Hunbrony Fórum: Szent Celestia! - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (13 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13

Szent Celestia! Vallás, hitvilág, mitológia

#241 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 3.471

Elküldve: 01 május 2014 - 09:29

Üzenet megtekintéseIdézés: Szihu - Dátum: 01 május 2014 - 02:57

Nekem már ott van értelme, hogy más véleményét elolvasom. Lehet, hogy az enyém nem változik, lehet,hogy az övé nem fog az enyémtől, de akkor is, informálódunk. Most mond, ennek nincs több értelme, mint idáig az összes valóságshownak együtt? Mert azokat nem nézem, de ide szívesen írok. Szóval, számomra igen is van értelme. Látom, neked nincs. Viszont akkor, miért vagy itt?

Nekem is megvan a magam véleménye, szívesen elmondom, csak tudod az emberben van egy félsz, hogy majd erre is ugranak ha nem értenek egyet vele, és csak felesleges vita lesz :I

Személy szerint nem hiszek istenben és őszintén szólva nem is értem azokat az embereket akik hisznek benne. Azt megtudom érteni, hogy amikor ezt kitalálták X ezer éve, hogy akkor miért kezdtek el benne hinni, és hogy aki kitalálta az még akár jó szándékkal is tehette, viszont a mai világban már semmit nem tud az ember mondani (illetve jelentéktelenül keveset), amire ne lenne magyarázat. Gondoljunk csak bele, hogy régen mekkora csapásként élték meg a szárazságot és mekkora isteni csodának, ha végre esett az eső. Ma már szinte előre megmondják 3 hónapra, hogy nagyjából mi várható, nem kell esőtáncot járni meg istenért könyörögni, csak feljövök az internetre.

A tudomány ma már olyan szintre lépett, hogy a nagyokosok már mindenre tudnak magyarázatot, ma már a betegeket nem égetik el, hogy az ördög megszállta és nem istennek kell megköszönni, hogy az orvos meggyógyította a beteg apukát, az isten (hehe) szerelmére, 5-6 évig járt egyetemre, hogy ezt megcsinálja :I.

Lehet mondani, hogy a gyereket vallásosan nevelik fel, de ha normális iskolába jár, akkor hamar rájön, hogy amiket isteni csodának hisznek a szülők, az mind megmagyarázható tudományosan és miután felnő le is fogja szarni, mert meseként kezeli az egész nagy embert a felhők között.
Arra is ferde szemmel nézek, hogy a tag megtanulja matematika órán a valószínűségszámítást és istennek köszöni meg, hogy jó tételt húzott :I végül is...

Az akkori emberek akiknek még kellett a vallás és a hit, azok tudatlanok voltak a mai emberekhez képest, nagyon sok mindenre nem tudták a választ, olyasmi, mint amikor az ősemberek elsőnek láttak tüzet. És a tudatlan itt nem negatív jelző, valószínűleg mi is tudatlannak fogunk számítani a 100, 500, 1000 év múlva élő emberekhez képest, ez így van rendjén.

Ma már a tudomány oda jutott, hogy hihetetlen, olyan génekkel kísérleteznek (pl.: lin28a), ami szinte ma is csodának számít, csak idő kérdése, lehet 500 év múlva már a karodat visszatudják növeszteni és az egész folyamat olyan rutinos lesz, minthogy megfáztál és orvoshoz mész :I. Olyan bionikus testrészeket is alkottak már, hogy már én is elgondolkodtam, hogy cserébe levágnám a lábam. Sokszor beszélünk Sci-firől, de ha azt számításba vesszük, hogy az utóbbi 20 évben mi mindent elért a tudomány, akkor itt 1000 év múlva már ember nem mondja meg mi lesz :I (habár lehet akkorra már az atom végez mindenkivel, vagy valami új fajta jóság)

Én úgy érzem, hogy minden ember a saját istene, vagy talán Terra járt közel, hogy a fizika az istenünk, és még Kepernyos poénja is helytálló, mert én a vallásra kb. így tekintek, mint a fandomokra (Görög Istenek fandom rlz).

Most lehet kicsit nyers voltam és ellenséges a hívőkkel szemben, pedig én elfogadom, még ha nem is tudom teljesen megérteni, sose szóltam még le valakit ha hívő és ezt elmondja, viszont nekem ez a véleményem a vallásról. Sajnálom ha valakit megbántottam.

(És igen, tudom, hogy mondtam olyat amit más említett, de már így is megszakítottak 2 órás telefonnal, nem keresem vissza kiktől mit vettem)
0

#242 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 01 május 2014 - 09:52

Üzenet megtekintéseIdézés: Oliminor - Dátum: 01 május 2014 - 09:29

A tudomány ma már olyan szintre lépett, hogy a nagyokosok már mindenre tudnak magyarázatot, ma már a betegeket nem égetik el, hogy az ördög megszállta és nem istennek kell megköszönni, hogy az orvos meggyógyította a beteg apukát, az isten (hehe) szerelmére, 5-6 évig járt egyetemre, hogy ezt megcsinálja :I.

nagyjából igazat nyilvánítok oli bátyának de azért hozzá kell tenni ehhez a beszédhez azt is, hogy az se teljesen jó, ha a tudományt emeljük szent és sérthetetlen magaslatokra. a jelenlegi tételeink, "tényeink" csak azokra a megfigyelésekre épülnek, amiket eddig ismerünk, és szinte elképzelhetetlen, mennyi minden lehet, amit továbbra sem tudunk. bármikor jöhet egy újabb felfedezés, ami alapjaiban felborítja az egész tudományunkat D: mint pl. a modern fizika kezdetén, amikor már aszitték mindent kiderítettünk a fizikáról, aztán hoppá, jött einstein bácsi és a többiek és robbantottak nagyokat

továbbá gyakori hiba, ami közelebb áll az átlagemberhez, amikor az orvosról hiszik azt, hogy ő itt a nagy kuruzsló mert mindent tud és csak rádnéz, megnyomkod itt-ott, és megmondja neked 1000%-ra hogy mi a bajod és hogyan tüntesd el. az orvos is csak a látottak alapján levon egy következtetést, és tesz egy valószínű tippet, aztán ha bejön akkor örül mint majom a farkának, ha nem akkor pedig gebasz van D:
kép
0

#243 Felhasználó nem aktív   Oliminor 

• Applejack <3
  • Hozzászólás: 3.471

Elküldve: 01 május 2014 - 10:14

Üzenet megtekintéseIdézés: Shidotoku - Dátum: 01 május 2014 - 09:52

nagyjából igazat nyilvánítok oli bátyának de azért hozzá kell tenni ehhez a beszédhez azt is, hogy az se teljesen jó, ha a tudományt emeljük szent és sérthetetlen magaslatokra. a jelenlegi tételeink, "tényeink" csak azokra a megfigyelésekre épülnek, amiket eddig ismerünk, és szinte elképzelhetetlen, mennyi minden lehet, amit továbbra sem tudunk. bármikor jöhet egy újabb felfedezés, ami alapjaiban felborítja az egész tudományunkat D: mint pl. a modern fizika kezdetén, amikor már aszitték mindent kiderítettünk a fizikáról, aztán hoppá, jött einstein bácsi és a többiek és robbantottak nagyokat

És ezzel nincs is baj, sőt, minél többször történik ez meg, annál közelebb leszünk az igazsághoz. Viszont ma már a lefedettség az elég nagy, persze van amit nem ismerünk, de rengeteg dolog van amit igen, viszont ma már nincs olyan dolog amit nem ismerünk és azt toljuk rá, hogy egy ISTENI CSODA. Majd kiderítik az okosok, ha nem most akkor 10 év múlva, vagy 100 év múlva.

Üzenet megtekintéseIdézés: Shidotoku - Dátum: 01 május 2014 - 09:52

továbbá gyakori hiba, ami közelebb áll az átlagemberhez, amikor az orvosról hiszik azt, hogy ő itt a nagy kuruzsló mert mindent tud és csak rádnéz, megnyomkod itt-ott, és megmondja neked 1000%-ra hogy mi a bajod és hogyan tüntesd el. az orvos is csak a látottak alapján levon egy következtetést, és tesz egy valószínű tippet, aztán ha bejön akkor örül mint majom a farkának, ha nem akkor pedig gebasz van D:

Ez is igaz, de hát ezzel nem lehet mit tenni :I még így is sokkal fejlettebb, mint 100 éve, vagy akár 50 éve. Na meg orvosa válogatja, hogy mennyire akar segíteni, de ez megint más topic lehetne, hogy ki hogy áll a beteghez, meg hogy fent ki hogy áll az orvosokhoz (nem, nem annyira fent, csak Budapestig).

Mint mondta 1000 év múlva valszeg mi is tudatlannak számítunk, viszont ma már tart ott a tudomány meg a fejlettség, hogy ha valamit nem értünk meg nem tudjuk az okát, akkor nem átoknak hisszük és ha valami jó történik akkor nem Isteni csodának. Majd találnak szépen lassan minden betegségre megoldást és akkor happy lesz mindenki. És innen jött nekem a kérdés, hogy akkor miben segíthet egy nemlétező ember a felhők között? Az esélyünket nem Isten alakítja, hanem mi magunk (és a fizika/matek, sose feledd! Mennyire utálom ezeket D: )
0

#244 Felhasználó nem aktív   Rackro 

• Relentless Character Assassin
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stílusos
  • Hozzászólás: 771

Elküldve: 02 május 2014 - 12:47

God shall cast terror into the hearts of the unbelievers!

kép
kép
1

#245 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 02 május 2014 - 12:52

Üzenet megtekintéseIdézés: Rackro - Dátum: 02 május 2014 - 12:47

God shall cast terror into the hearts of the unbelievers!

kép

kép
0

#246 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.314

Elküldve: 03 május 2014 - 09:08

az emberiség tudása olyan mint egy gömbfelület, ami egyre csak tágul. minél nagyobb lesz, annál inkább ráébredünk, mennyi minden van még rajta kívül.
az egy dolog, hogy most a gömbön kívüli részekről már a feltett kérdések sem magyarázhatóak el a laikusnak speciális tudás nélkül. emiatt a nagy önbizalmú tudósok (vagy mondjak arrogánsat?) azt képzelik, a tudomány már minden választ ismer.
kép
0

#247 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.782

Elküldve: 22 június 2014 - 12:16

kép

PRAISE IT
2

Téma megosztása: