsdale... A kettő nem ugyan az és RD is azért csatlakozhatott volna, mert eredetileg Cloudsdalei.

RD valóban jobban repül, mint az átlag Villámnyíl pegazus, de ugyanakkor ezer meg egy sebből vérzett a tagsághoz szükséges elméleti tudása. És igen, a Villámnyilak egy katonai szervezet és éppen ezért nem vesznek fel csak úgy bárkit. (Secret of My Excess) A valóéletben sem állhatsz be automatikusan a seregbe csak azért, mert jól tudsz légpuskával galambokra lőni.

A Ponyville-i könyvtár helyrehozható. Twilight biztos tudja, melyen könyvek voltak ott és csak rendel újakat. Szerencsére Equestriában is feltalálták már a nyomtatást. ;)

A kristály palota miatt ne aggódj. Nem marad ott sokáig. B)
Spoiler

Ezek az eddigi vétkeim a közösség ellen: DeviantArt
Bemutatkozó post
Hogyan kezdődött...
4

#14 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

Elküldve: 20 május 2014 - 01:21

Üzenet megtekintéseIdézés: Silence the Unicorn - Dátum: 20 május 2014 - 10:26

A villámnyilak és az olimpia kapcsolatánál elfeledkeztél egy fontos tényezőről... Nem a Villámnyilak voltak az olimpián, hanem Cloudsdale... A kettő nem ugyan az és RD is azért csatlakozhatott volna, mert eredetileg Cloudsdalei.

Ja, ok. Fasza, látod, ennyire nem tudok angolul xD
Am nem azt mondom, hogy csett és fel van véve. De azért ha feltörsz egy katonai szervert (ami tényleg fontos is volt), úgy 3 reakció van lebukás esetén:
-Kinyírnak
-Időben lebuktatod magad nagy közönség előtt, ez esetben rácsos ablak.
-Állásajánlat. Kell a szakember. Persze előtte továbbképzés, de majd ők visznek és finanszírozzák.
De passz, magát a rajongását nem értem. Mármint magamból kiindulva, én nem akarnék csatlakozni a Windows Movie Makeresekhez, ha a Premier Pro tudásszintjét is ki tudom használni... Az, hogy a kalandor iránt rajong, az érthető.

Azért remélem ezt a Twilight-Valaki szerelmi szálat majd kitolják sorozatvégig. Ha már alikornisokat a piacon is árulnak, legalább az legyen a vége.
0

#15 Felhasználó nem aktív   zavaya 

• Friss tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 4

Elküldve: 13 november 2014 - 11:04

Üdv Mindenkinek! Valamilyen okból kifolyólag ihletet éreztem arra,hogy megtervezzem az egész 5. évadot,ahogy én gondolnám,és mivel már van is ilyen téma... :) Ha gondoljátok,légyszi,írjatok róla véleményt!

1.Az előző évad befejezése új helyzetet teremtett 6 főhősnőnk számára.Vajon képesek lesznek e kezelni az új pozíciójukkal járó felelősségeket,és folytatni tudják e eddigi,hétköznapi életüket- vagy ez éket ver közéjük és Ponyville többi lakosa közé.

2.Sweetie Belle és Scootaloo fogadást kötnek,hogy melyikük nővére bírja tovább:Rainbow Dash a repülés,vagy Rarity a ruhái nélkül. A kezdetben mókásnak igérkező verseny azonban egy idő után alaposan próbára teszi a két póni idegeit és barátságukat.

3.Hogy megértse alattvalói életét,Luna hercegnő úgy dönt,hogy egy hétig az Alma család farmján fog dolgozni.Hamar rá kell azonban döbbennie,hogy attól,hogy valami könnyűnek látszik,korántsem biztos,hogy valóban az.

4.Twilight megtanulja,hogy a mágia nem helyettesítheti a barátait,mikor úgy dönt-azért,mert a többiek egyre ritkábban érnek rá-,hogy egy olyan varázslattal gyorsítja meg Celesztia és Luna régi kastélyának felújítását,amit nem biztos,hogy bárkinek is használnia kellene...

5.Buliszervezéskor Pinki Pie legfontosabb célja,hogy mindenki a lehető legszuperebbűl érezze magát.Fluttershy közelgő születésnapja,és egy véletlenül elejtett félmondat pedig már elég is neki,hogy elinduljon felkutatni egész Equestria legritkább állatát,a kéktollú repülő rókát.

6.Szinte már mindent kipróbáltak,de Apple Bloom,Scootaloo és Sweetie Belle cukijegyei még mindig nem tűntek fel. A Lovagok azonban nem csüggednek,és kisvártatva új mentort is találnak maguknak,aki segíti őket.Azonban,ha ez a személy a Nagy és Hatalmas Trixi,akkor az ügy csak katasztrófával végződhet-vagy mégsem?

7.Applejack és Rarity sok szempontból tűz és a víz,ám ennek ellenére ha kell,remekül össze tudnak dolgozni,példa rá ez az eset is,mikor Applejack távoli és előkelő rokonai most előszőr jönnek látogatóba Ponyvillbe,ezért hogy jó benyomást tegyen rájuk,megkéri Rarity-t,hogy okítsa ki az úrias viselkedés minden fortélyára.

8.Ismét közeleg Nightmare Moon éjszakája,ezért Rainbow elhatározza,hogy minden eddigi akcióját feledtető csínnyel rémiszti halálra Ponyviile lakóit,de a terv végrehajtásához szüksége lesz Spike-ra is.

9. A mane6 szörnyű híreket kap Celesztia és Luna hercegnőtől:minden egyes nap elteltével egyre nehezebben tudják csak a Napot és a Holdat mozgatni,és ha ez így folytatódik,hamarosan képtelenek lesznek rá.És,ha ez nem lenne elég,a Harmónia Fája kisvártatva egy hetedik elemet is kiad magából,amit Zekora rögtön fel is ismer...

10.Hogy megtalálják a Harmónia 7. elemének birtokosát,a mane6-ra hosszú út vár,egészen addig a távoli földig,ahol Zekora még régen látott a 7.elemhez hosonló mintákat.Kalandos út veszi kezdetét,de úgy tűnik valaki nem akarja,hogy a kancák elérjék a céljukat,és tervét siker is koronázza:egy különös vhar szétválasztja egymástól a barátokat.

11.Rarity és Pinki egy lenyűgöző városban találják magukat:mindig szól a zene,a pónik mindig nevetnek,és teszik mindezt a leggyönyörűbb.legdíszesebb ruhakölteményekben,amiket póni valaha látott.A buli sosem áll meg,és minden lakos szereti és ért is a divathoz;valóságos Álomvilág hát a két kanca számára.De,vajon ahhoz is elég,hogy a barátaikról is megfeledkezzenek?

12.Applejack és Rainbow barátsága komolyan próbára lesz téve,mikor két,egymással szembenálló pónitörzs területére érkezvén,egyikük az egyik,a másik viszont a másik félnek ad igazat a vitában.

13.Twilight és Fluttershy egy rémisztő erdőbe kerülnek,ahonnan látszólag nincs kiút.Twilight teljes letargiába süllyed.Úgy érzi,hogy hiába lett hercegnő,cserbenhagyta a barátait,Celesztiát,és egész Equestriát.Vajon Fluttershy-nak sikerül lelket önteni belé,és együtt valahogy kikeverednek a sötét rengetegből?

14.Mig a mane6 távol jár, Ponyvillben sem áll meg az élet.A CMC,Spike és Trixi is segíteni akarnak valahogy,és egy régi ismerős tanácsára megpróbálják felkutatni azt az eldugott varázskönyvet a kastélyban,ami fontos infókat tartalmazhat a 7.elem mibenlétéről.De,megjavult vagy sem:megbízhatnak abban a tanácsban,amit Discord-tól kapnak?

15.A mane6 végre újraegyesült,és megérkeznek abba a faluba,ahol a 7.elem birtokosa élhet.Szorít az idő,a kancáknak meg kell találniuk a pónit,akit keresnek,de egyelőre fogalmuk sincs,hogy hogy fogják megtalálni őt.

16.Az ifjú kanca,Csillaghullás,egyesült a 7.elemmel,a mane6 új taggal bővült.Visszatérvén Equestriába,döbbenten tapasztalják azonban,hogy időközben megoldódott a probléma,az égitestek újra rendesen mozognak.Lehet hát ünnepelni... amíg kezükbe nem akad a könyv,amit Spike és a többiek találtak,és ami fényt nem derít a 7.elem valódi természetére.

17.Eljött hát a leszámolás!Végleg kiderül,hogy hősnőink Csillaghullás személyében új társra és barátra- vagy eddigi legkeményebb ellenségükre leltek-e ?
4

#16 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 14 november 2014 - 05:55

Üzenet megtekintéseIdézés: zavaya - Dátum: 13 november 2014 - 11:04

Spoiler

Egy két rész nem is rossz ötlet leginkább a 6. rész tetszik a legjobban.
A fő szálad már egy picit vad számomra. Mitől gyengülnének a hercegnők?
Hetedik elem? ez nem még a sorozat eddigi stílusához nézve is kicsavart, bár a Hasbro-tól ez is kitelik.
És hol marad a jól bevált "térítsük meg a gonosz főhőst" klisé? Szívesen meghallgatnám Tirek szájából is a "Friendship is magic" mondatot.
kép
3

#17 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Hozzászólás: 2.307

Elküldve: 14 november 2014 - 08:00

Üzenet megtekintéseIdézés: zavaya - Dátum: 13 november 2014 - 11:04

Ha gondoljátok,légyszi,írjatok róla véleményt!

tartok tőle, hogy a hasbro verziója feleennyire se lesz jó :)
most leszámítva hogy a main plot picit fura, tényleg nagyon ötletes részeket sikerült összedobnod, ahogy látom, és az egész ívelése is tetszik, jó sorozathoz méltón a végére egyre összefüggőbbek és sötétebbek a részek...
én szívesen megnézném ezt a verziót is :)
kép
0

#18 Felhasználó nem aktív   zavaya 

• Friss tag
  • Pipa
  • Hozzászólás: 4

Elküldve: 28 november 2014 - 01:33

Az Ég áldja meg,elnézést kérek mindkét kedves brony társamtól,akik véleményt írtak a hozzászólásomra,hogy csak most reagálok!Az igazság,hogy ezt megtervezve kedvem támadt folytatni,de ezúttal már fanfic formájában(amiket mindössze néhány perce tettem közé a fórum,oda vágó topicjában),és ez a hozzászólás TOTÁL kiment a fejemből.Elég fiatalon kezdődött nálam az időskori szenilitás. :(

Terra:Ha Tirekkel is azt művelnék,mint szerencsétlen Discorddal,kivágnám a monitort az ablakon,aszt' utána ugranék én is ... A hercegnők elgyengülése:nos,igen...ezt a fanficjeimből már kihagytam,azokban már csak a hír érkezik meg egy közelgő gonoszról,s az 5.évadban egyedül csak Csillaghullás lenne az ellenség,az igazi mocsok meg csak utána tűnik fel. Az meg,hogy a CMC-t és Trixit összeeresszék...nos,nem akarok nagyképűnek tűnni,de ez szerintem is király ötlet B) Örülök,hogy tetszett.

Nite:Komolyan mondom,megtisztelő attól az embertől,aki ilyen kiváló fanfic-eket ír(még csak kettőt olvastam tőled,de azok nagyon tetszettek),hogy pozítivan nyilatkozik az ötleteimről.Kicsit féltem közzétenni az írásaimat,de most már van egy halvány reményem,hogy talán nem fognak negatívan kitűnni az átlagból.
0

#19 Felhasználó nem aktív   Mr Scar the best 

• óAz őrült tábornok ( és díjnyertes kertész)
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 733

Elküldve: 29 november 2014 - 05:01

Üzenet megtekintéseIdézés: TűzSzikra - Dátum: 19 május 2014 - 12:32

Az 5. évad epizódjai szerintem:

1. rész:
Spoiler

2. rész:
Spoiler

3. rész:
Spoiler

4.rész:
Spoiler

5.rész:
Spoiler

6.rész:
Spoiler

7.rész:
Spoiler

8.rész:
Spoiler

9.rész:
Spoiler

10.rész:
Spoiler

11.rész:
Spoiler

12.rész:
Spoiler

13.rész:(szerintem a sorozat befejező része, bár nem biztos)
Spoiler

+ bónusz epizód: Twilight rájön hogy sunset shimmer nem más mint a hetdik elem akit azonban a nyári napforduló előttt vissza kell hoznia equesriába celestia azonban rábízza a nagy galopp gála megrendezését vajon mit választ twilight a hőn áhított házigazda szrepét vagy a kötelességet és vajon tud idejében dönteni? a napok vészesen fogyatkoznak
ki tréfálni nem restell
A NAGY KARMESTER
a fegyvert most tedd el..
ne legyen pisztoly kard...
tudom ellenállni nem könnyű
fogva tart e pár akkord
jó vagy vagy rossz vagy most édes mindegy nekem
mert akármit lépsz az hipnózisban teszed!
elhiszitek majd minden mesém
hódolni nekem: rang
menekülni nincs esély
ha megszólal e hang
óóóóóó én a nagy karmester! (ő a nagy karmester!)
0

#20 Felhasználó nem aktív   bitterman 

• Póniszaurusz
  • Hozzászólás: 3.104

Elküldve: 06 december 2014 - 05:35

A legutóbbi évad alternatív epizódjairól írtam. Most nekiesek akkor a következőbe vágyottaknak vagy mire szeretnék választ kapni.

Nos, ha már egy évadot hercegnősködött Twilight, illetve még inkább előtérbe tolták, mint eredetileg, hasznát vehetnénk a helyzetnek és lehetne legalább egy rész, ahol teljesen hanyagolják a sidekick 5-ot és kapunk egy hercegnői slice of life epizódot. Pontosan hogyan is zajlik maga az uralkodás a mindennapokban, visszatérő high-class karakterekkel, mint például Prince Blueblood, akik esetleg mélységet is kaphatnának.

Az Equestria Games egy hatalmas kihagyott ziccer volt. A griff csapattal együtt pedég végképp. Tökéletes alkalom lett volna Gildát visszahozni, akit egyébként továbbra is szívesen látnék egy epizódban. "Megjavítani" nem kell, de esetleg róla is megmutathatnák, hogy több van benne, mint egy egyszerű bully. Dash legalábbis, bármilyen nagyszájú, a hűség elemekét biztosan nem barátkozik össze olyasvalakivel, aki alapvetően rosszindulatú.

A CMC-nek is el kellene mozdulnia, az epizódjaik egyre inkább izzadtságszagúak. Különösen Scootaloo hátterének volna szüksége némi tisztázásra. Ha már láttuk, hol lakik, kiderülhetne például, hogy földpóni-pegazus félvér, ezért megy neki olyan nehezen a repülés. Ahogy az a korábbi hozzászólásban is látszott, cukijegy ügyben is megoldást kellene találni, de sürgősen, mert ez a "tehetségkutató" történetszál már kifulladt.

Rainbow Dash Wonderbolts újonc és Rarity is egyre inkább befutni látszik a divatszakmában. Két szereplő, akikkel (TS mellett) szintén könnyen el lehet mozdulni Ponyvilleből és kicsit színesíteni a rálátást Equestriára. Ami be is váltott valamit ebből, például a Wonderbolts Academy és a Sweet and Elite. Ezek miért sültek el jól? Mert nem mozgattak fölöslegesen sok (régi) karaktert, ezt a negyedik évadban rendre elkövették, így maradt idő valami újat is mutatni.

Fluttershy. Neki van a leginkább szüksége arra, hogy kezdjenek vele valamit. A hat (hét) főszereplőből messze az ő háttere a leginkább kidolgozatlan.

Úgy összességében jót tenne a sorozatnak, ha venné a bátorságot és elmozdulna a mára tarthatatlan pozíciójából. A harmadik évad óta számtalan olyan változás történt, aminek a szokásos történetvezetést alapvetően fel kellett volna forgatnia, az írók/stáb/Hasbro viszont nem mert eltávolodni az eredeti formulától. Ez elég komoly történet/narratívabeli disszonanciákhoz vezetett. Emellett a történet és szereplők "butulását" sem ártana megfékezni és visszafordítani. Épp a jól megírt karakterek voltak a siker motorjai, de az utóbbi időben erősen sztereotipizálódni kezdtek.
kép kép kép kép kép
2

Téma megosztása:

• (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó