Hunbrony Fórum: Honvédelmi Lovasság - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
Oldal 1 / 1

Honvédelmi Lovasság Equestria Csapásmérő erő

#1 Felhasználó nem aktív   pizzás csiga 

• PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.658

Elküldve: 14 október 2016 - 10:51

Mind tudjuk, hogy a póni halál lazák, és bróninak lenni egy férfias hobbi.

Na még, hogy ha katona viselt és tűzkeresztségen átesett emberek dúdolgatják a "Smile smile smilet" silbakolás közben egy rohamkarabéllyal. Azt is eltudom képzelni, hogy a késükkel pipihelyet pónit faragnak unalmukban.

MI hiába vagyunk lovasnemzetség, nem igazán népszerű nálunk ez a dolog. Bár, ez én szerintem inkább a katonaságunkkal szembeni szkepticizmus folyománya.

Míg a pocsolya túl oldalnál ennek azért büszkébb vidámabb hagyománya van a katonáskodásnak, vonzóbb is. Így a szórásba simán belekerül egy-két huszár kolléga.

Pl: Matthew Mosier vagy Black Gryph0n.

Nem kell katonának lenned, hogy élvezd a vele kapcsolatos dolgokat. Elég ha olyan hobbi "military búzi" mint jó magam. Ha nem, minimum szereted a fegyvereket.

Ezt akkor most ezt kössük is egybe a pónikkal.

Nem teszem magasra a lécet az elején, de találtam egy érdekes képet, amin jót szórakoztam. :D

Sokat lehet találni ilyen, a pónik most milyen fegyverek vagy járműk lennének cuccot.

Spoiler

+1
Spoiler

Applejack: Klasszikus, amerikai, megbízható, és egy pisztolyhoz képest hatalmas a megállító ereje. Tipik AJ. ( bár bevallom én ide egy revot gondoltam volna. Fura, hogy mind öntöltő pisztolyt kapott.)

Rarity: Fehér mint az Úr adta manna, és jól nézz ki feketében. Természetes, hogy valami stílusos, egyénileg dekorált fegyver lesz.

Fluttershy: Csendes, kicsi, elegáns, könnyen elrejthető, merényletekhez ideális: egyértelműen Fluttershy . Náci tisztek mellet, James Bond is ezt használja.

Rainbow Dash: Na, ez a típus kb. teljes összefoglalja mind azt, amit a karakter iránt érzek: qrva gyorsan kiürítem a tárad aztán használhatatlan.

Pinkie Pie: Hehe, ezt is eltalálták. Nehéz bánni vele, kurva hangos, viszont egyből átviszi a rohambilit.

TWilight Sparkle: Menő külső, német precizitás, rajta mindenféle, varázslatos high-tech lófasz. Hideget- meleget nyugodtan adhatsz neki, akkor is hűséges fegyver marad.

Starlight Glimmer: Szerintem ez nem szorul magyarázatra.

Kb, egy ilyen poénra vett, Csatakanca dzsemburit terveztem a hunbrony egyesített haderőnek, ahol kb, a ponyk, bronyk katonás dolgokat kilehet vesézni, vagy röhögni. stb

És most oszolj!
kép
0

#2 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

• Szólíts Karcsinak! Comme une vache Décolletage.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 3.316

Elküldve: 30 október 2016 - 11:24

Kellett már ez a topic, mint egy falat kenyér.
0

#3 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 30 október 2016 - 11:47

Üzenet megtekintéseIdézés: SziHU - Dátum: 30 október 2016 - 11:24

Kellett már ez a topic, mint egy falat kenyér.

Ki lett adva a parancs hogy oszoljunk és most oszlunk.
kép
0

#4 Felhasználó nem aktív   megintazokaqrvalovak 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 14

Elküldve: 01 november 2016 - 06:33

majomházon e kívül nincsen számunkra hely, álgyon vagy verjen ki sors keze: rák
4

#5 Felhasználó nem aktív   pizzás csiga 

Elküldve: 01 november 2016 - 08:07

Hehe.

Hát ahogy látom, ez is csak egy meddő topik lesz. Nem az első, és biztos nem is az utolsó.

Meglep, hogy 16 nap után lett bármilyen reakciós is rá. :D

Amúgy csak bírom a katonai vackokat és van is belőle pónis, váltakozó minőségben, és gondoltam más is lesz, de hát nem. Ez van.

