Hunbrony Fórum: Régi és új rajzfilmek, sorozatok - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (33 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Régi és új rajzfilmek, sorozatok Rajzfilmek, animációs filmek, rajzfilmsorozatok, anime-k, etc.

#1 Felhasználó nem aktív   Bluedrake Miller 

• Kormányzó
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 780

Elküldve: 10 január 2012 - 07:23

Kétdolog miatt nyitottam ezt a topicot:

1. A minimax topicban majdnem elindult egy ilyen beszélgetés, és gondoltam, nyugodtan beszélhessétek ki magatokból, nosztalgiázás céljából vagy valami egyéb okból.
Nyugodtan jöhet ide minden, ami nem pónis, és köze van a rajzfilmhez.

2. Ez a legfontosabb érv és egyben témaindító: egészen a ma estig, a YouTube-on fel volt töltve az összes epizódja a "Dini, a kis dinoszaurusz" c. rajzfilmnek (persze angolul), és én le akartam tölteni ezeket, de csak egyet sikerült (szerzői jogok miatt leszedték :/). Úgy gondoltam, hogy körbekérdezem az benneteket, hátha tudnátok segíteni.

Ugyan már találtam pár magyar epizódot,de ez még nem elég.
+ Ahogy láttam az RTL klub újra elkezdte vetíteni, ráadásul eredeti szinkronnal!!! D8
Nem tudom, hoy most betegek-e, vagy éppen eszüknél vannak, de komolyan mondom: nem nyúltak hozzá a szinkronhangokhoz!
Remélem valaki majd felrakja az összes epizódot. Parázska miatt akár betörök a székházukba is, hogy megszerezzem az összes részt.
Említettem már, hogy Parázska <3 szinkronhangja egyszerűen ZSENIÁLIS??? :)
"Amint a nap a horizont mögé bukott, és kigyúltak az első csillagok, eszébe jutottak az interjúk, amelyeket a balvégzetű Columbia legénységével rögzített. Lelki szemei előtt még mindig látta ragyogó, reményteli arcukat, emlékezett szellemiségükre és mosolyukra [...] Ahogy most a lemenő nap által narancssárgára és rózsaszínre festett felhőket nézte, újra meggyászolta azokat a bátor lelkeket, akik örökre eltávoztak az emberi világból.
A sűrűsödő homályba meredve, keserű gondolatai egyszeriben átadták helyüket valami másnak. Mintha nagy súlyt emeltek volna le a melléről. Lélegzetért kapott, és a levegő hihetetlenül édesen töltötte meg a tüdejét. Az érzés abban a pillanatban kitörülhetetlenül egybekapcsolódott benne a felhők szépségével.
[...] Nagy teher alól szabadult fel, amit addig öntudatlanul cipelt egész életében. És megértette.
Ötven-egynéhány évének valamennyi fájdalma, a félreértések, a sértődöttségek, mellőzöttségek, csalódások, az élet apró, mindennapos haláltusái most egyszeriben elszálltak. Helyükre pedig a megbocsátás mindent elborító érzése telepedett, úgy saját maga, mint embertársai iránt. Szeretet töltötte el minden és mindenki felé.
[...] Mielőtt egyáltalán rájöhetett volna, mit csinál, azon kapta magát, hogy sírdogálni kezd a tornác kis tóra néző hintaágyán ülve, szipog, és úgy itatja az egereket, ahogy tízéves kora óta soha."

James Stoddard: Csillag-vezére hányt-vetett hajóknak (részlet)
0

#2 Felhasználó nem aktív   Gabe 

• Overwatch
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 403

Elküldve: 10 január 2012 - 07:31

A második pontra térve, szerettem azt a mesét, viszont régen nem láttam...
Egyébként, ha magyart akarsz, akkor itt 1 csatorna:
http://www.youtube.c...u/3/1sAtCCm_zwA
"See, this is why I don't have friends! All they ever do is run around screaming causing problems for everyone until someone tries to kill them. Friends are like weeds that scream."
- Freeman's Mind; Episode 47.
0

#3 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.313

Elküldve: 11 január 2012 - 09:16

Hú kössz a linket, este izzani fognak a bitek a dróton... Amúgy meglepően sok régi mese van fent a neten, mostanában vadásztam le a nils holgerson összest, egy hatalmas rakás vizipókot, meg hupikék törpikét, a lányom imádja őket. Valaki azt mondta hogy ezeknek a régi rajzfilmeknek lejártak a szerzői jogaik, nem néztem utána de ez nekem kicsit gyanús...
kép
0

#4 Felhasználó nem aktív   Bluedrake Miller 

• Kormányzó
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 11 január 2012 - 09:28

Üzenet megtekintéseIdézés: Nitebruiser - Dátum: 11 január 2012 - 09:16

Hú kössz a linket, este izzani fognak a bitek a dróton... Amúgy meglepően sok régi mese van fent a neten, mostanában vadásztam le a nils holgerson összest, egy hatalmas rakás vizipókot, meg hupikék törpikét, a lányom imádja őket. Valaki azt mondta hogy ezeknek a régi rajzfilmeknek lejártak a szerzői jogaik, nem néztem utána de ez nekem kicsit gyanús...

Szerintem nem jártak le, mert írtam, hogy az angol Dininél már ezt írja ki: "Ez a videó már nem érhető el, mert a kapcsolódó YouTube-fiókot megszüntettük harmadik felek ismétlődő szerzői jogi értesítései miatt; a panaszosok közé tartozik például:

Warner Bros. Entertainment"
"Amint a nap a horizont mögé bukott, és kigyúltak az első csillagok, eszébe jutottak az interjúk, amelyeket a balvégzetű Columbia legénységével rögzített. Lelki szemei előtt még mindig látta ragyogó, reményteli arcukat, emlékezett szellemiségükre és mosolyukra [...] Ahogy most a lemenő nap által narancssárgára és rózsaszínre festett felhőket nézte, újra meggyászolta azokat a bátor lelkeket, akik örökre eltávoztak az emberi világból.
A sűrűsödő homályba meredve, keserű gondolatai egyszeriben átadták helyüket valami másnak. Mintha nagy súlyt emeltek volna le a melléről. Lélegzetért kapott, és a levegő hihetetlenül édesen töltötte meg a tüdejét. Az érzés abban a pillanatban kitörülhetetlenül egybekapcsolódott benne a felhők szépségével.
[...] Nagy teher alól szabadult fel, amit addig öntudatlanul cipelt egész életében. És megértette.
Ötven-egynéhány évének valamennyi fájdalma, a félreértések, a sértődöttségek, mellőzöttségek, csalódások, az élet apró, mindennapos haláltusái most egyszeriben elszálltak. Helyükre pedig a megbocsátás mindent elborító érzése telepedett, úgy saját maga, mint embertársai iránt. Szeretet töltötte el minden és mindenki felé.
[...] Mielőtt egyáltalán rájöhetett volna, mit csinál, azon kapta magát, hogy sírdogálni kezd a tornác kis tóra néző hintaágyán ülve, szipog, és úgy itatja az egereket, ahogy tízéves kora óta soha."

0

#5 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 661

Elküldve: 11 január 2012 - 09:54

Üzenet megtekintéseIdézés: Nitebruiser - Dátum: 11 január 2012 - 09:16

Valaki azt mondta hogy ezeknek a régi rajzfilmeknek lejártak a szerzői jogaik, nem néztem utána de ez nekem kicsit gyanús...

A legtöbb esetben a közel sem jártak még le ezen jogok, az USA eredetű cuccokra általában 50 év, míg szabad préda lesz, az Európai jog többnyire 70 évet ad meg (de ez országonként változó), az ázsiaiak rövidebbek, de ott is 20-30 év a szokás azért.

Ez igaz a zenékre, filmekre és a játékokra egyaránt. Kivéve, ha a jogtulajdonos ideiglenesen lemond róla (ekkor lesz abandonware/freeware), de ha még nem járt le az időkeret, akkor ezt bármikor visszavonhatja, akár egy új tulaj is, akinek a jogokat eladja (örökli).

Több esetben az idő növelését szeretnék elérni a kiadók és tulajdonosi csoportok, mivel az 50-es/60-as évek nagy zenéi lassanként kikerülnek a markukból.

(dalszöveg, forgatókönyv és más írott anyagok esetében általában az elkövető haláláig+30-70 év a védelem ideje)
0

#6 Felhasználó nem aktív   Bluedrake Miller 

• Kormányzó
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 14 január 2012 - 06:13

Keresésem máig sikertelen, így megkérdezném Thorint:
Mivel te folyamatosan feltöltöd a Minimaxos részeket, megkérdezném, hogy esetleg az RTL klubos Dini részeket is fel tudod-e tölteni? A jelek szerint a Youtube-ra feltöltött magyar részeket még mindig nem szúrták ki.

0

#7 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 661

Elküldve: 14 január 2012 - 07:50

Így általánosan nem valószínű, ahhoz kicsit sok idő egy rész feltöltése (még ha nem is sok macera egyébként).

(az már mellékes, hogy sikeresen ütközne a minimaxos adással esetleg, még ha ismétlik is azt)
0

#8 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 21 február 2012 - 10:16

besz.rás, ebben a pillanatban villámként hasított belém a felismerés, hogy pont 25 évvel ezelőtt már volt egy lovas korszakom, konkrétan ennek a rajzfilmnek köszönhetően...

Asszem a szüleim idegeire mehettem, naponta meg kellett néznem, fanficet írtam meg fanartokat rajzoltam :D
Ti láttátok már?
kép
1

#9 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.936

Elküldve: 21 február 2012 - 02:42

Üzenet megtekintéseIdézés: Nite - Dátum: 21 február 2012 - 10:16

besz.rás, ebben a pillanatban villámként hasított belém a felismerés, hogy pont 25 évvel ezelőtt már volt egy lovas korszakom, [url="http://hu.wikipedia.org/wiki/Ik%C3%B3,_a_b%C3%A1tor_lovacska"]konkrétan ennek a rajzfilmnek köszönhetően

Asszem a szüleim idegeire mehettem, naponta meg kellett néznem, fanficet írtam meg fanartokat rajzoltam :D
Ti láttátok már?

Láttam és nekem is nagyon bejött ^^
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#10 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• Law abiding citizen (especially §34)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.185

Elküldve: 21 február 2012 - 03:31

Üzenet megtekintéseIdézés: Nite - Dátum: 21 február 2012 - 10:16

Ti láttátok már?

Ezt meg kell néznem egyszer!
Soha, még csak nem is nem hallottam róla. Nagyon eltaláltak, szépek a karakterek. Legalábbis a caballito-k. Hogy emlékszel, a történet 9-10 éves kor felett is élvezhető?

Miért is nem lett Ico a latino MLP?

kép
Derpa Derpa Herp Derp
0

#11 Felhasználó nem aktív   F. Gábor 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 131

Elküldve: 21 február 2012 - 04:08

Mert úgy néz ki mint a Bucimaci? Rajzstílusban legalább.
0

#12 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 21 február 2012 - 08:32

Csodálatos mese Ez az Ico a bátor lovacska. Igazi mestermunka. Imádom.
kép
0

#13 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 21 február 2012 - 08:41

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 21 február 2012 - 03:31

Hogy emlékszel, a történet 9-10 éves kor felett is élvezhető?

tippem sincs, még újra kellene néznem valamikor :)
az elejébe a youtubeon belepillantottam és igazából kicsit rosszabb mint amire emlékeztem :D
nyilván figyelembe kell venni erősen hogy mikor készült és kiknek...
kép
0

#14 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 22 február 2012 - 10:08

Üzenet megtekintéseIdézés: F. Gábor - Dátum: 21 február 2012 - 04:08

<br />Mert úgy néz ki mint a Bucimaci? Rajzstílusban legalább.<br />

Én a babára utaltam igazából, hogy nem világsikerre termett.

A rajzfigurákat hasonlitsd össze az MLP G1-G2 szereplőivel egyértelműen Ico javára dől a mérleg.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#15 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 22 február 2012 - 09:39

Számomra ez a legcsodálatosabb mese a MLP:FIM után:
Secret of Kells Wiki
Secret of Kells video
kép
0

#16 Felhasználó nem aktív   vadooc 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 63

Elküldve: 23 február 2012 - 12:10

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 21 február 2012 - 03:31

Hogy emlékszel, a történet 9-10 éves kor felett is élvezhető?

Ez volt az egyik kedvenc mesém gyerekkoromban.
Ha ez az ének nem irritál, akkor szerintem nézhető még most is.

0

#17 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 25 február 2012 - 09:37

Üzenet megtekintéseIdézés: vadooc - Dátum: 23 február 2012 - 12:10

Ha ez az ének nem irritál, akkor szerintem nézhető még most is.

Bájosan oldschool, talán az énekhang lehetne kevéssé éles, vagy egy oktávval lentebb. Persze a spanyol eredeti lenne a mérvadó.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#18 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 25 február 2012 - 11:30

Számomra irritál az ének, mert ezt a "bájosan oldscool" zenestílust sikeresen megutáltatták velem kiskoromban. viszont a mese maga csodálatos. Szerintem ostobaság csak az ének alapján eldönteni, hogy milyen az egész.
Másrészről 3-4 rövid énekes rész van benne,(meg egy hosszú a végén) azt meg ha nagyon akarjátok, kihagyjátok.
kép
0

#19 Felhasználó nem aktív   vadooc 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 63

Elküldve: 26 február 2012 - 08:43

Üzenet megtekintéseIdézés: Terra - Dátum: 25 február 2012 - 11:30

Szerintem ostobaság csak az ének alapján eldönteni, hogy milyen az egész.

Én csak azt írtam, hogy szerintem ha vkit irritál a zene akkor nem nézhető számára. Nem azt hogy azért mert irritáló a zene rossz a mese. Tudod ez két külömböző dolog. ;)
0

#20 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 26 február 2012 - 09:11

Nem igazán értem...
Ha valami nem nézhető, akkor egyértelműen rossz. Mivel nem az egész mese alatt énekelnek, ezért nem az egész mese irritáló, csak az énekes részek. TE azt írtad: "Ha ez az ének nem irritál, akkor szerintem nézhető még most is."
ebből következik az hogy ha viszont irritál, akkor nem nézhető. Így hát a zene alapján véleményezted az egész videót.
kép
0

Téma megosztása:

• (33 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó