Hunbrony Fórum: A külvilág - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (45 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

A külvilág avagy mit szólnak, akik kő alatt élnek.

#21 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 23 január 2012 - 01:59

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 23 január 2012 - 12:32

Ezt de szépen írtad.
Sajnos én pár hónapja már "hullámvasutazok".

Am, ha hallgatsz a tanácsaimra akkor:
Csak és kizárólag vidám zenét hallgass, akármennyire is jobban esne a szomorú hangulatú zene,
Ugyanez vonatkozik a filmekre, könyvekre is.
Keress egyszerű célokat, a sikerélmények feldobják az embert.
Próbáld meg mindenben a poént keresni, a vidámabb oldalát megfogni.
És mikor csak eszedbe jut próbálj meg mosolyogni mert a mosoly néha csodákra képes,
egyesek (pl. én is) szerint gyógyító hatású. :)
És amikor teheted, nevess valamin. Olvass egy viccet, nézz meg egy vígjátékot, akármi
szóba jöhet.

Tudom elég nehéz az elején. Nekem is az volt.
Ezeket magamon tapasztaltam ki, nem tudom mennyire hatásos másnál, nálam bevált.
(bár persze hozzá kell tennem hogy én alapból nem vagyok normális :D)

:)
kép
1

#22 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• Law abiding citizen (especially §34)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.185

Elküldve: 23 január 2012 - 08:57

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 23 január 2012 - 01:12

Erre csak annyit tudok mondani kitartást!
Sajnos nálam is hullámvasút van, de ez inkább... áh, ha eljutok a találkozóra majd elmondom neked. Mind egy. Én már úgy vagyok ezzel hullámvasút, egyszer úgy is van olyan, hogy fent bár az tény, hogy megőrjít a fel-le hullámzás.
Na, de soha nincs olyan, hogy soha.
Lehet túl optimistának tűnök, de asszem ezt a cudar helyzetet nem lehet másképpen túlélni.
Kitartást-kitatást!
És nevess, öleld szeresd a párodat, akiről említést tettél egy szó erejéig. Nem véletlen választott téged. ;)

Szerencsére ezek tőle független dolgok, nélküle nehezebb lenne az biztos, de nem akarom, hogy tudjon róla - amivel mélységesen nem értene egyet, hiszen azért vagyunk együtt mert jóban-rosszban de így döntöttem - éppen a hullámvasút miatt tudom titkolni, a mélypontokat észreveszi, de mivel elmúlnak, így nem vészes. Szerintem a tavasz sokat javít majd a helyzeten. Talira nem valószínű, hogy mennék mert sajnos elég kevés alkalom van amikor el tudunk menni valahova (mozi kirándulás stb.) és akkor azt kettesben tennénk.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#23 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 288

Elküldve: 23 január 2012 - 09:31

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 23 január 2012 - 08:57

Szerintem a tavasz sokat javít majd a helyzeten. Talira nem valószínű, hogy mennék mert sajnos elég kevés alkalom van amikor el tudunk menni valahova (mozi kirándulás stb.) és akkor azt kettesben tennénk.

Bízom benne, hogy a tavasszal nem csak a természet újul meg! ;)
Az, hogy nem tud eme dolgokról. Nos én mindent el szoktam mondani páromnak. Elég súlyos dolgokról van szó, de én úgy érzem, az a helyes, ha tud róla.
Mondjuk mindazok ellenére tudom, hogy mennyire szeret, hogy még azok után is kitart mellettem, amik történtek(nem csaltam meg az esetleges félreértések elkerülése végett).
Persze ez az én egyéni tapasztalatom, mert nem tudhatom, hogy veled mi a helyzet vagy hogy mennyire komoly, ami történik veled.
Ezt az uccsó mondatod pedig maximálisan aláírom.
Főleg, hogy mostanság, jó ha hétvégente látjuk egymást.
Életünk a bringázás és ez most egyre inkább elmarad. És egyértelmű, ha van egy kis időm, azt a párommal töltöm.
Viszont azt hozzá kell tegyem. Jó volna téged és a fórumtagokat is személyesen megismerni. ;)
0

#24 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.314

Elküldve: 23 január 2012 - 09:40

Üzenet megtekintéseIdézés: Terra - Dátum: 23 január 2012 - 01:59

És amikor teheted, nevess valamin. Olvass egy viccet, nézz meg egy vígjátékot, akármi
szóba jöhet.

Ez mennyire így van. Nekem is voltak hullámvölgyeim (mint úgy tűnik elég sokaknak), de rájöttem egy ideje hogy nem azzal kell törődni hogy kimássz a gödörből (akkor gyakran csak még jobban beleesel), hanem hogy jól szórakozz az alján.
Közben meg cinikus disznó lettem és röhögök rajta bármilyen lapot dob is az élet.

Üzenet megtekintéseIdézés: Terra - Dátum: 22 január 2012 - 05:09

Semmit sem lehet a végtelenségig bírni. A cégeknek sok türelmük van. Na meg rengeteg munkaerő, aki szívesen beáll helyette dolgozni. Tehát választhat az ember: vagy mentálisan hal meg, vagy éhen hal.

Azért ez így sarkos, pont ezen segít ha néha kiszakítod magad a mindennapokból és más világba vándorolsz egy jó könyvvel, filmmel, sorozattal vagy zenével. Valószínüleg inkább lelki alkat kérdése, hogy MLP-vel védekezik-e az ember, vagy valami mással...
kép
0

#25 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 23 január 2012 - 09:53

A Zero7-ről elég nehéz lenne lemondani, de ami azt illeti jelenleg a kedvencem az At the Gala 20% Cooler remix de az csak egy darab szám (ami eszméletlenül jól meg van csinálva pedig nem is szeretem az elektronikus zenét annyira). Na meg persze az új cupcakes videó alatt szóló Andrew WK szám. Szinte csak Comedy Centralt nézek ha TV-zek. Sikerélmény na az hiányzik, folyamatos visszavonulás van.
Itt most egy tl.dr. siránkozás következett volna, hogy mi mindenről kellett már lemondanom, de vannak itt rajtam kívül egy páran akik szintén sorolhatnák a bajukat, úgyhogy töröltem.
Egyébként nem vagy egyedül én sem vagyok normális: hajnal fél 3-ig OpenTTD-ztem
Spoiler
, reggel meg eljártam Pinkipáj és Rénbódás hejehujahaláltáncát (Get ready to dieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!), az asszony fetrengett a röhögéstől.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#26 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 23 január 2012 - 10:20

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 23 január 2012 - 09:53

Sikerélmény na az hiányzik, folyamatos visszavonulás van.
reggel meg eljártam Pinkipáj és Rénbódás hejehujahaláltáncát (Get ready to dieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!), az asszony fetrengett a röhögéstől.

Hát babám... ezt én is mondhatnám. Főleg, hogy veszett módon frusztrál az a tény, hogy hiába nyertünk országos első helyezést a filmkészítő versenyen, meg hiába kiváló a nagyokosok szerint, amit csinálok mégsem tudok elhelyezkedni a szakmámban.
Számomra ez az egyik leg szemetebb érzés. Hogy vagyok egy állítólagos tehetséggel, meg papírral, amivel semmit se tudok kezdeni. Másban meg munkát találni...
Egy bátran kimondható dolog, hogy itt a legtöbbünk számára a pénztelenség, és a munkanélküliség az ami a legnagyobb eret vágja rajtunk.

Boh, na azt megnéztem volna. Bár tervezek párom ellen egy merényletet! XD
A Get ready to Die-t teljes hangerőn lehet elnyomom egy reggel, amikor még a világát se tudja. XD
A videót már megnézte, szegény kiakadt (kétségbeesett nézés, közben tátva a szája). :D
0

#27 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 23 január 2012 - 11:34

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 23 január 2012 - 10:20

... Egy bátran kimondható dolog, hogy itt a legtöbbünk számára a pénztelenség, és a munkanélküliség az ami a legnagyobb eret vágja rajtunk.

Na, ezért nem sorolom, mert majdnem ugyanezeket mondanám csak más árnyalatban.

Bár tervezek párom ellen egy merényletet! XD
A Get ready to Die-t teljes hangerőn lehet elnyomom egy reggel, amikor még a világát se tudja. XD

kép
Derpa Derpa Herp Derp
0

#28 Felhasználó nem aktív   vadooc 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 63

Elküldve: 23 január 2012 - 01:11

Nem tudom hogy ide tartozik e, de aki még nem tudná: Pónik a mekiben! :)
0

#29 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.937

Elküldve: 23 január 2012 - 03:17

.
Egy bátran kimondható dolog, hogy itt a legtöbbünk számára a pénztelenség, és a munkanélküliség az ami a legnagyobb eret vágja rajtunk.

Ez sajnos így van. De ahogy mindenki mondja mindenkinek kell és van valami ami életben tartja a mélypontokon.

szerencsémre nekem olyan nagyon mélypontom még nem volt. nekemis mint valszeg mindannyiunknak nehéz De a pónik
az egyik támaszték amely elviselhetővé teszi az életet :3
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#30 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.361

Elküldve: 23 január 2012 - 06:23

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 23 január 2012 - 09:53

Egyébként nem vagy egyedül én sem vagyok normális: hajnal fél 3-ig OpenTTD-ztem
Spoiler

...

Ezt jó hallani, hogy nem csak én vagyok ilyen elmebeteg :D
Spoiler

kép
0

#31 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 23 január 2012 - 09:00

Üzenet megtekintéseIdézés: GeN.Garus - Dátum: 23 január 2012 - 03:17

szerencsémre nekem olyan nagyon mélypontom még nem volt. nekemis mint valszeg mindannyiunknak nehéz De a pónik
az egyik támaszték amely elviselhetővé teszi az életet :3

Az a baj tudod, hogy sokan vagyunk hullámvasúton.
És az a szomorú, hogy már eléggé fiatalon kell azt megtapasztalni, amit szüleink, 40-50 évesen élhettek meg. Mindig felteszem magamnak a kérdést hát, hogy ennyire elromlott a világ?
És igen. Az itteni közösség, a sorozat alapvetően minden ami nem a szürke hétköznapokhoz tartozik. Már az könnyíteni tud a helyzeten. Az többlet plusz, ha áll melletted valaki aki szeret. Utalva Moon mondataira is. ;)
0

#32 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.937

Elküldve: 23 január 2012 - 09:08

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 23 január 2012 - 09:00

Az a baj tudod, hogy sokan vagyunk hullámvasúton.
És az a szomorú, hogy már eléggé fiatalon kell azt megtapasztalni, amit szüleink, 40-50 évesen élhettek meg. Mindig felteszem magamnak a kérdést hát, hogy ennyire elromlott a világ?
És igen. Az itteni közösség, a sorozat alapvetően minden ami nem a szürke hétköznapokhoz tartozik. Már az könnyíteni tud a helyzeten. Az többlet plusz, ha áll melletted valaki aki szeret. Utalva Moon mondataira is. ;)

*BROHOOF* :3
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#33 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 23 január 2012 - 10:33

Üzenet megtekintéseIdézés: Terra - Dátum: 23 január 2012 - 06:23

Spoiler

Az jó lesz, előre is köszönöm. A másik rejtélyre, a jelzőlámpák használatára, már rájöttem a FanSiteon levő leírások és némi kísérletezgetés alapján.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#34 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 24 január 2012 - 09:52

Üzenet megtekintéseIdézés: Anli - Dátum: 23 január 2012 - 09:00

Hopp, ez lecsapta a biztosítékot nálam és hozzáfűznék 3-4 szót. Nem szeretnék megbántani senkit, meg offtopic is úgyhogy a gyengébb idegzetűek ne nézzenek most ide.

Spoiler

kép
0

#35 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 24 január 2012 - 11:54

Üzenet megtekintéseIdézés: Nitebruiser - Dátum: 24 január 2012 - 09:52

Hopp, ez lecsapta a biztosítékot nálam és hozzáfűznék 3-4 szót. Nem szeretnék megbántani senkit, meg offtopic is úgyhogy a gyengébb idegzetűek ne nézzenek most ide.

Van abban igazság amit, írsz, azonban az a helyzet, hogy a recesszió akkor is így hat az emberi lélekre. A posványba ragadás, ahogy minden lassan épül le körülötted, és ahogy te is fokozatosan lemondasz dolgokról. Megmérgezik a lelket. Háborúban legalább van ellenség akivel vagy felveszed a harcot és akkor valamelyikőtök ottmarad, vagy próbálsz elmenekülni előle. Egy tank elől, de egy szakasz orosz baka elől is el lehetett bújni (vagy legalább az asszonyt, lányt elbújtatni). És ha találat érte a házad, akkor legalább értetted, miért vesztetted el mindened.
Ha maholnap egy rohadék a Wall Streeten úgy megshortolja az országot, hogy az egész Záhonyól Hegyeshalomig egy árva petákot sem ér majd, azzal hogyan szállsz szembe, vagy egyáltalán hova futsz előle, hova bújsz el? Csak azt tudod, hogy ez megtörténhet és könnyen egyik pillanatról a másikra semmid sem maradhat, viszont az utcán az emberek egymást verik majd agyon egy falat kenyérért.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#36 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 24 január 2012 - 12:45

Üzenet megtekintéseIdézés: Moonshiner - Dátum: 24 január 2012 - 11:54

Ha maholnap egy rohadék a Wall Streeten úgy megshortolja az országot, hogy az egész Záhonyól Hegyeshalomig egy árva petákot sem ér majd, azzal hogyan szállsz szembe, vagy egyáltalán hova futsz előle, hova bújsz el? Csak azt tudod, hogy ez megtörténhet és könnyen egyik pillanatról a másikra semmid sem maradhat, viszont az utcán az emberek egymást verik majd agyon egy falat kenyérért.

Gyors kérdés. Ha van egy dolog ami vagy bekövetkezik vagy nem, de nem tehetsz ellene semmit, minek aggódsz miatta? Félsz hogy fejedre esik az ég, mint a vikingek, és a feltartott papírvékony pajzsod majd megvéd?
Nem véd meg. Ami a lehető legnagyobb védelmet nyújtja viszont, az a két kezed, az eszed, az akaratod, na meg a barátaid és szeretteid, ha összefogtok (és nem a munka vagy a pénz vagy az arany). Ha tetszik, ez a mi háborúnk, tartsd közel a barátaid és a családod, és tanulj, tanulj, képezd magad, az interneten ingyen van, ezek lesznek a géppuska a kezedben ha egyszer szükség lesz rá.
kép
0

#37 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 661

Elküldve: 24 január 2012 - 12:50

Üzenet megtekintéseIdézés: Nitebruiser - Dátum: 24 január 2012 - 12:45

Ha tetszik, ez a mi háborúnk, tartsd közel a barátaid és a családod, és tanulj, tanulj, képezd magad, az interneten ingyen van, ezek lesznek a géppuska a kezedben ha egyszer szükség lesz rá.

0

#38 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 24 január 2012 - 02:36

Üzenet megtekintéseIdézés: Nitebruiser - Dátum: 24 január 2012 - 12:45

Gyors kérdés. Ha van egy dolog ami vagy bekövetkezik vagy nem, de nem tehetsz ellene semmit, minek aggódsz miatta? Félsz hogy fejedre esik az ég, mint a vikingek, és a feltartott papírvékony pajzsod majd megvéd?
Nem véd meg. Ami a lehető legnagyobb védelmet nyújtja viszont, az a két kezed, az eszed, az akaratod, na meg a barátaid és szeretteid, ha összefogtok (és nem a munka vagy a pénz vagy az arany). Ha tetszik, ez a mi háborúnk, tartsd közel a barátaid és a családod, és tanulj, tanulj, képezd magad, az interneten ingyen van, ezek lesznek a géppuska a kezedben ha egyszer szükség lesz rá.

Én már nem aggódom, általában cinikus megjegyzéseket téve röhögök a dolgokon, kivéve mélyponton. Képezni képzem magam, lényegében a harmadik gyökeres váltásra készülök (harmadjára szinte mindent előlről kezdhetek), a barátokat messzire vitte a sors.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#39 Felhasználó nem aktív   Anli 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 24 január 2012 - 02:41

Üzenet megtekintéseIdézés: Nitebruiser - Dátum: 24 január 2012 - 09:52

Nekem a szüleim a példa.
Spoiler

1

#40 Felhasználó nem aktív   Daviez 

• Über Fan of Luna
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 117

Elküldve: 24 január 2012 - 02:52

Csak és kizárólag vidám zenét hallgass, akármennyire is jobban esne a szomorú hangulatú zene,
.....

Kicsit visszatérve ide, nekem is használ ez. Amikor totál padlón vagyok semmi kedvem semmihez, szószerint nincs kedvem élni se olyan sz*r napom van, akkor fogom berakom a jó kis MLP remixeket meg a töbi zenét amiket imádok és, minden bajom elszáll annyira jó hallgatni őket. Szerintem a zene a legjobb "legális" egészséges drog a világon. Annyira kikapcsolja az agyam minden hülységről, és csak hallgatom a számokat és...
így vagyok mindennel:

Spoiler

2

Téma megosztása:

• (45 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Gyors Válasz