Hunbrony Fórum: A külvilág - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (45 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

A külvilág avagy mit szólnak, akik kő alatt élnek.

#1 Felhasználó nem aktív   F. Gábor 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 131

Elküldve: 15 január 2012 - 10:37

Ezt a témát arra szánom, hogy ide lehessen írni azon reakciókat, melyekkel találkozunk, hogyha valaki olyan hall a sorozatról és hírnevéről, aki eddig még nem tudott róla semmit. Szeretném ezzel a videóval kezdeni:

Még van mit javítanunk a világon.
0

#2 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.937

Elküldve: 15 január 2012 - 10:45

Van még mit így van de amúgy Like :D
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#3 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 288

Elküldve: 15 január 2012 - 10:48

Üzenet megtekintéseIdézés: F. Gábor - Dátum: 15 január 2012 - 10:37

Ezt a témát arra szánom, hogy ide lehessen írni azon reakciókat, melyekkel találkozunk, hogyha valaki olyan hall a sorozatról és hírnevéről, aki eddig még nem tudott róla semmit. Szeretném ezzel a videóval kezdeni:
Még van mit javítanunk a világon.

Nem értek túl sokat angolul, de a lényegét felfogtam. Hát van... még a hozzám közelállók is hülyének néznek mert Én kicsi pónimat nézek, de már haladok. 4-ből kettőt, már rá szoktattam a sorozatra. :D
2

#4 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.314

Elküldve: 16 január 2012 - 09:58

*
Népszerű

Nem tudom levetítették-e nekik az első két részt, kíváncsi lennék utána is a reakciókra. Nekem kb így történt:
- ok ez olyan animés, nagy szemek, esztétikus rajzok, lauren faust, powerpuff girls, nézzük mi ez
- (bevezető) nightmare moon ok, kicsit ciki de érdekes lehet
- (spike hozza az ajándékot és rányitja twilight az ajtót, később leveri a létráról) már vigyorgok
- (almacsalád, nem maradsz uzsira? "- fine....") ez kész!
- (mindenki barátkozni akar twilight meg utálja őket) imádom ezt a cinikus karaktert!
- (giggle at the ghostly kezdődik, "-mondjátok hogy nem..." "-de igen!") hooked forevvverrr!

:)
kép
6

#5 Felhasználó nem aktív   Yukiyaiba 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 50

Elküldve: 19 január 2012 - 07:02

Eddig a nem brony ismerősi köröm nagy része dilisnek néz (ez eleve komoly teljesítmény tőlük, ha ismernek már egy ideje XD). Aztán az egyiküket (lányt) sikerült rávennem, hogy nézzen bele az első 3 részbe. Utánna is állította, hogy ez őt nem érdekli ... bár ahogy hallgattam, csak állította, hogy nem érdekli még mindíg ;).

Az a nehéz, hogy megnézesse az ember velük azt a bizonyos első 3 részt. Utánna már megy a dolog. De az a zsigeri előítélet. És még az én közösségemben is, ahol aztán mindennek kéne lennie csak annak nem :P

(Nade én beszélek, aki a legjobban tudja mennyit is jelent az előítélet ebben az esetben ... :unsure: )
0

#6 Felhasználó nem aktív   Bluedrake Miller 

• Kormányzó
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 780

Elküldve: 19 január 2012 - 07:40

Az én amazóniai missziómon csak 1 haveromat tudtam az ügyünk mellé állítani,egy másik haverom meg megnézte az 1.évad 1.részének az elejét (mesekönyv). Mint fantasy rajongó, értékelte, de már jó ideje nem történt semmi.
"Amint a nap a horizont mögé bukott, és kigyúltak az első csillagok, eszébe jutottak az interjúk, amelyeket a balvégzetű Columbia legénységével rögzített. Lelki szemei előtt még mindig látta ragyogó, reményteli arcukat, emlékezett szellemiségükre és mosolyukra [...] Ahogy most a lemenő nap által narancssárgára és rózsaszínre festett felhőket nézte, újra meggyászolta azokat a bátor lelkeket, akik örökre eltávoztak az emberi világból.
A sűrűsödő homályba meredve, keserű gondolatai egyszeriben átadták helyüket valami másnak. Mintha nagy súlyt emeltek volna le a melléről. Lélegzetért kapott, és a levegő hihetetlenül édesen töltötte meg a tüdejét. Az érzés abban a pillanatban kitörülhetetlenül egybekapcsolódott benne a felhők szépségével.
[...] Nagy teher alól szabadult fel, amit addig öntudatlanul cipelt egész életében. És megértette.
Ötven-egynéhány évének valamennyi fájdalma, a félreértések, a sértődöttségek, mellőzöttségek, csalódások, az élet apró, mindennapos haláltusái most egyszeriben elszálltak. Helyükre pedig a megbocsátás mindent elborító érzése telepedett, úgy saját maga, mint embertársai iránt. Szeretet töltötte el minden és mindenki felé.
[...] Mielőtt egyáltalán rájöhetett volna, mit csinál, azon kapta magát, hogy sírdogálni kezd a tornác kis tóra néző hintaágyán ülve, szipog, és úgy itatja az egereket, ahogy tízéves kora óta soha."

James Stoddard: Csillag-vezére hányt-vetett hajóknak (részlet)
0

#7 Felhasználó nem aktív   Daviez 

• Über Fan of Luna
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 117

Elküldve: 20 január 2012 - 01:43

Üzenet megtekintéseIdézés: Yukiyaiba - Dátum: 19 január 2012 - 07:02

Az a nehéz, hogy megnézesse az ember velük azt a bizonyos első 3 részt. Utánna már megy a dolog. De az a zsigeri előítélet. És még az én közösségemben is, ahol aztán mindennek kéne lennie csak annak nem :P

ezzel eggyetértek, de azért valljuk be ha ráerőszakoljuk az emberre nem is jó nézni, mert alapból akkor úgy áll hozzá, hogy hagyál már ezzel a baromsággal, én úgy nézettem meg az osztálytársaimmal/haverokkal, hogy folyton erről dumáltam, vettem pólót stb, és marha kíváncsiak lettek mi lehet ebben olyan jó, és végül a legtöbb megnézte, és elismerte, hogy tényleg klassz kis sorozat, és megmondták, hogy nem volt igazuk, azért ilyen is ritkán van számomra xD
0

#8 Felhasználó nem aktív   Skywing 

• Equestrian Colonel
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 147

Elküldve: 20 január 2012 - 03:47

Én szép fokozatosan próbálom megfertőzni a körülöttem lévőketkép.
0

#9 Felhasználó nem aktív   Yukiyaiba 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 20 január 2012 - 05:10

Üzenet megtekintéseIdézés: Daviez - Dátum: 20 január 2012 - 01:43

ezzel eggyetértek, de azért valljuk be ha ráerőszakoljuk az emberre nem is jó nézni, mert alapból akkor úgy áll hozzá, hogy hagyál már ezzel a baromsággal,

Én is így értettem.

Ráerőszakolni valakire valamit nem nagy kunszt, csak erő és kitartás kérdése. De rávenni, hogy önszántából nézze meg azt az első pár részt. Na az a művészet.

Üzenet megtekintéseIdézés: Daviez - Dátum: 20 január 2012 - 01:43

én úgy nézettem meg az osztálytársaimmal/haverokkal, hogy folyton erről dumáltam, vettem pólót stb, és marha kíváncsiak lettek mi lehet ebben olyan jó, és végül a legtöbb megnézte, és elismerte, hogy tényleg klassz kis sorozat, és megmondták, hogy nem volt igazuk, azért ilyen is ritkán van számomra xD

Jól csináltad ;)
0

#10 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 20 január 2012 - 08:02

Asszem az olyan embereket még halálra csiklandozással se tudnánk rákényszeríteni arra, hogy nézzék meg, akikben nincs egy minimális jóérzés.
Sajna észrevettem, hogy azok, akik nem vevők az ilyen jellegű sorozatokra vagy még csak kíváncsiság sincs bennük, eléggé kegyetlenek és lenézőek másokkal szemben, a lelkük pedig mint egy kopár táj. Persze lehet ez csak az én környezetemben élőkre igaz, de így is eléggé gáz. :(
Kell ehhez egy fajta életérzés, egy szabad fantázia és érzelemvilág, hogy az aranyos, humoros, de könnyed dolgot az ember befogadja.
Ahogy nagyim mondja (az angol nyelvű sorozat megnézése után), ez nem igazán kislányoknak készült. Hiába, hogy édesen megrajzolt, színes rajzfilm, jóval bonyolultabb tartalommal rendelkezik.
És én sem vagyok más véleményen.
Akiben van némi kíváncsiság meg fogja nézni. A sztori, a jóval komolyabb tartalom miatt pedig megfogja az arra érzékeny embereket.
Példa!
Egy általam kedvelt TransFormers-es fórumon is terjed a Póni őrület. XD Pedig a kettő azért keményen üti egymást. XD
2

#11 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 20 január 2012 - 08:10

Spoiler

Nos igen ezzel Sajna Teljesen együtt kell értsek.

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#12 Felhasználó nem aktív   Yukiyaiba 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 20 január 2012 - 10:49

Szintén egyet értek Anli-val.
Bár amit én vettem észre, hogy a munkától vagy élettől már megfásult vagy túlterhelt emberek (felkel -> munka -> alvás) Sem igazán képesek befogadni valamiért. Pedig nekik pont hogy jót tenne egy kis színesítés.
0

#13 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 20 január 2012 - 10:59

Üzenet megtekintéseIdézés: Yukiyaiba - Dátum: 20 január 2012 - 10:49

Szintén egyet értek Anli-val.
Bár amit én vettem észre, hogy a munkától vagy élettől már megfásult vagy túlterhelt emberek (felkel -> munka -> alvás) Sem igazán képesek befogadni valamiért. Pedig nekik pont hogy jót tenne egy kis színesítés.

Azért, mert a monoton munka megöli a lelket.
kép
0

#14 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 22 január 2012 - 02:25

Én úgy gondolom, hogy a monoton munka, csak azokat öli meg akik hagyják.
A monoton munkát sajnos én is megtapasztaltam.
Ott tényleg csak attól függ, hogy az ember mennyire törik meg, hogy mennyire hagyja.
Bár az igazat megvallva, nagyon sok helyen arra törekednek, hogy az emberek mentális részét betörjék. Hogy az csak a munkára koncentráljon, semmi másra. Ezzel még nem lenne gond, mert az ember pontosan tudná végezni a munkáját.
Hanem az, hogy ha egyszer ebbe belenyomják az embert, nem hagyják, hogy egy kis levegőt is vegyen. Onnantól kezdve pedig jön a robot effektus.
Nem véletlen keresnek butább embereket pl. szalag munkára. Mert annak nem kalandozik el az agya, hanem csinálja a dolgát, mint egy gép.
Aki már művelt, vagy egy picivel talpraesettebb, nem tűri el a robotként kezelést, mert tisztában van a jogaival stb. Emiatt vagy kidobják, vagy jön a lenéző, önérzetet leépítő viselkedés a főnökök részéről(az-az te semmi nem vagy stb.)
Érthető a belefásulás is, de ahhoz nagyon meg kell törnie valakinek, depresszió közeli állapotba kéne kerülnie, hogy már semminek se tudjon örülni. Vagy hogy semmi se érdekelje, csak motorosan végezze a napi dolgait.
Persze mindenki más, másképpen éli meg azt ami történt vele.
2

#15 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 22 január 2012 - 05:09

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 22 január 2012 - 02:25

Én úgy gondolom, hogy a monoton munka, csak azokat öli meg akik hagyják.
...
Aki már művelt, vagy egy picivel talpraesettebb, nem tűri el a robotként kezelést, mert tisztában van a jogaival stb. Emiatt vagy kidobják, vagy jön a lenéző, önérzetet leépítő viselkedés a főnökök részéről(az-az te semmi nem vagy stb.)
...

Semmit sem lehet a végtelenségig bírni. A cégeknek sok türelmük van. Na meg rengeteg munkaerő, aki szívesen beáll helyette dolgozni. Tehát választhat az ember: vagy mentálisan hal meg, vagy éhen hal.

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 22 január 2012 - 02:25

Érthető a belefásulás is, de ahhoz nagyon meg kell törnie valakinek, depresszió közeli állapotba kéne kerülnie, hogy már semminek se tudjon örülni. Vagy hogy semmi se érdekelje, csak motorosan végezze a napi dolgait.
Persze mindenki más, másképpen éli meg azt ami történt vele.

Nem is hinnéd milyen könnyű a depresszió közeli állapotába kerülni.
kép
0

#16 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor

Elküldve: 22 január 2012 - 05:47

ez sajnos így van. csak annak van esélye agyilag nem meghalni aki karbantartja az elméjét és tudatosan teszi.

Vagy valamilyen helyzet következtébe és jó fantáziával megerősítette magát ^^

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#17 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• Law abiding citizen (especially §34)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.185

Elküldve: 22 január 2012 - 10:11

Üzenet megtekintéseIdézés: Terra - Dátum: 22 január 2012 - 05:09

Nem is hinnéd milyen könnyű a depresszió közeli állapotába kerülni.

Erről tudnék mit mesélni. És ha jól sejtem nem csak a közeli állapotról.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#18 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 22 január 2012 - 10:40

Én sajnos már voltam... meg más is akartam lenni, azt már nem mondom mi, de nyomós okom volt rá.
Egyedül az rántott vissza, hogy vannak még szép dolgok ezen a világon és vannak olyan emberek, akiknek fontos vagy(unk)ok.
Egy dolgot tanultam az egészből. Soha nem szabad feladni.
Akik ezt vagy azt a bizonyos depresszió közeli állapotot megélték (sajnos meglehetősen sokan :( ) és kilábaltak belőle, azok érzik és tudják, hogy hogyan tovább.
Végül is nagy nehezen mindegyikünk túllépet.
Különben most nem lennénk itt. :)
Nem tudnánk jóízűt beszélgetni.
Harc az egész világ és harcosok vagyunk mindannyian. És mi már megtehetjük azt, hogy néha egy kicsit felengedjünk és ne süllyedjünk még mélyebbre.
Hogy tudjunk örülni.
Mint pl. az MLP sorozatnak is. ;)
2

#19 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• Law abiding citizen (especially §34)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.185

Elküldve: 23 január 2012 - 12:32

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 22 január 2012 - 10:40

Különben most nem lennénk itt. :)
Nem tudnánk jóízűt beszélgetni.
Harc az egész világ és harcosok vagyunk mindannyian. És mi már megtehetjük azt, hogy néha egy kicsit felengedjünk és ne süllyedjünk még mélyebbre.
Hogy tudjunk örülni.
Mint pl. az MLP sorozatnak is. ;)

Ezt de szépen írtad.
Sajnos én pár hónapja már "hullámvasutazok".
Derpa Derpa Herp Derp
0

#20 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 23 január 2012 - 01:12

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 23 január 2012 - 12:32

Sajnos én pár hónapja már "hullámvasutazok".

Erre csak annyit tudok mondani kitartást!
Sajnos nálam is hullámvasút van, de ez inkább... áh, ha eljutok a találkozóra majd elmondom neked. Mind egy. Én már úgy vagyok ezzel hullámvasút, egyszer úgy is van olyan, hogy fent bár az tény, hogy megőrjít a fel-le hullámzás.
Na, de soha nincs olyan, hogy soha.
Lehet túl optimistának tűnök, de asszem ezt a cudar helyzetet nem lehet másképpen túlélni.
Kitartást-kitatást!
És nevess, öleld szeresd a párodat, akiről említést tettél egy szó erejéig. Nem véletlen választott téged. ;)
0

Téma megosztása:

• (45 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »

Gyors Válasz

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó