Hunbrony Fórum: A fandomunk meg van őrülve - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

A fandomunk meg van őrülve Részben irónia, részben nem

#1 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Changeling
  • Hozzászólás: 2.240

Elküldve: 27 január 2015 - 11:44

A fandom őrültségei, legyenek pozitívak vagy negatívak. Várok még a következőkhöz hasonlókat tőletek is.

Még mikor megszerettem a sorozatot, sokáig vártam a Friends From Dream Valley nevű játékot, aminek a rajzait egy Yamino nevű lány/nő készítette. A projekt azonban minden figyelmeztetés nélkül félbe szakadt, és mint ma olvastam, azért mert amikor Derpy Hooves karaktere megjelent a sorozatban, neki nem tetszett, mert szerinte félreértelmezhető fogyatékosokból űzött viccnek. Amikor a Hasbro egyet értett vele, akkor kitagadta a fandom.

Rengeteg fenyegető levelet kapott és elvileg Yelling at Cats felvett egy rappet, amiben megfenyegeti, hogy megöli.

Sosem tartottam a fandom nagyját normálisnak, de ez tényleg szánalmas. Azért nem kaptam meg a várt játékomat, mert a fandomnak seggfájása volt és ezt leverte egy emberen.

OFF: Illetve ezt is itt hagyom még, bár ezt már biztosan sokan ismeritek. :)
www.youtube.com/watch?v=HHbfr3TrNL
Certified fan of the series since 2011.
1

#2 Felhasználó nem aktív   Robbie Rotten 

• Gázszerelő
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 5.459

Elküldve: 28 január 2015 - 12:21

kicsit kurvahosszú lista lenne
kép
1

#3 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.782

Elküldve: 28 január 2015 - 12:26

Én nem egészen így tudok a dologról.

Yamino azóta kampányolt Derpy ellen, amióta csak az megjelent. Amikor a pegazust kicenzúrázták, ő büszkén vállalta felelősséget (noha most már bizonyosan tudjuk, hogy nem ő volt). A DA oldaláról törölt minden olyan kommentet, ami ellentmondott neki, (beleértve azokat, amik ténylegesen fogyatékos személyektől jöttek), csak a leggyűlölködőbb üzeneteket hagyva meg.
Professzionális áldozatot csinált magából, mint egy bizonyos "játékkritikus" nő.

Hiába jók a rajzai, Yamino egy kiállhatatlan SJW.

kép

Kaphatnék egy linket ahhoz, amit olvastál? Erősen kétlem, hogy pont emiatt maradt abba a játék fejlesztése.
1

#4 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

• Szólíts Karcsinak! Comme une vache Décolletage.
  • Hozzászólás: 3.316

Elküldve: 28 január 2015 - 12:33

Én túl friss vagyok ehhez.

Tulajdonképpen a felhájpoltságtól kaptam anno agyfaszt.
Cupcakes, Rainbow Factory.
Mindben több potenciál lehetett volna, jó alapok.
Oszt mit kaptunk?
Egy darab férges kutyaszart selyempapírba csomagolva.
Igazából csak azért nem gyűlölöm őket az elvesztegetett perceim miatt, mert rengeteg alapot adtak remek paródiáknak, zenéknek.
De akkor sem értem, miért ezek az etalonok. Bármikor írnék jobbat. És ez gáz.

Tudom, tudom. Reakció videók nem ide tartoznak. DE az esetek 99%-ában MP-hez köthető reakcióvideókat küldenek nekem.
Szerintem ez a legcikibb cuccos. Egy rectumot megjárt materializálódott mindfuckot lenyomnak egy szerencsétlen torkán, oszt nézzed.

A fanok viselkedéséből ennyit tudok én említeni, ami szúrja a szemem.

Üzenet megtekintéseIdézés: Shidotoku - Dátum: 28 január 2015 - 12:21

kicsit kurvahosszú lista lenne

Hát igen. Te mindig tudod, hogyan találd meg a leggusztustalanabb zsírmócsingot könyékig turkálva a fekáliában.
Én is keménynek érzem magam, mint a tavalyi babapiskóta, de amiket te láttál... A MIB-ra emlékeztetsz.
Mikor nyugdíjba vonulsz az MLP-tól, kitörölteted az emlékeidet. És én meg foglak érteni a nélkül, hogy bármit is mesélj.

Viszont így meg nem tudunk szörnyülködni!
0

#5 Felhasználó nem aktív   Rixton 

• Polygon betyár
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.148

Elküldve: 29 január 2015 - 10:38

Ezen senkinek sem kell meglepődnie, voltam már része más hasonló fandomnak is, mely seggfájástól/"Oh god...WHY?" típusú dolgoktól nem mentes övezetnek tekinthető szintén. Most, hogy már lassan kb. egy éve itt vagyok, ki merem mondani: engem egyáltalán nem érdekel az ilyen agybetegség, rajongó voltam és vagyok (és merem remélni nem kell ezzel szakítanom egy ideig), a társaságért jöttem ide és no-offense, de ugyan úgy meg van, hogy az értelmesebbje klikkesedik (mert a fandom meg van őrülve a trolloktól, egyéb "rendellenességben" szenvedőktől) ki melyikbe esik bele, én eredetileg egy RP-s társaságba csöppentem, mely lassan bővül. A maradék pedig csak a fórum szerverének adatterületét fogyassza.
Kb. így látom a dolgot nagyon dióhéjban elmondva, nem tudom mennyire voltam érhető, remélem 0%-tól nagyobb mértékben.
kép

A lehetetlent is megmodellezem, a csodára még várni kell.
Viszont a sörben kevés a vitamin ezért sokat kell inni belőle.

Spoiler

0

#6 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 29 január 2015 - 06:03

Üzenet megtekintéseIdézés: Rixton - Dátum: 29 január 2015 - 10:38

Kb. így látom a dolgot nagyon dióhéjban elmondva, nem tudom mennyire voltam érhető, remélem 0%-tól nagyobb mértékben.

off:
Szöveg elemzése folyamatban...
kép
on:
Én is hasonlóképpen gondolom.
kép
0

#7 Felhasználó nem aktív   Omni 

• Pineapplejack
  • Csoport: Changeling
  • Hozzászólás: 2.240

Elküldve: 29 január 2015 - 10:31

Üzenet megtekintéseIdézés: Kepernyos - Dátum: 28 január 2015 - 12:26

Én nem egészen így tudok a dologról.

Yamino azóta kampányolt Derpy ellen, amióta csak az megjelent. Amikor a pegazust kicenzúrázták, ő büszkén vállalta felelősséget (noha most már bizonyosan tudjuk, hogy nem ő volt). A DA oldaláról törölt minden olyan kommentet, ami ellentmondott neki, (beleértve azokat, amik ténylegesen fogyatékos személyektől jöttek), csak a leggyűlölködőbb üzeneteket hagyva meg.
Professzionális áldozatot csinált magából, mint egy bizonyos "játékkritikus" nő.

kép

Kaphatnék egy linket ahhoz, amit olvastál? Erősen kétlem, hogy pont emiatt maradt abba a játék fejlesztése.

Sajnos amit olvastam egy tumblr felhasználónál találtam, de nem leltem rá újra. Viszont így már megint más a felállás a Yaminos ügyben, de fenyegetőzni akkor sem kellett volna.
Certified fan of the series since 2011.
0

#8 Felhasználó nem aktív   Shadow 

• Denevérpóni
  • Hozzászólás: 1.709

Elküldve: 29 január 2015 - 11:11

Üzenet megtekintéseIdézés: Omni - Dátum: 29 január 2015 - 10:31

Sajnos amit olvastam egy tumblr felhasználónál találtam, de nem leltem rá újra. Viszont így már megint más a felállás a Yaminos ügyben, de fenyegetőzni akkor sem kellett volna.

Szerintem meg rendben van. Ősi kocsma törvény, hogy ne irritáld a többséget, mert pofáncsapnak. Ez nem ennek a fandomnak a sajátja, hanem embereknek. A szájkarate 99%-a meg sosem válik tetté, kiváltképp az interneten, szóval miért is ne lehetne elküldeni melegedni a hölgyet? Ahogy szihu mondaná: aki k.vának áll, ne sírjon ha baxák.
Valljuk be, az egyetlen ok amiért védenéd, mert olyat csinált, amit szerettél volna, nem azért, mert annyira egyetértesz a nézeteivel.
kép

Spoiler

0

#9 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

Elküldve: 30 január 2015 - 04:44

Üzenet megtekintéseIdézés: Shadow - Dátum: 29 január 2015 - 11:11

Ahogy szihu mondaná: aki k.vának áll, ne sírjon ha baxák.

Ez majdnem így van!
Viszont én így szoktam mondani: "Aki qrvának áll, ne lepődjön meg, ha néha meg@52ák!"
Mondjuk elég sokszor mondogatom (átlag havi 3 megvan), bár előtted szerintem még nem... Érdekes.

Üzenet megtekintéseIdézés: Kepernyos - Dátum: 28 január 2015 - 12:26

És itt egy kis OFF-ot eleresztenék.

Na, nem ez, hanem ez:
Szóval, NAGYON sokan azt vallják, hogy egy művész (író-költő-szélhámos-zeneszerző-zenész-stb) életet NEM SZABAD kutatni, mivel csak művei minősíthetik.
Mondjuk érdekes, egy híres ember festet is, mégis inkább a tetteiről beszélnek, én nem tudom...
Na, tehát ez van. Ha jól rajzol, fogadd el!
(Vagy csatlakozz hozzám, és töröljük képen az összes nekutasdatöritmertelveszedaművészetvarázsát prédikátort!)

On:
Már maga a fandom is egy csoportosulás. Az emberek szeretnek valahová tartozni. Ösztön. Ahogy az is, hogy védjük meg azt. Bár, az ember ilyen 1-2 tucat társával érzi jól magát legjobban, azon belül is keres kedvenceket, szóval így érthető a belső viszály mindenhol. Legyen az MLP-ről szó vagy a Star Trekesekről, esetleg a Veresegyházi Asszonykórus Rajongói Klubjáról.
És az az érdekes, hogy kell valamit gyűlölni. Ugyanis egy közös ellenség nagyobb összetartást eredményez, mint egy közös érdek, cél.
Ez azért megmagyarázza a labdarúgó-fanok viselkedését is. No meg, a miénket is. Milyen jól össze tudunk dolgozni, ha pl Insert Név Here-t kell orális pályára állítani, mert "faszabb" volt, mint én.

Nálunk érdekes dolog, hogy az egyik legjobban pont a Hasbro-t gyűlöljük, akitől kapjuk "rajongásunk tárgyát".
Talán ezt tudnám ténylegesen őrült dolognak nevezni, bár nem példátlan, George Lucas anyukáját is sokszor szájukra veszik az SW rajongók. Bár ugye, azért nem ugyan az a szitu.
0

#10 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus
  • Hozzászólás: 1.782

Elküldve: 30 január 2015 - 06:51

Üzenet megtekintéseIdézés: SziHu-hu - Dátum: 30 január 2015 - 04:44

Nálunk érdekes dolog, hogy az egyik legjobban pont a Hasbro-t gyűlöljük, akitől kapjuk "rajongásunk tárgyát".
Talán ezt tudnám ténylegesen őrült dolognak nevezni, bár nem példátlan, George Lucas anyukáját is sokszor szájukra veszik az SW rajongók. Bár ugye, azért nem ugyan az a szitu.

A sorozatot nem a Hasbro készíti. Ők csak dirigálnak, és a dirigálásuk általában a minőség rovására megy.
3

#11 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

Elküldve: 30 január 2015 - 10:28

Azzal tisztában vagyok.
De azzal is, hogyha suliban szar a kaja, a menzát szidjuk.
Pedig csak kiosztják. Már nem főznek helyben.
0

#12 Felhasználó nem aktív   #Kippel 

• Quantumközmunkás
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 135

Elküldve: 12 június 2015 - 12:30

Off: Sajnos SziHu meg kell cáfolják, a menzán csinálják a kaját az iskolák hetven százalékában

On: Én legfőképpen a cosplayőrült, minden más véleményen lévőket lefikázó fanatikusokat nem "kedvelem"
Csak mert színes pónikat látok, attól még nem őrültem meg...
Jéé, ott van a hátad mögött...
Spoiler
0

#13 Felhasználó nem aktív   Lya 

• wubbalubadubdub
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 249

Elküldve: 12 június 2015 - 12:45

Üzenet megtekintéseIdézés: Nova - Dátum: 12 június 2015 - 12:30

Off: Sajnos SziHu meg kell cáfolják, a menzán csinálják a kaját az iskolák hetven százalékában

On: Én legfőképpen a cosplayőrült, minden más véleményen lévőket lefikázó fanatikusokat nem "kedvelem"

huh. nem akarok vitázni, de három iskolában voltam, és mindhárom iskolában csak melegítették a kaját, nem főzték. :S lehet én jártam rossz sulikban. D:
kép
0

#14 Felhasználó nem aktív   #Kippel 

• Quantumközmunkás
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 12 június 2015 - 04:05

Üzenet megtekintéseIdézés: Lya - Dátum: 12 június 2015 - 12:45

huh. nem akarok vitázni, de három iskolában voltam, és mindhárom iskolában csak melegítették a kaját, nem főzték. :S lehet én jártam rossz sulikban. D:

Hmm.... Amikben én voltam, ott a pofánk előtt főztek:D
Spoiler
0

#15 Felhasználó nem aktív   Afelers 

• nevergonnabeasgreatassenpai
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.353

Elküldve: 12 június 2015 - 05:40

same here

meg egy suliban főzni 700 gyerekre
max szakács szakközépben tudom elképzelni D:
0

#16 Felhasználó nem aktív   #Kippel 

• Quantumközmunkás
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 12 június 2015 - 06:10

Üzenet megtekintéseIdézés: Afelers - Dátum: 12 június 2015 - 05:40

same here

meg egy suliban főzni 700 gyerekre
max szakács szakközépben tudom elképzelni D:

Mi gimiben vagyunk, a koli két sulit lát el, azok a kolit ahol el voltunk szállásolva, azokban is főztek (Lehet h csak én fogtam ki mindig helyben-főzős menzákat D: )
Spoiler
0

#17 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 12 június 2015 - 07:42

Álltalános suliban főzték ott helyben. És igen jó menza volt. Még repetázni is lehetett :D Jó, ez egy random falusi álltalános iskola volt a semmi közepe mellet, ha 80 fő járt oda, akkor már sokan voltunk. Középsuliról fogalmam sincs, ott nem ettem, fősulin meg már nem tellett ilyen flancos dolgokra, mint a menza. Meg asszem nem is volt, bár kitudja, nem is nagyon keresgéltem.
kép
0

Téma megosztása:

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó