Hunbrony Fórum: Általános Kérdések - Hunbrony Fórum

Ugrás a tartalomhoz

Welcome to our forums

Join us now to get access to all our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, and so, so much more. It is also quick and totally free.
  • (44 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »

Általános Kérdések Bármilyen kérdésre Választ adunk. Ha Tudunk :3

#21 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Őstagok
  • Hozzászólás: 2.268

Elküldve: 09 november 2012 - 01:44

Ide is jó régen írtak már, de sebaj, ezért vagyok itt!

Na szóval, nekem idáig úgy jött le, ezen a fórumon többen vannak, akik értenek a számítógépekhez és hasonló masinériákhoz, úgyhogy talán nem árt itt is megkérdeznem.

Újabban haldoklik a gépem, folyamatosan akadozik, kék halált kap, esetleg zöld halált (az olyan, mint a kék halál, csak libafoszöldszínű háttérrel... már a hibaüzeneteim is hibásak :D). Gondoltam, hogy újrarakom az XPt, de annyira hallom manapság, hogy az túl régimódi - a tetejében most elkezdtem torrentezni teljesen legálisan letölteni az XCOM EU-t, ami nem is megy XPn, szóval elgondolkoztam, ne valami mást tegyek-e fel helyette.

Szerintetek melyik a jobb, Vista, vagy Windows 7? (És ne mondjátok, hogy Linux, mert az azoknak van, akik értenek a gépekhez, én pedig csak annyira értek hozzájuk, amennyire Applejack a számoláshoz. Ez talán a feltett kérdésből is látszik :P)

Másik kérdés, ha másik oprendszert rakok fel, akkor minden meghajtómról letörli a cuccaimat, vagy csak arról, amelyiken az oprendszer van? Nekem egy ilyen virtuális izével van kettéválasztva patrí... partí... umm, cé és dé meghajtóra a merevlemezem. A C-n van a windows, a D-n a játékaim és a több tízezer befejezetlen ficem.
kép

It's official. Pony is the new manly.
0

#22 Felhasználó nem aktív   Terra 

• Lemonwater
  • Csoport: Csikó
  • Hozzászólás: 2.364

Elküldve: 09 november 2012 - 02:15

Na szóval:

Én a Win 7-et javasolom, a Vista a "rossz" kategóriába tartozik.
Spoiler

Ez egy jó poén, de igaz is. Trust me, I am an enginier.

Másrészről csak akkor vesznek el a C partíciódról is az adatok, ha leformázod. Ha jól tudom, támogatja a Win Xp-re való telepítést is.
(én javaslom, hogy formázd le a C partíciót) Arra azonban ügyelj, hogy legyen legalább 40-50 GB-nyi hely a meghajtódon, mert én ostobán azt hittem, hogy 30 GB elég lesz neki... hát szűkösen óvatos frissítésekkel.

A partíciókat lehet külön formázni, a Win 7 is képes rá, de óvatosan csináld.
kép
1

#23 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 1.939

Elküldve: 09 november 2012 - 11:27

Igaz. ha van nagyon olyan cucc a gépeden akkor azt ments le és utánna C format. Nos annyit azért hozzáfűzniék hogy a vista nem szar. csak nem otthoni gépre lett tervezve hanem irodai alkalmazásra. Aki Gamer mint néha énis ( like a boss) Annak Win7 home premium. azzal nincs gond nem is fagyogat és elég stabil is. mondjuk XP is jó csak ugye már nem támogatják az újabb játékok.
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#24 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 10 november 2012 - 02:07

Aham, köszi a tanácsokat!

Hogy végül mit teszek, az attól függ, mire sikerül rávennem az öcsémet, mert jómagam egy formattálás nem sok, annyit sem tudok elvégezni egyedül. :D

Bár lassan talán új gépben is gondolkozhatnék, mert ez már nagyon tropás. Úgyis jön a karácsony... hmm...
kép

0

#25 Felhasználó nem aktív   Zirconium 

• Hű tag
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Tagok
  • Hozzászólás: 132

Elküldve: 10 november 2012 - 10:30

Üdv!

Kerestem GY.I.K-ot a forumon, de nem találtam, így akkor itt kérdezek.
Hogyan kell valami spoilerbe tenni?
Mit kell spoilerbe írni, az új részekről meddig kell úgy irni, mit kell még úgy irni, mert láttam hogy képket is néha úgy írtok, ami nem R34 azt is.
Mennyire lehet angolt kifejezésket használni a forumon? Szeretek meme-kel operálni, és szeretem a pónikat angol nevükön szólítani.
Menniyre lehet a káronkodást használi? Most nem arra gondolok, hogy " az ba__ta meg a k__va istenit" csak pl: elég nagy sz__ban van, vagy ezt elk__ta.
What is a pony?
A miserable little pile of friendship.
0

#26 Felhasználó nem aktív   Cherry Tea 

• Gyümölcsös ital és igen, a Macskanő is
  • Hozzászólás: 2.867

Elküldve: 10 november 2012 - 10:33

Üzenet megtekintéseIdézés: Zirconium-Zenith - Dátum: 10 november 2012 - 10:30

Üdv!

Kerestem GY.I.K-ot a forumon, de nem találtam, így akkor itt kérdezek.
Hogyan kell valami spoilerbe tenni?
Mit kell spoilerbe írni, az új részekről meddig kell úgy irni, mit kell még úgy irni, mert láttam hogy képket is néha úgy írtok, ami nem R34 azt is.
Mennyire lehet angolt kifejezésket használni a forumon? Szeretek meme-kel operálni, és szeretem a pónikat angol nevükön szólítani.
Menniyre lehet a káronkodást használi? Most nem arra gondolok, hogy " az ba__ta meg a k__va istenit" csak pl: elég nagy sz__ban van, vagy ezt elk__ta.

szögleteszárójel spoiler szögleteszárójel és ugyan ez csak /spoiler szöveggel :D

Képeket általában azért rakunk spoilerbe mert vagy túl nagyok, vagy az oldalt lelassítaná, ha sok képet töltene be egyszerre.

Nyugodtan használj angol neveket. Örökké szeretni foglak érte.

Káromkodást igyekezz elkerülni, habár off topicban szerintem a fekália szinonimáit még elnézik.
0

#27 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa
  • Hozzászólás: 661

Elküldve: 10 november 2012 - 10:44

Üzenet megtekintéseIdézés: Zirconium-Zenith - Dátum: 10 november 2012 - 10:30

Mit kell spoilerbe írni, az új részekről meddig kell úgy irni

A régi szokás keddben határozta meg a spoler illendőségét, ám alapvetően addig, amíg a többség nem látta az adott részt. Az új részek topicon kívül érdemes kicsit tovább alkalmazni, és adott esetben jelezni, hogy mi van a spoiler mögött (mivel ahogy jelezted is, gyakran csak a képeket rakjuk oda, hogy ne tolja szét a fórumot.)
0

#28 Felhasználó nem aktív   pizzás csiga 

• Hozzászólás: 1.658

Elküldve: 13 november 2012 - 09:23

Én marhára örülök az új évadnak és örülök, hogy már fen is vann az első két rész(fú ez milyen jól hangzik 1. 2)
kép
0

#29 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 13 november 2012 - 09:28

Üzenet megtekintéseIdézés: pizzás csiga - Dátum: 13 november 2012 - 09:23

figyu, srácok ma olyat hallotam lehet már nem mondok újad de én majd le pösentettem a bokám.
Lesz
Star Wars VII

igaz megvette a Disney de jó attól még lehet.

Igen lesz, és Lucas utolsó alkotásait elnézve vélhetően még javítanak is hozzá képest. Sajnos persze a Thrawn trilógia így erősen kizárt, pedig az igencsak jó folytatás lenne.
Ha jó szellemiséggel áll a Disney a témához, akkor simán lehet egy remek felélesztése a kissé punnyadó világnak, vagy legrosszabb esetben ismét szétszakad a rajongói tábor, és változatlan formában megmarad az eredeti trilógiás társaság, miközben mások szerint lesz új SW film.
0

#30 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.315

Elküldve: 13 november 2012 - 09:44

Üzenet megtekintéseIdézés: Thorin - Dátum: 13 november 2012 - 09:28

Igen lesz, és Lucas utolsó alkotásait elnézve vélhetően még javítanak is hozzá képest. Sajnos persze a Thrawn trilógia így erősen kizárt, pedig az igencsak jó folytatás lenne.
Ha jó szellemiséggel áll a Disney a témához, akkor simán lehet egy remek felélesztése a kissé punnyadó világnak, vagy legrosszabb esetben ismét szétszakad a rajongói tábor, és változatlan formában megmarad az eredeti trilógiás társaság, miközben mások szerint lesz új SW film.

tesóm a dűzninél melózik, mondtam neki hogy jól csinálják meg különben irgum-burgum.
amúgy állítólag sorozat is lehet belőle :rolleyes:
kép
0

#31 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 16 november 2012 - 12:49

Közben sikerült felraknom a win7et anélkül, hogy bármit formattáltam volna. Valamiért helyet is alig foglalt a meghajtón. :blink:

De hogy a "kérdések" témánál maradjak, Nite-ról tudom, hogy XCOMozik, most én is elkezdtem. Van még itt valaki, aki tolja? Nem tudnátok megmondani, hogy lehet kinyitni az ajtót anélkül, hogy még abban a körben be is menne az emberünk (sőt, az lenne az ideális, ha észrevétlenül történne)? Egy videóban láttam, hogy ez lehetséges, és elég kellemetlen meglepetéseket lehetne vele elkerülni...
kép

0

#32 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 16 november 2012 - 01:21

Üzenet megtekintéseIdézés: Lucky Roll - Dátum: 16 november 2012 - 12:49

De hogy a "kérdések" témánál maradjak, Nite-ról tudom, hogy XCOMozik, most én is elkezdtem. Van még itt valaki, aki tolja? Nem tudnátok megmondani, hogy lehet kinyitni az ajtót anélkül, hogy még abban a körben be is menne az emberünk (sőt, az lenne az ideális, ha észrevétlenül történne)? Egy videóban láttam, hogy ez lehetséges, és elég kellemetlen meglepetéseket lehetne vele elkerülni...

Mellé kell állni (akár korábbi körben, akár a mostaniban, viszont ekkor kell lépés utána.)
Ekkor az ajtóra nyomja nem lép, csupán kinyitja, erre elvileg a space megnyomása is alkalmas, bár nem volt még rá szükségem. És igen, nagyon hasznos dolog, főleg, hogy semmi költsége nincs az ajtónyitásnak így.
0

#33 Felhasználó nem aktív   GeN.Garus 

• Draconian Executor
  • Hozzászólás: 1.939

Elküldve: 16 november 2012 - 12:33

Üzenet megtekintéseIdézés: Thorin - Dátum: 16 november 2012 - 01:21

Mellé kell állni (akár korábbi körben, akár a mostaniban, viszont ekkor kell lépés utána.)
Ekkor az ajtóra nyomja nem lép, csupán kinyitja, erre elvileg a space megnyomása is alkalmas, bár nem volt még rá szükségem. És igen, nagyon hasznos dolog, főleg, hogy semmi költsége nincs az ajtónyitásnak így.

mivel már válaszoltak rá igen ott a pont. ( igen Torin énis Xcomoztam :D )
indörökké Equestria! Mindörökké Őfelsége Luna!!

SPARTA!

Spoiler

kép
0

#34 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 16 november 2012 - 01:21

Köszi! Lehet, hogy ezzel a tanáccsal mentettétek meg a Földet!

Még amúgy a terrorszintek kezelésével van gondom. Igyekszem úgy megválasztani a küldetések helyszíneit, hogy egyensúlyozzak a jutalom és a terrorcsökkentés között, de már így is pánikolnak országok, amik fölött egyébként ott figyel a szatellit. -.-" Valami protip esetleg nincs ide? Classic diffultyn játszom.
kép

0

#35 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 16 november 2012 - 01:32

Üzenet megtekintéseIdézés: Lucky Roll - Dátum: 16 november 2012 - 01:21

Köszi! Lehet, hogy ezzel a tanáccsal mentettétek meg a Földet!

Még amúgy a terrorszintek kezelésével van gondom. Igyekszem úgy megválasztani a küldetések helyszíneit, hogy egyensúlyozzak a jutalom és a terrorcsökkentés között, de már így is pánikolnak országok, amik fölött egyébként ott figyel a szatellit. -.-" Valami protip esetleg nincs ide? Classic diffultyn játszom.

Igazából ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni, ha teljesíted a küldetést, akkor abban a térségben 2-vel csökken a pánik, a kontinensén egyel (ez max 5 pont csökkenés), ahol nem állsz helyt, ott kettővel nő a pánik, és a szomszédos területeken egyel nő (ez minimum 4 pont növekedés.) Azaz a pánik folyamatosan növekszik. Műholdat lehetőleg oda kell tenni, ahol van már legalább három pont pánik, hogy szépen levigye. utána már érdemben egyszer kapsz segítséget, a bázis elfoglalásakor mindenütt csökken 2 ponttal a pánik. Illetve a nem választós küldetéseknél mindent teljesíteni kell(ene), hogy szinten tartsd, vagy csökkents esetleg. Igazából 1-2 térséget el fogsz veszteni, főleg, ha sokáig tart a játék.
0

#36 Felhasználó nem aktív   Nite 

• Lyra fan
  • Csoport: Adminok
  • Hozzászólás: 2.315

Elküldve: 16 november 2012 - 01:37

szerintem is így van. én már három területet buktam, egyszerűen képtelenség mindet megtartani normál nehézségen (ízin könnyebb, ott nem pattognak annyit az ufók)
kép
0

#37 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 16 november 2012 - 02:24

Már most négyet elvesztettem, ebből kettő fölött szatellit volt. Azt hiszem, az X-COM projekt gyászos jövő elé néz :P
kép

0

#38 Felhasználó nem aktív   Thorin 

• Kritikus
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 16 november 2012 - 02:54

Üzenet megtekintéseIdézés: Lucky Roll - Dátum: 16 november 2012 - 02:24

Már most négyet elvesztettem, ebből kettő fölött szatellit volt. Azt hiszem, az X-COM projekt gyászos jövő elé néz :P

Nem vészes az, majd ha kipróbálod a legnehezebb szintet, a kezdő küldetés (ami nem a tutorial, már nincs ilyen itt) szerencsés esetben négyből egyszer teljesíthető, és akkor is meghal a négy muksóból 1-2 általában. Ja bukta esetén azonnal vége is a játéknak...
0

#39 Felhasználó nem aktív   Cherry Tea 

• Gyümölcsös ital és igen, a Macskanő is
  • Hozzászólás: 2.867

Elküldve: 19 november 2012 - 07:32

Sokkal inkább kérés, mint kérdés.
Ha van egy kis időd, kérlek olvasd el, legalább a legutolsó két sort. :D

Szégyenérzetet egy pillanatig ki nem váltó önreklám:
http://chaomiles.dev...eport-338608389
Aki nem tudna angolul, habár úgy gondolom itt kevés az ilyen, annak rövid összefoglaló:
November végén Európában is megjelenik a Wii U, és ugyan addigra semmiképp nem szedek össze elég pénzt, azért szeretném felgyorsítani a folyamatot.

Deviantartra emberek/emberalakú lények, saját pokémonok (fakemon), pónik, és talán Sonic karakterek dizájnjait tenném fel csoportokban időről időre, és ezeket a terveket dA pontokért, valamint bonyolultabb dizájnoknál pénzért árulnám. A karakterrel ezután azt kezdesz, amit akarsz, lerajzolhatod, belerakhatod egy történetbe, saját nevet, leírást adhatsz neki, onnantól a tiéd.
Néha sorsolásokat, nagyobb dizájnok mellé ingyen kisebb dizájnokat, az első kommentelőnek járó ingyen dizájnt és (saját szemszögemből első sorban) licitet is tartanék.

Aki szeretne nekem segíteni, az legyen szíves itt vagy dA-n írni, hogy érdekli-e a dolog. Azzal is segíthettek, ha akárhol terjesztitek a fentebbi linket. Köszönöm.
0

#40 Felhasználó nem aktív   Lucky Roll 

• Certified Witch-Killer

Elküldve: 21 november 2012 - 12:18

Köszi a válaszokat! Azt nem tudjátok megmondani, hogy a will vesztés hogy történik? Pániknál és kritikus sebzés bekapásánál elvileg lehetséges a csökkenés, de nem tudom, hogy ez 100%-e, illetve milyen mértékű és permanens-e.

Üzenet megtekintéseIdézés: Thorin - Dátum: 16 november 2012 - 02:54

Nem vészes az, majd ha kipróbálod a legnehezebb szintet, a kezdő küldetés (ami nem a tutorial, már nincs ilyen itt) szerencsés esetben négyből egyszer teljesíthető, és akkor is meghal a négy muksóból 1-2 általában. Ja bukta esetén azonnal vége is a játéknak...

>Implikálni a legnehezebb szintet
>Classical difficulty:
Spoiler

És most itt állok egy darab sniper és support nélkül a játék közepén
kép

0

Téma megosztása:

• (44 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2