Hunbrony Fórum: Régi és új rajzfilmek, sorozatok - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (33 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Régi és új rajzfilmek, sorozatok Rajzfilmek, animációs filmek, rajzfilmsorozatok, anime-k, etc.

#21 Felhasználó nem aktív   vadooc 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 63

Elküldve: 26 február 2012 - 10:15

Üzenet megtekintéseIdézés: Terra - Dátum: 26 február 2012 - 09:11

Nem igazán értem...
Ha valami nem nézhető, akkor egyértelműen rossz. Mivel nem az egész mese alatt énekelnek, ezért nem az egész mese irritáló, csak az énekes részek. TE azt írtad: "Ha ez az ének nem irritál, akkor szerintem nézhető még most is."
ebből következik az hogy ha viszont irritál, akkor nem nézhető. Így hát a zene alapján véleményezted az egész videót.

Ha felnőtt fejjel irritál a zene, akkor nem nézhető a mese. Attól még hogy valaki nem tudja megnézni, nem rossz, maximum SZÁMÁRA élvezhetetlen!

A másik hogy én egy kérdésre válaszoltam, nem pedig véleményeztem illetve nem azt állítottam hogy ENGEM IRRITÁL a zene.... Nekem még a mai napig az egyik kedvenc rajzfilmem!
Csak kijelentettem hogy "Ha ez az ének nem irritál, akkor szerintem nézhető még most is." Ebben semmi olyat nem írtam hogy számomra milyen is a rajzfilm! Máskor inkább többször olvass el valamit és értelmezd is amit olvasol!
0

#22 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 26 február 2012 - 10:44

Üzenet megtekintéseIdézés: vadooc - Dátum: 26 február 2012 - 10:15

Ha felnőtt fejjel irritál a zene, akkor nem nézhető a mese. Attól még hogy valaki nem tudja megnézni, nem rossz, maximum SZÁMÁRA élvezhetetlen!

A másik hogy én egy kérdésre válaszoltam, nem pedig véleményeztem illetve nem azt állítottam hogy ENGEM IRRITÁL a zene.... Nekem még a mai napig az egyik kedvenc rajzfilmem!
Csak kijelentettem hogy "Ha ez az ének nem irritál, akkor szerintem nézhető még most is." Ebben semmi olyat nem írtam hogy számomra milyen is a rajzfilm! Máskor inkább többször olvass el valamit és értelmezd is amit olvasol!

Tökéletesen Értem mit írtál, és többször el is olvastam. Bocsi, mindössze csak rosszul fogalmaztam (előfordul velem) "Így hát a zene alapján véleményezted az egész videót." Ez helyett inkább valahogy így kellett volna fogalmaznom: Az ének alapján ítélteted meg az egész videót. Mivel az énekes részek sokszor mélypontjai a meséknek, filmeknek, ezért akinek mondtad, úgy dönthet, hogy nem nézi meg, mert nem tetszik neki az ének.

Így utólag be kell vallanom hogy csak szőrszálhasogatás volt. Unatkoztam csak, és szerettem volna egy kicsit vitázni. Sorry.
kép
0

#23 Felhasználó nem aktív   vadooc 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 63

Elküldve: 27 február 2012 - 08:47

Üzenet megtekintéseIdézés: Terra - Dátum: 26 február 2012 - 10:44

Mivel az énekes részek sokszor mélypontjai a meséknek, filmeknek, ezért akinek mondtad, úgy dönthet, hogy nem nézi meg, mert nem tetszik neki az ének.

Igazából én az irritál szót is úgy használom, hogy nézhetetlen. Így megkülömböztetem a szimplán nem tetsziktől.
Pl nekem nem tetszik a zene, de attól még simán megnézem újra a mesét. Az már más amikor irritál vmi és ettől nézhetetlen lesz számomra...
Amúgy nem szeretem az ilyen régi zenéket. Pont a napokban kezdtem el nézni A kis hableány animét és abban is ilyen zenék voltak. :S
Mondjuk ez a szám nagyon jó eredetileg, magyarul viszont nem tetszik:

Magyarul volt a Rajzfilmslágerek kazetta vmelyik számán, ami megvolt nekünk. XD

Dátum: Terra

Így utólag be kell vallanom hogy csak szőrszálhasogatás volt. Unatkoztam csak, és szerettem volna egy kicsit vitázni. Sorry.

Erre jó embert választottál. XD Arról vagyok híres hogy sokszor vitázok... ^^"
0

#24 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• Law abiding citizen (especially §34)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.185

Elküldve: 27 február 2012 - 10:10

Üzenet megtekintéseIdézés: Terra - Dátum: 25 február 2012 - 11:30

Számomra irritál az ének, mert ezt a "bájosan oldscool" zenestílust sikeresen megutáltatták velem kiskoromban.

A"bájosan oldschool" jelzőt nemcsak a dalra, hanem az egész jelenetre is értettem.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#25 Felhasználó nem aktív   Duke of Unknown Name 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 136

Elküldve: 28 február 2012 - 10:00

Lehet anyázni... ;3

Vérverejtékkel, napok alatt leszedtem a Bakemonogatari angol feliratos Blu-Ray ripjét (rosszabb torrent híján). Azt kell mondjam, megérte. Eléggé fanservice néhány eleme, de inkább olyan, amin el tud filózni az ember... amibe érdemes belemerüljön, mert megtölti élettel.

Fura egy pótlék.

Érdekes – talán csak nekem van szükségem arra, hogy dolgokból merítsek életet. Vajon csak az én szívem ilyen üres? Hmmm. Ezért most adhatnék egy tockost magamnak, nemde?

Mindenesetre kifogásolható, hogy egy "Ba"-nyi japán makogásra fél képernyős a szöveg, míg az azt követő csing-csung három angol szóból lerendezhető. Így kicsit nehézkes pauzálás (néha tekergetés) nélkül végignézni.

De külön kiemelném, hogy érdekes a képi világa: néhol be vannak illesztve ilyen negyedmásodperces jelenetleírók, és minden altörténethez tartozik egy külön, teljesen önálló opening. 15 rész, és nincs túlnyújtva. Én egész jól tudtam azonosulni a főhőssel, de más nem biztos, hogy így megértheti őt.

Mindenesetre ajánlom mindenkinek, aki kedveli a természetfeletti dolgokat, a fura szociális helyzeteket és a pszichodrámát... mert azt hiszem, végül is az.
0

#26 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.313

Elküldve: 29 február 2012 - 09:37

Üzenet megtekintéseIdézés: Duke of Unknown Name - Dátum: 28 február 2012 - 10:00

Mindenesetre ajánlom mindenkinek, aki kedveli a természetfeletti dolgokat, a fura szociális helyzeteket és a pszichodrámát... mert azt hiszem, végül is az.

Huh nekem nem jött be, de tudom hogy sokan szeretik. nem bírtam azonosulni a szereplőkkel, a történet meg leginkább halálra untatott :) Ha már Nishio Ishin, akkor inkább a katanagatari...

Spoiler

kép
0

#27 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 29 február 2012 - 01:52

Üzenet megtekintéseIdézés: Nite - Dátum: 29 február 2012 - 09:37

Spoiler

Látom a Chihiro, meg a Totoro is bejött neked. Ha szeretem a Ghibli studiós animéket, mit tudsz még ajánlani? A Katanagatarin kívül.
A The Girl Who Leapt Through Time-ot azt biztosan szeretném, a sztori, meg a rajz is nagyon igéretesnek tűnik.

Üzenet megtekintéseIdézés: Duke of Unknown Name - Dátum: 28 február 2012 - 10:00

Érdekes – talán csak nekem van szükségem arra, hogy dolgokból merítsek életet. Vajon csak az én szívem ilyen üres?

Nem.

kép
Derpa Derpa Herp Derp
0

#28 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 29 február 2012 - 02:35

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 29 február 2012 - 01:52

Ha szeretem a Ghibli studiós animéket, mit tudsz még ajánlani?

Hát a ghiblivel az a baj hogy nagyon egyedi cuccokat csinálnak, még hasonlót se tudok mondani ez alapján. A kedvenceim a Mononoke hime, a Nausicaa, és a Hotaru no haka, ezeket láttad tőlük?
Ezen kívül ami a MILA-n szerepel, azokból nyugodtan válogathatsz, nagyon nem lehet melléfogni velük.
Ha a Toki wo kakeru shoujo-ban a kicsit sci-fis időutazós rész nem rettent el, akkor tudom ajánlani az elmúlt 2-3 év legjobb animéit, a Madoka Magica-t és a Steins;Gate-t is.
kép
0

#29 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 01 március 2012 - 01:08

Üzenet megtekintéseIdézés: Nite - Dátum: 29 február 2012 - 02:35

Hát a ghiblivel az a baj hogy nagyon egyedi cuccokat csinálnak, még hasonlót se tudok mondani ez alapján. A kedvenceim a Mononoke hime, a Nausicaa, és a Hotaru no haka, ezeket láttad tőlük?

Egyedül a Mononoke hime maradt ki ezekből. Az időutazás biztos nem rettent el szóval szépen sorban szétnézek majd. Köszönöm a tippet.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#30 Felhasználó nem aktív   Mr Scar the best 

• óAz őrült tábornok ( és díjnyertes kertész)
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 735

Elküldve: 07 március 2012 - 06:30

hát szerintem csak a youtube_ ilyen rossz az ének mert nekem meg van dvd _ és ott jobban hangzik az ének is!
ki tréfálni nem restell
A NAGY KARMESTER
a fegyvert most tedd el..
ne legyen pisztoly kard...
tudom ellenállni nem könnyű
fogva tart e pár akkord
jó vagy vagy rossz vagy most édes mindegy nekem
mert akármit lépsz az hipnózisban teszed!
elhiszitek majd minden mesém
hódolni nekem: rang
menekülni nincs esély
ha megszólal e hang
óóóóóó én a nagy karmester! (ő a nagy karmester!)
0

#31 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 08 március 2012 - 03:48

Üzenet megtekintéseIdézés: Nite - Dátum: 29 február 2012 - 02:35

Ezen kívül ami a MILA-n szerepel, azokból nyugodtan válogathatsz, nagyon nem lehet melléfogni velük.
Ha a Toki wo kakeru shoujo-ban a kicsit sci-fis időutazós rész nem rettent el, akkor tudom ajánlani az elmúlt 2-3 év legjobb animéit, a Madoka Magica-t és a Steins;Gate-t is.

Makoto Shinkai animéi közül megjelent valamelyik DVD-n? Xpressen nem találtam. Van valami ötleted, hol tudnám legálisan őket megszerezni itthon, ha nincs magyar akkor külföldi kiadásban akár csak angol felirattal? Az összes nagyon tetszik a leírás alapján, sajnos a rövidfilmeket már eltávolították tecsőről.

Ez az Astarotte játéka, ez valami beteges, csak a legelfajzottabb pedobear otakuknak való akik tényleg arról fantáziálnak, hogy elragadja őket egy tsundere loli, vagy inkább vicces sorozat? /a/-ban nagyon népszerű, de ott nem látom értelmét megkérdezni a várható válaszok miatt.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#32 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 08 március 2012 - 04:24

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 08 március 2012 - 03:48

Makoto Shinkai animéi közül megjelent valamelyik DVD-n? Xpressen nem találtam. Van valami ötleted, hol tudnám legálisan őket megszerezni itthon, ha nincs magyar akkor külföldi kiadásban akár csak angol felirattal? Az összes nagyon tetszik a leírás alapján, sajnos a rövidfilmeket már eltávolították tecsőről.

áá magyarul esélytelen, én sem láttam hogy kiadták volna. viszont ebay(.co.uk)-el jó tapasztalataim vannak, csomó animém és mangám van már onnan (és most nézem, amazonon is vannak filmjei). ha most megrendeled 1-2 hét és itt is van (egy tipp, ha teheted céges címre rendeld, akkor a posta kevésbé hajlamos elhagyni - de nekem soha semmi bajom nem volt még rendeléssel kopp-kopp-kopp)

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 08 március 2012 - 03:48

Ez az Astarotte játéka, ez valami beteges, csak a legelfajzottabb pedobear otakuknak való akik tényleg arról fantáziálnak, hogy elragadja őket egy tsundere loli, vagy inkább vicces sorozat? /a/-ban nagyon népszerű, de ott nem látom értelmét megkérdezni a várható válaszok miatt.

nem ismerem... de amióta a streaminget kitalálták viszonylag fájdalommentesen megnézheted magadnak B)
kép
0

#33 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 08 március 2012 - 11:22

Üzenet megtekintéseIdézés: Nite - Dátum: 08 március 2012 - 04:24

nem ismerem... de amióta a streaminget kitalálták viszonylag fájdalommentesen megnézheted magadnak B)

Úgy látom e helyen sok mindent meg tudnék nézni, sajna azonban nem működik egyik filmnél sem, az alter mirrorok sem a letöltés meg megaupload.
Gondolom nem ez az egyetlen ilyen oldal, google-al valaszínű tudok még néhány ilyet találni.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#34 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 09 március 2012 - 08:55

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 08 március 2012 - 11:22

Úgy látom e helyen sok mindent meg tudnék nézni, sajna azonban nem működik egyik filmnél sem, az alter mirrorok sem a letöltés meg megaupload.
Gondolom nem ez az egyetlen ilyen oldal, google-al valaszínű tudok még néhány ilyet találni.

bocs nem szopatni akarlak, nekem a mirror3 (4shared) megy...
egyébként jól gondolod, ez csak a legfelső találat volt a gugliban ;)
kép
0

#35 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 09 március 2012 - 10:44

Üzenet megtekintéseIdézés: Nite - Dátum: 09 március 2012 - 08:55

bocs nem szopatni akarlak, nekem a mirror3 (4shared) megy...
egyébként jól gondolod, ez csak a legfelső találat volt a gugliban ;)

Sejtettem, hogy nem, nem olyannak "ismerlek".

Majd megpróbálom megint, bár először a hírneves TTGL-t akartam. Meg megnézem máshol. Ez a Cowboy Bebop is érdekesen hangzik ezzel a ha már elbukunk legalább élvezzük ki az utolsó percig hozzáállású jellemeivel.

Tegnap megnéztük a Pom poko-t, a minap megvettem, némi fenntartással, mert nem legjobbak közt van számon tartva és egy Nauszikaa (ami nekem mérsékelten jött be) szerű, ne baszakodj a természettel tanmesére számítottam. Erre mélységesen megrázott. Egyáltalán nem a természetről meg a környezet védelméről van (csak) szó, hanem minden olyan közösségről amely megpróbál ellenállni egy a létét fenyegető túlerőnek és eleve vesztes háborút vív. És a sorskérdésekről, válaszutakról és kényszerpályákról melyekkel a nyilvánvaló bukás bekövetkeztekor az ilyen közösség szembekerül.
Bizony megkönnyeztem
Derpa Derpa Herp Derp
0

#36 Felhasználó nem aktív   Mr Scar the best 

• PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 09 július 2012 - 03:57

én mulhéten a cosmo és vandát néztem németül ami így is élvezhető volt!! és az egyikrészben volt egy olyan föld amiben külün éltek a nők és a férfiak hát meg kell mondjam, a férfiak eléggé elhítak benne!! másik két kedvencem a kid vs kat és az oggy és a sábbogarak utóbbin elégsokat lehet ám röhögni!!
ki tréfálni nem restell
A NAGY KARMESTER
fogva tart e pár akkord
menekülni nincs esély
ha megszólal e hang
0

#37 Felhasználó nem aktív   zakariás 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 82

Elküldve: 09 július 2012 - 06:01

Üzenet megtekintéseIdézés: trixie22 - Dátum: 09 július 2012 - 03:57

én mulhéten a cosmo és vandát néztem németül ami így is élvezhető volt!! és az egyikrészben volt egy olyan föld amiben külün éltek a nők és a férfiak hát meg kell mondjam, a férfiak eléggé elhítak benne!! másik két kedvencem a kid vs kat és az oggy és a sábbogarak utóbbin elégsokat lehet ám röhögni!!

Az utóbbiról halvány emlékeim vannak csak, de kisebb koromban nagyon szerettem :D
kép
0

#38 Felhasználó nem aktív   Mr Scar the best 

• PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 23 július 2012 - 04:59

amin még úgy sokat lehet röhögni az a jetson család pédául amikor mr spaceley azt mondta hogy: jó kerék okos kerék nagyon tudtam szakadni a röhögéstől! (nos mr spaceley a olyan okos az a kerék talán vege feleségül hehe)
na meg a family guyban ez a dal is jó volt: én egy tumor én egy tumor egy tumor vagok igen!!
ki tréfálni nem restell
A NAGY KARMESTER
fogva tart e pár akkord
menekülni nincs esély
ha megszólal e hang
0

#39 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 26 július 2012 - 08:01

Miután végigrágtam magam az FLCL, Szamurájsampon és Fűszerfarkas c. jeles műveken, úgy érzem a testem ismét készen áll arra, hogy vödröket sírjak tele férfias könnyekkel. Szóval most Wolf's Rain.
Spoiler

Derpa Derpa Herp Derp
0

#40 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 27 július 2012 - 05:18

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 26 július 2012 - 08:01

Miután végigrágtam magam az FLCL, Szamurájsampon és Fűszerfarkas c. jeles műveken, úgy érzem a testem ismét készen áll arra, hogy vödröket sírjak tele férfias könnyekkel. Szóval most Wolf's Rain.

hmm nem is rémlik hogy az bőgős lenne...
más, haibane renmei v. evangelion megvolt már? :rolleyes:
kép
0

Téma megosztása:

• (33 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Gyors Válasz