Hunbrony Fórum: A Fekete Tűz Krónikái - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

A Fekete Tűz Krónikái Az Ősi krónikák vándorai

#41 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.936

Elküldve: 26 január 2016 - 07:40

- Nem ő zebra. Egy távoli földrészről érkezett ide, de a pónik az elején féltek tőle. azt hitték hogy valami gonosz boszorka. De idővel kiderült hogy semmi ilyesmihez nincs köze. Ő egy sámán. Nemsokat értek a mágiához, legalábbis az általánoshoz. ő elméletileg mindenféle főzettel váltja ki a mágikus hatásokat.

- De most egy picit elköszönök tőled

Mivel bady csak a hátamat látja, így csupán egy apróbb hírtelen rángást vehet észre majd megállok kicsit

-Brrr. még mindíg kiráz a hideg ettől az.... érzéstől.

"- Ugyan othi énis hozzád tudtam szokni neked is menni fog - "

" Remélem minél előbb mert ez nem idegesít de nagyon za.....ba...zd.. "

" - Ne aggódj nem hiszem hogy bady a hátsómat stírölné - "

" AAAAHAAA!!! "

Hátranézek badyra. Egy darabig szótlanul figyelem majd megszólalok.

- Minden ok ott hátúl?
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#42 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 26 január 2016 - 07:56

- Miért hová.. jaa értem, ő szerbusz.- Hozzá kell még szoknom ehhez.
Várok egy darabig, hátha mondani akar valamit, de úgy jött le, most inkább egymással beszélnek.
Akkor én is elfoglalom magam. Nézelődök tovább. Meg elmélkedek ,mint ahogy az életem kilencven százalékában teszem.
Meg is akad a szeme pár világító valamin, azthiszem, valami virágféle lehet. ajh, de jó lenne, ha a másik világan is lenének ilyen növények.
"- Minden ok ott hátúl? " Jön a kérdés a semmiből, megzavarva a gondolatmenetemet.
- Am igen, úgy érzem minden rendben van, csak még mindig szokatlan nekem ez a szituáció. Nem igazán találom értelmét, hogy miért történt így, de hát mágia, majd szerzek pár infót róla, akkor talán összeáll a kép. És te hogy viseled?
kép
1

#43 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 26 január 2016 - 08:14

- Hát figyelj... könnyebben mint hittem volna. Bár ez is főleg flynak köszönhető. Igazából nem is a helyzet zavar, hanem az hogy más az érzése.
Hiszen biológiailag is más a test. és emiatt olyan mint egy.... doboz ami fura érzést kelt mikor benne vagyok.

Lassan meg is látunk nem messze valami fényforrást. Mivel mozog és jellegzetes színezete van valószínüleg tűz lehet. Pár lépéssel később láthatjuk hogy a fényforrás 2 fákjából jön, ami egy fa oldalára van erősítve a közepén egy ajtóval. A környező fákat különböző elsőre talán ilyesztő díszek és maszkok lógnak le az ágakról.

-Hmm itt is vagyunk. Ez a zebrasámán kunyhója. Nagyon remélem hogy itthon van mert i need moar answer MOAAAR!!

A környéken feltűník még pár fényforrás, ellenben ezek viszonylag apróak. Párban vannak és világoszölden és igen baljósan ragyognak egyenesen felénk

- ... Remélhetőleg itt már azért békénhagynak bennünket ezek a dögök.

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#44 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 01 február 2016 - 06:27

Egy pillanatig furcsán nézek Othi utolsó mondatát hallva, de aztán válasz is jön rá, sajnos nem tőlem.
Arra tekintek én is, amerre ő néz, és pár zöld fénypár jelenik meg a sötétben, ami egyre közelít.
- Talán akkor ne is nagyon várjunk vele. - Válaszolok neki, majd egyből a bejárat felé indulok.
Pár lépésre az ajtótól viszont elém áll az egyik legfurább teremtmény, amit valaha láttam.
Legalább háromszor olyan nagy volt mint én és mintha úgy lett volna összerakva innen onnan az erdő részeiből.
Bár tudtam hogy félnem kellene tőle, de nem igazán tudott megijeszteni a külsejével.
Csak néztem rá, és nem tudtam eldönteni, hogy nevesek, csodálkozzak, vagy elrohanjak.
Pár másodpercig ő is megdermedt attól ,hogy nem igazán úgy reagálok, mint ahogy megszokta, de aztán összeszedte magát és választ adott a problémámra:
jobb mellső mancsával, felém suhintott, amit egy reflexből jött ugrással sikeresen elkerültem. Pont az ajtóban landoltam, de egyből nézek is körül, hogy merre van Othi...
kép
1

#45 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 01 február 2016 - 07:07

" -Dhey see us!- "

" Deploy our Drones! Give me triangle formation with nineteen degree upsets! "

Nemsokáig nézelődöm, mivel tudom hogy fly nem épp az a kigyúrt állat akinek még akár esélye is lehetne ezekkel a dögökkel szemben, így kihasználva hamár fly felhivta rá a figyelmemet felrepülök olyan magasságra hogy a farkasok ne tudjanak elérni.

Már épp kiáltanák Badynak hogy ne tájékozódjon olyan intenziven hanem legalább mozogjon hogy a farkasok ne azonnal kapják el mikor a farkasok láthatóan hátrébb húzódnak. Eleinte nem is értjük miért, de én már látom is az okát. A csődör mögött az ajtó nyitvaáll és ott áll pont Zecora egy igen érdekes és valószínüleg a farkasok számára meglehetősen ilyesztő maszkkal az arcán.

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#46 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 02 február 2016 - 06:42

Miközben Othi-t keresem, az ajtó kinyílik mellettem, és egy fura maszkos egyén lép ki rajta. A farkasok megijednek a tőle és hátrább húzódnak s tisztes távolból morognak vissza rá. Ekkor a maszkos int, hogy menjünk be. mi engedelmeskedve bemegyünk az ajtón, aki aztán becsukja az ajtót, leveszi a maszkot és megszólal:

- Üdvözöllek itt titeket,
- Látom bajba keveredtetek.
- Mi járatban errefelé,
- Hogy keveredtetek a kunyhóm elé?
- Fly téged már ismerlek,
- De a társadban kitt tisztelhetek?
- Főzök egy teát, addig várjatok,
- Aztán elmesélhetitek a kalandotok.
kép
1

#47 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 02 február 2016 - 07:21

" Nos. This is what was a close call "

" - ugyan nem volt olyan nagyon közel legalábbis nekünk- "

Zecora beszédstílusa még mindíg roppantul furcsa. hiába értem mit mond kb mintha folyamatosan rébuszokban beszélne. vagy ahogy fly mondja mint a japánoknak a versstílusa a Haiku megérted persze de ez az ilyen mi az ördög lefagyott a lemez vagy mi?

Amíg a zebra megindul teát főzni addig badyra terelődik a figyelmem

-Ezt megúsztuk még épp időben. De az a rácsodálkozás amit levágtál. Majdnem mintha magamat láttam volna. Csak én jobb szeretem az ilyesmit "biztonságosan" megtanulni nem közvetlen veszélyben ha nem muszály.

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#48 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 02 február 2016 - 07:53

- Az egész életem erről szól. Rájövök dolgokra, megfigyelek, megértek dolgokat. Néha a félelem hiánya megoldja a problémát. Vagy ha nem is, már rég megtanultam, hogy a félelem nem segít semmit, csak lebénítja az embert. Tiszta fejjel sokkal sikeresebb a túlélés, mintha elhomályosult tekintettel pánikolnék. De igen, a biztonságot én is jobban kedvelem, de néha a kíváncsiságom felülkerekedik. Éppen ezért vagyok itt, és nem otthon a másik világban.
Tényleg, téged mi vonzott ide? Mármint azon a medálon kívül, téged is a kíváncsiság hozott ide?
kép
0

#49 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 02 február 2016 - 08:21

- Nos... igen elsősorban az. Alapból egy unalmas személy vagyok ráadásúl félig Otherkin. Ez alapból nehezitette meg az egész életemet. Nem is értettem mi az ördög bajom van nekem amíg fly meg nem jelent. Ő mesélt nekem mi a szitu. És amikor erre rájöttem kezdtem el ezen az ösvényen megindulni. Persze nehezen haladtam illetve haladok vele, de meglepően sokmindenre jöttem már rá. Tudod azóta eléggé érzékennyé váltam az "ilyen" dolgokra. És azonnal szemet is szúrnak. így nyilvánvalóan a kiváncsiságom által jutottunk idáig. Nameg persze.... egyépkéntse volt semmim ami maradásra bírt volna. Ott nem rendelkeztem olyasmivel ami számomra olyan értékkel bírna ami miatt ottmaradtam volna.

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#50 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 04 február 2016 - 09:17

- Nem igazán tudom, hogy mi az az "Otherkin, de a többi érthető....
Közben megérkezik Zekora a teával, leteszi az asztalra, és folytatja:

- Itt van a tea hogy ígértem.
- Ez majd megnyugtat, megígérem.
- Szóval mi járatban merre,
- Utatok merre visz?
- És ki vagy te. ifjú unikornis?

- Ki én? U-unikornis vagyok? Ez új... - mondom, miközben homlokomon keresem a szarvat. Pár másodperc után feltűnik hogy Zekora elég furcsán néz rám, így hát abbahagyom kereső tevékenységem, majd bemutatkozok neki.
Én Bady vagyok, és nem erről a világról származok. És egyenlőre nem sok információm van erről a világról, De szerintem Fly többet tud mondani.
Ekkor Othira/Flyra nézek, és várom, hogy ő számoljon be a többiről, miközben a teáért nyúlok és beleütközök a következő problémámba...
kép
1

#51 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 04 február 2016 - 09:42

- Nos Zecora az úgy történt hogy...

Kis szünet után már lágyabb és nyugodtabb hangnemben folytatom

-Szóval ő itt Bady. Egy másik emberi síkról került ide. Egy medált talált ami végül idevezette. Valaki vagy valami hívta őt és minket is szóval kiváncsiságuktól hajtva most itt vannak. Az egyszarvú is én is meg persze Othi is.

Közben fly is a teáért nyúl, majd nagyot kortyol belőle.

-Hmmm még mindíg nagyon finom.

Mosolyodik el

" - Megtérdelhetem? a falat tudnám kaparni ettől a nemistudommilyen akcentustól- "

" nyugszik az othi "

-Értem én mit mondasz nékem
-De kérdés adott ki volna az,
-Kire oly kecsesen utalgatsz?

-Jaa... igen othi. Azaz Othala. Ő egy Félkin ember. Csak mikor idekerültünk nos mivel ő fizikailag itt nem rendelkezett testtel valamiért az enyémbe került velem együtt. Mondjuk az ő világukban ugyanez volt a helyzet csak forditva. Akkor az ő testében voltunk.

-Félkin az mit említesz?
-Ritkák ők még evilágon is.

-Igen tudom. De ez a helyzet. én kaptam a feladatot hogy kicsit ráncbaszedjem őt és sikerült is

Mosolyodok el ismét, majd figyelem az esetleges diskurzust Bady és zecora között.

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#52 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 04 február 2016 - 11:03

Rendben, hogy a fenébe fogjam meg a poharat? elmélkedek, miközben Fly és Zekora beszélgetnek. Fél füllel ott vagyok én, nem okoz gondot kétfelé figyelni, de akár három felé sem, de hogy a fenébe fogjam meg a poharat? Oda nyúlok, próbálom elvenni, de semmi sem történik. Ekkor Fly megfogja a poharat és mindenféle gond nélkül felemeli a poharat, és iszik belőle. Én minden mozzanatát figyelem. Megpróbálom utánozni, de nekem a pohár ott marad. De hogy ő hogyan... várjunk csak, talán úgy működik mint a... Ez beválhat! Majd a pohárért nyúlok megint, már-már hozzáérek, amikor ismét hozzám szól Zekora, és én sikeresen felborítom a csészét, aminek a tartalma végigfolyik az asztalon:

- Szóval az emberi síkról érkeztél.
- akkor ott kivételes egyéniség lehettél
- ha ide bebocsájtást nyertél.
- Hogy megy az ismerkedés ezen világgal?
- Látom már végeztél a teáddal.

Mondja nekem mosolyogva amire egy picit szarkasztikus tekintettel válaszolok.
Nos igen, Ez a világ merőben más. Szinte minden mozdulatot újra kell tanulnom. Más a test, a fizika, még a színek is.Még a teát is sikeresen kiborítottam.
kép
1

#53 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 05 február 2016 - 06:47

-Ugyan rá se ránts nem vagy hozzászokva, majd gyakorolsz még.

Legyintek egyet mosolyogva, majd Zecora fele intézem szavaim

-Viszont olyan kérdésem lenne hogy nem hallottál valamit? valamit ami segíthet hogy miért nyílt meg az a kapu? és miért pont ide?

-Nem halottam hangokat.
-de kétségbeejtő mondák,
-járnak kelnek a városba.
- Gonosz ki elveszett
-Visszatért az árnyakkal
-terve homály tette vészes.

-Szóval valami megint Equestriát fenyegeti. De ottvan Twillight és barátai nem?

-Otvanni ottvan
-de a gonosz ezen részére
-nemhat az ész érv
-sem a barátság varázslata.

-hogy mi? immunis? az.. az hogy lehetséges? És hamár itt tartunk hol vannak az őrszemeim? legalább 8-at hagytam hogy védjék az átkelőket itt az elvadult rengetegben de egyet sem láttam.

-Hogy lehet azt én nem tudom
-de őrszemeid betegek.
-Az állatok nem bántják őket
-de a sötétség szolgálói igen.
-Twillight okos póni
-De gépeid fejtörés még neki is.

-szóval nem tudta megjavitani őket. Mind a 8-at ártalmatlanitották? hmmmm.

Gondolkodóba is esek kissé.

" -LOLZ! Lekapcsolták a Sentineljeidet! Bár a tieid elképesztően undoritóak hogy a fenébe? - "

" Csak úgy lehet hogy vagy lecsapolták az energiájukat, vagy tönkretették a javitó és frissitő rendszerüket így a sérülések..."

"- idővel túl nagyok lettek és leálltak. Logikus.-"

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#54 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 09 február 2016 - 04:31

Remegő patával bár, de lassan sikerült valamicske sikert elérni a pohárnál. Pár centiméter, majd visszaesik az asztalra. Hajh, sokáig fog tartani így a beilleszkedés...
- Szóval azt mondod, valami sötétség nevű szervezet miatt vagyok itt? És mit akarnak? Követelnek valamit? - Wow, már lassan én is rászokok a rímmel való kommunikációra

- A sötétség inkább egy lény, mint szimpla kompánia.
- És hogy mire fáj a foga? hát az egész világra.
- Uralkodni akar, és biztos hogy nem hátrál.
- Céljaihoz minden eszközt felhasznál.

- Flyhearth, hogy válaszoljak is neked,
- Hogy fölényt szerezzen a barátság felett,
- Több mint valószínű, hogy a másik világ is kellett.
- Nem sokat tudok arról a világról, de egyvalamit igen:
- Nem sok kedvesség lakozhat abban a térben.
- A barátság egy harmónia, amit ez a világ teremt.
- Amit egy másik világ akár instabillá is tehet.
- A sötétség talált, vagy alkotott ott valamit,
- És ezt használja fel jelenleg is itt.
- Ezzel a barátság varázslatát hatékonyan blokkolja,
- így Equestria elsőszámú védleme mintha nem is volna.
kép
0

#55 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 09 február 2016 - 05:57

-Szóval negativ energiát merít az emberi világból. Logikus lépés. És ha belegondol... na ne.

" -Te hallod gazsi. ha ez a lény a mi világunkból meríti az erejét akkor attól tartok az átjárót se lehet teljesen lezárni. És ha mi megtaláltuk és átjöttünk.... akkor... -"

" Igen. Akár igen rossz lények is átjöhetnek rajta."

-Akkor az átjáró nem zárható le teljesen. márpedig akkor nemcsak negativ energia fog átjönni hanem negativ lények is.

Az egyszervút is figyelem ahogy a pohár megfogásával próbálkozik.

- Ne görcsölj ennyire rajta. Most még furcsa de hamar megfogod szokni

Mosolygok rá kicsit.

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#56 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 09 február 2016 - 06:26

Harmadik próbálkozás... már elég magasra felemeltem a poharat. Talán túl magasra is.
"- Ne görcsölj ennyire rajta. Most még furcsa de hamar megfogod szokni "

Ekkor rá nézek, visszamosolygok és csörömpölés... a pohár több darabban az asztalon hevert.

- Hups. Bocsi! nézek kínos mosollyal Zekorára.

- semmi gond, ne is törődj vele.
- Egy kis zebra mágiával rendbehozom egyketőre.

Bólintok, majd visszanézek Fylra és megszólalok.
- Nem lehet ezeket a kapukat elpusztítani? Bár igaz, hogy így nem tudunk visszatérni, de gondolom, ha itt végzett ez a Sötétség, akkor nem áll meg, folytatja tovább a terjeszkedést. Mindenképpen meg kellene állítani valahogy. Meg aztán nem kellene az sem, hogy itt végezzen.
kép
1

#57 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 09 február 2016 - 07:21

-Attól tartok ha jól mondja Zecora a kapu megsemmisitése se biztos hogy működik. Nem tudjuk miféle kapcsolatban vannak. Lehet hogy semmit se érünk el az elpusztitásával. További nyomozásra van szükség.

Folytatnám tovább de ekkor othi szól közbe

-Az ilyen mágikus cuccosok nem kötödnek szigorúan egy objektumhoz, tárgyhoz. Főleg nem a feketemágiák. A kapu megsemmisitése max lelassitaná a folyamatot de meg nem állitja.

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#58 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 09 február 2016 - 10:36

- Rendben, akkor "nyomozzunk" tovább. Mindent le lehet győzni, csak meg kell találni a gyenge pontját. De legelőször kérhetnék valamit, ami nem annyira törékeny, mint egy pohár? Ha egy darabig ebben a világban leszek, nem ártana, ha belejönnék legalább a legalapabb dolgokba, mint tárgyak megfogása.
kép
0

#59 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 10 február 2016 - 06:55

-Én amondó vagyok este van. hagyjuk Zecorát aludni és...

-Kérlek én azt nem engedhetem
-hogy éjnek éjvadján egyedül tekeregjetek
-Várjátok meg a reggelt velem együtt
-lesz elég hely mindeggyikünknek.

-Err... rendben? szerintem akkor pihi kicsit?

"- Higgyed el én nem tehetek róla hogy itt ra....-"

" igen tudom hogy te nem vagy álmos othi "

-Meglehet hogy nem fényüző
-vendégek ritka érkezők
- fekvőhelyet készíthetek
-melyen álom jöhet szemetekre.

-Köszönjük igazán hálásak vagyunk a segitségedért.

Mosolygok rá, majd Intek badynak

-Gyere ide elém. Megmutatom hogyan fogsz megtanulni gyorsabban fogni patával.

SPARTA!

Spoiler

kép
1

#60 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater

Elküldve: 15 február 2016 - 10:02

Odasétálok Fly elé, és figyelem minden mozdulatát. Ő, miközben megmutatja, hogy kell, instrukciókat is ad hozzá:
"- Látod, ha így csinálod, akkor sokkal egyszerűbb. Itt is lazaságon van a hangsúly. Ne erőltesd, nem kell annyira koncentrálni hozzá..."
Lassanként a patával fogás fortélyait is elsajátítom. pont úgy mint a járásét. Először nehezen megy, lassan hozzászokok az új információkhoz, majd szépen fokozatosan eltolódik a tudatalatti irányába.
Másfél órával később, miután Fly mindent megmutatott, egész könnyedén kezelem a környezetemben lévő tárgyakat. már még dobálni is merem őket, persze csak azokat, ami nem törékeny. Mert azért még sikerül elejtenem néha.
kép
0

Téma megosztása:

• (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Gyors Válasz