Hunbrony Fórum: Szent Celestia! - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Szent Celestia! Vallás, hitvilág, mitológia

#21 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 288

Elküldve: 11 január 2012 - 12:22

Üzenet megtekintéseIdézés: Thorin - Dátum: 10 január 2012 - 11:52

Apoteózis:
IRL nyilván nem tatom opciónak (és nem túl bonyolult az oka sem), de legtöbb világban teljesen rendjén való, szvsz egyébként Twilight simán lehet/lehetne a következő alikornis, a neve és a tettei mind erre tett utalások.

Nálam valahogy azt sejteti, pl Twilight jóval többre hivatott, mint akinek és aminek tűnik. Pl amikor megszerezte a cuki jegyét és Celestia a tanítványává fogadta mondván, hogy hatalmas és nyers erő lakozik benne amit meg kell zaboláznia. Persze ez még semmire se lenne magyarázat.
A szent, illetve isteni mi voltot ezzel magyaráztam, mert igazából tényleg nem akarnak ki tűnni és nem is igazán tudják róluk a helyi pónik, hogy kik és mik ők valójában. Nem is kívánnak élni a hatalmukkal, de ha meg szükséges, tisztában vannak azzal, milyen hatalommal bírnak és mit kell tenniük. Pl Discord esetében.
Olyan ez így mint egy zseb fénykard.
Na jó nem a legjobb hasonlat, de tényleg fura. :) Mert magának a harmónia elemének a felhasználása is csak az évadok elején jelenik meg, de akkor is tudatosan jön elő az elemek használata. :)
Isteni lehetne abból, hogy enm akármilyen képesség, de úgy ahogy te mondtad. Úgy meg amolyan X-Man effektus. :)
0

#22 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• Law abiding citizen (especially §34)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.185

Elküldve: 11 január 2012 - 09:39

Üzenet megtekintéseIdézés: Thorin - Dátum: 10 január 2012 - 11:52

Apoteózis:
I egyébként Twilight simán lehet/lehetne a következő alikornis, a neve és a tettei mind erre tett utalások.

Én is ezen a véleményen vagyok, ahogy azt le is írtam a még régi fórumon.
Egész biztos vagyok benne, hogy Celestia utódot akart nevelni, mikor tanítvánnyá fogadta, a Luna eclipsed epizód pedig mostanra teljesen megerősített - egy póni mérete, alakja erősen függ az energiaszintjétől - tehát Twi is kellő hatalom elsajátítsa után simán felvehet a alicorn formát.

Ha eljön az (épp regnáló) istenek alkonya, a világ nappal és éj váltakozása helyett egy örök mozdulatlan szürkületbe (hajnal/alkony) mered, az lesz az ő uralmának kezdete.

kép
Derpa Derpa Herp Derp
0

#23 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.937

Elküldve: 11 január 2012 - 02:01

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 11 január 2012 - 09:39

Én is ezen a véleményen vagyok, ahogy azt le is írtam a még régi fórumon(...)

ez valószínüleg így van.

EnormousMac: ne idézz be ekkora szöveget azért, hogy négy szavas választ adj rá. Tartsuk tisztán a fórumot. Egy ideig még figyelmeztetek, aztán már csak törlök. Új tagokra kérlek szóljatok rá, ha ilyet csinálnak.
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#24 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 11 január 2012 - 07:39

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 11 január 2012 - 09:39

Ha eljön az (épp regnáló) istenek alkonya, a világ nappal és éj váltakozása helyett egy örök mozdulatlan szürkületbe (hajnal/alkony) mered, az lesz az ő uralmának kezdete.

De érdekes, hogy nekem is az volt az elgondolásom az első év-ad végén és a második kezdetén, hogy Twilight nagyon különleges helyzetben van és akár még alicorn is lehet.
Más szereplőket, pl Applejack vagy Rarity nem mutatnak így be.
Deviant art-on nagyon sok ilyen képet látok, amit pl. linkeltél, de csak Twilight-nál. Sokan hasonlóan gondolhatják ezt a dolgot és igen a név. Hajnal csillám. Egyértelműen a nappal és az éjszaka határán lévő rövidke, de annál szebb pillanat.
Ám, de nem csak ő, hanem más unicornis is képes a mágia használatára, pl. Trixie bár ő a maga módján sarlatán a kevés tudás és a gyakorlatlanság miatt nem a legjobb mágia használó. Ennek ellenére ő is lehetne alicorn, de mégis twilight-al kapcsolatban van ilyen érzés. No meg hogy nélküle, nem nagyon tudják használni a többiek a harmónia elemeit, mert ő a kapcsoló. Ámbár, a többiek nélkül se megy a varázslat használata.
0

#25 Felhasználó nem aktív   Yukiyaiba 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 50

Elküldve: 11 január 2012 - 07:53

Üdv!

Twilight valóban esélyesnek tűnik a 3. címre. Az elején mondta is Celestia, hogy ő lesz képes használni az elemeket. Csak ugye volt a bibi, hogy nem árt ha azok az elemek meg is vannak. A barátok meg elvileg azért kellettek, amiért Rainbownak mindíg egy barátját kell védenie a színrobbanásnál. Egyedül nem buli a dolog ;)

És ahogy látom csak az első használathoz kellett neki a barátság, utánna már nem cicomáztak sokat csak használta pl Káosznál.
0

#26 Felhasználó nem aktív   Skywing 

• Equestrian Colonel
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 147

Elküldve: 11 január 2012 - 08:00

Idézet

És ahogy látom csak az első használathoz kellett neki a barátság, utánna már nem cicomáztak sokat csak használta pl Káosznál.

A barátság folyamatosan kell a dologhoz mert mikor Discordnál először próbálkoztak(olyan beszürkűltenkép)besült az egész.
Spoiler

0

#27 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 11 január 2012 - 08:10

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 11 január 2012 - 07:39

Ám, de nem csak ő, hanem más unicornis is képes a mágia használatára, pl. Trixie

A legtöbb unikornis csak egy bizonyos, a hivatásával összefüggő korlátozott mágiát képes alkalmazni (Rarity az iskolapélda) és korlátozott is az ereje. Twi esetén a felvételin kiderül, hogy hatalmas erők felett rendelkezik, melyeket tudatosan még nem képes (szerencsére, hiszen irányítani sem tudja még őket) előhívni és kezelni, ill. nem csak egy speciális, hanem univerzális mágiahasználatra képes. Egyfajta kiválasztott született személyében szvsz. (aki egyensúlyt hoz majd az erőben..., küldetése, hogy egykor uralkodjon és új korszakot hozzon, stb...), bár ilyen pónilegendáról még nem esett szó, és ezt ismeri fel Celestia.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#28 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 661

Elküldve: 11 január 2012 - 08:13

Üzenet megtekintéseIdézés: Yukiyaiba - Dátum: 11 január 2012 - 07:53

Nono, egy egész első évadnyi cicoma volt azon a lendületből Discordot reggelizünk koncepción.
És amikor Discord közbelépett, akkor egyből nem is működött. Csak a hercegnő trükkje mentette meg a napot, és az, hogy utána Twilight is tudta, mit kell tennie (ami ismét mutatja potenciálját, szinte minden esetben amit egy alikornistól látott egyszer, azt utána meg tudta tenni (még kiderül, fogja-e a napot vagy a holdat mozgatni egymaga...)
0

#29 Felhasználó nem aktív   Yukiyaiba 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 11 január 2012 - 08:18

Üzenet megtekintéseIdézés: Skywing - Dátum: 11 január 2012 - 08:00

A barátság folyamatosan kell a dologhoz mert mikor Discordnál először próbálkoztak(olyan beszürkűlten)besült az egész.
Spoiler

Mikor Discordnál próbálkoztak szürkén, akkor nem a barátság hiányzott,
Spoiler

0

#30 Felhasználó nem aktív   Daviez 

• Über Fan of Luna
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 117

Elküldve: 11 január 2012 - 08:20

Egyszer láttam egy fantasztikus képed DA-n, legalább is a koncepció nagyon jó volt! bár nem volt túl szépen megrajzolva eléggé ötletes volt szerintem, a lényege az volt, hogy mind a 6 mane uralkodó volt és alicorn, kicsit el volt vonatkoztatva a sorozattól, de olyanok voltak mint az elemek, mármint erőben, Twilight mozgatta a világot, mármint a földet amin éltek a nap és a hold helyett, Rarity a hogy is mondjam, a hegyek létrejöttét meg az ilyen talaj erőzió dolgokat vagy miket irányította, Rainbow Dash, mint megszokottan ő uralta az időjárást, Fluttershy az állatvilágot segítette (Cpt. obvious), Applejack a növények, virágok, fák meg hasonlók fölött uralkodott, hogy legyenek, Pinkie meg az életet uralta, milyen találó is végül is... Spike meg hatalmas sárkány féleség volt, aki vmi őrző volt (guardian), nah mindegy nem sok köze volt az eredeti gondolathoz, de sztem ötletes volt így elemekké osztani mintha tényleg istenek lennének, sztem ha azt valaki baromi királyan megrajzolta volna tuti népszerű lett volna, de mivel vmi hát.. :D kissé MS paint feelingje volt xD de az ötlet tetszett, lehet meg is kéne csinálni rendesebben :D

nah de lényeg, sztem ez se lehetne rossz... =D
0

#31 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 11 január 2012 - 09:02

Üzenet megtekintéseIdézés: Daviez - Dátum: 11 január 2012 - 08:20

Egyszer láttam egy fantasztikus képed DA-n, legalább is a koncepció nagyon jó volt! bár nem volt túl szépen megrajzolva eléggé ötletes volt szerintem, a lényege az volt, hogy mind a 6 mane uralkodó volt és alicorn, kicsit el volt vonatkoztatva a sorozattól, de olyanok voltak mint az elemek, mármint erőben,

Ide csak ezt írom. Egy korábbi gondolatmenetem.
Az újraszületést arra értettem, hogy a harmónia elemei, ugyi kövekbe voltak belezárva (a második rész vége fele). És tulajdonképpen maguk az aspektusok, hús vér testben nyilatkoztak meg. Erre értettem én.
A szentet arra, hogy ha megnézed, minden általunk ismert szent ember valamilyen egyedi, de mégis, minden emberben benne rejlő tulajdonsággal rendelkeztek. De azt a tulajdonságot olyan mértékben és olyan módon használták (segítőkészség, szeretet, szánalom stb.) hogy haláluk után szentté avatták. Mert az adott tulajdonsága a legtisztábban mutatkozott meg. Makulátlanul és egyértelműen.
Twilight-éknál ugyanez a szitu. Ahogy mondod, más pónikban is ott van az ami a harmónia elemeit jelenti. De mégsem mások azok. Mert Twilightékban ott van az a plusz többlet, ami felszabadítja azt amit a harmónia elemei együttesen alkotnak. A tiszta, önzetlen szeretetet.
Így értettem rájuk a szent fogalmát.

A képet még nem láttam, jó lenne látni..:)
De azzal, ha ténylegesen alicorn lenne belőlük, halhatatlanságot is eredményezne. mert a harmónia elemei mint aspektusok hús vér testet öltöttek és hiába, hogy csak együtt működnek, de egy fajta hatalmat is ad a használóinak, még ha azok külön-külön nem is működnek.
0

#32 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 11 január 2012 - 10:49

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 11 január 2012 - 09:02

De azzal, ha ténylegesen alicorn lenne belőlük,

Én Twi-on kívül egyedül Fluttershyban látok erre potenciált, bár ő nem mágus, hanem mindcrafter.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#33 Felhasználó nem aktív   Tia 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Tagokk
  • Hozzászólás: 19

Elküldve: 12 január 2012 - 05:13

Hát szerintem nem lehet csak úgy alikornissá válni, csak annak születni.
Anything you can do, I can do better ;)
0

#34 Felhasználó nem aktív   Yukiyaiba 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 12 január 2012 - 06:16

Azt nem tudom, hogy ez a téma bepasszol-e még ide. ...

Azért érdekes lenne megtudni, hogy mi is történt a Nővérek régi kastélya körül, hogy Equestriától teljesen idegen lett az erdő arrafelé. ...
0

#35 Felhasználó nem aktív   EnormousMac 

• Anomén
  • Csoport: Adminok

Elküldve: 12 január 2012 - 06:59

Üzenet megtekintéseIdézés: Tia - Dátum: 12 január 2012 - 05:13

Hát szerintem nem lehet csak úgy alikornissá válni, csak annak születni.

Erről tudtommal nincs kánon információnk. Igazából nincs sok lehetőség;
Lehetnek halhatatlanok, akik az idők kezdetétől fogva ott voltak valahol.
Valószínűbb, hogy születtek. Hogy alapból szárnyas egyszarvúnak szülessenek, kellene két szárnyas egyszarvú szülő, akikről nincs információnk.
Marad a lehetőség, hogy két átlag póni is összehozhatja a csodát...
...vagy hogy egy átlag póni is képes átlényegülni, ha teszem azt tetteivel kiérdemelte.
De az is lehet, hogy úgy teremtették őket.
Szerintem egyik sem valószínűbb, mint a másik.
0

#36 Felhasználó nem aktív   Daviez 

• Über Fan of Luna
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 117

Elküldve: 12 január 2012 - 07:43

Igen, mondjuk erre jó lenne vmi alap gondolat, mert így is még az első két epizódban pl nem is használták azt a szót, hogy alicorn, hanem valami pegasus unicorn vagy valami hasonló, azután találták ki az alicornt és használják mostmár. Születni nem születnek, mert Celestiának és Lunának nincsenek szüleik, illetve annál nagyobb rokonsági szál.

EDIT: jah és egy kérdés, a sárkányok baromi ritkák Equestriában, mégis Celestia twilightnak honnan szerzett egy sárkánytojást? Mert az se egy oylan dolog, hogy küldök egy sereget, mert nem sokat érnek, mert erejük van a sárkányoknak, mert a Dragonshyban is ugyebár Fluttershy küldte el "szépen kérve" amikorm eg Spike lett nagy, bár ő más típusú sárkány ami szárnyat elhagyava méretre és erőre megy, őt se tudták megállítani, nagyon semmit se értek ellene, és csak az mentette meg őket, hogy Rarity emlékei által vissza változott.
0

#37 Felhasználó nem aktív   EnormousMac 

• Anomén
  • Csoport: Adminok

Elküldve: 12 január 2012 - 09:02

Üzenet megtekintéseIdézés: Daviez - Dátum: 12 január 2012 - 07:43

Igen, mondjuk erre jó lenne vmi alap gondolat, mert így is még az első két epizódban pl nem is használták azt a szót, hogy alicorn(...)

Most sem használják az alicorn szót. Az az a szó tudtommal egy félreértelmezett kifejezés, és az epizódban sehol sem említették, tehát nem hivatalos. Szárnyas egyszarvú a faj neve.
0

#38 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.937

Elküldve: 12 január 2012 - 09:13

Üzenet megtekintéseIdézés: Daviez - Dátum: 12 január 2012 - 07:43

Igen, mondjuk erre jó lenne vmi alap gondolat, mert így is még az első két epizódban pl nem is használták azt a szót, hogy alicorn, hanem valami pegasus unicorn vagy valami hasonló, azután találták ki az alicornt és használják mostmár. Születni nem születnek, mert Celestiának és Lunának nincsenek szüleik, illetve annál nagyobb rokonsági szál.

EDIT: jah és egy kérdés, a sárkányok baromi ritkák Equestriában, mégis Celestia twilightnak honnan szerzett egy sárkánytojást? Mert az se egy oylan dolog, hogy küldök egy sereget, mert nem sokat érnek, mert erejük van a sárkányoknak, mert a Dragonshyban is ugyebár Fluttershy küldte el "szépen kérve" amikorm eg Spike lett nagy, bár ő más típusú sárkány ami szárnyat elhagyava méretre és erőre megy, őt se tudták megállítani, nagyon semmit se értek ellene, és csak az mentette meg őket, hogy Rarity emlékei által vissza változott.

Hát a probléma hogy nem tudhatjuk mivel javában csak egy kis területet mutattak be eddig Equestriából, és azért volt 1-2 sárkány benne. lehet hogy van több is Equestria nem kicsi bőven esélyes hogy vanmég bőven elszórva pár tucat sárkány az országon belül.
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#39 Felhasználó nem aktív   Skywing 

• Equestrian Colonel
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 12 január 2012 - 09:17

Idézet

Hát a probléma hogy nem tudhatjuk mivel javában csak egy kis területet mutattak be eddig Equestriából, és azért volt 1-2 sárkány benne. lehet hogy van több is Equestria nem kicsi bőven esélyes hogy vanmég bőven elszórva pár tucat sárkány az országon belül.

Összesen ha jól emlékszem négy sárkány volt/van a sorozatban: Spike ,a piros/szárnyas a dragonshyban, a zöld amelyik majdnem kinyírta spikeot, és Steven Magnet a második részben.
0

#40 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 12 január 2012 - 09:18

Üzenet megtekintéseIdézés: EnormousMac - Dátum: 12 január 2012 - 09:02

Most sem használják az alicorn szót. Az az a szó tudtommal egy félreértelmezett kifejezés, és az epizódban sehol sem említették, tehát nem hivatalos. Szárnyas egyszarvú a faj neve.

Legjobb tudomásom szerint, internetes berkekben meg másutt is unizus elnevezéssel illetik a szarvas szárnyas lovakat.
Az átlényegülés? Mivel a rajzfilm, itt valamilyen szinten engedélyezett lehetne az átlényegülés.
Könnyebben átléphetőek bizonyos határok, amit még el lehet fogadtatni a nézőkkel, még ha merész lépés is lenne. No meg aztán a harmónia elemei is átlényegültek. Kő formából, póni formába.
A sárkányos dolog, viszont tényleg furi bááár... az elvadult rengetegben lehetnek. Ez már a rajzfilm készítőitől függ, hogy mit mutatnak meg és mit nem. Hiszen Zecora is jött valahonnan, ami már nem lett külön kiemelve. Csak jött egy messzi földről, ahol ki tudja kik és mik élnek még a zebrákon kívül.
Az viszont engem is érdekelne, hogy az-az erdő miért vadult el, és az Equestriát beborító varázslat, oda miért nem jutott el.
0

Téma megosztása:

• (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó