Hunbrony Fórum: A Fekete Tűz Krónikái - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

A Fekete Tűz Krónikái Az Ősi krónikák vándorai

#21 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.937

Elküldve: 06 január 2016 - 06:03

-Ez nem technológia. Mágia. Több száz évvel ezelőttről. Még talán kora középkorban, volt a nagy szakadás. Amikor az emberiséget elszakitották a mágiától és minden felsőbb tudástól. Ez volt a jutalma annak hogy elkezdtek önzöek, kapzsik és gonoszak lenni. Akkor lettek ezek a kapuk elrejtve. Egy darabig még használatban voltak, aztán le lettek ezek is zárva.

"- biztos hogy jó ötlet ezeket elmondani? -"

" nem hiszem hogy sokat vesztenénk. "

Rejtély hogy miért van ez egyátalán itt? Bár ezt a feltételezést ha nagyon akarom végigvezethetnénk a történelmen de attól tartok arra most nincs idő. Az ember komolyan visszaélt annak idején a mágiával. És ennek következménye annak hiánya.

Én is hozzáérek a "tükör" felületéhez, és szinte kiráz a hideg. Ez valóság. Szinte érzem ahogy ki akar szívni ebből a környezetből, ebből a skíból.

"- brr ez tényleg müködöképes. - "

" igen érzem. "

indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#22 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 06 január 2016 - 06:55

Othi válaszára legfőképpen ezek az ezoterikus sületlenségek tudnak eszembe jutni. Meg a középkori boszorkányüldözések. Hát nem éltem volna azokban az időkben. Pedig de jó lenne, ha tényleg létezne mágia, varázsolgathatnék összevissza, meg csinálhatnék végtelen energiát.
- Hááááát, nem azt mondom, hogy nem hiszek neked, de ez így elég vad számomra. Tudod, én a logika embere vagyok és a mágiáról szerzett tudásom a nullához konvergál. Főleg azért mert nem igen találkoztam vele. Szóval azt mondod, hogy ez az izé tükör egy kapu, és nem egy hologram illúzió?
kép
0

#23 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 06 január 2016 - 07:21

- Igen így van. Nekem volt már dolgom mágiával. Hihetetlen volt. szó szerint. Én is azt hittem az elején hogy csak trükk. És nem volt az.
Logika. Sok olyan dolog van amit jelenlegi tudásunk alapján nem lehet megmagyarázni. Pl ezt a kaput itt.
A mai hologramtechnikák roppant fejletlenek. rengetek kamera meg energia kellene hozzá. ami itt nincs.
De ez itt nagyon erős. neked is kellene érezni valamit. semmit nem érzel? hogy valami nagyon.. "fura" ?

Közben a feljárót amin lejöttünk becsukom és bereteszelem ezzel is szerezve némi időt magunknak.

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#24 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 06 január 2016 - 07:36

- mindent meg lehet magyarázni logikával, legfeljebb az emberi elme nem képes felérni. De hogy a kérdésedre is válaszoljak:
lehet hogy éreznék valamit, de mivel valószínűleg az a kidobó veri az ajtót éppen, aki beengedett engem és amit érzek az a félelem, hogy bejön, és kiver belőlünk a lelket is, majd aztán átad a rendőröknek. leginkább félelmet érzek. (szinte suttogva) A fene a kíváncsi fajtámba, otthon kellet volna lehet maradnom.
- Akkor légyszíves, mutasd be hogy működik a kapu, mert nem szeretném, hogyha ez a jóslatom is beteljesülne.
kép
0

#25 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 06 január 2016 - 07:47

-Ebben nincs semmi speciális. Egyszerűen csak sétálj keresztül rajta. Hogy mit fogsz érezni miután átlépni? Fogalmam sincs. Ha elgondolkodol rajta lehet rájösz hogy amit érezhetsz az... Hasonló érzés lehet talán a halálhoz. Az is egyfajta utazás mint ez.

Hallani ahogy az ajtót végül kinyitják.

-Hol vagytok? Azonnal bujjatok elő!

Kiáltják fentről és hallható ahogy odafent elkezdik feltúrni a helyet.

"- ezt jól mondtad Othi. valószínüsithető hogy olyan érzés lehet. Fájdalmas? nem. inkább olyan. Rideg. de mégis felemelő. -"

" meglehet hogy így van. "

-Szóval. csak sétálj át rajta. így.

Meg is indulok a tükör felé. Először csak a kezem, majd 1-2 lépés után szó szerint eltűntem a tükörben/tükör mögött

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#26 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 06 január 2016 - 07:55

-Wow.- mondom, miközben Othi teljesen eltűnik a tükörben. Rendben ez elég bizonyíték.
Teszek hátra pár lépést, de ekkor hallom hogy a csapóajtó felnyílik mögöttem, és lejönnek a lépcsőn. Hátranézek, és látom, hogy a kidobó az.
- Szóval itt vagy! intézi felém szavait, de mire folytatná mondanivalóját, én közbevágok:
- Már nem! - Azzal nekifutva beleugrok a tükörbe én is.
kép
0

#27 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 06 január 2016 - 08:29

Ez... Hideg. Nagyon. Én...

Az érzékszerveim szinte megvesztek. vagy épp ellenkezőleg. Nem érzek semmit. Semmit a hidegen kívül mely elborított. Nem látok semmit csak a nagy fehérséget.
Ilyen érzés lehet a halál? Az átmenet 2 sík két élet között? Furcsa. Vajon felkészültem-e erre eléggé. Számít-e a válasz? Hiszen ha igen ha nem nem volt más választásunk. Megbántam? Nem. Még mindíg úgy gondolom ez volt az a lépés. Az az utolsó lépés mely kell ahhoz hogy elszakítsam azokat a láncokat amiket az emberi lét és az emberi részem miatt kaptam. Emlékeket látok. Végre emlékeket amiket eddig nem érhettem el. Az a farkas... A fogadott öcsém... Mosolyog...
Az a másik... Az anya aki hajlandó volt befogadni a történtek ellenére... Érzem az érzést ha most tudnák sírnák. Olyan sok érzés egyszerre. amiket eddig nem érezhettem... hallom a hangot... Mélyről... Nagyon messziről...

Mindenkinek van választása.

""" -Képes vagyok én erre? """

""" -Képes kedvesem. Megvan a lehetőséged a változásra. és a változtatásra is. """

""" - De meiket válasszam? """

""" - Ezt csak te tudod eldönteni kicsim. Ez egyedül a te választásod. """

""" -És ha én képtelen vagyok választani? Hogy járhatok úgy bármeik ösvényen is? """

""" - Képes vagy arra mint mindenki hogy saját ösvényt teremts magadnak. Ám azon az úton meglehet sokáig egyedül leszel"""

""" - Hiányzik az izgalom is és a nyugalom is. Hiányzik az a nyugalom amit veletek élve tapasztaltam, és hiányzik az az izgalom amely igen kevés kalandozásaim alatt átéltem """

""" - Tudom kincsem. De most döntöttél. """"

A nagy fényesség helyett, lassan színeket veszek ki. Kavarognak mindenfele. Tiszta hányingerkeltő, ám a hideg, jeges érzés ami eddig körülölet, enyhülni kezd. Talán nem volt semmi gond az átkelés során. Hisz még tudatomnál vagyok.

Majd egy rövid filmszakadás után térek magamhoz kicsit. Egyenlőre csak azt tudom meghatározni hogy fekszek. Valahol. Elég hideg a dolog. Lehet nem sikerült? lehet az egész csak álom? De... Valami birizgálja a hátam. Puha. Lehet hogy szőr? vagy talán fű?

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#28 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 10 január 2016 - 04:00

Vakító fehérség mindenütt. szinte elviselhetetlen. ráadásul fázom is. Valami földöntúli nyugalom akar eluralkodni rajtam, de nem tud.
A körülmények nem engedik.
Ilyen akarna lenni a halál? Na csodálatos! Még a halál is kitolás számomra. Soha nem kedveltem a fényt. Sem a hideget. Igazságtalan. Mint minden ezen a földön.
szerencsére nem tart túl sokáig. lassan enyhül minden, a fény helyét átveszi a sötétség és a hidegérzet is lassan elmúlik.
Majd egyszer csak mintha újra léteznék.
Igen, újra visszakaptam a testem felett az irányítást. Legalább is nagyjából. viszont érzem, hogy valami nem igazán stimmel. Valamivel másabb.
Nem fáj, nem kellemetlen, csak másabb.
Lassan kinyitom a szemem. Eleinte még csak homályosan látok, majd szépen lassan kitisztul minden. Felemelem a fejem és körülnézek. Romok. Egy vár romjai vesznek körül. Legalább is gondolom, az építés stílusából ítélve. Legalább ezer éves lehet. jól van, az eszem még megvan, ha ilyeneket még meg tudok állapítani. ami viszont kitűnik a környezetből, az egy fura lény, ami pár méterrel tőlem fekszik. minta egy ló...illetve sokkal inkább póni lenne, de szárnyai vannak. egy pegazus...póni? Mindenesetre elég aranyos. Kedvem lenne odamenni és megsimogatni.
Felállok. Ekkor kezd az egész helyzet tényleg furcsává válni. érzem, hogy hogy a lábaim és karjaim egyenesen állnak, mégis mintha négykézláb lennék. Lenézek és a jelenség még engem is sokkol kissé. Leülök és bámulom a saját mellső lábaim.
- Mi a fene folyik itt? Mégis miféle őrült mágia ez?
kép
1

#29 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 11 január 2016 - 04:53

Nos az érzékelésem kezd helyreállni. És mivel nem olyan mint amilyenre számítottam, jelzi azt hogy nem haltam meg tényleg.
Amint ezt sikeresen a tudatomba vertem el is kezdem a második fázist. Fel kellene mérnem hogy hol is vagyok. ehhez persze előbb fel kéne állni.

De valami nem stimmel. Érzem a testem, mégse engedelmeskedik. Mi a fenéért? Nem érzem jelét semmilyen sérülésnek akkor meg...

-Mhh... Uh.... Elszoktam én ettől.

Hallatszik a hang ami meglepően... Na várjunk ez fly hangja. De a hang az én testemből szólalt meg de hogy??

A pici póni, lassan felül és körbetekint. szemei még eléggé csak résnyire nyílva mint aki most ébredt még csak fel, bár ez nem is áll távol az igazságtól.

Ahogy gondolkodok rájövök hogy lehet helyet cseréltünk? de... Az csak úgy lehet ha Fly teste...

" NO GOD! NO GOD PLEASE NO! NO! NOOOOOOOOOO!! "

- Au au auuu! Othi ne kiabálj.

Rázza is meg a fejét, miközben körülnézve megállapitja hogy a Hercegnők Romkastélyánál vannak. Éjszaka. Az elvadult rengetegben. Majd nemsokkal később megakad a szeme a mellette a patáira meredő pónira.

-Oh. Te vagy a világitósmedálos emberke Bady igaz?

Mosolyodik el

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#30 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 11 január 2016 - 06:37

Akkor most egy póni lettem? és mégis hogy a fenébe fogok így megfogni tárgyakat? morfondírozok magamban, miközben egy kedves hang megzavar:
- Oh. Te vagy a világitósmedálos emberke Bady igaz? - Ekkor a hang irányába tekintek, és látom, hogy a póni, aki eddig feküdt, most felült, és rám néz.
WOW! akarom mondani, Helló, igen Bady vagyok de honnan ismersz engem? Most nem igazán értem mi van... nem láttál erre valakit aki...- Megint a patáimra nézek majd vissza a pónira.
- Fogalmam sincs hogy nézhet ki...Azt hiszem életemben először vagyok zavarban, nem igazán értem mi folyik itt. Egyébként most hol vagyunk?
kép
0

#31 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 11 január 2016 - 06:50

-Szépen sorban bady.

Mosolyodik el a kanca majd feláll.

-Nos most épp a hercegnők romkastélyánál vagyunk az elvadult rengetegben. amennyiben ez mond neked valamit.
És akit keresel nos... Um.... izé... ne ijedj meg kérlek.

Arckifejezése hírtelen megváltozik majd eléggé kételyek közt vergödő és zavartá válik, de a hangmagasság nem változik.

-Hogy a kénköves istenharagja verje keresztbe ezt a szutykot! Arról nem volt szó hogy helyet kell cserélnem Fly-al!

Majd tekintetével észre is veszi korábban még humanoid társát.

-Látom te se úsztad meg ezt az átkelést változás nélkül.

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#32 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 11 január 2016 - 07:30

Nos, ez a beszédjellem félreismerhetetlen. Most, mondhatnám azt hogy álmodom, de azt nem igazán szoktam. De szerintem ilyen lehet.
- Hát úgy néz ki. - Nézek megint magamra.
- Szóval akkor a másik személyt Fly-nak hívják. Ez pár dolgot megmagyaráz.
Ekkor felállok, és odasétálok, illetve csak próbálok, mert az első lépésnél sikerül pofára esnem.
- Ja igen, póni vagyok. - Nézek kissé mérges fejjel, aztán feltápászkodok újból és ismét megpróbálkozok a járással. Rendben, akkor próbáljuk másképp: jobb mellső, bal hátsó, bal mellső, jobb hátsó...első pár lépés elég bizonytalanul sikerül, párszor majdnem sikerül újból elesni, de aztán stabilizálódik a járásom és sikeresen megközelítem Othit.
- De ahogy látom te rosszabbul jártál. nézek szomorúan rá.
- És akkor most mi a terv? Visszamegyünk? Vagy van egyáltalán visszaút? Bár nekem olyan mindegy...
kép
1

#33 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 11 január 2016 - 08:16

-Kötve hiszem hogy egyenlőre visszamegyünk, mert az átjáróból sugárzó ... "valami" elmúlt. Ami azt jelenti az átjáró bezárt.
Rosszabbul jártam? Csak meglepődtem. Évek óta vagyok együtt flyal szóval annyira nem zavar csak....

Fel is áll a szőr a hátamon egy pillanatra., majd az arcom ismét átvált a legelőször látottakhoz.

-csak othi rosszul viseli hogy testileg nos tudod... Nőnemű lett. és persze a mai napig nem a szive csücske az ilyesfajta dolgok.

Közben Badyhoz baktat és megtámassza oldalról.

-Gyere segítek. csak nézd hogy csinálom. szerintem kell egy kis idő míg az elméd hozzászokik. Na meg ha elfogadod a helyzetet még könnyebb

Mosolyodik el.

" Hádeháde most én vagyok a másodlagos szerepben, nem mondom hogy tetszik a helyzet. "

" Tudom othi hogy fura, de ne felejsd el logikus. Ha tényleg Equestriában vagyunk. Mármint tényleg abban, akkor én itt már múlttal rendelkezek. "

" Mondjuk ebben van valami. Na de ez a Bady jószág? "

" ezt még én se sejthetem. tudod nem látok a jövöbe röff röff "

" Dat face... was... painful. "

Közben Bady-t a kastély romjai felé terelgeti fly hogy lehetőleg egyenlőre ne az erdő kellős közepén szambázzanak odavonzva valami kellemetlenséget.

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#34 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 14 január 2016 - 10:16

Egy darabig figyelem, hogy használja Fly a lábait, hogy hogyan lép, majd megtervezem fejben a koreográfiát. Hmmm... remek, így elméletben nem is annyira bonyolult, de átvinni a gyakorlatba már kissé nehezebb lesz. közelebb érve a romokhoz önállósítom magam és saját magam próbálom a járást gyakorolni. Bár az első tíz percben még leginkább úgy nézhetek ki, mint aki most húzta meg a tiszta szeszt, párszor közelebb kerülök a földhöz, mint szeretnék, de azután lassan kezd valamiféle járásszerű formációt venni az egész. Közben a romok is elkezdik beindítani a fantáziámat.
- szóval ezek a romok valamiféle hercegnőké. Akkor Itt Equestriában királyság van, vagy csak egyszer valamikor éltek itt hercegnők? Oh, ostobát kérdeztem, végül is elég régiek ezek a romok, a tulajai nem hiszem hogy már élnének. De minden bizonnyal szép kastély lehetett akkoriban.
kép
0

#35 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 14 január 2016 - 10:38

-Királyság? Igen az van. De a hercegnők akiké ez a kastély volt a mai napig is élnek. Ez a kastély több mint ezer évvel ezelőtt pusztult el, mikor a fiatalabb hercegnőt nos... Elragadta a sötétség és beleőrült. rátámadt a nővérére akkor dőlt romba a kastély. De erről majd te is többet olvashatsz :3

Közben figyeli Bady járását ahogy egyre jobban belejön.

" Why this shit always happening with me? "

" i know the feel bro "

Majd farkasüvöltés hallatszik valahonnan a távolból, amire el is kezdek fülelni

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#36 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 18 január 2016 - 07:36

A gyakorlás lassan meghozza gyümölcsét. Hála Fly instrukcióinak és kitartásomnak, már egész stabilan járok. Igaz néha még megbotlok egyszer-kétszer, de lassan majd az is eltűnik.
Ekkor a távolból farkasüvöltés hallatszik.
- Ezt a hangot gondolom itt is farkasok adják ki, ugye? Akkor nem ártana valami védettebb helyre vonulni. Vagy itt ez nem jelent problémát?
kép
0

#37 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 18 január 2016 - 08:01

-De ami azt illeti eléggé nem kéne összefutni velük.

Forgatom a szemeim

- A Fafarkasok általában nem épp a szelídségükről híresek és ha ránktalálnak akkor abból semmi jó nem lesz.

" - Indeed so get the fuck outta here! - "

" Jólvan jólvan megyünk már. "

-Szóval arra gondoltam ha már ilyen jól megy a dolog akkor be kéne menni a romokba. Legalább is nem túl mélyre, reggelig. vagy a közelben lehet Zecora kunyhója addig talán el tudunk jutni biztonságosan.

" -Jah jah itt te jobban ismered a járást.- "

" buta ugye tudod hogy most is megy a megosztás?"

" - őszintén a sokk miatt nem figyeltem de most hogy így mondod. Uhh... wow. a memories. Such a knowledge. - "

" akkor mit pánikolsz? szerintem maradjuk a bevált rendszernél. "

" - Hol én hol te? szerintem nem tartunk még ott. főleg hogy lehet mehetsz a diliházba Screw loose mellé.- "

" hahahah how about no? "

Erre nem számítottam. Sokmindent megtapasztaltam amit azelőtt sose hittem. De ez az eddigi legérdekesebb. Itt nem érzem azt amit szoktam. Itt nem érzem azt hogy csak mint valami porszem ami véletlenül került oda kedvére dobálhat a szél. Ez itt legalább annyira fix és stabil mint a másik oldalon lenne. Nem érzek túlzottan mást. Inkább... Többet. Még nem tudom mit de itt több minden van sokkal több érzés. jó és rossz is. Magát a mágiát nem tudom még megérezni,de ha tényleg Equestriába kerültünk és ráadásúl az igaziba, akkor erre hamar rá fogok jönni.

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#38 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 18 január 2016 - 09:39

Most tényleg hülyének nézett? Hogy egy másik univerzumban ahol még járni sem tudok rendesen és még talán a fizika sem úgy működik, mint ahogy eddig ismertem, biztosra fogom venni, hogy egy lény ugyanúgy viselkedik...

"-Szóval arra gondoltam ha már ilyen jól megy a dolog akkor be kéne menni a romokba. Legalább is nem túl mélyre, reggelig. vagy a közelben lehet Zecora kunyhója addig talán el tudunk jutni biztonságosan."

- Hát nem tudom. Mivel nem igazán ismerem ezt a Zecora-t meg hogy mennyire van közel az a közel, meg ezeket a romokat sem ismerem és konkrétan még járni is alig tanultam meg, ezt a döntést rád bízom...- Mondom a mondandómat, de olybá tűnik, mintha nem is rám figyelne. Csak mered maga elé.
- Am, izé...valami rosszat montam? Oh, ilyenkor most egymással beszéltek, ugye?
kép
0

#39 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 18 január 2016 - 09:57

-Hát innen olyan másfél két mérföldre lehet. Ha most elindulunk kisebb az esélye hogy kiszimatoljanak minket a farkasok.

Amíg épp othival társalgok...

"- Am, izé...valami rosszat montam? Oh, ilyenkor most egymással beszéltek, ugye? "

-Igen így van.

Mosolyodok kicsit el.

- Azért szoktunk erre rá mert így nem tűnünk teljesen skizofrénnek tudod. Nem hiszem hogy kellemes lenne hallgatnod hogy mondatonként hol én hol othi beszélünk.
Persze az alapfetően úgy oldjuk ezt meg hogy pár óránként cserélünk. így mindkettőnknek megvan a szabadsága.

Miközben mondom ezeket, el is indulok egy láthatóan nem túl gyakran használt ösvényféleségen, miközben intek badynak hogy jöjjön

-Persze eleinte nem volt könnyű. Nehéz úgy létezni hogy rengeteg emléked és tudásod van amit helyről helyre szintről szintre hátra kell hagynod a biztonság miatt. Ráadásúl egy testen osztozkodni is sokakat megviselne.

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#40 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 26 január 2016 - 06:20

Miközben hallgatom Fly mondandóját, aközben nézelődök, hála az égnek már nem vonja el a figyelmemet a járásra koncentrálás. Bár túl sok néznivaló nincsen errefelé. Elég sötét és sűrű ez az erdő. Főleg hogy éjszaka van. Furcsa, hogy sokan félnek a sötéttől, pedig nagyobb biztonságban van sötétben az ember. Rejtve van a fürkésző szemek elől. Néha áttöri a hold fénye a lombkoronát, és megvilágítja a helyet és engem. Ekkor vetek pár pillantást magamra. Rajtam nincs szárny, mint Fly-on, biztos "más fajba" tartozhatok. Valószínűleg egy átlagos póni vagyok. Lehet, hogy ő különleges itt.Végül is nem lehet mindennapi egy repülő póni. Bár az feltűnt, hogy kék vagyok, a farkam és a hajam..sörényem meg kék. Wow, tudom mozgatni a farkam!
- Mesélnél erről a Zekora-ról? Ő is póni?
kép
0

Téma megosztása:

• (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.