Hunbrony Fórum: Twilight kedvenc kuckója - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »

Twilight kedvenc kuckója a könyvtár!

#41 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.782

Elküldve: 03 március 2013 - 01:23

A Gyűrűk Urával az a bajom, hogy túl sok benne a tündérmesei elem. Én jobban szeretem a "realisztikusabb" fantasyket, mint a Warcraft.
0

#42 Felhasználó nem aktív   Reviyzion 

• Iszapszemű
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 1.198

Elküldve: 03 március 2013 - 01:40

Üzenet megtekintéseIdézés: Kepernyos - Dátum: 03 március 2013 - 01:23

A Gyűrűk Urával az a bajom, hogy túl sok benne a tündérmesei elem. Én jobban szeretem a "realisztikusabb" fantasyket, mint a Warcraft.

A Warcraft univerzumot én is nagyon kedvelem, de sok fantasy alapot Tolkien fektetett le. Egyik legszembetűnöbb dolog, hogy előtte az elfek nem ilyenek voltak hanem manók. Mint a mikulás segédei, és a törpök inkább sunyi alattomos gonosz lények voltak a mesékben.
Mellesleg a Warcraft sajnos nagyon profit orientált, és a loret annyi összezúzták már, hogy nem érdekel már annyira. Valahol a Lich King halálával a lore is meghalt.

Amúgy azt mondják hogy a Warhammer univerzum is nagyon jó történettel rendelkezik, bár azt én nem ismerem.
0

#43 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus

Elküldve: 03 március 2013 - 02:01

Üzenet megtekintéseIdézés: Reviyzion - Dátum: 03 március 2013 - 01:40

Mellesleg a Warcraft sajnos nagyon profit orientált, és a loret annyi összezúzták már, hogy nem érdekel már annyira. Valahol a Lich King halálával a lore is meghalt.

Off:
Tény, hogy az Activision van olyan rossz, mint a Hasbro, de szerintem nem ez viszi csődbe a lore-t, hanem az MMO puszta létezése.
Miről is beszélek? Adott egy olyan műfaj, ahol örökre a status quo uralkodik. A Horda és a Szövetség mindig is konfliktusban lesz egymással, de ez megmarad a hidegháború szintjén. Egyik főváros sem fog gazdát cserélni, sehol nem fognak ténylegesen csatázni az NPC-k.
Ráadásul a játék életben tartásához új kontentre van szükség, ami 3-6 havonta egy, többnyire az egész világot fenyegető főgonoszban materializálódik. Amit természetesen mindig a "hősök" vernek le, a legendás frakcióvezetők csak ülnek a valogukon.
A Blizzard hatalmas csapdába esett. Egyrészt a WoW sikeres, és az emberek még mindig imádják, másrészt viszont csak úgy lehet folytatni, ha egyre több bőrt húznak le róla, és apránként végeznek a lore-al.
Ha majd a WoW után lesz egy WarCraft 4, szerintem abban tiszta lappal fognak indulni, vagyis több száz vagy ezer évet fognak ugrani a mostani eseményekhez képest.
0

#44 Felhasználó nem aktív   Ritli 

• Okleveles trollszelidítő magiszter és Hulk
  • Csoport: Moderátorok
  • Hozzászólás: 4.744

Elküldve: 03 március 2013 - 02:40

Az tény, hogy a warcraft lore-t maga a wow teszi tönkre de azért nem értek egyet mindennel amit írtál.

Az alli-horda konfliktust pandában szerintem eléggé kiélezték. Ez a két új pszichopata uralkodónak is köszönhető. Bár tény, hogy attól még konkrét háború nincs, de legalább láthatunk némi változást a világban. Vannak lerombolt/elfoglalt városok illetve zónák (bár tény, hogy nem fővárosok). És elég sok csatázó npc-t is látni. (bár csak 1-2 hónapot játszottam vele)

Idézet

Amit természetesen mindig a "hősök" vernek le, a legendás frakcióvezetők csak ülnek a valogukon.
Ez se egészen így van. Nem véletlenül küldenek a játékosok mellé az összes jelentős bossfightnál segítséget. Pl Illidanhoz Maeivet és Akamát. Így azért "nem teljesen" ölik meg a lore-t, hogy pár csicska öli meg a jelentős szereplőket. Persze nem frakció vezetők de szerintem megteszik.

Idézet

A Blizzard hatalmas csapdába esett. Egyrészt a WoW sikeres, és az emberek még mindig imádják
És legalább annyian meg is utálták. BC után az egész egy nagy rakás... Én is wotlk közepe felé hagytam ott, 4 év után.

Ja és Reviyzion nem tudom mióta azon agyalok, hogy ki van az avádon mert iszonyú ismerős. :D Végre megvilágosodtam. Az nem Diablo2-ből a sorcerer?
Nyaa~
kép

Hilfe! Das Monstrum im mir wird explodieren!
0

#45 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus

Elküldve: 03 március 2013 - 04:03

Üzenet megtekintéseIdézés: Ritli-sama - Dátum: 03 március 2013 - 02:40

Ez se egészen így van. Nem véletlenül küldenek a játékosok mellé az összes jelentős bossfightnál segítséget. Pl Illidanhoz Maeivet és Akamát. Így azért "nem teljesen" ölik meg a lore-t, hogy pár csicska öli meg a jelentős szereplőket. Persze nem frakció vezetők de szerintem megteszik.

És legalább annyian meg is utálták. BC után az egész egy nagy rakás... Én is wotlk közepe felé hagytam ott, 4 év után.

Illidan és Kil'Jaeden még jobb esetek voltak, de általában elég bénán és hányavetin oldják meg a segítséget. Erre a legjobb példa maga a Lich King. Egész Azeroth a fejét akarja, de mit kapunk mi? Egy szál Tiriont, akit Arthas egy ujjcsettintéssel befagyaszt a harc hátralevő részére. Aztán bekövetkezik a Warcraft történetének legnevetségesebb fordulata, és végre a bubihuszárnak is eszébe jut az "Every Man for Himself", kiszabadul, és onehiteli a Királyt.
Persze miután meghalt, már elkezdenek szállingózni fontos szereplők, akik segíthettek volna a csatában...

A Lich King sztorivonal lezárásától legalább annyira kiakadtam, mint a mostani évadzárótól.
0

#46 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 2.268

Elküldve: 03 március 2013 - 06:43

Üzenet megtekintéseIdézés: bitterman - Dátum: 03 március 2013 - 09:41

A GyU nekem sem tetszett. Belekezdtem, de nem kötött le. Ahogy olvastam/hallgattam mások tapasztalatait, elég sokan vannak így.

Megjegyzem, nekem is csak harmadik nekifutásra sikerült végigolvasnom.

Üzenet megtekintéseIdézés: Ritli-sama - Dátum: 03 március 2013 - 10:33

Amúgy nekem a Gyűrűk Ura filmben se tetszett annyira. Iszonyat vontatott volt néha, hogy a 3 órából 1-et az vitt el, hogy bámuljuk a tájat. A csapat sétál, sétál, sétál, nini egy táj! Nézzük 2 percig. A csapat sétál tovább, sétál, sétál, jé még egy táj! Nézzük további 1 percig... <_<

Szerintem ez inkább A Hobbit megfilmesítésében jött most elő, de valamilyen szinten ez visszaadja az originál történetvezetését: Tolkien bácsi sem arról volt híres, hogy az embernek kapkodnia kellett volna a fejét a lélegzetellálító akciójelenetek láttán. Inkább a hangulat- és világépítésen van a hangsúly. Persze érthető, ha valakinek az ilyen stílus nem tetszik Akinek ez nem tetszik, az mehet a Dunába!

Üzenet megtekintéseIdézés: Ritli-sama - Dátum: 03 március 2013 - 10:33

Ja és még valami. A mágusok totááál bénák benne. Tudják egymást falhoz csapkodni (ez a legfantasztikusabb erejük) ezen felül meg villogtatnak a pálcájukkal mint valami vasúti lámpa és tudnak fura alakú füstöt fújni. Hobbitban, amit olvastam se nagyon alkotott az öreg Gandalf, csak abban volt jó, hogy mindig eltűnjön aztán megjelenjen.

Az a mágusos párbaj a filmben nekem sem igazán jött be - a könyvből hiányzott is, szerintem csak azért rakták be, hogy "menő" legyen. Pont az tetszett, hogy a GyU univerzumban a mágia még valóban különleges volt, a köznapi ember olyan csodálattal tekinthetett egy mágusra, mint a középkori paraszt a boszorkányokra. A mágusokon is sokkal inkább érezni lehetett, hogy tudnak valamit, amit mások nem, így mindig ott vannak, ahol lenniük kell, és tudják, mit kell tenni. Ezért nagyágyúk, nem azért, mert villámokat vagy tűzlabdát lövöldöznek (a könyvben Szarumánt se láttuk varázsolni, ő főleg a különleges hadigépezetei meg biohazárd kísérletei miatt volt veszélyes. A "legföldöntúlibb" tette az volt, hogy a hangja félig-meddig bűvös hatással bírt - amikor hallották, az emberek úgy érezték, hogy neki van igaza, de az erősebb akaratúakat ez nem nagyon befolyásolta.)

Üzenet megtekintéseIdézés: Kepernyos - Dátum: 03 március 2013 - 01:23

Tolkien szvsz inkább mitologikus hangulatot próbált alkotni, mint reálisat.
kép

It's official. Pony is the new manly.
0

#47 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus

Elküldve: 03 március 2013 - 09:32

Üzenet megtekintéseIdézés: Lucky Roll - Dátum: 03 március 2013 - 06:43

Tolkien szvsz inkább mitologikus hangulatot próbált alkotni, mint reálisat.

Nyilván. A Gyűrűk Ura amolyan átmenet az ősi mitológiák és mai, komplex fantasy világok között.
0

#48 Felhasználó nem aktív   Kepernyos 

• Heretikus

Elküldve: 13 május 2013 - 08:03

Spoiler

2

#49 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 13 május 2013 - 06:17

Üzenet megtekintéseIdézés: Kepernyos - Dátum: 13 május 2013 - 08:03

Spoiler

Ez mekkora! :D +1
kép

0

#50 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• Law abiding citizen (especially §34)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.185

Elküldve: 13 május 2013 - 08:34

Üzenet megtekintéseIdézés: Kepernyos - Dátum: 13 május 2013 - 08:03

Spoiler

kép
Derpa Derpa Herp Derp
1

#51 Felhasználó nem aktív   Mr Scar the best 

• óAz őrült tábornok ( és díjnyertes kertész)
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 737

Elküldve: 14 május 2013 - 11:51

most Lemony Snickettől olvasom a liftaknatitkát csúcs könyv!!!
ki tréfálni nem restell
A NAGY KARMESTER
a fegyvert most tedd el..
ne legyen pisztoly kard...
tudom ellenállni nem könnyű
fogva tart e pár akkord
jó vagy vagy rossz vagy most édes mindegy nekem
mert akármit lépsz az hipnózisban teszed!
elhiszitek majd minden mesém
hódolni nekem: rang
menekülni nincs esély
ha megszólal e hang
óóóóóó én a nagy karmester! (ő a nagy karmester!)
0

#52 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• Law abiding citizen (especially §34)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.185

Elküldve: 20 május 2013 - 08:07

MIvel eléggé beleszerelmesedtem a STALKER univerzumba, rábukkantam erre a műre, ami fanficnek indult, de nagyan hamar jócskán túllépte annak kereteit. Szóval fasza kis folytatásos online regény született:

THE ZONE
(a banner grafikája szörnyű ronda)

Ráadásul az írója is túllépte közben a kereteit és valódi íróvá vált, újabb immár teljesen önálló művei már rendes nyomtatásban jelennek meg.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#53 Felhasználó nem aktív   Afelers 

• nevergonnabeasgreatassenpai
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.353

Elküldve: 18 augusztus 2013 - 07:08

Well well well. Egy éve itt vagyok és az igazán nekem való topik tökéletesen el is kerüli a figyelmemet :3 Legalább most megtudtam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki olvasta az Álomhajszát Molnár Évától :D (why am i so emotional?!)

A listámon sokkal több könyv van, amit szeretnék elolvasni, mint amennyit eddig feléltem. Leginkább fantasy/kalandregényeket olvasok szívesen, de valahogy mégis Jókai Modern Midasa nőtt leginkább a szívemhez :D

A Percy Jackson pentalógia utolsó részét nemrég szereztem magamhoz, úgyhogy hat évvel ezelőtti énem ismét felszínre tört.

Der Herr der Ringe is szerepel a sorban, néhány tesztelésre szánt Stephen King regénnyel és az Emma trilógiával. Utóbbit anya ajánlotta, mert a könyvkritikus hobbimat leginkább olyan művekkel töltöm ki, amelyeket a sors úgy ítélt meg, hogy a férfiak agybajt kapnak általuk, na és én ezeket szeretem tesztelni, hogy van-e alapja, valóban visszataszító lenne egy fiú számára az adott könyv, vagy élne az MLP effektussal. Teszem azt a SzJG sorozat, amit két hónap alatt éltem fel és abszolút pozitív csalódás volt, megértem, ha valakinek nem tetszik, főleg hogy tizennyolc éves kor körül már nem ez az etalon. Nem lett kedvenc könyvem, de azért az meglepett, hogy engem könyv még nem tudott úgy megnevettetni, mint ezek (na jó, a poénosabb feléhez át kell vergődnöd magad az első öt köteten, viszont ott is találni elszórtan humort).
Egy ilyen alkalom során került kezembe az Alkonyat széria is, amit a mai napig köszönök az égnek, hogy a könyvet adta először elém, mert még ha nem is tetszett (azért a filmhez képest százszor jobb volt), segített rátalálni az írónő munkásságára és azóta is kedvenceim közé sorolom A burok című regényét.

Mielőtt még a teljes szókincsemet elhasználom, felsorolásba kezdek :lol:

Mark Twain - Tom Sawyer kalandjai
Petrovácz István - 13 fő, egy kutya és egy igazgató (aka Gyalogbéka)
Ulysses Moore - Időkapu sorozat (bár a második könyv óta szüneteltetem)
Fehér Klára - A földrengések szigete
Bálint Ágnes - Szeleburdi család
Terry Pratchett - Agyaglábak
Különféle Rejtő Jenő történetek
És még sok más, ami éppen nem jut eszembe. Persze most rákattantam a fanfic olvasásra is, ami még több helyet foglal a „majd” listámon. :3
0

#54 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 18 augusztus 2013 - 07:17

Üzenet megtekintéseIdézés: Aurora Light - Dátum: 18 augusztus 2013 - 07:08

Mark Twain - Tom Sawyer kalandjai
Petrovácz István - 13 fő, egy kutya és egy igazgató (aka Gyalogbéka)
Ulysses Moore - Időkapu sorozat (bár a második könyv óta szüneteltetem)
Fehér Klára - A földrengések szigete
Bálint Ágnes - Szeleburdi család
Terry Pratchett - Agyaglábak
Különféle Rejtő Jenő történetek
És még sok más, ami éppen nem jut eszembe. Persze most rákattantam a fanfic olvasásra is, ami még több helyet foglal a „majd” listámon. :3

Az obligatory Tom Sawyeren kívül nekem csak Fehér Klára és a Rejtők voltak meg. A földrengések szigete annyira nem söpört le a lábamról, de Rejtő nálam abszolút favorit. Nem pusztán humoros (ami komédiaszerzőknél alapkövetelmény ugyibár), de olyan stílusa, karakterei és nem utolsósorban szójátékai vannak, amik teljesen utánozhatatlanok - nem hiába mondják róla, hogy ő volt az első író, aki szépirodalmi szintre emelte a bulvárt. Hasonló egyedi benyomárt rám Wodehouse tett, de Rejtő talán őt is felülmúlja.
kép

0

#55 Felhasználó nem aktív   Reviyzion 

• Iszapszemű
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 18 augusztus 2013 - 07:39

Spoiler

Fuh nekem itt valami kimaradt. Nemtom mér nem olvastam el ezeket a kommenteket.

Ritli nem tudom tudod-e hogy ki Akama, és Maiev, de őket nem csak úgy odarakták a semmiből. Lore-ilag nagyon is megalapozott és jó volt, hogy ott voltak.
Ettől függetlenül a WoW helyett még minidg jobb lenne egy Warcraft 4, és ha lesz is adja meg az isten, hogy ne olyan rakás szar editor legyen hozzá mint a Starcrafthoz.

Lucky, megatöbbi: A Tolkien féle varázslás az teljesen más mint a megszokott mint ahogy láthatjuk. Ezér nincs ilyen tüzlabda meg miegyéb.
Mellesleg a Gandalf kontra Szarumán harc az azért volt olyan lightos mer sztem nem akarták megölni egymást... Ha így lett volna sztem azér durvább ezsközökhöz folyamodnak mint egy kis dobálás. De jobb is hogy nem volt tüzlabda meg ilyenek mer akori technikával sztem gáz lett volna ahogy kinéz.

Ritli: Hát már jó ideje nem az, de igen Diablo 2 Sorcerer volt az avatárom :blink:
0

#56 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 18 augusztus 2013 - 07:51

Üzenet megtekintéseIdézés: Reviyzion - Dátum: 18 augusztus 2013 - 07:39

Mellesleg a Gandalf kontra Szarumán harc az azért volt olyan lightos mer sztem nem akarták megölni egymást... Ha így lett volna sztem azér durvább ezsközökhöz folyamodnak mint egy kis dobálás. De jobb is hogy nem volt tüzlabda meg ilyenek mer akori technikával sztem gáz lett volna ahogy kinéz.

Spoiler

kép

0

#57 Felhasználó nem aktív   Reviyzion 

• Iszapszemű
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 18 augusztus 2013 - 07:56

Üzenet megtekintéseIdézés: Lucky Roll - Dátum: 18 augusztus 2013 - 07:51

Spoiler

Nem akarták megölni egymást. Egyrészt sztem Gandalf nem is tudta volna. Másrészt Szarumán valszeg azér próbálkozott, hogy maga mellé állítsa mer egy istari azér erős szövetséges, és tanácsadó ha mellé áll...
Ezen mit nem érteni?
Wikipédia: "Tolkien mágusa (Tolkien angol kifejezésével wizard) nem azonos a hétköznapi értelemben vett varázsló vagy mágus fogalmával. Középfölde mitológiájában tanulható mágia nem létezett, minden mágikusnak nevezett hatás a használó inherens képessége volt. Ezt a másodteremtő erőt Tolkien professzor 'will'-nek (a.m.: akarat, hatalom) nevezi, és kizárólag a valákban, maiákban és (korlátozottabb mértékben) a tündékben van meg."

Amúgy engem a Hobbitban említett kék mágusok érdekelnének. Róluk van info?
0

#58 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 18 augusztus 2013 - 08:12

Ezen azt nem érteni, hogy az eredetiből teljesen hiányzik is a fight, és a GyU nem egy olyan régi film, hogy "gázul nézett volna ki" a mágia benne. Nem mellesleg igenis szerepelt benne tűzlabda, a harmadik részben. Arról nem szólva, hogy igen, Gandalf erős szövetséges lett volna, de azt se felejtsük el, hogy Szarumán éppúgy istari volt, mint ő.

A kék mágusokról tudtommal nincs infó, de A szilmarokat nem olvastam, lehet, hogy abban akad.
kép

0

#59 Felhasználó nem aktív   Reviyzion 

• Iszapszemű
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 18 augusztus 2013 - 08:23

Üzenet megtekintéseIdézés: Lucky Roll - Dátum: 18 augusztus 2013 - 08:12

Ezen azt nem érteni, hogy az eredetiből teljesen hiányzik is a fight, és a GyU nem egy olyan régi film, hogy "gázul nézett volna ki" a mágia benne. Nem mellesleg igenis szerepelt benne tűzlabda, a harmadik részben. Arról nem szólva, hogy igen, Gandalf erős szövetséges lett volna, de azt se felejtsük el, hogy Szarumán éppúgy istari volt, mint ő.

A kék mágusokról tudtommal nincs infó, de A szilmarokat nem olvastam, lehet, hogy abban akad.

Én nem olvastam szal nem minden infóm 100% os csak a filmet láttam, és tényleg a bövitett extra változatban elcsattan egy tűzlabda Szarumántól, és igen a LotR nek nagyon jó effektjei meg mindene volt, de azért jobb nem feszegetni a határokat.
Amúgy azt mondod, hogy könyvben nem is támadnak egymásra?
Szarumán is istar de középföldén volt kb 5. Abból +1-et magad mellet tudni azér nem rossz :P (Inkább mint magad ellen)
0

#60 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 18 augusztus 2013 - 08:31

Üzenet megtekintéseIdézés: Reviyzion - Dátum: 18 augusztus 2013 - 08:23

Én nem olvastam

Spoiler

kép