Hunbrony Fórum: HunBrony Játék projekt - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2

HunBrony Játék projekt Saját fejlesztésű játékok

#21 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 661

Elküldve: 23 július 2012 - 02:41

Az itteni fórumos játékok közt Falling egy érdekes játékok hozott össze azonos címen. Ehhez szinte azonnal érkezett igény, hogy fizikai formában is készítse el, amit egyedül nem vállalt. Mivel magam elég sok társasjátékot ismerek, így nekifogtam a szabályok első változatának elkészítéséhez, majd immáron egy második kört is futottam rajta, ez megtekinthető itt.

Mint talán látható, ez valóban egy teljes értékű társasjáték lenne, viszont szükséges hozzá számos rajz elkészítése, a további finomítások és játékelemek kidolgozását nem is említve.

Itt jönne képbe minden idetévedő érdeklődő segítsége, rajzolókat keresek(ünk), akik vállalnak pár, vagy akár sok kép elkészítését.
Hogy nagyjából mire lenne szükség, az ebben a rövid összefoglalóban olvasható.

Továbbá írókat és ötletadókat is keresek(ünk), akik egy-egy játékelem (kincs, szörny, csapda, képesség, pónilap) kidolgozásában segítenének, vagy legalábbis van ehhez ötletük. Minden ötlet és lehetőség érdekes és persze a végső változatban mindenki említésre kerül majd.

Egyben akik szabály átolvasását is megtették, azoktól kérem, hogy véleményüket, javaslataikat tegyék meg vele kapcsolatban. Valamint a majdan esedékes tesztjátékhoz is keresünk embereket (vagy pónikat), de ez még igencsak távolinak tűnik jelenleg.
1

#22 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.315

Elküldve: 23 július 2012 - 03:58

Üzenet megtekintéseIdézés: Thorin - Dátum: 23 július 2012 - 02:41

Az itteni fórumos játékok közt Falling egy érdekes játékok hozott össze azonos címen.

átolvastam, elég összeszedettnek és kereknek tűnik, látszik hogy van benne meló bőven.

"A leginkább hitelesen póninak öltözött játékos kezdi a játékot."
ezen jót röhögtem, moonshiner epic cosplay képe ugrott be elsőre

"4.b ...Ha olyan mezőre lépsz, ami még nincs felderítve, akkor azt felderíted, és egyben a lépésedet befejezted."
akkor felderítetlen mezőkön egyesével lehet csak menni? gondolom kezdetben minden mező felderítetlen, nem lesz lassú ez? és hogy lehet akkor egyszerre több mezőt felderíteni (ld. köv fejezet) vagy valamiről lemaradtam?

"5.b ...Veszély kártya húzása:"
ezt akkor minden esetben kell, max az lesz ráírva hogy nincs veszély? nem fog túl sok üres kártya kelleni, vagy pont az a cél hogy moccanni se lehessen anélkül hogy valami történne?

"6.d ...Megjegyzendő, hogy legközelebb egy másik csapdakártyát fogsz majd – akár ugyanitt felhúzni –, így ez nem jelenti a csapda ismételt felbukkanását."
mármint lesz csapda, csak nem uaz, mint ahogy a szörnynél is van? kicsit furán lett fogalmazva

Sztem amúgy érdemes lehet vinni a tesztjátékot a rajzolással párhuzamosan, max fehér kártyákkal (vagy falling pont ezt teszi a játékos topicban? ott még nem jártam...)
tesztelőnek jelentkezek is (a többi posztra csak vészhelyzetben, a szabadidőm 400%os túlterheltsége miatt)

hajráhurráelőre, király lesz! ^_^
kép
0

#23 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 23 július 2012 - 04:38

Idézet

"4.b ...Ha olyan mezőre lépsz, ami még nincs felderítve, akkor azt felderíted, és egyben a lépésedet befejezted."
akkor felderítetlen mezőkön egyesével lehet csak menni? gondolom kezdetben minden mező felderítetlen, nem lesz lassú ez? és hogy lehet akkor egyszerre több mezőt felderíteni (ld. köv fejezet) vagy valamiről lemaradtam?

Igen, alapesetben egyesével, és igen, kezdetben nincs felderítet mező. Legalábbis így képzeltem el, aztán lehet, hogy alapból kap majd mindenki egyes látótávolságot (azaz a szomszéd mezőket eleve felderíti.)
Több mezőt, ha van valami látótávolság nőveli képessége vagy kincse, ekkor a szomszédos, vagy akár kétszereen szomszédos mezőket is felderíti.

Idézet

"5.b ...Veszély kártya húzása:"
ezt akkor minden esetben kell, max az lesz ráírva hogy nincs veszély? nem fog túl sok üres kártya kelleni, vagy pont az a cél hogy moccanni se lehessen anélkül hogy valami történne?

Igen, minden mezőre kell. Üres kártya nem hiszem, hogy lesz, egy nyamvadt kincs szvsz minden mezőre jut majd. A kártyán van a szörny jelenlét (igen/nem), a csapda jelenlét (igen/nem) és a kincsszám (0-3 db), teljesen üres mezőt nem tartom szükségesnek, bár akár lehet egy-két darab. (Egészen pontosan 16 féle kártya lehetséges (ebben van már teljesen üres mező is), ha nincs súlyozva, akkor ennyi kártya szükséges és újrakeverésre kerül, ha kifogyott készlet.)

Idézet

"6.d ...Megjegyzendő, hogy legközelebb egy másik csapdakártyát fogsz majd – akár ugyanitt felhúzni –, így ez nem jelenti a csapda ismételt felbukkanását."
mármint lesz csapda, csak nem uaz, mint ahogy a szörnynél is van? kicsit furán lett fogalmazva

Igen, a fogalmazás tényéeg nem 100%-os még, a csapda és a csapdakártya nem ugyan azt jelenti ügye.

Idézet

Sztem amúgy érdemes lehet vinni a tesztjátékot a rajzolással párhuzamosan, max fehér kártyákkal (vagy falling pont ezt teszi a játékos topicban? ott még nem jártam...)
tesztelőnek jelentkezek is (a többi posztra csak vészhelyzetben, a szabadidőm 400%os túlterheltsége miatt)

Igen, de ehhez még rengeteg cucc kell előtte (kincskártyák/képességek terén kb. egy darab sincs még). Mivel a rajzhoz nem tudok semmit tenni, ha ott nem lesz jelentkező legalább az alapvető mértékhez, akkor nagyon nehezen lesz folytatás. Ha van rajzoló, akkor persze majd lehet egy teszkört futni az említett proxy módszerrel egy délután vagy egy hétvégi napon, egy alkalmas helyen összegyülve.

És thx a bíztatást...
0

#24 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 23 július 2012 - 05:04

Üzenet megtekintéseIdézés: Thorin - Dátum: 23 július 2012 - 04:38

Mivel a rajzhoz nem tudok semmit tenni, ha ott nem lesz jelentkező legalább az alapvető mértékhez, akkor nagyon nehezen lesz folytatás.

Ez sztem áthidalható, mivel (legalábbis egyelőre, gondolom) nem eladható termék a cél hanem a szórakozásunk, képeket könnyen gyorsan lehet innen-onnan vadászni. Az persze bónusz ha a sajátjaink lennének rajta később. (nem reklám helye, de van ismerős társasjáték iparos, szvsz elég színvonalas cucc, saját rajzok nélkül...)

más, szerintem sötétség szolgájának sokkal nagyobb poén lenni mint póninak. A pónik gyakorlatilag a pálya ellen játszanak szerencsejátékot, kevés helyet érzek stratégiának vagy taktikának (főleg egyéni szinten). Értem hogy love and tolerate meg kooperatív játék, de nem lenne jobb ha lenne valami egyéni cél is vagy legalább két csapat?
(persze most a tök analfabéta beszél belőlem, évek óta nem társasjátékoztam)
kép
0

#25 Guest_Hullócsillag_*

• Csoport: Vendég

Elküldve: 23 július 2012 - 05:11

Üzenet megtekintéseIdézés: Nite - Dátum: 23 július 2012 - 05:04

Ez sztem áthidalható, mivel (legalábbis egyelőre, gondolom) nem eladható termék a cél hanem a szórakozásunk, képeket könnyen gyorsan lehet innen-onnan vadászni. Az persze bónusz ha a sajátjaink lennének rajta később. (nem reklám helye, de van ismerős társasjáték iparos, szvsz elég színvonalas cucc, saját rajzok nélkül...)

más, szerintem sötétség szolgájának sokkal nagyobb poén lenni mint póninak. A pónik gyakorlatilag a pálya ellen játszanak szerencsejátékot, kevés helyet érzek stratégiának vagy taktikának (főleg egyéni szinten). Értem hogy love and tolerate meg kooperatív játék, de nem lenne jobb ha lenne valami egyéni cél is vagy legalább két csapat?
(persze most a tök analfabéta beszél belőlem, évek óta nem társasjátékoztam)

Továbbra is tartom, hogy big respect for the project, és segítek a grafikában - de csak ha érdemben lesz még jelentkező, mert ez nem 2 emberes meló lesz.:D
0

#26 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 23 július 2012 - 11:16

Idézet

Ez sztem áthidalható, mivel (legalábbis egyelőre, gondolom) nem eladható termék a cél hanem a szórakozásunk, képeket könnyen gyorsan lehet innen-onnan vadászni.

Azért remélem, hogy az alapvető grafikához nem kell majd lopkodni. Minimális szinten kb 2-4 A4-es oldalni grafika kell, ennyit azért talán be tud majd vállani a net legkreatívabb közössége...

Idézet

Igen, pónis játék, legyen legalább jellegben pónis témájú, így is eléggé grimdark lett, bár ahol lehet elkerültem a közvetlen megjelenítését (nyílván HP valójában a barátság/szürkület dolog.)
Stratégiát a képességek és a kincsek használatában lehet majd meglátni, ki az aki csadpákat, ki az aki szörnyeket tud leszedni jól, ki "gyógyít" és ki az aki felderít. Netán ki tudja féken tartani a szolgákat.

Illetve ha a teszt során nagon egysíkú lesz a póni élet, akkor még jöhetnek feladatok és más hasonlók is a játékba (az egyéni célok. Akár lehet az, hogy a szerepkártyán mindenkinek van valami feladata, amit teljesíteni kell, vagy nem nyer a pónikkal, vagy hasonló)
0

#27 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 24 július 2012 - 06:32

arra akartam kilyukadni hogy functionality over design, csak már késő volt.
(illetve mint idéztem is, ezzel a mondattal akartam szembe szállni: "ha ott nem lesz jelentkező legalább az alapvető mértékhez, akkor nagyon nehezen lesz folytatás". kicsit pozitívabb hozzáállás a részedről azért, hogy tuti megrajzoljuk :D )

jobban belegondolva a sima pónikat kicsit alulbecsültem, télleg érdekes lehet, csak olyan szerepjátékosabb. ettől függetlenül lehetne best pony-t hirdetni ha a pónik nyernek, mondjuk akinek a legkevesebb szürkület pontja van.

ja tegnap beszéltem a maestroval, szivesen csinál nekünk a kártyákhoz lap háttér designokat, ha szeretnénk.

eszembe jutott egy szörny is, csak hogy kreatív is legyek:
parasprite!
a szürke pónik és pinkie immunisak rá.
egyébként le kell tenned az összes tárgyad hogy legyen hely a cukikáknak. csak akkor szabadulhatsz tőlük ha van nálad valamilyen hangszer.

:D
kép
0

#28 Felhasználó nem aktív   zakariás 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 82

Elküldve: 03 szeptember 2012 - 09:46

Nos, ezúttal is üdvözlök minden fórumot látogatót! (És köszönöm Nite-nak hogy engedte hogy belerondítsak a fórumba)

Azt hiszem ideje kiadnom egy kis anyagot az egyik projectből amelyen egymagyam dolgozom, mert már lassan egy éve hogy elkezdtem ezt az egészet és érdemes lenne meghallgatni pár véleményt, hogy van-e értelme mégegy évet rááldoznom.
Előtte egy gyors történelemóra, hogy mi is ez.

Bizonyára mindenki ismeri valamilyen formában a régi Nintendo konzolokat, legalábbis azt amelynek a (gyakran rövid életű) kínai/orosz másolatai, melyeket sokszor Sega, vagy Sony gépeknek álcáztak(!) kapható volt hazánkban, többnyire piacokon "Sárgakazettás Nintendo" vagy "Tv-játék" és hasonló megtévesztő neveken. Így szerintem mindenki tudja mire gondolok a Super Mario Bros. és hasonló játékokkal. Igen ám, csak hogy ennél sokkal többre képes az a gép, ezt pedig nem láthattuk mert ezek a játékok rend szerint soha nem jutottak el hozzánk a COCOM-lista miatt.

Egyszer megjelent az a gondolat bennem, hogy "Mi lenne ha egy ilyen játékot MLP-sá alakítanék?"
Hozzátenném, hogy külföldön a retro sokkal ismertebb és kedveltebb, mint itt de ez is csak a magyar mentalitás...

Nekiláttam, és azóta is dolgozom az ügyön. Az ilyenhez hasonló átalakítás a retro értelemben vett "hackelés"
,mai játékoknál simán mod-nak nevezik. Itt viszont egyáltalán nem szükséges rendelkezni egy eredeti példánnyal a játékból vagy a konzolból, bárki játszhat vele!
Hogy azok akik nem jártasak a témában, megismerjék az eredeti játékot, itt egy rövid, 3 perces videó. Elég belenézni, hogy nagyjából átlássa az ember hogy ez nem olyan kis egyszerű dolog viszonylag, mint a Mario volt.

Na most képzeljétek el ezt a játékot pónisítva! Ezt szeretném megvalósítani. Trailer következik a brony barátaimmal közösen alkotott csapattól, a Crimson Sparkle-től! (Lehet majd még számítani tőlünk más dolgokra is!)
A játékról nem mondanék egyenlőre sokat azon kívül, hogy sokak bánatára (vagy örömére?) egyedül Twilight Sparkle játszható, szóval ez a TS fanoknak kötelező! De itt a videó:

kép
2

#29 Felhasználó nem aktív   Bourbon 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 18

Elküldve: 03 szeptember 2012 - 10:02

Üzenet megtekintéseIdézés: za909 - Dátum: 03 szeptember 2012 - 09:46

Nos, ezúttal is üdvözlök minden fórumot látogatót! (És köszönöm Nite-nak hogy engedte hogy belerondítsak a fórumba)

Azt hiszem ideje kiadnom egy kis anyagot az egyik projectből amelyen egymagyam dolgozom, mert már lassan egy éve hogy elkezdtem ezt az egészet és érdemes lenne meghallgatni pár véleményt, hogy van-e értelme mégegy évet rááldoznom.

Bizonyára mindenki ismeri valamilyen formában a régi Nintendo konzolokat, legalábbis azt amelynek a (gyakran rövid életű) kínai/orosz másolatai, melyeket sokszor Sega, vagy Sony gépeknek álcáztak(!) kapható volt hazánkban, többnyire piacokon "Sárgakazettás Nintendo" vagy "Tv-játék" és hasonló megtévesztő neveken. Így szerintem mindenki tudja mire gondolok a Super Mario Bros. és hasonló játékokkal. Igen ám, csak hogy ennél sokkal többre képes az a gép, ezt pedig nem láthattuk mert ezek a játékok rend szerint soha nem jutottak el hozzánk a COCOM-lista miatt.

Egyszer megjelent az a gondolat bennem, hogy "Mi lenne ha egy ilyen játékot MLP-sá alakítanék?"
Hozzátenném, hogy külföldön a retro sokkal ismertebb és kedveltebb, mint itt de ez is csak a magyar mentalitás...

Nekiláttam, és azóta is dolgozom az ügyön. Az ilyenhez hasonló átalakítás a retro értelemben vett "hackelés"
,mai játékoknál simán mod-nak nevezik. Itt viszont egyáltalán nem szükséges rendelkezni egy eredeti példánnyal a játékból vagy a konzolból, bárki játszhat vele!
Hogy azok akik nem jártasak a témában, megismerjék az eredeti játékot, itt egy rövid, 3 perces videó. Elég belenézni, hogy nagyjából átlássa az ember hogy ez nem olyan kis egyszerű dolog viszonylag, mint a Mario volt.

Na most képzeljétek el ezt a játékot pónisítva! Ezt szeretném megvalósítani. Trailer következik a brony barátaimmal közösen alkotott csapattól, a Crimson Sparkle-től! (Lehet majd még számítani tőlünk más dolgokra is!)
A játékról nem mondanék egyenlőre sokat azon kívül, hogy sokak bánatára (vagy örömére?) egyedül Twilight Sparkle játszható, szóval ez a TS fanoknak kötelező! De itt a videó:

fasza!!!
de honnan a francbol szerzek én egy nintendot ? (XD)
0

#30 Felhasználó nem aktív   Cleetus 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 33

Elküldve: 03 szeptember 2012 - 10:13

Ma már minden pc-n mennek emulátorok, nem kell hozzá eredeti konzol. A másik projektet is azon tesztelem, de megy eredetin is, ellenőríztem már :D
Generally i declare, i take great pleasure in the manner in wich the situation is unfolding.
0

#31 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan

Elküldve: 04 szeptember 2012 - 08:04

Üzenet megtekintéseIdézés: Cleetus - Dátum: 03 szeptember 2012 - 10:13

Ma már minden pc-n mennek emulátorok, nem kell hozzá eredeti konzol. A másik projektet is azon tesztelem, de megy eredetin is, ellenőríztem már :D

tudtok ajánlani androidos emut hozzá, vagy azt nem próbáltátok? csak mert killer lenne telcsin :D
kép
0

#32 Felhasználó nem aktív   Moonshiner 

• Law abiding citizen (especially §34)
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 1.185

Elküldve: 04 szeptember 2012 - 08:21

>Undarázs tudja, hogy mi az a COCOM-lista

Fiam, én büszke.
Derpa Derpa Herp Derp
0

#33 Felhasználó nem aktív   Máté 

• Hű tag-Twilight fan
  • PipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 340

Elküldve: 04 szeptember 2012 - 07:39

Za nagyon jól náz ki ez a nintendo-s MLP majd leszedek hozzá egy emulátort. NA DE AMIKOR MEGLÁTTAM HOGY CSAK tWILIGHTAL LEHET JÁTSZANI! KÖSZÖNÖM ZA :)
Köszike hogy elolvastad ezt a kommentet és ezt nektek:
kép
0

#34 Felhasználó nem aktív   Cleetus 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 33

Elküldve: 05 szeptember 2012 - 06:31

Még nekem is egy kis részem van ebben :D És még nem ez lesz az egyetlen amit csinál kis társaságunk a régi konzolokra. Még egy vagy esetleg két MLP-s játék lesz, de a második az elég kétséges.... Android-ra nes emu az a nesdroid, vagy valami ilyesmi van.
Generally i declare, i take great pleasure in the manner in wich the situation is unfolding.
0

#35 Felhasználó nem aktív   Fakkom S. Tealyen 

• Tag
  • PipaPipa
  • Hozzászólás: 80

Elküldve: 11 július 2014 - 11:12

...Nothing... Wrong chat

Szerkesztve Fakkom által: 11 július 2014 - 11:16

kép
0

Téma megosztása: