Hunbrony Fórum: Fagykaland - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Fagykaland A Kristály Birodalmat veszély fenyegeti, Equestria hősein a sor.

#21 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Changeling
  • Hozzászólás: 2.240

Elküldve: 01 november 2014 - 11:23

Clearlight

Miután elhagytam a tróntermet, a kastélyban fenntartott szobámba siettem, összerámoltam egy bőröndbe, de csak az olyan lényeges dolgokat, mint a tisztálkodó szerek, iratok, meg vastag meleg ruha a hóviharok ellen.

Kicsit hiányozni fog ez a puccos környezet, de lefogadom, hogy a Kristály Birodalomnak nem véletlenül lett Kristály Birodalom a neve. Már csak az a kérdés, hogy mivel fogok odautazni. A legjobb lesz, ha vonattal megyek Ponyvillebe, ott felkeresem Virtuous Rightot, majd szintén vonattal tovább a Kristály Birodalmi pályaudvarra.

Felemeltem bőröndömet a számmal, nagy sóhajjal még utoljára visszanéztem a szobámba, amely már üresnek hatott, és ahogy kiléptem volna az ajtón, valaki máris a nevemen szólított.

— Clearlight!

Kissé megijesztett, ahogy merengésem közben hangosan a fülembe kiabál valaki, de gyorsan megnyugodtam, amikor megláttam, hogy csak az egyik őrtársam az.

— A királynők parancsára előkészítettünk egy kisebb léghajót, tele élelemmel és a szükséges felszerelésekkel.

— Ezek szerint az odautazásom egyszerűbbé vált, mint ahogyan azt elképzeltem. Egy térképet azért kérhetnék?

— A léghajón találsz egyet a falra függesztve.

Egy bólintással megháláltam, majd a hegy túloldalán várakozó léghajóhoz vezetett. Az átlagosnál valóban kisebb méretű volt, de ez egyáltalán nem zavart, legalább kevésbé kelt majd feltűnőséget. Habár nem tudom, hogy van-e feltűnőbb dolog, mint egy léghajó, de legfeljebb majd igyekszek nem Ponyville központjában landolni.

Eközben már a léghajó ajtajában álltam, megfordultam, még egyszer integettem az őrtársaimnak, majd a béltérbe léptem, és bezártam az ajtót. A két szélső oldalt egy-egy kanapé hevert, közöttük egy asztal. A csomagtérben tíz láda, amelyekbe valószínűleg az élelmet pakolták.

Előre mentem, a léghajó kormányhoz, és lassan a levegőbe emeltem ezt a monstrumot. Irányt vettem Ponyville felé, és siettem a tiszt begyűjtésére.

Még ezzel a csúcstechnológiai vívmánnyal is közel húsz percbe telt az odaút, de végül csak megérkeztem. Már csak az a kérdés, hogy hova szálljak le? De még fontosabb az, hogy… hogy a fenébe kell ezt a szart egyben letenni a földre?

Jobb ötletem támadt, nem teszem le, csak lefékez… ja várj, hiszen ezeken fék sincsen. Viszont ha kikötözöm, akkor az majdnem ugyanaz. Az ablakon kinézve megpillantottam egy hatalmas, öreg fát, majd az ajtónál lévő vastag kötéllel a számba kirepültem, és egy erős csomóval odarögzítettem.

Ez minden bizonnyal meg fogja tenni a dolgát; és most irány megkeresni Virtuous Rightot, egy helybéli biztosan meg tudja mondani, hogy merre lakik.

Körbekémleltem a területen, és a város szélén megpillantottam egy zebrát. Ő talán tud segíteni.

— Elnézést, Virtuous Rightot keresem, a feletteseim szerint ebben a faluban lakik, de pontos címet nem adtak. Tudnál segíteni nekem?

//párbeszéd kezdeményezése Morgannel//
Certified fan of the series since 2011.
3

#22 Felhasználó nem aktív   redmark 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 312

Elküldve: 01 november 2014 - 07:26

Morgan

Elmerülök kicsit a gondolataimban miközben Ponyville és az erdő határán haladok célom felé.
Igaz gyorsabb lenne az utcákon keresztül, de mindig is jobban szerettem a nyugalmat, ráadásul ez a napos idő amúgy is tökéletes egy kis túrához.

A város határánál egyszer csak váratlanul egy denevérpóni ereszkedik le elém, akinek így elmélázva majdnem neki is megyek, de szerencsére az árnyéka pont felém vetül, így időben észreveszem őt. Egy pillanatra csak kínosan bámulok rá, mikor végül megszólal.

- Elnézést, Virtuous Rightot keresem, a feletteseim szerint ebben a faluban lakik, de pontos címet nem adtak. Tudnál segíteni nekem?

- Hát, ismerős a neve, csak egy pillanat, valahol itt... - szakad félbe a mondanivalóm, miközben kutakodok a nyeregtáskámban.

- Itt is van! - szólalok meg a patámban egy kis füzetet tartva – Annak idején vittem neki pár fájdalomcsillapító elixírt. – bökök rá egy bejegyzésre a füzetben – Bemész a főtérre, arra, aztán ott be egy kisebb utcába jobbra onnan meg még egy kicsit tovább... – magyarázok jobb mellső lábammal mutogatva az utat – de igazándiból én is nagyjából arrafelé megyek, elkísérhetlek odáig ha gondolod.

//Párbeszéd folytatása Clearlighttal
kép
A flap of Fluttershy's wings on one end of the world may bring peace and beauty to the other.
Az eredeti mű és alkotója

Spoiler
2

#23 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 01 november 2014 - 08:30

Clearlight

A jobb mellső lábával hadonászva mutogatta az utat, de kizárt volt, hogy megjegyezzem a sorrendet. Közölni akartam vele, de még mondandóm elkezdése előtt a szavamba vágott.

– De igazándiból én is nagyjából arrafelé megyek, elkísérhetlek odáig ha gondolod.

Visszatette a füzetet a táskájába.

- Azzal hálássá tennél, egy útitárs mindig jól jön. Az én nevem Clearlight, megtiszteltetés találkozni egy szintén különc lénnyel. Bejártam már Zebrika földjeinek egészét. Te itt születtél, vagy onnan vándoroltál át?

//Párbeszéd folytatása//
1

#24 Felhasználó nem aktív   redmark 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 01 november 2014 - 10:05

Morgan

- Azzal hálássá tennél, egy útitárs mindig jól jön. Az én nevem Clearlight, megtiszteltetés találkozni egy szintén különc lénnyel. Bejártam már Zebrika földjeinek egészét. Te itt születtél, vagy onnan vándoroltál át? - válaszolja miközben elrakom a jegyzetfüzetem.

- Akkor induljunk! – válaszolom, majd elindulok
- Ezek szerint te előnnyel indulsz velem szemben, én még csak nem is láttam denevérpónit élőben. – folytatom egy rövid szünet után, miközben haladunk célunk felé – Az én nevem amúgy Morgan. Zebrikában születtem, és ott is nőttem fel, nagyjából három éve, az ottani tanulmányaim befejezése után indultam el erre, Zecora nyomait követve. - mesélem a történetem, miközben a főtéren keresztül beérünk egy utcába - Azóta pedig lényegében a tanítványaként telnek a mindennapjaim, meg a helyi vadon felfedezésével - fejezem be ahogy lassacskán odaérünk a házhoz.

- Éés meg is érkeztünk. – szólalok meg egy kis szünet után, az előttünk lévő ház ajtajára mutatva - Ha esetleg szükséged lesz még útbaigazításra később, szólj, úgy sincs a mai napra már semmi teendőm.

//Párbeszéd folytatása/vége (?)
kép
A flap of Fluttershy's wings on one end of the world may bring peace and beauty to the other.

Spoiler
2

#25 Felhasználó nem aktív   Ritli 

• Okleveles trollszelidítő magiszter és Hulk
  • Csoport: Moderátorok
  • Hozzászólás: 4.744

Elküldve: 01 november 2014 - 10:50

Icy

Kijöttünk a barlangból. Milyen csodás érzés! Ez a kellemes, jeges szél. A hatalmas hótakaró gyönyörű látványáról nem is beszélve. Ráadásul a hang, ahogy ropog a patám alatt! Nem bírom megállni, hogy ne topogjak egy helyben. Ezer éve nem jöttem ki, maximum a bejáratot közelítettem meg, hogy kikukucskáljak.
A mester varázsolt nekem egy kis ülő alkalmatosságot, azonban... A francba hiszen ennyi évet végigültem! Neki talán csak egy pillanat volt, de nekem... Viszont udvariatlanság lenne visszautasítani. Azt hiszem, hogy most csak rátámaszkodok mellső lábaimmal.

A számomra érdektelen történeteket mesélő unikornis megkínál valamivel. Étel? Hát nem veszi észre, hogy én olyan vagyok mint ő? Ha szükségem lenne ilyesmire már réges-rég éhen haltam volna odabent és csak a csontjaimat találja meg.

– Köszönöm, de nem élek ilyesmivel. A részemet a mesternek adom – válaszolom elutasítóan.

Meséiből az egyetlen dolog amire felfigyelek egy név. Az ellenségünk neve. Twilight, mi? Alig várom, hogy elintézzük őt és a barátait. Alig várom, hogy csináljunk valamit. BÁRMIT!

– Akkor most mihez kezdünk? Indulunk? Hová? Van valami feladatod a számomra? Előre menjek felderíteni? Elkapjak valakit? Szerezzek valamit? Bevegyek egy falut? – kezdek a kelleténél gyorsabban hadarni miközben egyre jobban eluralkodik rajtam az izgatottság. Nem jellemző rám az ilyen viselkedés, De! Annyira! Unatkoztam!

//pb folyt//
Nyaa~
kép

Hilfe! Das Monstrum im mir wird explodieren!
3

#26 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 02 november 2014 - 04:01

Frost Breath

Friss üzlettársam elő is varázsolja sovány terülj-terülj asztalkámját, én pedig az egyik pitét el is ragadom, majd hatalmas harapásokkal bedúrom arcomba három perc alatt. Bakker, ez már kellett.

Közben a beszámoló folytatódik a kérdéseim nyomán. Szóval mégsem került ki a kisebb nővér a képből, a Harmónia Elemei csak gazdát váltottak, ráadásul feltűnt ez a állítólagos messiás is a színen. Ez nem lesz egyszerű, sőt, nehezebb mint gondoltam. Tényleg megérte volna egy évezredet várni?

És... Sombra?

- Sombra visszatért? - Kérdeztem amíg ő elkezdett táskájában turkálni. - Mikor volt ez? Azt hittem aféle halál előtti varázsige volt amivel letaszította a birodalmat... És még vissza fog térni, vagy mostmár végleg jegelték?

Időközben Icy elkezd hisztizni... Jah igen, ezer évet ült a gumóján, gondolom nem válik ínyére a tétlenség. De a világuralom kiépítéséhez igen is sok agyalásra van szükség. Sebaj, lekötöm.

- Keress egy falut. Valahol. Biztos van a közelben valami. Csak arra figyelj, hogy ne vegyenek észre, aztán gyere vissza és csicseregd el hol vagyunk, utána majd akciózunk.

Visszafordulok a történészhez, közben az ülőhelyemből kiharapok egy darabot és a jeget szopogatva hidratálom magam...

//Párbeszéd folytatása//
kép
1

#27 Felhasználó nem aktív   Dartheon 

• Az első Póni-csatahajó kapitánya
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.811

Elküldve: 02 november 2014 - 04:15

Ascaroth

- Igen, Sombra a várossal együtt jött vissza, de Twilgihték kiűzték, a messzi északi hegyekbe. Nem ölték meg, nem zárták kőbe, szóval.. még életben van. Ameddig a pajzs tart, ameddig a kristály szív él, addig ő sem tud belépni a városba - mármint a Kristály birodalomba. S mikor tért vissza? Egy olyan.. 4-5 hete.

Na, elég kevés kaja maradt, vagy olyan.. öt darab. De jó! Viszont meglett a kulacsom!
Mohón nyelem magamba a vizet.
Áhh.. ez jól esett. Na, viszont megint szedhetek havat és melegíthetem fel ha nem akarok szomjan halni...
huhh basszus nem adtam neki a vizemből..

-Frost, mindjárt csinálok egy újabb adag vizet, és adok belőle...

- Szóval.. te pontosan hogyan kerültél ide? - fordulok Frost felé - Mármint.. miért akarod elfoglalni Equestriát? Gyanítom, hogy elég nyomós okod van rá, és nem csak holmi "mert csak akarom és kész" miatt...

<párbeszéd folytatása>
Justice RAINS FROM ABOVE!

1

#28 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő

Elküldve: 02 november 2014 - 04:46

Frost Breath

Hinnye. Pofaszakáll még itt van? Ez még jobban komplikál mindent, ő biztosan nagyobb hal, mint én. Igaz voltak feltevések, hogy csak a Kristályszív miatt nőtt el úgy a képe, és csak azért tudta a puccsot végrehajtani mert elárulta az uralkodói családot, de inkább nem akarok egymagam rájönni. Ráadásul az északi hegyek... Azok itt vannak közelben, a Fagyos Észak tartományban.

Akkor itt majd választani kell. Ha az öreg sötét tényleg egyszemélyes hadsereg, akkor ha a friss uralkodónak nyalizok be, kitapossa a szememet, viszont ha mellé állok és csak papírkutya, akkor az equestriai nővérek fognak hidegre tenni minket.

Bár jobban átgondolva... Legutóbb is a Harmónia Elemei ellátták a baját, hiába volt meg neki a Szív, Birodalom meg minden. Valószínű, most sem húzza sokáig. Ha csak nem tanult a hibáiból...

Nem. Maradok az eredeti tervnél. Múltkor a mérleg nyelve Equestria oldalán állt. Ha átmenetileg is, de oda pattanok, amíg Pofaszakáll ármánykodik, akkor biztos veszíteni fog.

Oh, amíg elgondolkodtam a srác vízzel kínál. Hah.

Rátapasztom a patám az ülőhelyemre, majd egy méretes kúp alakú jégdarabot kihúzok belőle. Mágiámmal felé lebegtetem, közben pedig a közepét megolvasztom, így a benne levő üreg megtelítődik vízzel.

- Amíg ebben a bizniszben vagy, víz miatt nem kell aggódnod, - szólok kisebb büszkeséggel hangomban.

- Szóval.. te pontosan hogyan kerültél ide? Mármint.. miért akarod elfoglalni Equestriát? Gyanítom, hogy elég nyomós okod van rá, és nem csak holmi "mert csak akarom és kész" miatt...

- Biztos, hogy az "akarom és kész" számodra nem elég nyomós ok? Mert az az jelenti, hogy te nem igazán akarod. De majd belerázódsz. Mondhatnám azt is, hogy megalomániás vagyok, és uralkodni akarok mindenen, azonban ez ugyanaz, csak más szavakkal.

//Párbeszéd folytatása//
kép
2

#29 Felhasználó nem aktív   Ritli 

• Okleveles trollszelidítő magiszter és Hulk
  • Csoport: Moderátorok
  • Hozzászólás: 4.744

Elküldve: 03 november 2014 - 02:07

Icy

– Keress egy falut. Valahol. Biztos van a közelben valami. Csak arra figyelj, hogy ne vegyenek észre, aztán gyere vissza és csicseregd el hol vagyunk, utána majd akciózunk.

– Igenis! – válaszolom és abban a pillanatban el is rohanok.

Patám aljából néhány jégtüskét növesztek, nehogy elcsússzak egy jeges részen miközben teljes sebességgel futok. Elég ironikus látvány lenne.

– Hehh, átlátott rajtam – mondom magamnak vigyorogva, miközben a hóval borított fenyők közt kanyargok. Egy kicsit azért megerőltethette volna magát. Ascaroth biztosan tudja, hogy hol van falu, jönnie kellett valamerről. Bizonyára egy térkép is lapul a táskájában.

De a lényeg, hogy végre kinyújtóztathatom végtagjaimat.

*BUMM*

Au! Hirtelen egy fa ugrott elém. Vagyis nekiszaladtam. Ágairól egy hatalmas kupac hó hullott rám. Lehet, hogy nem kéne ilyen sötétben futkároznom.

– Mi volt ez? – hallok egy hangot valahonnan balról.

Ki a franc sétál ilyenkor idekint? A mester megmondta, hogy ne vegyenek észre, így mozdulatlanná dermedek (nem nehéz feladat) és úgy hallgatózok. Lépések zaja üti meg fülemet. Nem is rossz lehetőség. Ha jár itt valaki biztos van egy település a közelben, elvezethet oda. Lehet, hogy kamu küldetés, de akkor sem térhetek vissza üres patával.
Nyaa~
kép

Hilfe! Das Monstrum im mir wird explodieren!
1

#30 Felhasználó nem aktív   Dartheon 

Elküldve: 03 november 2014 - 09:32

Ascaroth

-Áh, köszönöm, akkor már csak a kaját kell megoldjuk! -majd meghúzom ismét a kulacsomat.

-Nos visszatérve.. nem, nem elég nyomós ok a "mert akarom és kész" indok. Ha egy filmben lennénk, akkor elfogadható lenne hogy csak úgy gonoszkodni, de.. nincsenek ilyen komoly szándékok mély érzelmi indíttatás nélkül.
Nightmare Moon mikor Celesztia ellen fordul,t ő akart lenni az egyedüli uralkodó, akire a többiek felnéznek, és tisztelik, nem csak az este és az álmok felett őrködik.

Óvatosan, Ascaroth.. nem lenne jó magad ellen fordítani őt nem gondolod?

- Nem megsérteni akarlak, semmi ilyesmi, távol álljon tőlem. Csak.. eddig az összes alak aki el akarta foglalni, mindig volt egy hátsó vezérgondolat, amihez ez kellett. Tekitnve, hogy Sombra idejébn éltél, és neked a Kristály birodalom kell, gondolom őt akarod legyőzni, vagy szimplán úgy gondolod, hogy sokkal jobban vezetnéd a népet, mint a hercegnők, és / vagy Sombra...

<párbeszéd folytatása>

1

#31 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő

Elküldve: 03 november 2014 - 10:02

Frost Breath

Csak nem hagyja annyiban. Pengeélen táncol a gyermek. De azt hiszem valahogy belemehetek.

Mondjuk ez a ,,film" dolog nem tudom mi, amit hasonlatként használt... de majd visszatérünk rá később.

- Amikor kicsi voltam a kiscicámat, Cirmost néhány nálam nagyobb, gonoszabb és csúnyább póni elvette és addig dobálták, míg egyikük elejtette és meghalt... - Szólok mímelt szomorúsággal hangomban. - Annyira fájt... de ott és azon a napon felesküdtem, hogy világuralomra török, és akkor fizetni fognak! FIZETNI FOGNAK!

A végén felpattantam székemben és az égnek ráztam üvöltve patámat, azonban a szerepjátszás végeztével visszaheveredtem jégágyamra.

- Nem, amúgy csak hatalom kell. Nem érdekel, hogy jól vezetem a népet vagy sem, én akarok a nyeregben lenni és kész. Pofaszakáll ebben csak egy átmeneti kellemetlenség, de úgyis el lesz téve az útból előbb-utóbb. Ezen felül pedig azt kell mondanom, hogy nincs közöd hozzá. Ennyi erővel most én is kérdezhetném, hogy az alap "tököm tele mindenkivel" szindrómán kívül mi motivált arra, hogy csatlakozz? Egyáltalán mi hajtott ide egész pontosan?

//Párbeszéd folytatása//
kép
2

#32 Felhasználó nem aktív   Dartheon 

Elküldve: 03 november 2014 - 11:18

Ascaroth

- Igazad van, Frost, és tartozom is egy magyarázattal, hogy hogyan kerültem én ide, és hogyan segítettem Icynak

-Ahogy mondtam, régész vagyok, aki a meséket és mondákat kutat fel és értelmez újra. Erre tettem fel az életem, miután Nightmare Moon visszatérte is csak egy gyerekmesévé korcsosult ezer év alatt. Nem hitt nekem senki sem ahol tanultam, hogy ez előjel, hogy ez be fog következni.. kinevettek, megaláztak!

-Mi hajtott ide egész pontosan? Az egyetem elvégzése után munkát sehol se kaptam, vagy ami lett volna, csak aljameló lett volna - csatorna pucolás, meg ilyen egyéb dolgok.. takarító.. én ezt nem akartam, ezért hát az összes megmaradt könyvemet pénzzé tetttem, és eljöttem a nemrég megjelent Kristály birodalomba.
Könyvtárában hatalmas tudás rejtőzik, és én tudni akartam, hogy akad-e még hasonló alak, mint Nightmare Moon.
Akiről szólnak a mesék, de mindenki csak fikciónak tartja őket.

-Aztán.. rájöttem, hogy bármit is mondanék, úgyis kinevetnének. Az egész világ romlott, az összes városi póni egy beképzelt fasz!
Hiába ordibálnék, vagy publikálnék több ezer könyvet, ugyanaz lenne. Megvetés,közöny, és köznevetség tárgya lennék, ahogy már voltam az korábban.
Azt mondom ezeknek fölösleges szólni bármiről is.. hülyék, pláne az úgynevezett "nemesség"! Idióta barom mind egy szálig! Ostobák, önteltek, arrogánsak! Mit nem adnék hogyha az egyiket személyesen téphetném szét!

/párbeszéd folytatása/

1

#33 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő

Elküldve: 04 november 2014 - 09:26

Frost Breath

Oohohohoh, van bőven vitriol ebben a gyűlöletbeszédben, helyes, helyes, tényleg eléggé be van rágva a srác. Nem fog egyhamar elárulni, ahhoz túlságosan is keserű.

Aztán elkezd a nemességről fröcsögni. Hah.

- Hát itt a fényes alkalom, - szólalok meg, felállván a székemből. - Bár azért ahhoz még egy kicsit aprítanod kell a levesbe, ha nem veszed sértésnek. - Rövid gegem végeztével visszaülök. - Igaz, nem nagyon szeretem a címet viselni, meg régen is volt már, nem tudom érvényes-e még. Jobb szeretek sima szélhámos lenni, nem ,,nagy nemesi ghófúhh". A feltételezés, hogy esetleg jogom is lenne az uralkodáshoz kiveszi a poént az egészből. DE, visszatérve rád, látom rendesen meg vagy orrolva a világra. Ugye gondolom az sem fog gondot okozni, ha esetleg gyilkolásra kerül a sor?

//Párbeszéd folytatása//
kép
1

#34 Felhasználó nem aktív   Dartheon 

Elküldve: 04 november 2014 - 10:56

Ascaroth

-ha esetleg gyilkolásra kerül a sor?

Na, hamar a tárgyra tértünk!
Ez valami csapda lenne? Ha azt mondanám, "gond nélkül", könnyen befolyásolhatna, de ha nem mondok igent valamilyen formában, másképp alakulhat a dolog, mint ahogyan szeretném...
Megvan annak az esélye is, hogy valakit az ő parancsára teszek el láb alól, s amíg ő lelép, én elviszem a balhét helyette.. nem egy történet volt már ilyen és hasonló esetről.

- Nos.. ha adsz lehetőséget nekem személyes bosszúra, ha én ölhetem meg azokat akik nekem keresztbe tettek, rendben. De olyanoknak nem szívesen venném el az életét, akik ártatlanok. Persze ha már ránk támadnak, akkor onnantól nincsen kérdés, habozás nélkül cselekszem.
S mivel valószínű, hogy a trónon való felfelé törekvésed során szükség lesz kulcspozícióban lévő alakok láb alóli eltételére, azzal nem lesz gondom. Elég sok idióta gyökér van akit széttépnék ha elém kerülne...
Viszont harci képzést nem kaptam, lévén történész. Inkább a hadsereg mozgatásában vagyok jobban otthon, a griffek és minotauruszok történelmén okulva.
Alap támadó mágiáim vannak, meg ugye a tűz, aminek igen nagy hasznát vettem eddig..

//Párbeszéd folytatása//

1

#35 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack

Elküldve: 05 november 2014 - 06:00

Clearlight

- Éés meg is érkeztünk. Ha esetleg szükséged lesz még útbaigazításra később, szólj, úgy sincs a mai napra már semmi teendőm.

Morgan elköszönt, majd én is így tettem. A zebra lassú léptekkel haladt egyenesen a földes úton, én pedig a ház fából készült ajtaja felé fordultam.

Mivel a csengőt sehol sem találtam, ezért canterloti udvariasságból hármat kopogtam, és türelmesen vártam, hogy ajtót nyissanak. Azonban fél perc elteltével sem történt semmi.

Morgan irányába fordultam, és gyors ügetéssel be is értem. Csak akkor szólítottam meg, amikor kellő közelségben voltam hozzá képest, majd lelassítottam a tempóból.

- Biztos vagy benne, hogy jó helyre hoztál? Senki sem nyitott ajtót.

Együtt visszasétáltunk a házhoz, ez alkalommal ő kopogott hármat. Ismét hiába jeleztünk; vagy nem volt otthon a illető, vagy valami gond van. Körbejártam a házat, és a ház jobb oldalán megláttam két ablakot. A lentebb csukva volt és be volt húzva a függöny, a föntebbi azonban tárva volt hagyva.

- Felrepülök az ablakhoz, várj meg itt a bejárat előtt.

Kisvártatva az ablak alá sétáltam, pár pillantást vetettem mindkét oldal irányába, nehogy valaki betörőnek gondoljon, majd pár szárnycsapással ellöktem magam a fentebbi ablakpárkányig, amiben megkapaszkodva végül felhúztam magam.

Egy hálószobában kötöttem ki, de nem tartózkodott benne senki. A szoba ajtaján kilépve a folyosóra jutottam, ahol a többi ajtót is sorba kinyitottam, és bepillantottam a helyiségekbe, de mind üresek voltak. A semmiből azonban egy hang szólalt meg, és ha a hallószervem nem csal - ami megjegyzem, a fajtámnál hibátlanul működik -, egy fiatal csődőr hangját hallottam a földszintről.

- Siessünk már, az előbb itt járkált két kanca, le kéne lépnünk végre.

A folyosó vége egy korláthoz vezetett, ahonnan beláttam a nappaliba és a konyhába is. A kettő között egy székhez kötözött póni ült, aki minden bizonnyal Virtuous Right lehetett személyesen.

Két másik földipóni állt felette, az egyikük egy világoslila csődör, míg a másikuk egy barack színű kanca volt. Egyszerű betörők, nyilván könnyen le lehet őket verni. Az arányok kiegyenlítése végett viszont hasznos lenne az egyiket kiütnöm. Mivel háttal álltak nekem, előnyben voltam, és bár a lépcsőn nem mehettem le, mert a nyekergésre egyből felfigyeltek volna, helyette a korláton átmászva lassan lesiklottam az alsó szintre, és halkan mögéjük lopóztam.

Egy hirtelen mozdulattal a csődőr mellé ugrottam, és hátsó lábaimmal oldalba rúgtam, amitől nekiesett társának. A kanca még azelőtt kimászott a ráesett teher alól, hogy arcba rúghattam volna, és felülkerekedve rajtam, fejjel nekem rontott a szekrénynek lökve engem. Ahogy megkapaszkodtam, rengeteg könyvet, képkeretet és még egy növényt is sikerült lerántanom. Megmarkoltam sajogó tarkómat, majd újra négy lábra állva én is a kancának rontottam, ő azonban jóval jártasabb volt a verekedésben, és kitért előlem. Már a bejárattal szembeni folyosón álltam, lihegve, és a következő pillanatban az láttam, hogy ismét fejjel felém rohan.

Az összeütközés erejétől én az ajtónak csapódtam, ami azonban már olyan öreg és korhadt volt, hogy az ütközetben kitört a helyéről, és ekkor tudatosult bennem, hogy mi van, ha Morgan még ott áll mögötte. Ahogy az ajtó kiszakadt, én háttal Morganre estem, feldöntve őt, már semmi erőm nem volt, és abban reménykedtem, hogy magamhoz bírok térni még mielőtt a betörők meglépnek.
1

#36 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő

Elküldve: 05 november 2014 - 06:22

Frost Breath

Oh igen, a szokásos "ártatlanokat nem ölünk". Sebaj, majd belejön, mikor rájön, hogy nem a borús megváltó hősök oldalán van, hanem tényleg a gonosz félen.

Viszont történelemtudás révén van stratégiai sütnivalója. Ez már tetszik!

- Végül is, az se semmi. Persze attól még jó lenne, ha megtudnád védeni magad, ki tudja, lehet majd én vagy Icy kiképezlek egy kis patatusára... Ami azt illeti, ő is lassan hazaérhetne... Stratégiai tudás mindenképpen biztosítja, hogy ne csak húspajzsnak használjalak, s talán majd ha jól viselkedsz, apucitól kaphatsz egy jégdémon alakulatot. ,,Ártatlanok" nem megölését... Hát, nem biztosíthatlak e téren. Nem mondom, hogy fosztogatni, gyújtogatni és rombolni fogunk hetedhét országon keresztül, mert egyrészt ugyebár azzal nem messzire vinnénk, másrészt ha megölnénk mindenkit nem lenne kin uralkodni, de előfordulhat, hogy valami koszos falusinak fülébe jut valami, aminek nem kellett volna, és másképpen nem tudjuk bebiztosítani az örökös csendet, esetleg valami kedélyes, kedves bácsika tud valamit, vagy birtokol valamit, ami nekünk kell, de semmiképpen sem akarja megosztani velünk...
Persze nem feltétlen kell vért ontanunk a fenti esetekben sem. Tudod ennek a jég hókuszpóknak van egy nagyszerű része, és az az, hogy képes vagyok úgy pónikat befagyasztani, hogy tényleges bántódásuk nem esik. Egyfajta sztázisba kerülnek, és ha jómagam eresztem el őket, akkor sértetlen állapotban mászhatnak elő a kis jeges szúnyókájukból. Viszont ha valami kontár lát neki tábortűznél kiolvasztani őket, az már... kevésbé szerencsés. Ettől függetlenül persze előfordulhat, hogy valakit azonnal le kell jegelni, én pedig nem leszek jelen, ekkor pedig sajnos drasztikusabb dolgokhoz kell folyamodnotok...
Amúgy ha már szóba kerültek a griffek, még mindig meg vannak orrolva Equestriára? Szerinted benne lennének egy kis közös elagyabugyálásban, ha eljönne az idő?

//Párbeszéd folytatása//
kép
2

#37 Felhasználó nem aktív   redmark 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 05 november 2014 - 08:52

Morgan

Lassan továbbindulok eredeti célom felé, amint Clearlight elindul az ajtó felé, majd kopogtat rajta. Ahogy lassú léptekkel haladok előre, egyszer csak sietős léptek zaja csapja meg a fülemet, majd végül Clearlightot pillantom meg ismét.
- Biztos vagy benne, hogy jó helyre hoztál? – kérdezi, majd folytatja – Senki sem nyitott ajtót.

- Hát őő... – felelem nem túl meggyőzően – Elvileg.
Majd azzal a lendülettel elindulok visszafelé az ajtóhoz, ahol most én kopogok be, válasz viszont most sem érkezik.

Pedig, biztos vagyok benne, és a noteszben is benne volt. – fut végig a kínos csendben az agyamon a gondolat – Csak nem olvastam el, vagy most komolyan? Remek első benyomás megint!

- Felrepülök az ablakhoz, várj meg itt a bejárat előtt – szakítja félbe végül önostorozásomat a kanca higgadtan.

- Oké! – érkezik tőlem egy kis szünet után a rövid válasz.
Azonban Clearlight ekkor már épp szárnyra kap, egy rövid körülnézés után.

Egy rövid ideig ismét csend lesz, azonban most váratlanul az ajtó mögül érkező zajok törik meg.
Mit csinálhat odabent? – kérdezem magamban, amint először pár puffanást hallok meg bentről.
A táskámba túrok, ahogy végül a puffanást csörömpölés követi.
Meg is van! – nyugtázom magamban, miközben egy üreges folyami nádból készített fúvócsövet veszek elő, és egy kis tegezt, amiből végül egy kis fém dárdát vesztek ki végén sűrű, élénkvörös színű szövetszálakkal, majd visszarakom a táskámba?
Na ugye, hogy sose tudja az ember mikor jöhetnek ezek jól! – nyugtázom magamban győzedelmesen, Zecora pár nappal ezelőtti számonkérő szavaira válaszul.

- De mégis hogy fogok én ide bejutni szárnyak nélkül? – kérdezem magamtól, amint az előbbi örömömet szétoszlatja a gondolat, miszerint szárnyak híján én nem tudok csak úgy berepülni.
Rövid tanácstalanság után végül észreveszem, hogy az ajtó fája már kezd elöregedni.
Talán ha elég erő- – kezd körvonalazódni bennem egy terv, miközben az ajtó felé indulok, azonban a következő pillanatban már félbe is szakad, ahogy az ajtó fájának szilánkjai közepette Clearlight repül felém, egy barackszínű pónival együtt, azonban mielőtt lenne bármi esélyem felmérni a helyzetet a denevérpóni kanca már is teljesen letarol, minek hatására mindent elejtve én is a földre zuhanok.

Hosszú óráknak tűnő pillanatok következnek, mire végre megértem a helyzetet, ahogy látom, ahogy a földipóni kanca gyorsan távoldó alakját.
Ahogy tudok patára állok, azonban a lemaradásom már így is tetemes, tíz-tizenöt méteres hozzá képest, ami ezekben a zegzugos kis utcákban bőven elég ahhoz, hogy lerázzon engem.
Legnagyobb meglepetésemre, azonban nem jut messzire, mivel léptei hamar bizonytalanná válnak, majd lassan a földre rogy.
Egy pillanatig értetlenül állok, de végül elindulok felé és közel érve végül hamar megfejtem a talányt, amint egyik hátsó patájánál egy élénkvörös foltot pillantok meg, a dárdám végén lévő szövetpamacsot.

- Pontosan mi is történt az imént? – teszem fel a kérdésem Clearlightnak, visszaindulva felé, miután a földipóni hátsó lábából kihúztam a dárdám átmenetileg lebénító méreggel bekent hegyét.

//Párbeszéd folytatása (vagy kezdése, vagy mi)
kép

Spoiler
2

#38 Felhasználó nem aktív   Dartheon 

Elküldve: 08 november 2014 - 06:08

Ascaroth

Hmm, tetszik amit mond, viszont az nem, hogy csak lefagyaszt másokat..
Az nem elég.. meggyőző.

- Nos... jelenleg béke van a griffek és a pónik között, nemrég lett ismét megerősítve a dolog. Szóval.. ha mint állam nem is, talán zsoldosok formájában hajlandóak lennének harcolni a pónik ellen. Mondjuk talán benne lennének egy szövetségben ellenük, csak ugye olyat kell ajánlani ami miatt nekik meg is érné felbontani a békét... Persze ehhez pénz kéne aminek híján vagyok/vagyunk, tekintve hogy az utolsó talléromat kajába és felszerelésbe öltem.

Húzok egyet a kulacsomból. Huhh.. a gyomrom egészen jól megtelt, csak már kajám nem maradt sok.. mindegy, a falukból majd szerzünk..

-Amit nem nagyon értek, hogy miért fagyasztasz le bárkit is, amikor elvenni az életét egyszerűbb? Hiszen akiket lefagyasztasz úgyse állnak melléd, hacsak nem ajánlasz nekik olyat ami miatt mégis, és még mindig ott van az árulás lehetősége ha már egyszer melléd álltak.
Visszatérve.. amit te mondtál, azzal nincsen semmi bajom, arra van ok hogy miért szükséges eltenni őket pata alól. Én valóban ártatlan csikókra és kancákra gondolok, akik ülnek a néma csöndben, és semmiről se tudnak.

"s talán majd ha jól viselkedsz, apucitól kaphatsz egy jégdémon alakulatot. " - hangzik fel fejemben amit mondott korábban.

Meh.. apuci, mi? heheh.. remélem azért nem fogja elvárni hogy "őfelséges nagymester istencsászárnak" hívjam majd...

- És hálás lennék, ha kapnék pár leckét patatusából, elvégre nem támaszkodhatok csupán a mágiámra... Viszont a démon alakulat hogy működne? Ahogy látom elég fura lények ők..
Másrészt pedig.. ahogy haladunk, annyit kérek tőled hogy azokat, akik nekem ártottak, személyesen végezhessem ki... Megegyeztünk?

Végre... most törlesztek minden sérelmet azokon a rohadékokon, akik kiröhögtek, és személyesen fogom őket levágni!

<párbeszéd folytatása>

0

#39 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő

Elküldve: 08 november 2014 - 09:40

Frost Breath

Zsoldosok? Igen, jó lenne néhány több ésszel bíró kolléga is, igaz, őket nehezebb kordában tartani, nagyobb az öntudatuk... bár amíg telve tartja a zsebüket a póni, addig köszönik jól vannak. Pénzünk meg biza lesz, oh, lesz az bőven.

Aztán értetlenkedik a fagyasztós trükkömről. Höh. Kioktatom.

- Nos, miért jó jegelni az ellenfeleinket és az útba kerülő járókelőket ahelyett, hogy kilyuggatnám őket? Elsősorban: Mert egy szép átlátszó jégtömbben irtó menően néznek ki. Csinálni fogok magamnak mindjárt egy palotát, abban majd lesznek bőven mirelit patások, majd meglátod te is. Második sorban: A fagyasztás nem olyan végleges, mint egy halál. Ugyanúgy kb. örökre ki vannak helyezve a forgalomból, kivéve, ha én máshogy döntök, viszont ha megölsz valakit akkor az sokkal hevesebb reakciókat szül. Üvöltözés, bömbölés, esküdés bosszúra, és sajnos legtöbbször sikerül is nekik. Nem mondom, hogy piskóta póni lennék, de ha elég ellenséget szedsz össze, elébb-utóbb valamelyikük csak földbe döngöl. Egy sima fagyos kiállítást könnyebben megbocsájtanak.

Persze ez nem minden, áramlanak tovább a kérdések és kérések...

- Jégdémonok... - Felállok nyughelyemből, kicsit már kinyújtóztatom magam. - Eszes jószágok, csak nem túlságosan. Közelharcban megállják a helyüket, képesek valamennyi távolságira is, és egy sima egy az egy ellen tusába többnyire győznek, ha mással nem, számbeli fölénnyel. Tetszik tudni, szinte semmibe se kerül nekem előállítani őket. Viszont nagyobb hadseregek ellen, ahol a másik oldalon is ezrek sorakoznak, már nem elég a szimpla roham. Itt lesz szükség a te okos buksidra, - bököm meg mellé sétálva a fejét, - hogy az erejüket a megfelelő helyekre koncentráld, így pedig sikert arathassunk. Oh, valamint lehet segíthetsz egy-két újabb fajta démon létrehozásában is, nem tudom, mennyit változott azóta a hadviselés, lehet ez az alak már nem ideális.

Leülök nem messze tőle, arra bámulva amerre Icy elcsatangolt. Merre járhat már?

- A személyes bosszút pedig megkaphatod, egy feltétellel: ha nincsenek olyan nagykanalak a listádon, akiknek a lenyakazása sejhajon haraphatnák az én terveim. Szóval remélem nem kötötted össze a bajuszt politikusokkal.

Eleget vártam, szerintem elindulok utána. Remélhetőleg arra jön vissza, amerre ment. Dobbantok a hóba, mire a jégfotelem szétolvad, alattam viszont egy új építmény emelkedik, egy jégszán. Még szegecseket tartok az alján, hogy ne induljon el, de egy pillanat alatt eltüntethetem őket, és akkor huss!

- De mostan pattanj fel, megnézzük a kedves kolléganőnk merre haszontalankodik, és kicsit segítünk neki, ha valami baj volna. Remélem nem félsz egy kis szánkózástól.

//Párbeszéd folytatása//
kép
0

#40 Felhasználó nem aktív   Dartheon 

Elküldve: 08 november 2014 - 10:15

Ascaroth

Na, úgy látszik mégiscsak megtaláltam azt a pónit, aki valóban nagy hatást fog tenni Equestriára.. és itt vagyok, s neki segíthetek! S az engem kinevető alakokat fogom egytől-egyig könyörtelenül lefejezni!

-Dehogy félek, már úgyis régen volt benne részem! Fél percet kérek még, és mehetünk!

Sebitiben kezdem el visszarámolni a cuccaimat a két oldaltáskámba, szinte csak bedobálva őket, közben beszélek Frosthoz:

-Igazad van, a fagyasztás valóban előnyösebb, mint a gyilkolászás..Viszont majd megnéznék közelebbről is egy démont, csupán egy-egy részüket láttam, aztán ha kell módosítunk rajta.
Viszont.. gondolom ha neked megy, unikornis létedre, akkor lehet nekem is menne, nem? Ameddig van jég a közelben..

Elkészültem a táskám összerakásával, ezért hát magamra veszem őket és felülök a frissen készült szánra.

- És ne aggódj, csupán pár egyetemi rektor lenne az áldozat, és néhány szaktársam..

<párbeszéd folytatása / vége>

0

Téma megosztása:

• (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.