Majd ha lesz időm, rajzolok nektek egy honvéd kancát, csak hogy legyen eredeti tartalom.
kép
0

#6 Felhasználó nem aktív   SziHU® 

• Szólíts Karcsinak! Comme une vache Décolletage.
  • Hozzászólás: 3.316

Elküldve: 01 november 2016 - 09:32

Üzenet megtekintéseIdézés: pizzás csiga - Dátum: 01 november 2016 - 08:07

Hehe.
Hát ahogy látom, ez is csak egy meddő topik lesz. Nem az első, és biztos nem is az utolsó.
Meglep, hogy 16 nap után lett bármilyen reakciós is rá. :D
Amúgy csak bírom a katonai vackokat és van is belőle pónis, váltakozó minőségben, és gondoltam más is lesz, de hát nem. Ez van.
Majd ha lesz időm, rajzolok nektek egy honvéd kancát, csak hogy legyen eredeti tartalom.

Nem tudom, hogy ON témában hogyan jönne a katonaság, főleg, hogy Equestria katonai szervezetei inkább dekorációs, művészeti célokat valósítanak meg. Felhószobrászaton, díszőrségen kívül semmi hasznuk.
El tudom képzelni, hogy Dusk erre begerjedne, mint atomvillanásban a Geiger-Müller számláló, de a topicnak a "Barátság varázslatos" alcím alatt semmi értelme, valamint a honvédelem ma kb a homokzsákpakolás és a kerítésépítés témakörével ki is merül, aki meg szereti a fegyvereket, hát, valami gubanc ott nagyon van.
Érdekesnek találok párat, mérnöki megvalósítások okán, stb, de akkor már inkább észlelő berendezések (radar, műhold), helyzetmeghatározás (inerciális, globális).
De aki bármilyen fegyvert fog ma terepmintában, az vagy annyit is ér, vagy tanulmányait ezzel kénytelen finanszírozni és majd, ha lesz rá esélye, továbbfejlődik.

Amúgy itthon sorkatonaként is a fókával lehettél csak elfoglalva, esetleg az alkesz felettesed szívatásaiból keletkezett feszültséget igyekeztél levezetni nálad rangban alacsonyabban lévő vagy ugyan ott lévő de gyengébb társaidon, de ha "mákod volt", akkor mehettél golyófogónak is vagy emberkísérletekhez, no nem a hazádért, hanem egy szűk kőr vagyonának növelése miatt.

Ma amúgy sírnak, hogy vissza kellene állítani a sorkatonaságot, mert sok a páva, a seregben meg nevelődnek. Ez amúgy teljesen jogos, nem is tudom, hogyan élhetek olyan tudásanyag elsajátítása nélkül, mint a:
-Fogkefével metlakit pucolni.
-Eltávmegvonási tünetek kezelése válogatott szidalmakkal.
-Alkudozás prostituáltakkal haladó fokon.
-Kibaszás nevű társasjáték A-tól Z-ig tanulmányi csoportfoglalkozás.
-A fóka biológiája.
-A tökéletes ágyrendezés, fing-sunyi.
-Hogyan basszunk be és józanodjunk ki a lehető legrövidebb idő alatt, de alaposan, csoportos biokémia, gyakorlat a Hörpi labroban.
0

#7 Felhasználó nem aktív   Rixton 

• Polygon betyár
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.148

Elküldve: 01 november 2016 - 10:39

Nálam leginkább az rombolja le a lovas katonaság varázsát, hogy:
- A lovaglós témából politikai fogást csinálnak ebben a kurva országban,
- A fegyvert mindig egy békés eszköz átalakításából nyerik, hogy uralkodhassanak mások felett,
- Várjunk csak, nem is szeretem a katonaságot, mert egy visszafejlesztés/megalázás/eltiprás a lényege.
kép

A lehetetlent is megmodellezem, a csodára még várni kell.
Viszont a sörben kevés a vitamin ezért sokat kell inni belőle.

Spoiler

3

#8 Felhasználó nem aktív   Lya 

• wubbalubadubdub
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 248

Elküldve: 02 november 2016 - 10:32

Üzenet megtekintéseIdézés: Rixton - Dátum: 01 november 2016 - 10:39

- Várjunk csak, nem is szeretem a katonaságot, mert egy visszafejlesztés/megalázás/eltiprás a lényege.

Dusk is triggered now
kép
0

#9 Felhasználó nem aktív   Rixton 

• Polygon betyár
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.148

Elküldve: 02 november 2016 - 05:52

Üzenet megtekintéseIdézés: Lya - Dátum: 02 november 2016 - 10:32

Dusk is triggered now

Dusk is too OP to be triggered.
Dusk is too OP to come here.

kép

A lehetetlent is megmodellezem, a csodára még várni kell.
Viszont a sörben kevés a vitamin ezért sokat kell inni belőle.

Spoiler

3

#10 Felhasználó nem aktív   pizzás csiga 

Elküldve: 02 november 2016 - 06:29

Üzenet megtekintéseIdézés: Rixton - Dátum: 01 november 2016 - 10:39

Nálam leginkább az rombolja le a lovas katonaság varázsát, hogy:
- A lovaglós témából politikai fogást csinálnak ebben a kurva országban,
- A fegyvert mindig egy békés eszköz átalakításából nyerik, hogy uralkodhassanak mások felett,

Hát, írtam is az elején, hogy nekünk ehhez nincs meg az a fajta mentalitásunk, viszonyulásunk mint a nyugatiaknak.

Nem szeretem a háborút, vagy szívatást, csak a katonás cuccokat, illetve egyes aspektusait. V

Majdnem olyan férfias mint az MLP, nem csoda, hogy Jenki bakák bírja. (Sok más ok mellet, persze)

Azonban, ha behívót kapnék, nem ugrálnák örömömben. A modern kor nem igen mutatott nekem indokot arra, hogy a szeretteim védelmén kívül meghaljak másért. Ahogy Csabi mondta: Pláne nem azért, hogy pár milliárdos, olajat raboljon, vagy Colt eladhasson újabb egy-millió M16-ost.

A béke, és a pacifizmus, legnagyobb megoldatlan buktatója, hogy mind a két fél kell hozzá, ennek a biztosítéka a hadsereg.

Üzenet megtekintéseIdézés: SziHU - Dátum: 01 november 2016 - 09:32

Nem tudom, hogy ON témában hogyan jönne a katonaság, főleg, hogy Equestria katonai szervezetei inkább dekorációs, művészeti célokat valósítanak meg.

Hát, a fandom révén, van neki, ezért írtam a közösség be. Nyugaton gyártanak ilyeneket, és elég elfogadható vagy szórakoztató minőségben, játszadoznak a megvalósításokkal

A fandomnak hála a póni már a harcászatban is pengék.

Üzenet megtekintéseIdézés: SziHU - Dátum: 01 november 2016 - 09:32

De aki bármilyen fegyvert fog ma terepmintában, az vagy annyit is ér, vagy tanulmányait ezzel kénytelen finanszírozni és majd, ha lesz rá esélye, továbbfejlődik.

Az, hogy valaki szereti a Segal filmeket vagy a Dr. House-t, nem jelenti azt, hogy szándékos verekedéseket provokálna egy kocsmában, vagy nem hányná el magát egy műtőben.

Abban igazad van, hogy néhány "elmebetegen kívül" ez nem sok ember vonz, mások pedig tényleg csak az előnyök miatt mennek, vagy mert nincs más.
Amerikában például, rohadt drága a felső oktatás, és katonai szolgálattal ezt kompenzálni lehet. Seregben tanulhatnak: csak hát melyikünk vállalná be ezt egy diplomáért, pláne egy olyan országban, ami rendszeresen háborúzik.

A lényeg:
- A fandom pónik tudnak lőni ha kell, nem csak szórakoztatnak és játszadoznak.
- Ez azért van mert szülőhazájukban, ugyan van kialakítva az oktatási rendszer, hogy ha nem vagy egyke, szuper-okos, törtető, nincsenek pénzesfejű szüleid,stb, akkor elkel menned Sam bácsihoz nyári munkára, mert a büdös életbe nem lesz diplomád.
- Ebbe a szórásba bronyk is bele kerültek, ebből lett a fandom anyag.
- Csak mert szereted katonás cuccokat, még nem kell a háborút is.
- A sorkatonaság meg szerintem is faszság, nem leszel ott jobb ember. Ráadásul Magyarország számára, marha fölösleges.
kép
0

Téma megosztása:

Oldal 1 / 1

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó